Keresés

Részletes keresés

Alfa Hold Creative Commons License 2019.05.02 0 0 103

nekünk 2 lány van. soha nem haraptak. tűrnek mindent.

Előzmény: desdinyd (79)
Zelkova Zoltán Creative Commons License 2016.03.24 0 0 102

sziasztok kérdésem lenne . mivel etethetem a kis patkányokat ha már nem szopnak? ma nyílt ki a szemük.

C-C Creative Commons License 2016.01.23 0 0 101

Sziasztok! 

Szeretnék tartani két patkányt házikedvencként. Tud nekem segíteni valaki, hogy hol találhatnék profi- vagy hobbi tenyésztőt, akitől vásárolhatnék megbízható, nem beltenyésztett és nem túltenyésztett példányokat? Címem: pinter.g.attila@vipmail.hu

Előre is köszönök minden segítséget!

PGA

Wacóka Creative Commons License 2016.01.23 0 0 100

Szia!

Írtam Neked email-ben, ha van egy kis időd, kérlek válaszolj!

Köszönöm!

Judit

Előzmény: Izabella125 (99)
Izabella125 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 99

ha valakit felketettem az érdeklődést a kis patkányok iránt elérhetőségem: alexandramizsei@gmail.com

egyeként is lehet vinni

Izabella125 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 98

Sziasztok :)

Szerető gazdit keresek a hét kicsi patkányaimnak. Egy hónaposak. három lány és négy fiú 

Budapesti vagyok rugalmas szállitással. 500 Ft /db

Farigcsa, Creative Commons License 2013.04.11 0 0 97

Sziasztok!

Szeretnék egy patkányt, viszont főleg Budapesten látok eladót, ami utazás szempontjából szerintem nagyon megterhelné a kisállatot. Ismer valaki Albertirsán tenyésztőt/eladót?

Hofi55 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 96

Hofi55 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 95

Sziasztok!

Itt van róluk egy lesifotó!

Kb egy szük hónapon belül már elvihetőek.

Üdv.

Hofi55 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 94

Sziasztok!

Tegnap éjjel születtek kopasz kis patkányaim.

Akit érdekel, nyugodtan érdeklődjőn az alábbi telefonszámon:

06204687025

Képek később:)

Üdv.

Ja és Kapuváron vannak

Anneeka Creative Commons License 2011.06.13 0 0 93

Sziasztok!

Örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot, és rögtön segítséget is kérnék.

3 db kiscsajszi dumbó patim van. Kaptunk mellé egy kisfiút (szándékkal) és így az egyik kislány vemhes lett.

Ma pont a 23. napon tart, olyan mint aki lenyelt egy lasztit :DD A ketrec összes forgács készletét behordta 1 helyre, ő maga pedig egy üres (forgácstól mentes) részre telepedett,  és ott gubbaszt. Várhatom a szaporulatot reggelre? Mi más jele van még a szülés megindulásának?

A lányok 7 hónapossak amúgy.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Írtam a Ratmania-ra délelőtt, de a hsz-em még nem került moderátor által ellenőrzötté..

Timí Creative Commons License 2011.05.26 0 0 92

S.O.S elajándékoznám kalitkával együtt vadas hím féléves patimat, mert nem jön ki a másik hímmel.  légyszi szóljatok akinek csak tudtok:$  számom: 06 20 313 05 74

Bp, 11 ker

mimi7575&Lara Creative Commons License 2011.04.23 0 0 91

Eladó egy nagyon jó állapotban lévő Trixie Traveller Pico márkájú szállító. Méretei: 30x23x21cm Színe: világos és sötét szürke, teteje átlátszó. 2 tengerimalac elfér benne, de jó egérnek, törpenyúlnak, hörcsögnek, degunak, csincsillának, patkánynak sőt, esetleg csivava kutyának.  Képet e- mailban tudok küldeni!

lara080104@gmail.com 

Ára 2000 forint

zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.02.18 0 0 90

Kedves SivaSambo! Kedves mindenki!

zsuzzzs vagyok, a ratmánia fórumról. Szeretném elmesélni, amit én láttam a SivaSambo általá leírtakból, hogy lássátok a másik oldalt is.

