Keresés

Részletes keresés

www.arvai.hu Creative Commons License 2003.06.17 0 0 9
Nos, jó! Elismerem sík hülye vagyok. Így jó?
De akkor világosítsatok fel, kérlek benneteket!
Adva van egy tárgy. Van neki három kiterjedése: szélessége, magassága, mélysége. Kezembe veszek egy fűrészt, s kettévágom. Most van két tárgyam. Ezeknek a tárgyaknak is három irányban van kiterjedése. Aztán megint tovább darabolom, a végén egészen picik lesznek. És még mindig (csak) 3 kiterjedésük van. Az egész kupac köré húzhatok egy képzeletbeli befoglaló testet, s ennek a kiterjedését is le tudom írni három számmal.
A DNS pl. egészen kicsi, de igen nagy számú építôelemekbôl áll, s én sehol nem látom a 4. dimenziót.
De mondom, én nagyon ostoba vagyok!
pint Creative Commons License 2003.06.16 0 0 8
miért kell lenézni, amit nem értesz? nem szégyen az, hogy szar voltál matekból, most már abba lehet hagyni a kompenzációt.
Előzmény: www.arvai.hu (-)
Maz Creative Commons License 2003.06.16 0 0 7
Én a többdimenziós testek geometriájáról beszéltem, az algebrában egyszerűbb kezelni őket.
Példa: 3D test felszínének számítása 4D test térfogatának számításával, ahol a 4D test magassága 1, alapja pedig a 3D test.
Előzmény: ID (5)
ID Creative Commons License 2003.06.16 0 0 6
ja, ez válaszként ment az előttem lévő kérdésre, nem ez a kockajáték az egyszerű :)
Előzmény: ID (5)
ID Creative Commons License 2003.06.16 0 0 5
nem olyan bonyolult dolog az. négy független változó. leghétköznapibb példa: 3 téri dimenzió + idő. egy időben változó 3D test leírásához 4 dimenzió kell.

persze ha hülyeséget mondok tessék kijavítani.

Maz Creative Commons License 2003.06.15 0 0 4
Fizikában kedves, matematikában végtelen számú dimenzió van. Csak már a negyedik dimenzióban is nehéz gondolkodni. Bár egyes matematikusoknak egyszerűbb alakzatok még 5 dimenzióban is mennek.
Előzmény: Anikó2 (3)
Anikó2 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 3
Húúú...én tudatlan, müveletlen vagyok, de nem úgy van, hogy a 4.dim mibenlétét még keresi a tudomány?
KrinyO Creative Commons License 2003.06.15 0 0 2
Talan ha fel is fognad a cikk tartalmat, tudnad hol a negyedik dimenzio.

Krinyo

MALWIN Creative Commons License 2003.06.15 0 0 1
Mint tudjuk, az igazság odaát van......
rali Creative Commons License 2003.06.15 0 0 0
H0l láttad?
Előzmény: www.arvai.hu (-)
www.arvai.hu Creative Commons License 2003.06.15 0 0 topiknyitó
Itt a négy dimenziós Rubik-kocka.

A legendás Rubik-kocka négy dimenziós megfelelőjét készítette el szoftveresen két amerikai programozó matematikus, a jelenlegi rekordtartó 495 tekeréssel tudja kirakni a hiperkockát.

Ha a hülyeség fájna az, ezek ordítanának (meg az index munkatársai is.)

Tessék már mondani, hol van itt a negyedik dimenzió? Én úgy látom, hogy ez csak egy elcseszett Rubik kocka.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!