Keresés

Részletes keresés

morago Creative Commons License 2009.09.06 0 0 126
+ Toulon, Marseilles, Aix-en-Provence
Előzmény: morago (125)
morago Creative Commons License 2009.09.06 0 0 125
Van busz Nizzaba, menetrend itt,
Előzmény: coliander (124)
coliander Creative Commons License 2009.09.06 0 0 124

Sziasztok:)

Segitsen valaki!

Firenzéből szeretnék eljutni Provance-ba hogy tudok eljutni?

Holnap indulok Firenzébe ott párnapot leszek de tovább mennék Provance ba

Ha esetleg van buszosjárat az is jó lenne

Köszönöm évajudit

monnique Creative Commons License 2009.03.20 0 0 123
Még van pár hely erre a nyárra 12-16 fős társaságoknak a Casa Bulleri Villában, Chianti szivében!Komplett medencés villa a toszkán olívaligetes lankák között!1800-2800 eur/7nap árakon!Kihagyhatatlan!Hivj! Monka +36.20.99.36.419
szkati Creative Commons License 2008.12.11 0 0 122

Ne hüledezzenek, hanem - ha már elég érettek rá- akkor gondoljanak bele, hogy Toscana egy igazi csoda. Két helyen éreztem magamat igazán felhőtlenül, már ami az ilyen vidéki jellegű dolgokat illeti. Toscánában és Provanceban. Mindkettő a maga nemében páratlan. Nem is tudtam eldönteni, hogy melyik a szebb, mert mindkettő megfogott.

Én soha nem nézem építészeti szempontból, hanem összességében. Tetszik, vagy nem. Nem biztos, hogy a templomok fognak meg, hanem maga az atmoszféra és Provancenak is és Toscánának is az atmoszférája kitünő. Már ha valaki erre fogékony.

Előzmény: Minnetonka (121)
Minnetonka Creative Commons License 2008.12.08 0 0 121

Úgy látszik nem lehet életet lehelni a topikba...

 

Én tulajdonképpen végig kóstolnám az összes évszakot, mondjuk egy éven keresztül...

 

Most találtam egy könyvet Brunelleschi kuplája címmel, nem vagyok építész, de tanulságos volt a könyv... sajnos vissza kell mennem Firenzébe, hogy másszemszögből is megnézzem.  Mindenesetre a gyerekeim hüledznek, hogy megint Toscana..... 

szkati Creative Commons License 2008.10.30 0 0 120
Ezt jópár hónappal ezelött írtad és tényleg beletaláltál a közepébe! Nálunk Umbria jön tavasszal.
Előzmény: hutlen (112)
Minnetonka Creative Commons License 2008.10.25 0 0 119
Az idén ismét ellátogattunk San Gimignanoba, még mindig a szívünk közepe s ismét ettünk a kedvenc éttermünkben,  sőt ajándékot is vettem, mert árban majdnem mindegy..... 
Előzmény: hutlen (98)
lavanda Creative Commons License 2008.10.07 0 0 118
Megnéztem. Nagyon tetszik, ahogy körül fotóztad a Dómot, ahogyan fényképezted a Ponte Vecchiot. Maga a település is szép lehet ( hiszen még nem jártam ott, eddig túl sok felvételt sem láttam róla ), szóval tetszenek a cortonai képeid. És persze a kutyák, az a macsek!
Előzmény: pauljavor (117)
pauljavor Creative Commons License 2008.07.01 0 0 117
Pár fotó...

http://indafoto.hu/pauljavor/toscana_firenze_cortona
zebrina Creative Commons License 2008.02.04 0 0 115
Ha hotelt keresel, akkor azt itt nem találsz. A falusi turizmus és a hotel nem éppen ugyanaz.
Én a magam részéről le nem cserélném a klassz kis tanyaházakat egy hotelra, de ez saját vélemény.
Előzmény: Törölt nick (114)
zebrina Creative Commons License 2008.02.03 0 0 113
Szia hutlen!