Több, mint egy éve csatlakoztam a fórumhoz, és soha egy rossz szavuk nem volt hozzám. Bár az is igaz, hogy előbb olvastam, és aztán kérdeztem. Meg az is, hogy 1 hónapot készültem a patkányok fogadására, mert dunsztom nem volt az állattartásról. Kinéztem 2 kis patit egy alomból, és közel 3 hetet vártam rájuk. Az alatt beszereztem mindent, alaposan utánajártam mindennek. Meg is dícsértek, hogy milyen előrelátó vagyok, és akkor sem durván szóltak hozzám, amikor épp olyat kértdeztem, ami már 26* le volt írva.

Az, hogy van néhány született idióta, akit nem tűrnek el a moderátorok és a fórum admin, szerintem megérthető. Mi az állatokért voltunk és vagyunk, sosem a gazdi lelki világát simogatni. Amit én, mint egyszerű fórumfelhasználó (nem moderátor, nem őstag, vagy bármi) láttam, hogy odajöttél, egyik napról a másikra hirtelen lett 3 patkányod amit istentudja honnan szereztél be, ráadásul túl hamar lettek elválasztva az anyjuktól, ami csak azt bizonyítja, hogy nem vagy felelős állattartó. Ez még nem is ok a fórumról történt kitiltásodról. Az viszont, hogy a fórum adminjának 30 éves patkány (és egyéb állat)tartási tapasztalatát egy laza mozdulattal nem hogy megkérdőjelezed, de konkrétan kioktatod, hogy márpedig te már tartottál patkányt, és te jobban tudod... Akkor valóban nem szorulsz segítségre, hiszen jobban tudod... vagy nem? Hoppá, hogy nem mellesleg 2 guglikereséssel később kiderült, hogy ugyanazokkal az adatokkal más helyen hüllőkről (varánusz, boa, melyek köztudottan rágcsálókkal táplálkoznak) dicsekedsz, majd hosszú csend következik, pláne, hogy tudtuddal 2 lányt és 1 fiút vettél magadhoz (khömm, nem kígyókaja tenyésztéshez neeem) még azt is mutatja, hogy direkt indulatokat szítani jöttél. (Az pech, hogy kiderült, hogy 3 fiú)

Unokatesó... ugyanaz a név, lakhely, életkor, foglalkozás, FÉNYKÉPEN AZ ARC! Itt, az indexen is van egy kép a madaras fórumban, tökugyanaz, mint az iwiw-es és FB-s képeken lévő (ezek mind nyilvános oldalak, amelyekre te magad töltöttél fel információt, és képet, nem heckeltünk meg semmit, nem törtünk fel semmit). Nekem ez túl sok véletlen egybeesés. A skizofrénia gyógyszerekkel kezelhető. Ajánlom figyelmedbe!

Előzmény: SivaSambo (89)
SivaSambo Creative Commons License 2011.02.12 0 0 89

A ratmánia?

Nézni érdemes, van sok jó írás. De a moderátorok modorossága kívánni valót hagy maga után. Unokatesómat rendesen betámadták az én kígyóm miatt, ami már meg sincs. Olyan dolgokat vágtak a fejéhez, amiknek valóság alapja sem volt. Mind ezt kerek egy napos tagság után.

Szóval csak mértékkel, és módjáva.

A patkány fórum nélkül is patkány.

Mostmár nekem is van 4 fiúm.

Ezeknek csak a gazdi figyelme és gondoskodása számít, és nem a fórum diktatúra hatalmi erőfitogtatása.

Előzmény: rozégirl (63)
Encci Creative Commons License 2011.01.18 0 0 88

az az "a" nem kell oda.

Encci Creative Commons License 2011.01.18 0 0 87

Mármint a anyukám...:(

Encci Creative Commons License 2011.01.18 0 0 86

Szia!
Nálunk is csak forgács van a boltokban de ha szólsz az eladónak szerintem biztos tud szerezni.Itt se volt így rendeltettem.És már én is ezzel tartom a hörimet.:) Azt nem értem hogy ha minden állatnak ross az alom akkor miért adják el?? Főként az illatost.....
Meg a pepére is rá van írva hogy "mi értünk az állatok nyelvén" Szerintem nem nagyon értenek az állatokhoz ha illatos forgácsot gyártanak....

