Keresés

Részletes keresés

makanga Creative Commons License 2014.12.09 0 0 680

Ajánlom figyelmetekbe:

http://www.oroszlankutya.eoldal.hu

 

caterina3 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 679
Javaslom, nézz át a www.netboard.hu Kutya fórumra, ott van élet a ridgebackes topicban is. Regisztrálnod kell, és csoporttagságot kérned, akkor szólhatsz majd hozzá.
Előzmény: elesek (678)
elesek Creative Commons License 2010.08.05 0 0 678
sziasztok!

elég régi az utolsó bejegyzés, de megpróbálom

első kutyásnak megfelelő egy ridgeback? kertesházba, sportos gazdik mellé
találkoztam vele kiállításon, intelligens, erős kutyának tűnt.

üdv
leokuty Creative Commons License 2010.01.02 0 0 677
KIÁLLTVÁNY A KUTYÁKÉRT!

2009. karácsonya táján minden magyar emberhez elérkezett a változás szele! A gleccserek, jégmezők olvadása már nem színes dokumentumfilm többé. Emlékezünk az egész napos hóviharra, a mínusz 18 fokra. Majd a négy nappal későbbi plussz 20 fokos nyárelőre.

Ideje felismernünk, hogy a közös jövőnkért itt kell tenni a mában, most. A környezettudatosságot nem lehet levenni a polcról, betenni a kosárba és kifizetni. Azt magunkban kell kialakítani!

Most nem szólunk a madarakról, az erdőkről, a kipufogó gázokról, az elpocsékolt energiafelhasználásunkról, a csomagolóanyagokról, a kommunális hulladékainkról, a felesleges vásárlásainkról.

Most a kutyákról szólunk!
Több tízezrük él menhelyeken, ketrecben, a szerencsésebbje némi jó szóval, némi törődéssel.
Több ezrük él utcákon, az éhhalál küszöbén, autók, kamionok, vonatok között állandó életveszélyben.
Több tízezren élnek láncon, udvari portákon, elhanyagolva, élelem, orvosi ellátás, szeretet szűkében. Rettegésben, félelemben, bizonytalanságban, agresszivitásban, vagy teljes közönyben, méltatlan szerepben.

Ma elérkezett az idő, hogy észrevegyük, erről nem mások tehetnek, hanem mi magunk.
Itt az ideje, hogy ma, gondolkodást váltsunk.
Képesek legyünk egymással beszélni és megvizsgálni, én mit tehetek értük.

Be kell látnunk, hogy a kutyák tenyésztése tanulmányokat, pénzt, időt, szelektálást és minőségi követelményeket igényel. Meg kell értsük, hogy ők érző lények, akik ki vannak szolgáltatva nekünk embereknek. Mi hoztuk létre őket, nekünk is kell értük felelősséget vállalni.

Itt az ideje, hogy elfogadjuk a problémát és kitaláljunk különböző megoldásokat. A törvények, rendeletek és szabályok csupán időt húznak és altatnak.
Eljött az idő, hogy felébredjünk mély álmunkból és megoldásokat keressünk, tettekkel!
Ideje, hogy megvizsgáljuk mivel tudunk tenni itt a mában, hogy a sok problémára megoldások szülessenek.

Néhány maroknyi csapat igyekszik erőn felül tenni a kutyákért. Mentik őket, élelemhez, gyógyuláshoz és otthonhoz juttatni őket. Mind emellett szükség lenne tájékoztatásra, megelőzésre, és mindenek előtt gondolkodásmód váltásra.
Ideje, hogy valami picit tegyünk értük is, csatlakozzunk hozzájuk. Éppen annyira ami nem erőn felüli, hanem ami jól esik. Nem várhatjuk egymástól, hogy megszakadjon, de jólesően adhatunk bele egy apró dolgot, hogy megszülethessenek a megoldások!

Van, akinek pénze van. Van, akinek ideje. Van, akinek szállítóeszköze, valaki jól tud kommunikálni, valaki ért a számítógéphez, valaki az internetet bújja, valaki szívesen ápol, valaki szívesen gyógyít, sétáltat, nevel. Valaki csak a másik emberhez szól, de a lényeg, hogy tehetünk valamit értük.
El kell jutni az állatvédelemmel minden emberhez, hogy megelőzzük a felesleges szaporulatokat, a kóborlást, az utcára dobást, a kutyák ezreinek felesleges létét és halálát.

Szükségünk van nevelőkre, akik a gyerekeknek mutatják a jövő kutyatartásának elveit. Türelmes emberekre akik elmagyarázzák a chipeztetés és az ivartalanítás jelentőségét.
Tettre kész emberekre, akik elhárítják a bajt, akik kimentik a rászoruló kutyát a legsanyarúbb körülményből, legnagyobb veszélyből. Szükségünk van egymásra, hogy meghalljuk egymás gondolatait.
Még az is segítség, hogy meghallgatjuk az állatvédőket. Kezdetnek elég nézni és hagyni őket ahogyan teszik a dolgukat. Majd meglátva tettük jelentőségét, elismerve munkájukat, jó ha magunkénak érezzük már nézeteiket. A többi jön magától.
Lassan megszületnek a cselekedetek, a tettek, a megoldások.
Mi emberek, tudunk tenni a kutyákért, jobb sorsukért, európai körülményeikért!

