Keresés

Részletes keresés

kkaresz1 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 53

Sziasztok!

Nem vagyok iwiw-es így nem tudom megnézni milyen képeket tudtatok a városról összegyűjteni...

Nálam is találtok pár régi, új képet

http://kkaresz.hu

Egyébként tényleg "beállt" egy csöppet a város... Nem akar éledni...

kkaresz

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.05 0 0 52
Kevés érdekes dolog történik.

Előzmény: banyaszbeka (6)
ROW924 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 51
Szevasztok! Ha netán valaki regisztrált tag az iwiw-en akkor keressétek meg a

Villa Martini - Mártonfalva avagy a mai Kunszentmárton nevű FELHASZNÁLÓT! Hamarosan regisztrálunk)
Eddig klubként működtünk, de felhasználóvá alakítjuk...

azért felhasználó, mert sajnos a Klubok beállításai elég korlátoltak, így sem a képeket sem a forrásokat nem tudjuk beállítani, mappába szedni.

Felhasználóként több mappát szeretnénk létrehozni a képeknek:
pl:
Kunszentmárton anno
Napjainkban
akkor és most
Árvíz
stb
Előzmény: ROW924 (50)
ROW924 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 50
jaaaaaaajjj értelek. :)

éppen tegnap csináltam egy "klubot" az iwiw-en a régi Kunszentről:

Villa Martini - Mártonfalva avagy a mai Kunszentmárton néven
ha van kedved csatlakozz te is :)
Előzmény: nine (49)
nine Creative Commons License 2010.02.17 0 0 49
budapesti gettóharcos vagyok kérlek
Előzmény: ROW924 (48)
ROW924 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 48
Szerencsére nem az miatt nem iszom, a Porsche miatt a cigit tettem le. :P

te merre laksz most?
Előzmény: nine (47)
nine Creative Commons License 2010.02.17 0 0 47
ejbaszki
csak a porsche, mi? :)
Előzmény: ROW924 (46)
ROW924 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 46
Jajjjj! akkor télleg régen volt, mert 11 éve nem iszom alkoholt! :)))))))
Előzmény: nine (45)
nine Creative Commons License 2010.02.17 0 0 45
dehogy vettem! jöhetnél inni egy kötényalávalót, ha legközelebb hazaesz a fene, húszezer éve nem láttalak!
Előzmény: ROW924 (44)
ROW924 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 44
Neeee!! nehogy komolyan vedd ám, ott a szmájli!! remélem nem vetted sértésnek.
Előzmény: nine (42)
nine Creative Commons License 2010.02.17 0 0 43
:)
Előzmény: ROW924 (40)
nine Creative Commons License 2010.02.17 0 0 42
ugyan roland.
Előzmény: ROW924 (40)
ROW924 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 41
Ha még nem halt ki a Topic teljesen akkor itt egy link amit érdemes megnézni.

Kunszentmárton története
ROW924 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 40
:) de szerintem akkor ne is nagyon gyere..... ha ilyen véleménnyel vagy. :P
Előzmény: nine (34)
sensei47 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 39
Egy komment a szoljon.hu-n megjelent cikkhez:

==========================
Mi 2008 ban kaptunk jelzést Kunszentmártonból ezekről az esetekről. A kollégám a térségbe utazott, majd a begyűjtöt bizonyítékok miatt feljelentést tettem. Még válaszra sem méltatott a helyi rendőrség. Személyesen hívtam fel a kapitányt az ügyben, de azóta sem tettek semmit. Azért ez elgondolkodtató....

Mali Zoltán Drávapiski polgármester
==========================
Előzmény: sensei47 (37)
sensei47 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 38
http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/bunmegelozes/a-helyiek-azt-beszelik-tucatnyi-holttestet-talalt-a-rendorseg-254076#ArticleCommentsContainer
Előzmény: sensei47 (37)
sensei47 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 37
==========================================
A helyiek azt beszélik, tucatnyi holttestet talált a rendőrség
2009. augusztus 31. 08:24 L. Murányi László

A hír — már ha annak nevezhettük — röviden így szólt: a közelmúltban, Kunszentmártonban, egy közúti ellenőrzés alkalmával hullát találtak a rendőrök egy kocsi csomagtartójában. A továbbiak során — folytatódott az azóta sehol meg nem erősített információ — újabb tíz-tizenkét holttestre leltek a rend őrei.

A rendőrség hiába cáfolta rendre, hogy nem történt ilyen eset, Kunszentmártonban egyre terjed, egyre erősödik a hír, és vele erősödik a félelem is. Nem múlhat el lakossági fórum, nem telhet családi ünneplés, előbb-utóbb a gyanús holttestekre terelődik a szó.

A kunszentmártoniak között szépen ki is színeződött a csomagtartóban talált, és a tizenkét másik holttestről szóló hír. Van, aki uzsorakölcsönökkel hozta összefüggésbe a történetet, míg mások váltig állították: különféle szociális ellátásokkal rendelkező személyek holttestét találták meg, akik után valakik továbbra is folyamatosan felvették a járandóságaikat.

