Keresés

Részletes keresés

kékbarisnya Creative Commons License 2003.05.31 0 0 68
Ne hogy már csak kétféle magyar legyen!
1. aki kommunista volt, és most nem az, mert más oldalon politizál,
2. aki komm. volt és marad
Hol van a többi majd 9 millió ember?
Lehetne választéka a rendszerváltó pártok hiveinek, igy Mécsnek s az SZDSZ-nek is.
Előzmény: V.4_BlackVoid (37)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 67
Jó érzésről szó sincs. Szívesebben örülök a saját oldal sikerének, mint a másik térfél hibájának. Az országnak is az használ, ha két nagyon erős és nagyon pozitív tábor küzd meg a választók bizalmáért. Ma ettől olyan messze vagyunk, mint a csillagos ég tőlünk.
Sajnos.
Előzmény: Villanyt Leó (66)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 66
Ezaz: "netán tény"-t tényként emlegetni is biztos jó érzés...
Előzmény: 8ker (65)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 65
És még valami... Az a legegyszerűbb, ha egy nekünk nem tetsző dolgot, megállapítást (netán tényt) csípőből hazugságnak minősítünk. Ettől olyan lazának és boldognak tudja érezni magát az ember, mintha egy betolakodót penderített volna ki, pompás jobbcsapott révén, az otthonából.
Előzmény: Villanyt Leó (63)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 64
Maradjunk annyiban, hogy az arcára is rá volt írva, a tekintete is elárulta. Nekem ennek a felismerése kicsit a szakmám is, de azok a régi kollégák is megerősítették, pontosabban: erősen valószínűsítették, akik ma is űzik a szakmát.
Előzmény: Villanyt Leó (63)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 63
Szerinted nem stresszes miniszterelnöknek lenni 4 évig, utána lefolytatni egy kampányt? Én is elmentem volna regenerálódni egy fél évre, mindenféle "hatalom elvesztésébe való belebetegedés" nélkül.
Lécci ide ne hozd a balos média hazugságait!
Előzmény: 8ker (59)
lerr Creative Commons License 2003.05.30 0 0 62
Jajj hagyd már:))
Szerinted tudott olyan ember spontán privatizálni, akinek nem volt "kapcsoalti tőkéje"?:)))
Csak úgy bement az utcáról :)))

Persze, lehet, hogy egy falusi kocsma bérleti jogát megkaphatta (bár ott is kellett protekció), de nnél komolyabban nem hiszem....

Előzmény: Villanyt Leó (58)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 61
Nagyon szépen hangzik az a spontán privatizálás. Szerintem sima szabad rablás folyt. Nagyvállalatok élén is álltak nem párttag vezetők, nemde?
Előzmény: Villanyt Leó (58)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 60
Szerintem
- legalább 40% baloldali
- 30-40% csiga (azaz mindig azon az oldalon van, aki épp hatalmon van: pl.: Széles Gábor)
- a maradék 20% körül lehet a jobboldali

De tény, én sem végeztem nagy kutatásokat ezügyben, inkább csak érzés.

Előzmény: 8ker (57)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 59
Szerinted pecázni ment el hónapokra?
Előzmény: Villanyt Leó (55)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 58
Én inkább azt mondom: hogy aki úgy tudott spontán privatizálni, hogy nem volt benne a hatalomban: az ügyes. Aki meg kihasználta, hogy hatalomban van: az baloldali :-).

