Keresés

Részletes keresés

Simak13 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 1545
Nem tudom, hogy ezt most azért írtad mert szereted a Fradit vagy mert nem és csak azt akarod h kikapjon azt Újpesttől vagy hasnonlók( ez csak feltételezés de vannak ilyenek is). De véleményem szerint a Fradi megérdemelné hogy visszakerüljön oda ahová való!Viszont azokat a szurkolókat akik balhéznak eltiltatnám a meccs látogatástól!Még mielőtt megemlítené valaki.
Előzmény: blues12 (1543)
NYIslander Creative Commons License 2008.05.08 0 0 1544
Zalatnay Cini kioperált implantátunával!!!! Mindegyik játékos nyalja meg egymás után...
blues12 Creative Commons License 2008.04.27 0 0 1543
Azzal, hogy NBI-be kerüljenek.
David O'leary Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1542
szerintem is meg kellett húzni ezt a lépést. Már tavaly kizártam volna. Csak odafordulnak az UEFÁ-hoz ami nem túl jó dolog. egyszer amúgy is visszajut
Deep on Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1541
na végre kizárták - ahogyan a többit is ki kéne zárni és az egész "profi" focit a szögreakasztani a rá fordított pénzeket pedig tömegsportra fordítani.
elefantkillah Creative Commons License 2006.06.05 0 0 1540

főleg úgy érdekes redef írása, hogy rajczit könyökért, tóthot meg pofázásér küldték le..

 

Előzmény: Törölt nick (1539)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 1539
Na most ennek függvényében, mivel büntetnéd a csapatodat az MTK és a Vidi ellene szurkolói kilengések miatt???
Előzmény: Redeef (113)
Traubi Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1538

A tegnap este látott közvetítés a Sport1-en ismét felvetette bennem a kérdést, hogy vajon mikor hoz már végre egy erre illetékes egy megfelelően példás büntetést az FTC-vel kapcsolatban?

Vagy a magyar foci jelenlegi mínuszos szintjén teljesen normális dolog, hogy egy csapat pályájára befutkos az éppen ott szolgálatot teljesítő mentős, megrángatni picit a neki nem szimpatikus játékost? Az is normális esetleg, hogy a hazai kispadon ülők beszaladgálnak és meglökdösik az ellenfelet?

 

Szóval én azt látom, hogy van egy kellően tapló közeg amiben ez az egész zajlik, mindenki rinyál, hogy jaj szegény magyar foci és közben azt felejtik el edzők, szak(?)emberek, klubok, vezetők, hogy ennek az egésznak talán mégse így kéne menni. Mert ezzel ugyan jól el lehet lenni itt országhatáron belül, vannak még népek akik megkajálják és meg lehet belőle élni, de sportnak nevezni és nemzetközi szinten említeni meglehetősen vicces dolog. Ha pedig az egyik odvas és rotható fogat épp Ferencvárosnak hívják, attól még csak ki kéne húzni.

metalwarrior Creative Commons License 2004.10.03 0 0 1537
Bódi Guszti koncerttel a meccsek előtt.
Budovinszky Creative Commons License 2004.10.03 0 0 1536

Én László Csaba helyére Verebes Mágust ültetném.

Nem hiszem, hogy az első 3-ban végeznének.....

Via Galvani Creative Commons License 2004.10.03 0 0 1535
Időszerű lett a topik...
Dugó Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1533
Grúzia: Nem indulhat a Szioni

NS, 2004-06-01

A grúz szövetség nem engedi rajthoz állni az UEFA-kupa következő kiírásában a Szioni Bolniszit. A szigorú intézkedés hátterében az áll, hogy szombaton a WIT Georgia ellen 2–0-ra elvesztett bajnoki döntő után a klub szurkolói törtek-zúztak az utcákon.

mash Creative Commons License 2004.02.20 0 0 1532
na most akkor most mi is van pontosan???
hanyad fok, mi lehet ezután???
mennyi is az a pénzbüntetés???
Greenie Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1531
"Egyébként meg az ellenlábasok ne örömködjenek, a jogellenes joggyakorlás ugyanis őket is elérheti"

Azért nem egészen, nézzük hogy az utobbi időben mennyi botrány volt, a dózsások KÉTSZER , mit kaptak ?
Bevihetnek 10 dózsást ingyen mondjuk a SZENTÉLYBE!
Komoly bünti nem mondom!