A megyei rendőr-főkapitányság korábbi kérdésünkre határozottan cáfolta, hogy igaz lenne a tizenkét kunszentmártoni holttestről szóló hír.
— Több mint két hete mást se hallok a városban, mint ezt a rémhírt — mondta el honlapunknak dr. Czuczi Mihály polgármester. — Nem telik el ügyfélfogadás, hogy szóba ne kerülne ez a pletyka. Ami ennél is rosszabb: egyre jobban félnek a városban az emberek. Amúgy is sokat romlott az utóbbi időben a közbiztonság, ez az ügy pedig még jobban felerősítette a félelmeket. A napokban a jegyző úr hivatalosan tájékozódott a városi rendőrkapitányságon a pletyka igazságtartalma felől. A válasz a következő volt: a hír nem igaz, foglalkozni se kell vele! Két népes, egymással szemben álló család közül az egyik, egy öcsödi a kunszentmártoni ellenlábas lejáratására terjesztette el a „hírt".
=========================================
Előzmény: sensei47 (36)
sensei47 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 36
================================
13 holttestről terjed a hír Kunszentmártonban
2009. augusztus 31. 09:33

MNO - PL
A rendőrség hiába cáfolta rendre, hogy nem történt ilyen eset, Kunszentmártonban egyre terjed, egyre erősödik a hír, hogy 13 holttestet találtak a településen.

A kunszentmártoniak között már szépen ki is színeződött a 13 holttestről szóló hír. Van, aki uzsorakölcsönökkel hozta összefüggésbe a történetet, míg mások váltig állították: különféle szociális ellátásokkal rendelkező személyek holttestét találták meg, akik után valakik továbbra is folyamatosan felvették a járandóságaikat.

A megyei rendőr-főkapitányság a megyei internetes oldalnak határozottan cáfolta, hogy igaz lenne a tizenkét kunszentmártoni holttestről szóló hír. Több mint két hete mást se hallok a városban, mint ezt a rémhírt — mondta el a honlapnak Czuczi Mihály polgármester, aki szerint nem telik el ügyfélfogadás, hogy szóba ne kerülne ez a pletyka. Czuczi szerint ennél is rosszabb: egyre jobban félnek a városban az emberek. Amúgy is sokat romlott az utóbbi időben a közbiztonság, ez az ügy pedig még jobban felerősítette a félelmeket. A napokban a jegyző is hivatalosan tájékozódott a városi rendőrkapitányságon a pletyka igazságtartalma felől. A válasz a következő volt: a hír nem igaz, foglalkozni se kell vele! Két népes, egymással szemben álló család közül az egyik, egy öcsödi a kunszentmártoni ellenlábas lejáratására terjesztette el a hírt a rendőrség álláspontja szerint.
(szoljon.hu)
================================
Előzmény: sensei47 (35)
sensei47 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 35
Kunszentmártonban mi a helyzet a közbiztonságot illetően?
nine Creative Commons License 2004.07.19 0 0 34

nem nagyon. a nagymamám süteményein kívül nem érdemes hazajárni.

Előzmény: banyaszbeka (33)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.07.19 0 0 33
Hú, akkor én piskóta vagyok, hiszen még tizenkilenc órát sem töltöttem ott... (Viszont találtam végre egy kunszentmártonit az Indexen!) -- És azért volt valami jó is abban, hogy ott éltél?
Előzmény: nine (32)
nine Creative Commons License 2004.07.18 0 0 32

ott éltem cirka tizenkilenc évet.

nem. meleg rocks, hideg sucks.

Előzmény: banyaszbeka (31)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.07.18 0 0 31
Köszönöm a véleményt, én elhiszek mindent. Te jártál már ott? (S mindentől függetlenül, azért most lehetne kicsit hűvösebb, nem?)
Előzmény: nine (30)
nine Creative Commons License 2004.07.17 0 0 30
elhiheted, hogy szar
Előzmény: banyaszbeka (29)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.06 0 0 29
Vajon milyen lehet Kunszentmárton télen?
banyaszbeka Creative Commons License 2003.08.15 0 0 28
Nos, a múlt héten újra jártam Kunszentmártonban, és kipróbáltuk a cukrászdát. Tényleg nagyon jó hely, köszönöm a tippet, én is jó szívvel ajánlom mindenkinek.
(Kár, hogy csak két-három ember nézett be ide, olyan pedig, aki emellett nem ismerte a cukrászdát, viszont van esélye megfordulni a városban, alighanem én vagyok az egyetlen.)
Előzmény: tibra (25)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.07.20 0 0 27
Nézzünk megint egy régi fényképet (a város nemhivatalos honlapjáról).
banyaszbeka Creative Commons License 2003.07.15 0 0 26
Ez egy abból a rengeteg dologból, amit nem tudtam.
Nemsokára talán megint megyek, akkor meglátogatom, köszönöm.
Előzmény: tibra (25)
tibra Creative Commons License 2003.07.15 0 0 25
VAn a városban egy cukrászda. Talán TAlmácsy a neve. Itt mindig megállunk, ha Szegedre megyünk.
Jó a fagyija nagyon.
banyaszbeka Creative Commons License 2003.07.15 0 0 24
Akkor elkezdem a mesét. (Lesz még jobb is. Sajnos kitöröltem, amit előbb már megírtam, és rossz kedvvel látok az újraíráshoz.)