Most amúgy már egy nagy akváriumban vannak a pateszek és 4db van belőlük.:) Csak annyi a baj hogy meg vannak világítva és a vezeték belelóg az akváriumba és ha megrágják akkor megcsapja őket az áram..:S

Már nekem is megtetszettek a patik.De lenne egy kérsésem: Van bármi olyan betegség amit tejeszt? Például a vizelete.....? És hogy büdös?? Mert az egeret is át kellett helyeznem a szobából mert a tesóm nem bírta a szagot... És a pateszt meg a szobámban szeretném tartani ezért szeretném megtudni hogy milyen a szaga ha csutkaalommal takarítom?
A betegségekre azért vagyok nagyon kíváncsi mert apukámban és a tesómban csak az van ha meghalljaák a "patkány" szót hogy betegség terjesztő gusztustalanság.....
Nem értem hogy én hogy szerethetem ennyire az állatokat ha ők ilyenek.Anyukám is írtózott a rágcsálóktól.Így csak nagynehezen engedte meg a hörikét is.:) (Sajnos már 4 éve meghalt...) :((

Előzmény: desdinyd (84)
cerambyx Creative Commons License 2010.12.08 0 0 85

A fenyőforgács patkánynak NEM JÓ alom! A fenyőben lévő illóolajok tönkrevágják a tüdejét, kedveznek az idő előtti Myco kialakulásának, vagyis beteg lesz tőle a patkány! Használj csutka- vagy pelletalmot!

Előzmény: desdinyd (84)
desdinyd Creative Commons License 2010.12.07 0 0 84

nem írtam le milyen xD

rostált fenyőfa forgács... hát remélem a jövőben sem lesz vele probléma, mert akkor nem tudom honnan kerítsek másmilyen almot... a környékünkön mindenhol csak ilyet láttam, vagyis volt más milyen is, de azt senki se ajánlotta

desdinyd Creative Commons License 2010.12.07 0 0 83

beregisztráltam : )) amúgy lehet mifelénk kapni állatkereskedésben almot, amire aztmondta az eladónő, hogy ő mindig is ilyenben tartotta a patkányait egereit amilye volt, és sohasem volt vele problémája szóval én is azt használom, és nem úgy vettem észre hogy lenne baja a patkányomnak... csutka alatt mit értesz? nem halottam még csutka alomról

petite grenouille Creative Commons License 2010.12.06 0 0 82

Mindenképpen kell neki a hely, ahova elvonulhat, önálló, akaratos teremtmények, nem plüssállatok, és igenis felkapják a vizet, ha pihiidőben, vagy épp hisztis időszakban, mikor magányra vágynak, zargatják őket.

A mértékletességet a nasiztatásban jól teszed, zöldséget-gyümölcsöt (bizonyos fajtákat kivéve) nyugodtan adhatsz neki, de a tejtermékekkel, házikoszttal óvatosan, nem tesz nekik jót.

Milyen alom van alatta? A forgács nem tesz jót a tüdejének, a széna szintúgy. Csutkaalom vagy pellett a legideálisabb. Azon meg ne lepődj meg, ha hisztis lesz takarításkor, te se ürölnél, ha hazamennél, új lenne a parkett, a szőnyeg, az ágyad és az ágyneműd is :D

Várunk a ratmania.hu-n :)

Előzmény: desdinyd (81)
desdinyd Creative Commons License 2010.12.06 0 0 81

Szia!

köszönöm hogy válaszoltál, alaposan meg fogom nézni az oldalt : ))... amúgy sztem könnyen lehet hogy az a probléma hogy ragaszkodik ahhoz hogy oda ahol ő alszik, emberi kéz ne nyulkáljon... az előző ház amit vettem neki nem vállt be.. de aztán jobbnak láttam csinálni neki eggyet én magam, kartonból csináltam... az megtettszett neki, és most is abban alszik, és amióta meg van az a kis házikó mintha nyugodtabb lenne... és játékosabb is lett kicsit... hát vannak példák a csínytevéseire is mint például az amikor azt játsza el velem, hogy én nagyban tanulok, ő meg szép lassan fogja az író felszerelésem, és apránként elhordja őket mellőlem, és ledobja az asztalról, és utána nézi hogy nahh én mit lépek erre : D amúgy szoktam neki nasikat adni rácsony keresztül, mostanában egyre többet, talán ez is segített abban hogy nyugodtabb legyen... a tejfölt imádja : ) de mint mindent, ezt is mértékkel adom neki...