Szóval tényleg nem lehet igazából vonalat húzni. Egyébként nem is ez a legveszélyesebb, hanem azok, akik bagóért kiárúsították a vállalatokat olyanoknak, akik aztán még a maradékot is lerabolták a cégből majd csődbe vitték. (Pl.: Ganz - Ansaldo)

Előzmény: lerr (56)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 57
Érdekes lenne a 100 leggazdagabb magyart a politikai hovatartozása szerint górcső alá venni. Csak az érzésem az, mert még csak nem is nézegettem hosszasan a kiadványt, hogy döntetlen körüli eredmény jönne ki belőle.
Előzmény: Villanyt Leó (54)
lerr Creative Commons License 2003.05.30 0 0 56
NAmost szerintem, akinek ma jelentős vagyona van, az a spontán privatizációkor szerezte.
Ugyanúgy a jobboldali gazdagok, mint a baloldaliak.
Aztán meg vannak persze külömbségek.
De mondd meg, hol a határ?:))
1 bánya ok, mehet.
10 bánya után már szemét komcsi spontánprivatizátor?
Vagy hogy van ez?:)
Előzmény: Villanyt Leó (54)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 55
"...egy igaz keresztény ember valószínűleg nem tud belebetegedni a hatalom elvesztésébe."

Erről lemaradtam. Miért, mi baja?
Amúgy Orbánra nem naív illúzióval, hanem "jobb híjján" nézek.

Előzmény: 8ker (53)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 54
Nem csak a baloldali gazdag önző, de azért nagyobb a valószínűsége, hogy aki a "spontán" privatizáció során lopta össze magát, akkor annak az erkölcse később sem fog nagyon megváltozni. Namármost szerintem - de mondj példákat, ha nincs igazam - a spontán privatizációban elsődelgesen az akkor tűzhöz közeliek vettek részt, akik nem elsődlegesen a jobboldaliak. Persze lehet jönni azzal, hog ORBÉNBÁNYÁK, de azért vannak nagyságrendi különbségek egy dolomit bánya és mondjuk egy Kapolyi féle vagyon között.
Előzmény: 8ker (52)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 53
Egyoldalú beállítás.
Többször leírtam már, és ha őszinte vagy magadhoz, te is belátod: ha '94-ben az MDF magabiztosan nyer, az MSZP pedig a választási küszöb környékén marad, a Fidesz ma a legnagyobb baloldali erő lenne. Orbánra naiv illúzióval nézel fel, pedig egy igaz keresztény ember valószínűleg nem tud belebetegedni a hatalom elvesztésébe.
Előzmény: Villanyt Leó (51)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 52
A következtetéseddel nem értek egyet. Miért csak a baloldali gazdag lenne önző?
És úgy nagyon őszintén: nem gondolod, hogy a két oldal gazdagjai sokkal közelebb vannak egymáshoz, mint mondjuk az utca emberéhez?
Előzmény: Villanyt Leó (49)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 51
Tőlem lehet valaki KISZ titkár fiatal korában, aztán keresztény/polgári felnőtt, feltéve, hogy az "átváltozása" nem hazugságon alapul.

Ezzel szemben milliárdosként felvállalt "szegénységpárti"-sága, D209-ként végzett KGB elleni harca, Grasham lobbizás utáni üvegzseb programja, Paks és Pécs megtanácsadása utáni tiszta közélete egy akkora rőfös hazugság, mint ide Lacháza.

Előzmény: V.4_BlackVoid (47)
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 50
Szerintem milliárdos üzletemberekkel vannak tele a nyugati szocdem pártok is.
Szerintem milliárdos üzletemberek előfordulnak a mi jobboldalunkon is, valószínűleg ők sem tombolán nyerték a pénzüket.
Egyikért sem rajongok.
De ha már túlvagyunk az eredeti (mocskos) tőkefelhalmozáson, és ha nincs az a bíróság, amelyik bármit is tehetne... Nos, akkor már inkább a gazdagok politizáljanak, és ne azok, akik politikusként akarnak meggazdagodni.
Előzmény: dutasteride (44)
Villanyt Leó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 49
Sajnos a politikusok jó része megélhetési politikus, azaz elsődleges érdeke, hogy minél tovább hatalmon maradjon. (Most tekintsünk el attól a néhány milliárdostól, akik szintén hazafias kötelességünknek érzik, hogy továbbra is tömjék a zsebüket, lehetőleg közpénzből.)