Itt az ideje, hogy változzon a gondolkodásmódunk!
A kutyákért, a környezetünkért, az emberiségért és egy új földért!

Sztrucska Ildikó
TaQ-BaQ Creative Commons License 2009.12.19 0 0 676
Helló mindenkinek!

Egy befogadott kan ridge keres új gazdit.
Kb.: 5-éves, sanos nincs elég időm rá csak megsajnáltam!
caterina3 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 675

Sziasztok! Van egy ridgeback az Illatoson, hátha valakinek ismerős:

 

http://www.illatosut.hu/index.php?pid=10206

 

Üdv:

 

Caterina

tk7808 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 674

Szia Bogyógabi!

 

Én tudok egy tenyésztet Siófokon, ahol hamarosan születnek picikék! Én onnan hoztam kutyikámat, korrekt!

Ha érdekel, írj ide tk7808@gmail.com!

 

 

Ricsisek!

Az mennyire normális jelenség, hogy kutyuskám 9 hónaposan igencsak neki akar menni egy-egy számára nem szimpatikus embernek?! Néha megijeszt.

 

Mikortól érdemes kutyaiskolába mennünk??? Eddig sajnos nem tudtunk.

 

Köszi,puszi mindenkinek

Előzmény: bogyogabi (657)
tk7808 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 673

Szia!

 

Nekem is egy Lioncourt-os kis szukám van :) Anka néven fut...

Opporop Creative Commons License 2006.03.29 0 0 672

én is próbálok képet

 

Baba RodivsBaba
weidel Creative Commons License 2006.03.27 0 0 671
Még egy kép
weidel Creative Commons License 2006.03.27 0 0 670
Tara Küldök képet is.
weidel Creative Commons License 2006.03.27 0 0 669
Üdvözlök mindenkit !
Gyors segítségre lenne szükségem.
Sürgősen eladó Acsayéktól származó,Tara névre hallgató, 9 hónapos kamasz szuka.
Sajnos képtelenek kijönni egymással a 6 éves szintén szuka boxerrel.
Hívjatok: 06-20-9372798
funtasy Creative Commons License 2006.03.23 0 0 668
Szia Vandis, Rég láttalak! :)
Előzmény: Opporop (667)
Opporop Creative Commons License 2006.03.23 0 0 667

Helóheló!

 

funtasy Creative Commons License 2004.11.11 0 0 666

Szia Szonam,

 

Egy ideig egy jól működő kis topik volt ez, de utána nagyon sok gond volt az index elérésével, úgyhogy a társaság átszokott a http://www.netboard.hu/ -ra. A ricsis topikban ott lebzsel egy csomó jófej ember, ha van kedved regisztrálj be! :)

 

Fűevéssel kapcsolatba, nekem 3 ricsim van, időnként Ők is esznek füvet, de elég ritkán. Valsz valami gyomorégés, vagy más gyomorprobléma lesz, remélem semmi komoly, majd a doki megmondja.

 

Egyébként lehet tudni valami bővebbett a kutyudról? Akár itt, akár a netboard-on? ;)

 

Légy jó: Tasy

Előzmény: szonam (665)
szonam Creative Commons License 2004.11.10 0 0 665
sziasztok

Van egy 4,5 éves ridgeback kan kutyám, aki folyton füvet eszik, amitől rendszerint hány valami fehéres/sárgás habot. Ilyenkor nem is eszik. Ez hetente minimum egyszer előfordul. 1,5 - 2 éve meglévő probléma, néha visszatér, néha elmúlik. Kajától, évszaktól független a dolog. Lövésem sincs, hogy mi baja lehet.

Orvosok sem nagyon tudnak mit mondani. A héten megyek gyomortükrözésre...

Ha esetleg valakinek van tapasztlata ilyen ügyben, akkor ossze meg velem, hátha segít...

Amúgy a ridgeback a legjobb kutyák egyike. nagyon jó kutya. de hát, kiknek is mondom ezt! :)

üdv

szonam
Lioncourt Creative Commons License 2004.07.23 0 0 664

Sziasztok, én is idetaláltam. Akinek új vagyok: Lioncourt Jasa nevű kutyusával a netboardról. Habár úgy láccik, itt eléggé le vannak lassulva a dolgok, meghát nem hiszem, hogy valaha is megjegyzem a jelszavamat...