Szentes felől, vonattal érkeztem Kunszentmártonba. Mivel a pálya állapota miatt mindössze kábé húsz kilométeres sebességgel megy a vonat, és a vonal megkerüli a várost, alkalmam volt szemügyre venni, mielőtt közelebbről megismertem volna. (Vajon lesz-e még valaha normális vonatközlekedés a környéken, vagy a reménybeli gazdasági növekedés és egyéni gazdagodás kizárólag az autóáradat növekedésével jár-e majd?)

A takaros, de alig látogatott vasútállomásról kilépve, egy kislakótelepen találtam magam. Érdekelnek a lakótelepek, egyrészt mert a jó harminc éven át épült házak eléggé befolyásolják sok magyar város hangulatát, másrészt mert Pesten én is lakótelepen nőttem fel, így erre vagyok a legérzékenyebb, ez a kézenfekvő összehasonlítási alapom. (Ahogy francia kisvárosi ismerősöm arra kért, vigyem el jellegzetes agrárvidékre, mert a háború alatt falun nevelkedett, és ott járva tud leginkább képet alkotni magának az országról.) Sok kisebb-nagyobb magyar városban töltöttem az elmúlt években legalább néhány órától néhány napig terjedő időt, és igyekeztem körülnézni, amilyen alaposan tudtam.

Érdekes, hogy az eredetileg azonos (a hatvanas-hetvenes évek fordulóján még tudtommal szovjet) tervek alapján a különböző megyék építőipari vállalatai mennyire különböző színvonalon és részletmegoldásokkal építettek házakat. Sok helyütt megnőttek a fák, mindent virágok borítanak, s az emberek esténként csoportosan kiülnek a kapu elé, ahogy a családi házas részeken már alig (egyik legutóbbi ilyen élményem Hódmezővásárhely). Van, ahol a város szélén van a lakótelep, furcsa, kicsit világvégi, viszont természetközeli a hangulata, a szomszédban már a kukoricás, imádom az illatát (pl. Békéscsabán a Lencsési lakótelep déli részén, vagy Békés bánhidai városrészében). S aztán van, ahol rémesen néz ki a környék, építési időtől és városon belüli elhelyezkedéstől függetlenül (pl. Békéscsabán a lassan felszámolódó kötöttárugyár melletti házak, Mezőhegyesen a városközpontban, vagy Tiszavasváriban a gyógyszergyár közvetlenül az üzem mellett épült, emberi lakóhelyül szerintem alkalmatlan telepe).

Nos, a kunszentmártoni kislakótelepen nem nézhettem szét alaposan, benyomásom szerint a kopárabb, barátságtalanabb telepek közé tartozik. (A város honlapján sem találtam róla fényképet, pedig különben szép mai és régi képeket közöl. Jó volna, ha felismernék az illetékesek, hogy nem csak a reprezentatív épületek, hanem egy-egy barátságos utcakép, vagy kevésbé otthonos, de sok embernek fontos városrészlet is megérdemli a figyelmet, képeslapot, internetes oldalt.) Bár befolyásolhatta a véleményem, hogy délelőtt és nagyon melegben jártam ott. (Nem meglepő, hogy ahol csak egyszer, és éppen késő délután jártam, az kedves, hangulatos helyként maradt meg az emlékeimben. Ezért is van, hogy a megalapozottabb impressziókhoz is kell legalább egy-két nap.)

Viszont (és tulajdonképpen ez adta az ötletet a történethez): ezen a sem hagyományokat, sem haladást tükrözni nem látszó telepen egyszer csak szembetűnt három, különböző színű, ufószerű tartály: szelektív szemétgyűjtés! Ez sajnos nagyon ritka még az országban, bravo! Talán pályázati támogatatásból szerezték az ufókat? A befolyásosabb városok lakói nyilván nagyobb és közvetlenebb hasznát látják más támogatásoknak, én viszont emiatt rögtön a szívembe zártam a várost. (Remélem, itt nem a begyűjtésig tart a szelekció, mint a munkahelyemen, ahol sikerrel pályáztak a külön edényekre, és még ki tudja, kinek mire, ám valójában nem sikerült érdekeltséget teremteni, és úgy látszik, ellenőrzés sincs, ezért már a takarítók összeöntenek mindent!)

Előzmény: Tiborcsik (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!