Ezért mondom, amíg nem lesz Magyarországon egy széles, jómódú középréteg (aki a munkájából lett jómódú, nem a kádári kapcsolati tőkéjéből), és aki megteheti, hogy pár évre elmenjen úgy politikusnak, hogy közben nics lopási kényszere, akkor lesz lehetőség arra, hogy tényleg az ország érdekeivel foglalkozzanak.

De ez nem érdeke szerintem a baloldalnak, hiszen miért lenne érdekük egy másik gazdasági elitet maguk mellé engedni?

Előzmény: V.4_BlackVoid (39)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2003.05.30 0 0 48
Pont ez a problema, hogy egyik oldal sem tud egy hiteles vezetot felmutatni, aki maga moge tudja allitani az orszagot mint Kossuth (aki egyebkent liberalis volt...)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2003.05.30 0 0 47
dutasteride peldaja tulajdonkeppen jogos.
De mi van a masik oldallal, ahol a miniszterelnok ateista KISZ titkarbol lett kereszteny/polgari politikus.

Egyik sem tul hiteles...

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 46
"Ertsuk meg vegre, hogy mindket oldal tele van volt komcsikkal."

Persze,hogy tele van. Politikusnak általában a nyüzsögni szeretö emberek mennek. Ök a mozgalmárok,akik azelött csak a MSZMP ben vagy a KISZ ben tudtak forgolodni,mert más nem volt. Aki ambiciozus volt rögtön vette a lapot és kiforditotta a nagykabátját. Nem mind ilyen,de a zöme igen. Teljesen függetlelül,hogy melyik pártrol van szo.

Előzmény: V.4_BlackVoid (37)
wizes Creative Commons License 2003.05.30 0 0 45
Ollan ifjú, lelkes, harcos vagy?
Elgyün az idő, mikó' lehiggadsz!
wizes.
Előzmény: V.4_BlackVoid (39)
wizes Creative Commons License 2003.05.30 0 0 43
Nem érteni kell!
Tudni!
wizes.
Előzmény: V.4_BlackVoid (34)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2003.05.30 0 0 42
Az ilyeneket ignoralni kell. Magukat minositik mindenhol.
8ker Creative Commons License 2003.05.30 0 0 41
"baromarcú...
... az ilyenek mint te, na ezzel van a nagy baj."

Hát, igen!... Itt tartunk: érv és vita helyett minősítés.

Előzmény: dutasteride (38)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2003.05.30 0 0 39
Leo, Kormoran: ezek jo eszrevetelek.

Azt hiszem akkor egyetertunk abban, hogy partallastol fuggetlenul nem az orszag erdeke az elsodleges politikusainknak.

Igazi, normalis demokracia szerintem ezen a foldgolyon nem letezik, de azert a magyarnal van jobb. Csodakat nem varok, de hianyzik az a lelkesedes, tenni akaras ami megvolt pl. az 1848-as magyar kormanyban.

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2003.05.30 0 0 37
Hogy Mecs (illetve az SZDSZ) miert paktal le?
Valoszinuleg jobban erzi magat azok kozott a komcsik kozott, akik vallaljak es megbantak a multat, mint azok kozott akik atalltak a masik oldalra es onnan komcsizzak ot.

Ertsuk meg vegre, hogy mindket oldal tele van volt komcsikkal.

Az SZDSZ is megeri a penzet persze. Kovacs Kalman miniszteruk szinten egy dilettans hulye. A mi penzunkbol penzelik a Matavot, a radios netet meg betiltottak (akarmit is magyaraznak utana).

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 36
Nem hiszem,hogy a magyarok,vagy a Magyarországon élö emberek birkábbak lennének a többi népnél. A politikusok is ugyanolyan linkek mint akármelyik országban. 13 éve van normális parlamenti demokrácia otthon. Ez nagyon kevés idö arra,hogy kialakuljon egy uj vezetö réteg,és az emberek feje is megérjen. Legalább egy generácio kell hozzá. A gyerekeiteknek valoszinü jobb kesz a sorsa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!