Előzmény: házbizalmi (1526)
lg18 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1530
Oké. Ennyire nem foglalkoztam azért vele. Bocs.
Előzmény: IVÓ (1525)
lg18 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1529
Na hazaértem, és megnéztem:

MAGYAR LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG

FEGYELMI SZABÁLYZAT

Jóváhagyta: Az MLSZ Elnöksége 73 / 2001. június 21. számú határozatával.

(2) A sportszervezet fegyelmi büntetése lehet:

a.) írásbeli figyelmeztetés, a pályarendszabályok előírásainak fokozott betartására, az ehhez szükséges feltételek megteremtésére, illetve biztosítására;
b.) kötelezés felemelt létszámú rendezőség biztosítására, meghatározott számú mérkőzésen;
c.) szövetségi ellenőr kiküldése meghatározott számú mérkőzésre, a sportszervezet költségén;
d.) az LSZ által adható juttatások csökkentése, illetve megvonása, mely büntetés időtartama nem haladhatja meg a hat hónapot;
e.) pénzbüntetés, mely nem haladhatja meg az 50.000.000 Ft-ot;
f.) mérkőzésnek közönség nélkül, zárt kapuk mögött vagy a nézőtér egy-egy szektorának lezárásával történő megrendezése, meghatározott számú mérkőzésen, mely büntetés nem haladhatja meg a három alkalmat;
g.) pályaválasztási jog felfüggesztése, mely időtartam nem haladhatja meg a három hónapot;
h.) pálya teljes vagy részleges betiltása, mely büntetés nem haladhatja meg a három alkalmat;
i.) a mérkőzés eredményének megsemmisítése, bajnoki pontok levonása;
j.) büntetőpontok levonása;
k.) nemzetközi mérkőzésen, külföldi túrán való részvételtől eltiltás, mely időtartam nem haladhatja meg a kilenc hónapot;
l.) játékos igazolási és átigazolási jog megvonása mely időtartam nem haladhatja meg a kilenc hónapot;
m.) a labdarúgócsapat alacsonyabb osztályba sorolása;
n.) bajnokságból, kupaküzdelmekből kizárás, mely időtartam nem haladhatja meg a kilenc hónapot;
o.) a szakszövetségből kizárás, mely büntetés nem haladhatja meg az egy évet;
p.) a szakszövetségi eljárás költségeinek viselésére kötelezés, mely teljes költségviselést jelent.

A g.) és h.) pontban meghatározott büntetés nem sújthatja a vendégcsapatot az utazási távolság miatti megnövelt költséggel. Ha a távolság hosszabb, az emiatt keletkező költségtöbblet a fegyelmi büntetésben részesített sportszervezetet terheli, feltéve, ha a két sportszervezet írásban másként nem állapodik meg.

XVIII. fejezet

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

Hatálybalépés

110.§

(1) A Fegyelmi Szabályzat 2001. július 01-én lép hatályba. Rendelkezéseit a 2001-2002. évi labdarúgó bajnokság megkezdése után elrendelt fegyelmi eljárásban kell alkalmazni.

(2) A Fegyelmi Szabályzat hatálybalépésével egy időben a 2000. július 20. napjától érvényben volt Fegyelmi Szabályzat hatályát veszti, azonban a rendelkezései alapján hozott határozatokban kiszabott büntetéseket nem érinti.

Elsőre nem látok különbséget, de majd elkezdem vizsgálgatni.
Ha kell, elküldöm az egészet.

Előzmény: IVÓ (1524)
dangR80 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1528
...azért azt a 3 tizenegyest nem felejtettük ám el !!
extasee Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1527
Csak a dokumentálás kedvéért...
FTC: hat ponttal megint kevesebb

Budapest, november 26., 18.45 Nem sokat változott a Ferencváros büntetése.

Az MLL Fegyelmi Bizottsága az egész napi munka után meghozta elsőfokú döntését a Fradi-ügyben. Ezek szerint a Ferencvárostól hat büntetőpontot vonnak le, és a csapatnak három meccset zárt kapuk mögött kell játszania (ez utóbbit korábban már letudta a Fradi), a klubnak pedig 40 millió forintos büntetést kell kifizetnie. Szeiler József büntetése sem változott, neki 1 millió forintos büntetést kell kifizetnie, valamint december 31-ig nem látogathatja a csapat meccseit.
A döntés hosszabb indoklását a liga 8 napon belül küldi el a Ferencvárosnak, az ítélet ellen 15 napon fellebbezhet a klub.


házbizalmi Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1526
Ugyan már. Ez nem fogja őket zavarni. Eddig sem zavarta őket, hogy a megsértették a nulla poena sine lege elvét, majd most kapnak szívrohamot...