Üdv: Lioncourt

funtasy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 663

Bocs, az előbb elírtam a címet, tehát helyesen:

http://www.netboard.hu/

Előzmény: funtasy (662)
funtasy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 662

Szia subhuti,

 

Kérdéseidre a válaszok:

1. Jó tenyésztőtől származó kutyusoknál, az állomány gyakorlatilag 100 %-ig dp mentes. Sajnos ilyen tenyésztő van kb. 2-3 az országban, a többiről meg vagy jót vagy semmit! :)

2. Nagyon erős bennük a vadászösztön, de nem tudom, hogy azoknál az egyedeknél, akit nem engednek kölyökkoruktól elrohanni a vad után, mennyire kezelhető ez a dolog. Én mindig megengedtem az enyémeknek az üldözést, csak az ölést nem! Ajánlom, hogy gyere át a http:\www.netboard.hu oldalra, mert egy időben gyalázatos volt az index elérése, és akkor minden ricsis átszokott oda, ott most egy elég nagy társaság fórumozik, valaki biztosan tud segíteni.

 

Légy jó: Tasy

Előzmény: subhuti (661)
subhuti Creative Commons License 2004.07.17 0 0 661

Sziasztok !

 

Amennyit birtam, végigolvastam a topikból .

Lenne néhány kérdésem a fajtáról, ha megengeditek .

Nagyon szeretnék egy ilyen kutyit a komondorom mellé, lehetőleg szukát .

Nagyon szépek a kutyafotók, amiket felsikerült raknotok !

 

1. mennyire hajlamos a fajta a csipőizületi dp-re . Gondolom ugyanannyira mint bármely fajta. A kérdés inkább az, hogy a hazai állomány milyen állapotú csipővel rendelkezik ?

2. Tudom, hogy van vadászösztön bennük rendesen , de igazából nem tudom milyen erős . Lehet velük póráz nélkül sétálni erdős terepen ? Persze : lehet, de elhúznak-e a vad után, vagy szóval fegyelmezhetőek ?

 

Ennyit szeretnék tudni róluk !

 

Köszönettel : Szabó István

sszanto Creative Commons License 2004.07.16 0 0 660

Szia Tasy!

 

Ez csak egy teszt!

 

Sanya bá

bogyogabi Creative Commons License 2004.06.18 0 0 659
Köszi! Megnéztem a honlapot, tényleg közel van hozzánk, érdekes, hogy még nem halottam róluk. Bár nekem most minden újdonság ami a ricsikkel kaocsolatos. :) Gyönyörűek a kutyijaik, és tök jól látszik a fényképeken a jellegzetes szőr a hátukon. (na most ez értelmes volt:) )
Még1x köszi!
Előzmény: funtasy (658)
funtasy Creative Commons License 2004.06.17 0 0 658
Szia,

Az Acsay féle tenyészet az Klárafalván van, ha jól tudom az Csongrád megye! :)
http://www.rhodesian.ridgeback.nemtom.com/
Náluk érdemes próbálkozni. Ha nincs náluk kölök, akkor vegyetek egy "A kutya" magazint", abban sok hírdetés van.

Légy jó: Tasy

Előzmény: bogyogabi (657)
bogyogabi Creative Commons License 2004.06.16 0 0 657
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Egy kedves barátom beleszeretett a "ricsik"-be, és nagyon szeretne egy ilyen kutyit. A probléma az, hogy Csongrád megyében él, és ott egyáltalán nem lehet találni ilyen fajta kuttyot.
Ha valaki kutyija esetleg lebebázna, vagy tudtok kölyköt kérem, hogy a ssziszi@freemail.hu címre írjon nekem! Köszönöm, és gyönyörűek a ricsis képek!
Üdv: Szilvia

funtasy Creative Commons License 2004.06.07 0 0 656
A Zöldmagazinról bemásolva.

Június 4-én délután elveszett a Rózsadombon egy ivartalanított rhodéziai ridgeback szuka kutya. A kutyust nagyon várja haza a családja; a becsületes megtaláló 100 000 Ft-os jutalomban részesül. Aki bármit tud a kutyusról, hívja a 06-20/389-06-86-os telefonszámot.
Képek itt: http://www.zoldmagazin.com/belso/kutyak/rr.jpg

Igaz, hogy az alsó egy Vumba szerű kan, de ezek vannak berakva.

funtasy Creative Commons License 2004.05.28 0 0 655
Igen, ezt ott is sikerült! :o)))
Szerintem gyere át oda, mert pár hónapja annyit sz.rakodott az index, hogy mindenki átszokott oda.
Ott most egy jó kis társaság van! :o)))

Légy jó: Tasy

Előzmény: angel_fire (654)
angel_fire Creative Commons License 2004.05.27 0 0 654
tasy, ha jól emlékszem ezt már anno a kutya.hu-n is eljátszottam egyszer :))
Tehát:

angel_fire Creative Commons License 2004.05.27 0 0 653
Sziasztok!

Ez volt a bokám törő kis ridgeszörny, mikor meghoztuk. (ilyen lett fotó is remélem hamarosan jön majd,ha a tar.hu is úgy gondolja)


funtasy Creative Commons License 2004.05.17 0 0 652
Sziasztok,

Nagyon megállt it az élet! :)
Pár kép a tegnapi sétáról.

Legyetek jók: Tasy




SkóT Creative Commons License 2004.05.12 0 0 651
Itt megszűnt a diskurzus végleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!