Keresés

Részletes keresés

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32920

Hát így szerszám híján, ennyire futotta.

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32919

Nem tudom mit csináltam, kettőt kétszer is be rakott, de nem baj. Ezek az első műveim.

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32918

Előzmény: zsuzskamuska (32917)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32917

Előzmény: zsuzskamuska (32916)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32916

S akkor a képek:

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.15 0 0 32915

Nem bírtam sokáig, megalkotam az első tányéralátétemet. Hát nem is olyan egyszerű mint gondoltam, ahétvégén majd lefényképezem, és véleményezitek. Lehet apróbbra kellett volna törnöm, meg nem sok színű csak kettő a csempém amit találtam. De nem bírtam várni hogy több össze jöjjön. Neki kellett fognom, mert ha nem akkor nem tudom mi lett volna. A fugáim is lehetne kisebb, na de majd a következők.

 

cicó Creative Commons License 2013.01.14 0 0 32914

üvegmozaik ügyben pontositanék. Megszüntették a turkalot, ujabban bezacskozzak és feltoljak a vaterara. Csak nem emlékszem milyen néven, ra kell keresni.

én is ugy jartam legutobb, hogy mentem és pont belecsöppentem egy atadas atvetelbe és mondtak vihetem amire még nem volt jelentkezo. Asszem 6oo forint egy kilos zacsko. 

(bocs az otvar irasért, külföldön vagyok)

Előzmény: Törölt nick (32913)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 32913

Szia!

 

Mivel a lányok nem járnak erre, így válaszolok (ha tudok).

Az anyagbeszerzés nagymértékben függ attól hogy hol laksz, és hogy milyen mozaikot szeretnél.

Csemope, járólap esetén többnyire ismerősöktől begyűjtött maradék. Szóba jöhet még a csempe szaküzleteknél szerzett ismerős, így a kifutott termék minta darabja (jellemzően egy 8mm vastag farostra ragasztva) 200-300Ft-ért megszerezhető.

Üvegmozaik esetén a DuoColor-ba (uvegmozaik.hu) szoktak ellátogatni. Ott szokott lenni egy hulladékos doboz, amiben leáztatott mozaik van vegyes méretben és színekben.

Morzsi üveg esetén jellemzően autó bontó a beszerzési hely, vagy üveges ismerősnek szólni hogy tegye félre ha ritkán bekerül hozzá. Esetleg a kitört telefonfülke üvegét összesöprögetni...

De felhasználható törött/megúnt porcelán is (gyermekesek előnyben :-))

Dekor kavics (fekete-vörös-fehér színű kavics) akvarisztikai, kertészeti bolt vagy barkács áruház, jellemzően ebből csak a minta készül, a körítés sima dunai kavics (tüzép).

Előzmény: cs.beka (32912)
cs.beka Creative Commons License 2013.01.14 0 0 32912
sziasztok!kérdésem volna felétek.ti honnan szerzitek be a csempe,mozaik dolgokat?megmondom ōszintén nem akarok nagy mennyiségget vásárolni csak pár db.és érdékelne ki-ki honnan merit.köszi :-)



zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32911

Hajj-ajj, köszönöm a válaszod! akkor kicsit későb fogok bele, mert keresnem kell valamit a mozaik alá, a csempe elég kicsi, bár találtam amelyik nagyobb, lehet arra próbálom majd.. A bakelit ezekszerint kilőve. 

Előzmény: Törölt nick (32910)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32910

:-)

 

Egy másik csempe hátára is mozaikozhatsz, vagy egy darab furnérra (festés után).

A "bakelit" korongok valójában hőre lágyuló műanyagbó készültek (csak a kezdet kezdetén volt valóban bakelit), amihez kevés ragasztó tapad. Ráadásul hőre lágyuló műanyag... Így nem javaslom.

Valószínűleg a kezdeti lépésekhez olcsó fugaanyagot fogsz használni, a cementszürke a javasolt szín. Alapvetően is ez illik a legtöbb mozaikhoz, de mivel ez használati tárgy is, az olcsó fuga elég hamar beszürkülne.

Előzmény: zsuzskamuska (32909)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32909

Köszönöm! utána nézek ahogyan még több mindennek is. A neved egyből megfogott, én Antal Lászlóné vagyok. összeszedtem már maradék csempéket is, és azon agyalok, hogy elsőre tányér alátéteket készítek, azok mindig olyan hamar elcsúnyulnak, gondolom ez tartósabb lenne. Nem tudom mire kellene késziteni, de jött egy ötlet hogy régi bakelit hang lemezekre esetleg... de lehet hogy az könnyen törik, bár ha a csempe rajta lenne akkor lehet hogy nem. Mi a véleményetek, erről az agymenésről?

Előzmény: Törölt nick (32908)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32908

Igen, lessz. :-)

Tojásmozaikkal kapcsolatban javaslom cicó blogját, van valahol nála egy videó is hogyan készíti (hogyan lehet egyszerűen).

