Keresés

Részletes keresés

Mediterránum Creative Commons License 2012.12.21 0 0 28

Nagy kár,hogy nem sikerült a Munkácsi teát szaporítani! Szerintem Magyarországon savanyu talajon,védett helyen szabadban is ültethető lett volna!???

Állítolag Zala megyében is kisérleteztek az 50-es években termesztésével / Nem tudom hol?/ Debreczi Zsolt Télen is Zöld kertek c. könyvében ír erről. Grúziából származó magokkal nálunk is Zala megyében kisérleteztek vele.

-19 fokot is elviseltek .  Nem tudom esetleg Dlusztus Miklós Tud-e róla valamit?

Előzmény: Napvándor (25)
gáborke Creative Commons License 2012.12.20 0 0 27

Egyébként elég drága mulatság volt ez az ukrán tea, mivel külföldről rendelve is pár ezerért lehet venni növényt, de nálunk is olcsón kapható tavasszal kis magonc.

Előzmény: Napvándor (25)
gáborke Creative Commons License 2012.12.20 0 0 26

Ez az ami mondtam, a Vörös hegyi már megszokta az egész évi kiegyenlítettebb hőfokot az évek alatt, mikor idekerül akkor meg nyekk.

A legjobb magról szoktatni, nálam a nagyokat nem a meleg vitte el.

Előzmény: Napvándor (25)
Napvándor Creative Commons License 2012.12.20 0 0 25

Sziasztok!

 

Leveleztem a DM kerttel...

 

" Sajnos a Munkács mellől hozott dugványok egyike sem élt 1 évnél tovább, azok sem, amiket 3 ismerősömnek osztottunk szét, hogy valahol csak megmaradnak, úgyhogy csak úgy lehetne szerezni belőle, ha ismét kimennénk a helyszínre, a Munkács melletti Kraszna Horára (Vörös Hegyre). Ez nem olcsó mulatság, nemcsak az útiköltség miatt, hanem az ukrán rendőrök "jóindulata" miatt sem: egy bagatell apróság miatt 200 Euróval akartak megbüntetni (már 3 kilométerrel a határátlépés után, mintha direkt vadásznának az emberre!!!), végül 150-ben egyeztünk meg. (A fő ok valószínűleg az volt, hogy szerintük minden magyar rendszámú autós dúsgazdag és ők úgy érzik, hogy mi kötelesek vagyunk hozzájárulni az ő megélhetésükhöz!)Nagyon sok teadugványt kell gyökeresíteni és jó drágán eladni, hogy esetleg évek alatt megtérüljön egy ilyen kiruccanás. Ettől függetlenül mindenkinek javaslom a túrát, akinek van fölös százezer forintja, mert ettől eltekintve szép dolgokat láttunk!A leírásban írt 2., 4., és 5. képeket mi készítettük a helyszínen.A jelenleg kapható teanövényeink is kicsik az árukhoz képest, de ezek megvételével megspórolható ez a bizonyos kaland. Mindemellett nincs kizárva, hogy egyszer ismét rászánjuk magunkat egy ilyen expedícióra, de ez nem a közeljövőben valószínű.Üdvözlettel: Dlusztus Miklós "

 

Sajnos így a munkácsi tea nem működik...

 

 

Gumihal Creative Commons License 2012.12.17 0 0 24

Folytatom az előbbi hozzá szólást! :-)

Az előbb lemaradt....

A tápoldatozás kb 3-5 alkalommal történt, Vegyesen, váltakozva  Marhatrágya oldat, és a citrusoktól csent csirke trágya oldattal ! :-)

Természetesen megfelelően hígítva! Alkalom szerűen

Amúgy sima fúrt kúti vízzel locsoltam , a nagy melegekben ,  hajnalban és este is!

Tudom hogy állott víz jobb volna talán de annyi cserepes és egyéb növény mellett nem igazán tudom kivitelezni! :-(

 

Előzmény: gáborke (20)
Gumihal Creative Commons License 2012.12.16 0 0 23

Az  idei évben viszonylag szépen"bokrosodtak"a növényeim!

Mint a mogyoró tövénél , sok új fris hajtás jött elő

Valahol /ne kérdezd hol  :-(/olvastam a tea szaporításról ott írta a cikk hogy jó eredményt lehet elérni a zöld "félfás" dugványozással is!

No ezt próbáltam átültetni az én növényeimre!

De mint írtam is egyenlőre várok....... :-)

Ebből még bármi lehet!

A goumi után már nem igazán vagyok türelmetlen! :-)

Azt tartom biztató jelnek hogy állapot romlás nincs a növénykéknél! :-)

És azt hiszem még júliusban dugtam el őket!

