Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.16 0 0 2
Az ilyenkor szokásos programok: GetDataBack, EasyRecovery, ami talán a legismertebb.
Előzmény: warpc0re (1)
warpc0re Creative Commons License 2003.06.16 0 0 1
Termeszetesen maguk adatok megvannak, maskeppen nem is tettem volna fel a kerdest. (Diskeditorral ellenorizve, nem 0 van ott, hanem ertelmes adat, pl. az autoexec.bat-om reszei, etc.) Sot, olyan utilt is talaltam, amely kilistazza az elveszett fileokat, de visszahozni nem birja valami miatt... :/

A /u tudtommal csak annyit csinal, HDD eseten, hogy nem ment unformat informaciot, a /q pedig a "quick" formatot jelenti, azaz hogy csak a fat tablat nullazza ki a format, de nem irja vegig a winyot... Mivel a floppyt csak uriteni akartam gyorsan, ezert volt a /q... Szerencsere. Amugy a parametereket, koztuk ezeket is kiirja a format /?....:) Tovabbi otletek? ;) Mi az a progi amit javasolni akartal?

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.16 0 0 0
Meg is vártad, míg végigírja? Legalább resetelni kellett volna közben, akkor tudnék programot ajánlani a megmaradt adatok visszaálítására. Ugyanis:

http://members.aol.com/axcel216/secrets.htm#FORMAT-U

FORMAT drive: /U [MS-DOS 5.00 and above ONLY]
FORMAT drive: /U performs an UNCONDITIONAL format, which DESTROYS every byte of data on ANY hard disk/floppy by overwriting it with zeroes (hex F6h).
WARNING: ANY disk(ette) formatted using /U canNOT be UNFORMATTED!

/q itt viszont nem is szerepel, csak az fdisk-hez van:

http://members.aol.com/axcel216/secrets.htm#FDISK-Q

FDISK /Q [MS-DOS 6.00 and above ONLY]
FDISK /Q prevents rebooting the computer automatically after altering the partition information by using FDISK with other parameters.

Visszatérve a /U-ra: ennek eredménye diskeditorral elég jól ellenőrizhető. Ha teleírta a partíciót nullákkal, akkor az már a "no comment" tipikus esete...

warpc0re Creative Commons License 2003.06.16 0 0 topiknyitó
Van (volt) nekem vala, egy 1db 1GB meretu DOS-os teljesen mezei FAT16 particiom. Az tortent, hogy melohelyen eppen egy lemezt akartam formazni, de kozben 6 ember beszelt kulonbozo iranyokbol a fulembe, es ezert format a: helyett format c: /u /q parancsot sikerult kiadni...

Kerdesem termeszetesen, hogy unformat info nelkul nem-e lehet valahogy visszaszerezni a particion levo adatokat? Milyen toolokat vagy ilyesmiket javasoltok? Johet majdnem DiskEditor szintu javaslat is, mert nagyjabol ismerem a FAT felepiteset, bar sajnos nem annyira hogy kezzel ujra tudjam epiteni a FAT tablat...

A particiohoz az eset ota semmivel nem nyultam. (Ill. probalkoztam, de csak olvasva lett.) Otletek? (Azon kivul hogy vigyem a Kurt Kft-hez.:) Ha van mar ilyenrol szolo topic, vagy URL, az is johet. Oszinten megmondom lusta voltam vegignyalazni ilyesmi tema utan a topicokat... :) Na most lehet nullazni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!