Én szívesen társulok.
Az olasz agriturismo-ról a lehető legjobb véleménnyel vagyok.
Előzmény: hutlen (112)
hutlen Creative Commons License 2008.02.03 0 0 112

Lássuk lehet e uj életet lehelni ebbe az évek óta szunnadó topicba :))???

Így több év távlatából most már esetleg az utazásokról írott beszámolók lehetnének érdekesek, no meg az uj utak keresése: tán Umbria....

No, próbáljuk meg, hátha sikerül....

 

susan25 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 111

Sziasztok4!

Én még új vagyok itt. Véletlenűl akadtam erre alapra, mikor Toscana után kutattam. Nem gondoltam, hogy ennyien kedvelik. Nyáron szeretnénk Toscanaban nyaralni, csendes, vidéki környezetben, de sajnos nekünk csak augusztus eleje jó,amin köztudottan mindel drága. Tud valaki elfogadható áron szállást valahol a tartományban? Elre is köszönöm.

 

      Susan

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 110

Ajanlom az Olasorszag es olaszok c. topicot is, ott van tincsy is, kerdezz, batran itt mindenki segit egymasnak.

Minden elismeresem, hogy ilyen hosszu utra vallalkoztok. Meg nekem is sok volt, igy Villachban oda/vissza megalltunk. Igaz, az utolso napon is voltak programjaink.

Jo keresgelest!

Előzmény: onobody (109)
onobody Creative Commons License 2005.02.07 0 0 109

megyek és ránézek a weblapra. Biztosan lesz valami használható.

Köszi

Előzmény: zo_lee (108)
zo_lee Creative Commons License 2005.02.07 0 0 108
Szia!
Mi tavaly junius végén voltunk ott egy hétig. A szállást a La Grottánál foglaltuk /www.lagrotta.hu/. De biztosan találsz néhány jó ajánlatot az Utazás 2005 kiállításon márc. 18-20. Hát Olaszország tényleg nem kifejezetten olcsó. A faluban a kis boltok kifejezetten drágának tűntek, ezért leginkább csak a reggelire való friss zsemlét tejet stb. vettük itt meg. Van a közelben náhány nagyobb hipermarket /pl. Bennet/ és ott egész kellemes árakkal találkozhatsz ami már kevésbe különbözik a magyartól. Pl.: sör Bennetben 0.54€-tól, a falusi kis boltban 1.5-1.8€. Én úgy emlékszem a húsfélék és a felvágottak azok amik elég drágák a zöldség, gyümölcs tejtermék stb nem annyira.
Az előbb rosszul írtam a kalandpark nevét: a Fiabilandia Rimini mellett van, Ravennánál pedig a Mirabilandia www.mirabilandia.it. Kocsival egyébként viszonylag közel sok szórakozási lehetőséget találsz: Riccione /120 km/ Csúszdapark - Aqaufan /www.aquafan.it/ , delfinárium vmint az Italia in Miniatura park /www.italiainminiatura.com/. Velence kb 100 km, San Marino pedig 130.

Előzmény: onobody (107)
onobody Creative Commons License 2005.02.06 0 0 107

Szia zo lee

Te vagy az én emberem, pont ilyenre gondoltam. Voltál már ott? Esetleg valami tipp, hogy hol tudok szétnézni szállás ügyben? Esetleg tud valaki azárakról nyilatkozni? Az ismerőseim köréban tartja magát az az elképzelés, hogy nagyon drága. De a legfrisebb hírek is min. 2 évesek. Nem akarok a nyaralás alatt sóherkedni, de milliomosok sem vagyunk.

Előzmény: zo_lee (106)
zo_lee Creative Commons License 2005.02.06 0 0 106
Hát nem Toscana, de...
Olcsó és csendes hely : Lido di Volano.
Olcsó kb. junius végéig. Hétköznap a kutya sincs ott, ellenben hétvégén ellepik az olaszok. A faluban gyakorlatilag semmit sem lehet csinálni / csak pihenni/. A tengerpart kellemes , sekély van hely játszani. A közelben Velence, Ravenna. Ravenna mellett a Fiabilandia kalandpark biztoson bejön a gyerekeknek és a szülőknek is.
Előzmény: onobody (103)
onobody Creative Commons License 2005.02.06 0 0 105

Köszi Meni

Bizony, sajátságos tippekre lesz szükségünk. Ráadásul ez lesz az első külföldi túránk a gyerekekkel, a legnagyobb ráadásul utazásibeteg. Szeged Pécs útvonal is majdnem egy nap volt.

Köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.06 0 0 104

"Sajnos" én nem gyerekekkel voltam, így nekünk más utazási igényeink voltak.

A mai nap fedztem fel egy új honlapot, egy kicsit nehéz követni, mert ékezet nélkül készül, de szerintem "Toszkána" segít neked s egyébként a honlap nagyon jó, egy kint élő gyermekes mama biztos, hogy tud segíteni. 

Íme a cím:

http://gportal.hu/portal/toszkana/ Jelentkezz fel, s írjál neki levelet.

Előzmény: onobody (103)
onobody Creative Commons License 2005.02.06 0 0 103

Sziasztok

Új vagyok a helyen. Tudna valaki javasolni egy csendes helyet nyárra, amit három kisgyerekkel is lehet élvezni? Képtárak, kiállítások kicsukva, de egyéb, kicsikkel is élvezhető dolgok jöhetnek. Inkább olyan helyre gondoltunk, ahol lehet rohangálni, tenger sem ártana, de a férjem és én is értelmesen tölthetnénk az időt.

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.28 0 0 102

Itt az Olaszorszag es az olaszok topic...

utazas.com pl... bar ott meg teli almot alszanak. 

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.28 0 0 101
éspedig?
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 100

Vagy más fórumra költöztek.... 

 

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 99

hahó!!

 

Vége a nyárnak és eltűntek a Toszkána imádók?

hutlen Creative Commons License 2004.08.20 0 0 98

Kedves Meni,

 

 

Nem igazan tudom eldonteni, hogy Szent Istvan unnepleserol, vagy egyebrol van e szo :(, de San Gimignanora visszaterve en ugyan a helyet nem ismerem, de annyit tudok mondani, hogy San Gimignanoban azon tulmenoen hogy meg kell nezni (mert gyonyoru) leginkabb semmit nem szabad csinalni, legkevesbbe enni, vagy ajandekokat venni, ha csak nem szeretnel egy vagyont otthagyni....

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.20 0 0 97

Kedves Hutlen! Koszonjuk az otleteket, most egy ki8csit mással vagyunk elfoglalva, gondolom sejted mivel, de.....

mi a véleményed San Gimignano-ban a Chiribiri Trattoriáróról? Ismered?

 

Meni

Előzmény: hutlen (95)
kasza-blanca Creative Commons License 2004.08.19 0 0 96

Vegreeeee

holnap megyek ujra Forte dei Marmiba...

Jo hetveget mindenkinek!

hutlen Creative Commons License 2004.08.19 0 0 95

Kedves Meni,

 

Ami a firenzei etkezest illeti:

nem ajanlom, hogy barhova bemenj, ahol turistak hompolyognek. Nagyon rossz es nagyon draga.

Ez magyarul azt jelenti: nem javaslom hogy a Dom-tol kiindulva es  a Signoria fele haladva barhova bemenj.

Termeszetesen tobb olcso, turistaktol mentes trattoria van, de ezt nem konnyu megtalalni annak aki nem ismeri a varost.

En egy helyet javallok, ami cca 2 percre van a legnagyobb dzsumbujtol, es igen jo.

Ha a Dom hata moge mesz (a harangtorony oldalan vegig), akkor a Dom ter vegetol nyilik egy szuk utca. Azon elindulsz es elmesz az elso terig (cca 5-6 perc gyalog). Veled szemben a posta epulete lesz, de ahol az utca a terbe torkollik te fordulj jobbra. Kb 10 meterre a ter es az utca keresztezodesetol latni fogsz egy ettermet (kiulo resze is van). No ez igenjo, igen jo arai is vannak, es mint lathato igen kozel van a legforgalmasabb varosreszhez (kulonben ez az egesz kornyek nagyon olcso).

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!