meg egy idelye az lett a mániája, hogy akárhányszor takarítom alóla az elhasznált almot, ő fogja magát és amint bekerül a friss alom, rám ássa... hát ezt úgy kell érteni, hogy a ketrece mindig az íróasztalomon van... és hát sajnos minden takarításnál szokott alom kerülni a szőnyegbe, és hát még a porszívó se szedi ki, vannak olyan darabok, és hát olyankor letérdelek és én szedegetem fel... ő meg amint meglátja ezt úgy ellkezdi felém rúgni az almot mintha az élete múlna rajta XD ... és ha még mozdulatlan is maradok, megpróbálja szépen elegyengetni a hajamban... ezért is írtam hogy nagyon barátságos, és rossz tulajdonsága nagyon nincs, csak hát vannak ezek az alkalmak, amikor jobb ha nem nyúl hozzá az ember, ezekkel volt gondom... de lehet hogy most már megoldódnak... reménykedem benne : ))

köszönöm a jó kívánságot! : )

petite grenouille Creative Commons License 2010.12.06 0 0 80

Szia!

Szoktál neki nasit adni ketrecen keresztül? Mert akkor valószínűleg azt gondolja, hogy enni kap, mikor nyúlsz felé.

Valószínű, hogy a saját területének gondolja a ketrecet, ezt tartsd tiszteletben, különben a végén kint is megvadul. Mindig nyisd ki az ajtót, ha hozzányúlsz, akkor tudni fogja, mi vár rá. Légy következetes.

Ezeken kívül  ha kérdésed van, felteheted a RatMania Fórum vonatkozó topikjaiban, a szoktatásról szóló részt itt találod:

http://www.ratmania.hu/phpbb3/viewforum.php?f=36

Olvass el mindent, így nem érhetnek meglepetések, és talán a kérdéseidre is választ kapsz. Ha nem, itt mindig van fenn jónéhány tapasztalt patkányos, aki SOS is tud tanácsot adni, míg ez a fórum eléggé kihalt sajnos :)

Sok sikert a patihoz!

Előzmény: desdinyd (79)
desdinyd Creative Commons License 2010.12.03 0 0 79

Hellotok!

Kellene a segítségetek. Van egy patkányom, akivel néha nem tudom hogy mit kezdjek. Az állatkereskedésben nagyjából 2-3 hetes korában vette meg az osztálytársam. Ő már profi patkány nevelő, és ki "nevelte" belőle a harapást és ezeket a dolgokat. Két hónapot tölltött nála a pati de aztán jobbnak látta tovább adni, mivel hogy neki már volt egy patkánya, és a kettő nem igazán türte meg egymást, és mellettük még sok más állata is volt, így nem tudott mindenkinek kellő figyelmet adni, ezért nekem adta. Olyan 4-5 napig, nagyon aggresszív és harapós volt velem szemben, de aztán eltüntek ezek a dolgok, és nagyon kedves kis pati lett belőle. Bár már akkor volt hogy oda-oda kapott nekem néha, de erről is hamar letudtam szoktatni. Terráriumban tartottam először, de aztán jobbnak láttam venni neki egy patkány ketrecet. Megvettem neki, és fel is szereltem, volt hozzá mindenféle tartozék meg minden, szóval kiélheti benne a játékosságát ha én nem lennék itthon. De azóta amióta meg van az a rács nagyon furcsán viselkedik... Ha odanyúlok a rácshoz, vagy benyulók hozzá, rögtön oda kap, vagy jön hogy megharap. Ki ismertem már annyira hogy tudjam mikor akar harapni, és ebben az egészben az a pláne, hogy van amikor nem csinálja, van amikor igen. De inkább a harapós időszaka van többségben... De viszont, amint leszedem a rácsokat, olyan mintha mi sem történt volna, nagyon kedves, barátságos, lehet vele játszani, és esze ágába se jut harapni vagy odakapni... csak akkor csinálja ha a rácsok mögött van... gondoltam már arra hogy talán az a baj, hogy azt a saját területének gondolja, ahova senkinek sincs bejárás, ezért vettem neki egy ilyen kis házikót, remélve hogy talán letudja szűkíteni a tilos bejárásnak a körét, a házra... de ahelyett hogy abban aludt volna megpróbálta elásni... nagyon aranyos, barátságos, okos, és nem akarok róla lemondani mert annak ellenére hogy néha rá jön az ötperc én nagyon megszerettem... tudtok valami ötletet adni arra hogy hogyan szoktassam le erről? és esetleg van valakinek tippje arra hogy mi a baj vele? vagy talán én csinálok valamit rosszul?

