Keresés

Részletes keresés

privacyterror Creative Commons License 2003.07.10 0 0 3
Még mindig Afrikába mennék.
Van egy régi kamaszkori álmom ami Afrikával kapcsolatos.
Érdekes, hogy magát az egész kontinenst álmodom, látom felülről madártávlatból a modernkori történetét a szellemiségét élem át.
Az álmomban látom az elképesztő nyomort és mégis a végén valami nagy jutalomként bölcsességre találok.
Most is tisztán és élesen emlékezem az álom képeire az érzésekre.
Amúgy, kevés ilyen erőteljes hatású álmom van, nem vagyok bolond és nem látok ébren álmokat, nincsenek hallucinációim.
Ezért nem értem, hogy miért éppen Afrika szerepel az álmomban.
Döntöttem, elutazom, utánajárok miért hív engem ez a kontinens és mit akar megtanítani nekem.

A döntésemet nagyon megkönnyítette a jelenlegi helyzetem.
Köszönet az ellenségeimnek, irigyeimnek és a rágalmazóimnak.
Ha jól fizető munkám, szakmai karrierem és nyugodt polgári életem lenne.
Ha munkám és életmódom tisztasága miatt elismert és tiszteletre méltó tagja lehetnék a társadalomnak és nem hurcolnak meg engem és családomat aljas, irigy, hazug emberek.
Akkor soha nem mertem volna a kényelmes és sikeres sorsomat itthagyni és elindulni egy kamaszkori álom értelmét keresni.
Nincs munkahelyem és nem is akarok most közalkalmazottként egy irodában aktákat irogatni.
Talán, ha visszajöttem értékelni tudom azt amit a magyar társadalom kínál és örülni fogok a Keleti Pályaudvar koszának is.
De most olyan vihar után amit az elmúlt két évben átéltem, képtelen vagyok ebben az országban megnyugodni.
Talán Afrikában sikerül.

Nem fáj a szívem, nem sajnálom itthagyni az országot, sem azt a virtuális felfordulást ami itt zajlik körülöttem, amit nem tudok követni.
Nem ismerem a többi szereplőket.
Nem kapok választ a kérdéseimre.
Én kivonulok ebből a történetből, mert elegem van abból, hogy a "Kövessük ezt a nőt" cyber sorozatban vagyok szereplő.
Mi értelme van ennek?
A Mátrix és a Truman Show ötvözte rémálomban élünk.
Ennél még egy afrikai diktatúra is reálisabban működő rendszer.
Ott legalább tudod, hogy ott a pokol, mert kívül van, látható, mindenki felismeri, hogy borzalmas rendszerben él.

Ha valaki tud Afrikában humanitárius munkalehetőségről, ahová önkéntes munkára lehet jelentkezni az értesítsen engem is.
Örömmel megyek.
Jelige: Gyerünk, hagyjuk itt Európát!

privacyterror Creative Commons License 2003.06.18 0 0 2
HAHÓ!
Senki nem vett még részt Magyarországról Humana által szervezett akcióban?
privacyterror Creative Commons License 2003.06.18 0 0 1
Pedig te jobban bírnád az 50 km-es sivatagi túrát is. :-)
Előzmény: Snipper (0)
Snipper Creative Commons License 2003.06.18 0 0 0
0 napot dolgoznék ott....
Előzmény: privacyterror (-)
privacyterror Creative Commons License 2003.06.18 0 0 topiknyitó
Ha Afrikában szeretnék valamely segélyszervezetnél dolgozni. Ők megbízhatóak?
Ismeri valaki a Humana People to People mozgalmat?
Esetleg tanult, dolgozott már valaki náluk?
Milyen tapasztalattal rendelkeztek róluk?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!