Miért nem találnak egy ki..ott jogászt, aki felsorolja nekik, hogy az AKKOR hatályos rendeletek alapján milyen büntetési tételt lehet választani - ha már akkora buta faszkalapok, hogy maguktól nem megy.

Mindenki elmondja, indokol, szavazás. Passz.

Úgyis megfellebbezzük. :)

Olyan ez a Szieben mint a kisgyerek, aki mindig úgy módosítaná a társasjáték szabályait, hogy utólag értelmezve ő nyerjen... :)

Az ilyenre azt is mondják: csaló és a többi kisgyerek a homokózóban a vödröt a fejére húzza. :)

Egyébként meg az ellenlábasok ne örömködjenek, a jogellenes joggyakorlás ugyanis őket is elérheti, ha egyszer úgy fordul a szél, miként elérte Hamarékat is korábban... Azért szokás lefektetni a szabályokat, hogy legyen jogbiztonság és ne azután derüljön ki, hogy mégsem vagyunk bajnokok, miután meggyaláztuk az egész felsőházat meg a lilákat. :)

Előzmény: Törölt nick (1522)
IVÓ Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1525
http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=36858

"– A korábbi tárgyalások dokumentumaiból ítélkeznek?
– Alapvetően igen, ám az eljárás alá vont futball-rt., illetve Szeiler József vezérigazgató új iratokat is becsatolhat. Fontos hangsúlyozni, hogy noha időközben változott a fegyelmi szabályzat, mi a május harmincadikán hatályos paragrafusokból dolgozunk. S az is lényeges, hogy nem megismételt, hanem új eljárásról van szó."

Előzmény: IVÓ (1524)
IVÓ Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1524
Természetesen nem a Főügyészség rendelte el az új eljárást. Ők csak óvást nyújtottak be.

Az általa kiemelt részről pedig annyit, hogy aki megfogalmazta, pontosan tudja, hogy a te értelmezésed helytelen, mintahogy nemrégiben az MLL FB elnöke is elmondta, hogy a május 30-án életben lévő fegyelmi szabályzat szerint fognak dönteni...

Előzmény: lg18 (1519)
lg18 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1523
Véleményt továbbra sem mondok itt, mert még a törvényekbe is belekötnek itt sokan, csak mert én másoltam be. (vagy egyáltalán azért, mert valaki bemásolta???)

Ha érdekel, másik topikban kifejthetem...de most mennem kell, este folytatom.

Előzmény: Törölt nick (1521)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1522
Ez viszont ellentétes azon ÁLTALÁNOS JOGELVVEL, hogy az eljárást minden esetben az elkövetéskor HATÁLYBAN lévő jogszabályok( illetve rendelkezések ) alapján kell lefolytatni, kivéve ha az az elkövető SZÁMÁRA pozitív irányba változott.
Előzmény: lg18 (1519)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1521
"nektek a soproni pályára berohanás mennyibe is került???"
3*15 000 + 60 000 + 67 500 Ft + 3*72 óra előzetes + 1 év próbaidő"

Már bocs, de ez azok büntetése akiket elkaptak.

Itt nem erről van szó.

Arról, hogy a Clubotokat nire büntették a rendőrörk elleni és a soproniak elleni atack után.

Ha követjük a gondolatot amit a soproni eset kapcsán felvetettél akkor a Ferencvárost sem lehetne felelőssé tenni a szurkolók cselekedeteiért.

Nos...?

Előzmény: lg18 (1508)
lg18 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1520
a 2. után "természetesen" 3 pont levonást kaptunk, pedig sem az Újpest, sem Kerényi nem hibázott. A felelősség az FB-jé volt
Előzmény: lg18 (1518)
lg18 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1519
"
110.§

Hatálybalépés

(1) A Fegyelmi Szabályzat 2003. július 1-én lép hatályba. Rendelkezéseit a 2003-2004. évi labdarúgó bajnokság megkezdése után elrendelt fegyelmi eljárásban kell alkalmazni.
"

A mostani fegyelmi eljárást az ügyészség rendelte el, kb. 1 hónapja. Nem a történés napja a fontos, hanem a fegyelmi eljárás kezdetének a napja.
Ez a hatályos az FTC ügyében.
A május 30.-i-t otthon meg tudom nézni (most nem vagyok otthon). Ha nagyon érdekel.