Encci Creative Commons License 2010.10.16 0 0 78
Szia
Igazad van.
De már feltettem egy hirdetést (Amit már le is fogok törölni) és azt 135-n látták (kb) és szerintem valaki szólt neki mert áttette egy nagyobb ketrecbe.Nem tudom hogy az én előbbi beszélgetésem hatott ár vagy más szólt neki.De a lényeg hogy már jobb helyen vannak.Igaz még ez se az igazi de az előzőtől sokkal jobb.Mert most kalitkában vannak ahol nem lesz magas a páratartalom és jobban is szellőzik.
De azt én se szerettem volna hogy gyorsan elkapkodják.Csak azt hogy szerető családhoz kerüljenek.De remélem ez így is lesz az összes patival.
Előzmény: petite grenouille (77)
petite grenouille Creative Commons License 2010.10.11 0 0 77
Szia!

Megrendítő az erőfeszítésed, amit a patikért teszel, ugyanakkor sajnos a többéves tapasztalat szerint nem jó, ha hirtelen elkapkodják őket...tudom, és érzem is, hogy ez rémesen hangzik, szívem szerint én is hazahordanék minden kispatkányt, akit meglátok, de gondolj csak bele, hogy ezek a patik nagy eséllyel betegek (atka, rüh, a lányok nagy eséllyel vemhesek is), így a gazdiknak sem jó üzlet úgymond, hiszen a frissen beszerzett kedvencükkel járhatnak állatorvoshoz, vagy a nyakukba szakad még 10 kispati, amivel aztán nem tudnak mit kezdeni így mennek vissza UGYANAHHOZ a boltoshoz, akiktől anyut mentették...
Ráadásul, ha a patikat hamar elviszik, a boltos csak az üzletet fogja látni bennük (hiszen ha szeretné az állatokat, nem így tartaná őket), és legközelebb nem 10, hanem 20 patit "rendel", valószínűleg ugyanakkora helyre...
Amit tehetsz, hogy az új állatvédelmi törvényre hivatkozva feljelented a boltot.
http://www.herosz.hu/image/downloads/mk10027_ebek.pdf
Ezen a linkek keresd ki azt a részt, ami arra vonatkozik, mekkora helyen kell élnie egy rágcsálónak. Erre hivatkozva feljelentheted a boltot, hiszen törvényt sértenek.
Arról pedig, hogy pontosan mekkora egy patkány minimális élettere (és mik a tratási feltételei), a www.ratmania.hu oldalon tájékozódhatsz.
Előzmény: Encci (76)
Encci Creative Commons License 2010.10.08 0 0 76
Sziasztok Kisvárdán az Amazonas nevű boltban csukjás patkányok eladók 800ft-ért kérlek akinek telik rá és el tudja tartani az vegyen meg egyet.Még kölykök és rémes helyen vannak.Kb 10 kis patkány és egy anya állat összezárva egy olyan terráriumba ami még egy patkánynak is kicsi lenne.:(A patkányok már az üvegen lévő párát nyalogatják szomjúságukban.Ami nem jó jel mert a patkányoknak nem tesz jót az ilyen nagy páratartalom.A szellőztető nyílások az akvárium tetején alig 2mm-s csíkok. Kérlek segítsetek rajtuk.:( Sajnos én nem tudom őket magamhoz venni családi okok miatt.........(röviden annyi hogy csak én szeretem ezeket a kis rágcsálókat a családban.........)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.06.12 0 0 75

Tudodmit, igazad van, na örülsz?

Nem kell senkinek megfogadnia a tanácsom, de aki megfogadja, garantáltan sikerülni fog neki.

Nem értem, a kesztyűtől miért lenne vadabb, az mint ha csak akár a bőröd lenne, ha vad, abba is ép úgy beleharap, a citromlé ezért is jó megoldás, mert elég belemártani a kesztyűt...

Előzmény: Zolivitéz (72)
t-shirtfetish Creative Commons License 2010.06.08 0 0 74
2010. június 2-án született kispatkányok 600 Ft/baba áron eladóak (több babánál kedvezmény :)), 4 hét múlva elvihetőek. Az anyuka fahéj színű, európai berkshire mintájú, normál fülű és farkú. Az apuka ezüst husky, dumbó füllel, normál farokkal(képek mellékelve) 12 kicsi van, abból 2 fiú és egy lány már le van foglalva. Szállítás Dombóvár- Budapest- Gödöllő- Aszód vonalon megoldható.
Akit érdekel, írjon bátran e-mailt, ha akarja naponta kap fényképes beszámolót a kicsik fejlődéséről. :) /blasphemya@gmail.com/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!