Laikusként nevelgetem őket mert csak a netes irodalom áll rendelkezésemre , az pedig olyan amilyen rá jöttem nem minden szent ami le van írva! :-)

No ezt nagy általánosságban élrtem! :-)

Azértis írtam hogy örülnék gyakorlati információknak, a tartásról, és szüretről! 

Előzmény: gáborke (20)
gáborke Creative Commons License 2012.12.16 0 0 22

Én is úgy tudom, hogy olyan helyre ültették öket, Zalában és Munkács körül is ami magasabban fekvő dombos rész, igy nincs fagyzúg, ami -10-15 fok alá nem engedi a hőfokot, alföldön biztos nem birná túlzottan. Ugyanakkor nyáron hűvösebb, párásabb is ez a rész ami megint csak kedvez neki.

Viszont igazán amit mondtál, hogy túlságosan nem nőnek a kiültetett helyeken sem, tehát még házikertben sem termel érezhető teamennyiséget.

Előzmény: raiff (21)
raiff Creative Commons License 2012.12.16 0 0 21

Azért kis túlzás az a munkácsi ültetvény , ha megnézed a képeket látod hogy kis , 10-20-30 centis növényekről van szó , amelyeket a hó betakar a tél elején majd tavasszal leolvad róla , na ezért bírja ott a minuszokat.

Előzmény: Mediterránum (18)
gáborke Creative Commons License 2012.12.16 0 0 20

Miről dugványoztál?

Elvileg dugványozható, bár igy még érzékenyebb a gyökere. Én úgy látom hogy azért lassan nőnek azok, szedni olyan 2-3 éves korától lehet próbálkozni, főleg ha rendesen fejlődik. Viszont ehhez már korán el kell kezdeni metszeni, hogy minél többször elágazzon, igy sok friss levele hoz, ez pedig mehet teába.

Nálam is mindig ősz végén virágzott.

Tápot kapott a növény, mivel locsolod?

Előzmény: Gumihal (19)
Gumihal Creative Commons License 2012.12.16 0 0 19

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!

Végül is megerősítettetek abban a gondolatomban hogy az erős nap és meleg nem mindig jó neki !

A szüretről valakinek tapasztalat?

Gondolok arra kb hány éves kortól lehet csipkedni a leveleket?  :-)

Nos én csináltam a nyár elején pár db dugványt...............

De nem tudom így kell működjön e mert azóta is szép zöldek tán még virágoznak is de semmit sem fejlődtek!

Lehet még ebből valami??

Van valaki akimár sikeresen szaporított így dugványról???

Magot vettem párszor de az 0   siker volt sajnos! :-(

Szerintem most későn virágoztak a cserjék! Októberben kezdtek nyílni a virágok

Mediterránum Creative Commons License 2012.12.14 0 0 18

Én is szeretnék teacserjét vásárolni!

Sajnos nem tudom Hol lehet!

Állítólag vannak nagyon jó fagytürök is! Munkács mellett az 50-es években telepitettek, ott -20 fokot is kibirt.lassan elhordják, koszorukat kötnek belőlle.

Abból kellene szerezni! Állitólag lehet nem jó írom Duszlus Miklós szaporít belőlle???????????????

Tud valaki tanácsot adni?

gáborke Creative Commons License 2012.12.13 0 0 17

Sokat nem is lehet hozzátenni, igen a legsarkallatosabb pont a hőfok, télen nincs probléma, hüvös helyen elvan kevés öntözéssel, viszont nem a kontinentális nyárhoz találták ki a teát, sajnos 25 fok felett már kissé lassul a növekedése, 35 foktól pedig szenved és gutaütést is kaphat. Mivel nálunk egyre erőteljesebb a trend a hosszú, durván meleg 40 fokos nyarakra, egyre nehezebben lehet tartani. Ilyenkor a legjobb mélyárnyékba, minél hüvösebb helyre tenni és párásítani, igy túl lehet ezt az időszakot vészelni talán. Az azért mégis luxus lenne ha a növényt is klimáznánk, hogy jól érezze magát:))

A gombabetegségekre is vigyázni kell, igen jól mondtad, legalább egy rezes permetezés, ettől független hirtelen lehetnek gombaproblémái, aztán nyek, sajnos.