Előzmény: IVÓ (1516)
lg18 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1518
"és a kispestiek verése a bvsc pályán??"

2 meccs zártkapu + x millió bünti (estére utánanézek)

Szintén nem volt hatályos még a sporttörvény.

Emlékeztetőül két másik, szintén ugyanebben a szezonban hozott fegyelmi határozat az Újpesttel kapcsolatban:

1. Lőw Zsolt a televítiós felvételek alapján a második fordulóban megütötte Madar Csabát. Az esetnél a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Az ügy a fegyelmi bizottság elé került. A tárgyaláson mindkétt érintett - azaz az "áldozat", Madar Csaba is - úgy vallott, hogy az ütés véletlen volt, minden szándékosságot nélkülözött. Ennek ellenére Lőwöt 6 meccsről eltiltották.

2. A Haladás-Újpest meccs előtt az Újpest FC állásfoglalást kért a Fegyelmi Bizottságtól arra vontakozólag, hogy Kerényi Norbert a 3, egyébként junior meccseken összesedett sárgalapja miatti eltiltását a következő Magyar Kupa meccsen letöltötte e, és így részt vehet e a soros bajnoki meccsen. Az FB amellett foglalt állást, hogy Kerényi a büntetését letöltötte, pályára léphet. A mérkőzés után fél évvel a Haladás óvott, az FB pedig azt a döntést hozta, hogy nem volt jogosult pályára lépni.

Előzmény: mash (1514)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1517
Az ÚFC-nek nincs köze a soproni mapetkodókhoz, de az FTC-nek a májusi verekedőkhöz igen.

No komment.

Előzmény: lg18 (1511)
IVÓ Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1516
Ez a május 30-i állapot?
Előzmény: lg18 (1515)
lg18 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1515
ez igaz, de a kettő gyakorlatilag megegyezik, mivel a fegyelmi szabályzatot a sporttörvény alapján készítették. Íme:

(2) A sportszervezet fegyelmi büntetése lehet:

a) írásbeli figyelmeztetés, a pályarendszabályok előírásainak fokozott betartására, az ehhez szükséges feltételek megteremtésére, illetve biztosítására;
b) kötelezés felemelt létszámú rendezőség biztosítására, meghatározott számú mérkőzésen;
c) szövetségi ellenőr kiküldése meghatározott számú mérkőzésre, a sportszervezet költségén;
d) az LSZ által adható juttatások csökkentése, illetve megvonása, mely büntetés időtartama nem haladhatja meg a hat hónapot;
e) pénzbüntetés, mely nem haladhatja meg az 50.000.000 Ft-ot.
Az MLSZ Versenykiírás Függelékében a sárga- és piros lapokra vonatkozó rendelkezések kivételével pénzbüntetés az amatőr bajnokságban résztvevő sportszervezetekre nem szabható ki.
f) mérkőzésnek közönség nélkül, zárt kapuk mögött vagy a nézőtér egy-egy szektorának lezárásával történő megrendezése, meghatározott számú mérkőzésen, mely büntetés nem haladhatja meg a három alkalmat;
g) pályaválasztási jog felfüggesztése, mely időtartam nem haladhatja meg a három hónapot;
h) pálya teljes vagy részleges betiltása, mely büntetés nem haladhatja meg a három alkalmat;
i) a mérkőzés eredményének megsemmisítése, bajnoki pontok levonása;
j) büntetőpontok levonása;
k) nemzetközi mérkőzésen, külföldi túrán való részvételtől eltiltás, mely időtartam nem haladhatja meg a kilenc hónapot;
l) játékos igazolási és átigazolási jog megvonása mely időtartam nem haladhatja meg a kilenc hónapot;
m) a labdarúgócsapat alacsonyabb osztályba sorolása;
n) bajnokságból, kupaküzdelmekből kizárás, mely időtartam nem haladhatja meg a kilenc hónapot;
o) a szakszövetségből kizárás, mely büntetés nem haladhatja meg az egy évet;
p) a szakszövetségi eljárás költségeinek viselésére kötelezés, mely teljes költségviselést jelent.

A g) és h) pontban meghatározott büntetés nem sújthatja a vendégcsapatot az utazási távolság miatti megnövelt költséggel. Ha a távolság hosszabb, az emiatt keletkező költségtöbblet a fegyelmi büntetésben részesített sportszervezetet terheli, feltéve, ha a két sportszervezet írásban másként nem állapodik meg.

Gy. k:EZ SEM VÉLEMÉNY!

Előzmény: IVÓ (1510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!