Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2005.07.19 0 0 18

Amit te beadsz epitesi koltsegkent, es persze ehhez igazodik hogy mennyi hitelt kaphatsz max (egyreszt ha van kotelezo onero - eladott lakas - meg egyeb hitel - vallalati, onkori - meg szocpol/afavissza akkor azokkal csokkentik, masreszt meg elvileg ezt nezik a HBE-hez is). A gyakorlatban elso korben mindig azt mondjak, hogy a telek nem szamit, tehat az ep.ktg kb. 60%-at adhatjak hitelbe (nehol a szocpolt is levonjak, megelolegezot szinte tutira). Mentseg lehet persze a kozszolgalati hitelek valamelyike.

A gond ott van, hogy van akinek cenzuraztak az ep.ktg.-et, hogy tul keves... pedig nem is annyira, csak valami orult ertekbecsulte nekik es brutto nm-re szorozta fel az ep.ktg. normajat. Mehetett masik bankba, most mar meguszta... bar a bankja is valogatja, hogy mennyi elterest fogad el az ert.b. es a ktg.vetes kozott (es hogy milyen ktg.vetest ker: sajat kutfobol, vagy FeMu altal alairt, stb.)

Az utobbiak csak tapasztalati/hallomasi adatok, ugyhgoy meg kell erdeklodni a reszleteket a banknal.

 

Előzmény: sylvanus67 (17)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 17
Egy rövid kérdés:
a méltányolható lakásigénynél melyi határértéket veszik figyelembe?
1. Piaci értéket
2. HBÉ-t
3. Építési költségvetés főösszegét?
... vagy
Előzmény: Axióma (15)
Elizabeth Creative Commons License 2005.07.17 0 0 16

FHB: 10 éves, frissen felújított, a szanitereket is teljesen kicserélték Kludira, szalagparketta, friss tapéta+festés, IKEA konyhabútor, konyha full extrás.

Vételár 9M, hitelbizt. érték 7,2M, őrjöngtem. de a megfellebbeztem volna, várhattam volna még egy hónapot. Kellett a pénz, belementem, viszont a biztosításnal ragaszkodtam a tételes listához és a 9M értékhez.

Axióma Creative Commons License 2005.07.15 0 0 15
Állítólag ha támogatott a hitel, akkor mindig valami fhb-s jön ki. A mi házunkat mondjuk jól felértékelte, mi 5 telek + 20,8 ep.ktg-et vallottunk (most keszul, valosagban 8,8+22 lesz kb.), allitolag ennyi lett a hbe-je. Pomaz.
Előzmény: Tgd (12)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 14

Mennyi? Nem gépelted el? A francba.

Előzmény: HHapci (13)
HHapci Creative Commons License 2005.07.15 0 0 13
140m2 ujépítésü családi ház 7.2M. OTP igaz falun
Előzmény: Tgd (12)
Tgd Creative Commons License 2005.07.15 0 0 12
Rég nem írtak ebbe a topikba... most kíváncsi lennék, van-e valakinek OTP-s tapasztalata?
lookie Creative Commons License 2004.02.25 0 0 11
Veszprém; Új láncház 120 nm hasznos lakóterület, garázzsal, kerttel. Vételár 26,5MFt.
Hitelbizt. érték 22,3 MFt
Előzmény: kulcsarg (10)
kulcsarg Creative Commons License 2004.02.25 0 0 10
Érd
Földszintes, 3 szoba + nappalis családi ház (18m2-es garázzsal)
Bruttó ~166 m2
Nettó ~133 m2
Várható piaci érték: 24,25 millió
Hitelbiztosítéki érték: 19,4 millió
Becsült építési költség: 18,3 millió
OTP
dez1 Creative Commons License 2004.02.20 0 0 9
Mi biatrobágyon 17.5-ért vettük, 4-et ráköltöttünk, kb. 25-26 or ér most, a hitelbizt. érték 12.6, mert a vagyonértékelő csak 16.5-öt állapított meg.

Nem is kaptuk meg azt a hitelt amit kértünk (8 M) csak kevesebbet, és vesztettünk kb 3 hetet emiatt.

A vicc az egészben, hogy a belterületi, jó fekvésű telek 1250 m2, tehát a hitelbiztosítási érték jóval kevesebb mint a telek ára:(((

maniatis Creative Commons License 2004.01.24 0 0 8
-Kartal (Aszódtól 1 km)
-Készház (favázas gyorslakóház)
-tetőteres
-brutto 124 nm, netto 108 nm/netto hasznos 90nm
-HB érték :
-telek 2,3 miller (valódi érték 3,5)
-ház 7,5!!! , költségvetés 12,5 miller(undorító)

- lótépé
Üdv Mani

Előzmény: moverlander (-)
freesleep Creative Commons License 2004.01.24 0 0 7
bp, vi.ker, régi tégla
74m2
vételár:12,5 (többet ér, az értékbecslőjük is 13,1 re becsülte)
hb:11,5
otp-bank
de most a hitelváltozás utolsó percében...
kataLIN Creative Commons License 2004.01.23 0 0 6
budapest
VII
használt
tégla
2
26
4,3 (68%)
cib

vidékikisfalu, vízpartinyaraló
új
tégla
két szint
~60
4,5 (45%)
cib

Előzmény: moverlander (-)
Intruder Creative Commons License 2003.11.03 0 0 5
MKB
Könnyűszerkezetes ház
Dunakeszi
Költségvetés 18.3 M
Hitel: 12 M
Telek forgalmi értéke kb. 10 M.
HB: 21.3 M

Alisa Creative Commons License 2003.10.20 0 0 4
ING Piaci érték 70%-a
Előzmény: moverlander (-)
Infomaker Creative Commons License 2003.10.20 0 0 3
A CIB új lakásra nem nézi a HB értéket, hanem a vételár 70%át adja.
GCS Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2
-Nyíregyháza
-Új, építési hitel
-Tégla, társasház
-Utcafronton tetőtér, az udvar felőli oldalon teljesen felfalazva, 2.emelet
-55m2
-8.6M (=a teljes költségvetés 75%-a)
-MKB
Előzmény: moverlander (-)
Miss Maci Creative Commons License 2003.07.03 0 0 1
- Budapest, II.ker
- használt, 1920 körül épült, felújított
- tégla
- 6 emeletes, lakás az 1. emeleten
- 82 m2
- 13.3M (15-ért vettük, hely/állapot alapján kb 18-at ér)
- PostaBank
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 0
- Sopron
- Használt
- Tégla
- 1 emeletes
- 42 nm
- kb 4 millió (sajnos nem találom a papírt, így pontosan csak holnap tudom megírni)
- MKB
Előzmény: moverlander (-)
moverlander Creative Commons License 2003.06.03 0 0 topiknyitó
Jó volna néhány konkrét infot összegyűjteni it a HB értékekről. Szóval, ha valakinek van konrét tapasztalata, akkor írja ide.A bankok úgysem mondják meg :(

Ami kellene:
-város
-Budapest esetében kerület
-új vagy használt
-panel vagy tégla
-hány emeletes
-négyzetméter
-HB érték
-BANK

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!