Előzmény: ArcturusX (16)
ArcturusX Creative Commons License 2012.12.13 0 0 16
Üdv!
Én csak annyit tudok mondani, hogy szobában nem bírta, és nyáron a felforrósodó erkélyt sem tolerálta, ergo inkább egy enyhébb, félárnyékos helyen érdemes tartani, például kertben, ahol a levegő is párásabb. Betegségekre érzékeny, preventív növényvédelemre szükség lehet, jó ha van kéznél egy szisztémikus gombaölő. Télen hűvös helyen kell tartani, nem trópusi növény. Talán még enyhe fagyot? is kibír. Savanyú talaj, perlittel, tőzeggel úgy tapasztaltam, hogy bevált. Az enyéim elpusztultak a legnagyobb forróságban, de előtte gyönyörűen nőttek, hozták a leveleiket. Sok szerencsét!
Előzmény: Gumihal (14)
gáborke Creative Commons License 2012.12.13 0 0 15

Hú de régi topik, nem gondoltam hogy 10 év után is felbukkan még:)

 

Pár kép csemegének:

 

 

 

 

 

 

 

Sajna ma már csak egy pici növényem maradt, vannak sajnos sarkalatos pontok a termesztésben, ami miatt nem könnyű nálunk a hobbitartása.

Viszont pár teát megéltek a növények anno, és állítom, hogy frissen szedve a zöld leveleket, kellemes teát lehet főzni belőle, még ízesíteni sem szükséges.

Előzmény: Gumihal (14)
Gumihal Creative Commons License 2012.12.13 0 0 14

Sziasztok!

Nagyon nem pörög a topik de azért hátha idetéved még valaki!

Gyakorlati tanácsok,észrevételek,érdekelnének a tea tartással, neveléssel kapcsolatban!

Bizonyára van már olyan "rutinos"tea tulaj aki már akár az első tea szüreten is túl van! :-)

Szívesen olvasnék, gyakorlati útmutatót a hazai tea nevelésről, szüretről! :-)

rajongó64 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 13

Köszönöm a választ mindenkinek !

Időközben sikerült beszereznem az "egzotikus" kertészetből 

Előzmény: cucurbia (12)
cucurbia Creative Commons License 2012.06.29 0 0 12

Kőbányai Oázis kertészetben most is van.4 magonc van egy cserépben,de vigyázat!!! a cimkéjén tee van irva,de az árcimkéjén kávéként adják el.Oldalt van gondolán, a harmadik polcon alulrol.

Előzmény: rajongó64 (10)
ArcturusX Creative Commons License 2012.06.29 0 0 11
Oazis kerteszetben kaphato.
Előzmény: rajongó64 (10)
rajongó64 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 10

Hali

 

Ha valaki tud segiteni teacserje (camellia SINENSIS) beszerzésében  legyenszives jelentkezzen mailban 

 

Előre is köszönet

bal33 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 9
Kösz meglátom mi lesz.
Előzmény: cucurbia (8)
cucurbia Creative Commons License 2006.05.27 0 0 8

Angliábol a Jungleseeds cégtöl.

kb.12000-1500 ft ra jön ki 10 mag,de nagyon bizonytalan a kelése.

 

 

Előzmény: bal33 (7)
bal33 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 7

És meg tudnád mondani, hogy honnan rendeltél magot esetleg??
És hogy milyen áron van stb..

Előre is köszönöm.
Azt már olvastam , hogy 4 éves cserjéről lehet csak elkezdeni lemetszeni, de van időm.
És remélhetőleg kitartásom is.
Előzmény: cucurbia (6)
cucurbia Creative Commons License 2006.05.26 0 0 6
nekem is csak magrol van de vagy 5x kellett rendelnem mire lett kikelő.Sajnos még kicsit egy év alatt csak 4 levele lett.
Előzmény: bal33 (5)
bal33 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 5
Sziasztok én egy teljesen amatőr (szinte semmi növénytani tudású) ember vagyok.

Azt kérdezném tőletek, hogy lehet e Magyarországon teacserjét kapni valahol??
Mert nagyon szeretem a teát és érdekelne egy saját

Ha tudtok segítsetek köszi
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.06 0 0 4
Tudod jól, hogy éppen Ceylon környékén voltam.
Egyébként hogy van a tied?
Előzmény: fokhagymabors (3)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.05.04 0 0 3

ha jól tudom, Loftnak van teacserjéje, csak nehéz boltolni vele...

egyszer valami iszonyat ritka cserjét vettem tőle, vagy 3 hétig kellett bombázni mailekkel, nagy surmó, de ért hozzá, csak sajnálja az árut.

Írjál neki naponta!

Előzmény: gáborkert (-)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2
fa
Előzmény: _ Liar _ (1)
_ Liar _ Creative Commons License 2006.05.04 0 0 1
1
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 0
Nekem 0 van!
gáborkert Creative Commons License 2003.05.29 0 0 topiknyitó
Ha valaki tud adni teacserjét(Thea chinensis),esetleg gyökeres dugványt v. magcsemetét az írjon mert vennék tőle v. cserélnék más növényre.köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!