Ha jól emlékszem vagy kiszeded a héjakból a hártyát, vagy alaposan kiszárítod. Cicó szerint mikrohullámú sokat segít a gyors szárításban.

Előzmény: zsuzskamuska (32907)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32907

Igen, sehol senki, bár én napok óta titeket olvaslak, és még nem értem a végére, úgyhogy mindenképp hasznos ez a fórum. Próbálok összeszedni egy kis tudást tőletek. S úgy érzem a következö hobbim a mozaik lesz, nagyon tetszik. a tojáshéját már gyüjtögetem, aztán ha elkészülök valamivel majd mutatom, azért csak lesz itt valaki, aki véleményez. üdv mindenkinek!

zomaik Creative Commons License 2012.12.24 0 0 32906

Kedves mozaikosok !!!

 

Bár úgy tűnik hogy ez a fórum haldoklik,( amit én nagyon sajnálnák )

 

               Kívánok mindenkinek nagyon boldog karácsonyt !!!!!!

cicó Creative Commons License 2012.05.28 0 0 32905

Ha az van ráírva kültéri is, akkor jó kell hogy legyen.

Előzmény: kilegyekén (32904)
kilegyekén Creative Commons License 2012.05.28 0 0 32904

találtam ilyet : Pattex Power FIX PL 500 diszperziós kültéri beltéri ragasztó, folyékony szög - 400 gr

jó lehet ez nekem, mert hogy kül-beltér?

kilegyekén Creative Commons License 2012.05.27 0 0 32903

Köszönöm, aranyosak vagytok!

Előzmény: cicó (32902)
cicó Creative Commons License 2012.05.27 0 0 32902

Az én javaslatom, a pattex fix. Mondjuk ez csak beltérre jó, oda viszont király. Én a kártusos kinyomósat használom amikor a helyzet úgy kivánja. Az anyagot nem nyomom bele a toldalékba azt kupaknak használom, így nem szárad bele.

 

 

Egyébként ezt lehet használni a hálóra ragasztáshoz is, utána mehet kültérre a flex ragasztóval. Mást én oda nem tudok neked ajánlani.

Előzmény: kilegyekén (32899)
kilegyekén Creative Commons License 2012.05.27 0 0 32901

köszönöm a válaszod, meg fogom próbálni. A fordított módszer nem lesz jó mert viszonylag nagy felületet szeretnék mozaikozni, nnna szóval nem jó úgy. Köszi mégegyszer további szép estét!

Előzmény: Törölt nick (32900)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.27 0 0 32900

Szia!

 

Sajnos ez esetben csak a szilikon marad. Olyat keress, aminek csavaros kupakja van a csőrön, így visszazárható.

Tehát amikor befejezted a munkát, akkor oldd ki a pisztoly végén a stiftet (van mindegyiken egy külön lap), töröld le a már kifolyt szilót, és csavard rá a kupakot.

Előnye az adagolhatóság, és hogy vastagabban is használhatod, valamit hogy nem kell kevergetni.

Hátránya, hogy szinte mindent össze tudsz vele kenni, és nehéz a mozaikra került anyagot eltávolítani. Illetve sokára köt meg, és hajlamos a vastag részeken elmozdulni a mozaik.

 

Illetve készítheted a fordított módszer alapján.

Ez esetben egy hordozóra ragasztod a mozaikot, és amikor alkalmas akkor ragasztod a helyére...

Előzmény: kilegyekén (32899)
kilegyekén Creative Commons License 2012.05.27 0 0 32899

Sziasztok!

Elég zöldfülü vagyok a témában. Eddig kettő mozaikot csináltam kisebb nagyobb sikerrel. Az lenne a kérdésem hogy van e ötletek a ragasztóval kapcsolatban. Ugyanis mindíg az tart vissza a mozaikozástól hogy a gyerekek bármikor félbeszakíthatják és ezért nem akarok csemperagasztót bekeverni hogy ne menjen kárba. Ha lenne olyan megoldás ami kül és beltérre jó lenne összetört járólapokat felragasztani, de pl tubusból kinyomva vagy akár kétoldalú ragasztószalag vagy bánom is én, hogy bármikor elő lehessen kapni és csinálni vagy abbahagyni. Van e ötleteke ezzel kapcsolatban?

ezkriszti2 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 32898

Régóta, bizony. Közben lett egy válság, meg mégegy.

Mostanra tisztán látszik hogy vagy megcsinálom magam vagy nézhetem milyen csúnya.

Előzmény: cicó (32897)
cicó Creative Commons License 2012.04.23 0 0 32897

Még a nem virtuálisban is. Tegnap elmentem egy szülinapi partiba gyerekeket foglalkoztatni ahol csak a házigazdákat ismertem, erre beállít oda a gyerekeivel egy 10 évvel ezelőtti kollégám:))) Teljes volt a döbbenet:)

 

Ha jól emlékszem régóta van tervben ugye?

Előzmény: ezkriszti2 (32896)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 32896

Nincs mit. Azért az kezd vicces lenni, hogy ugyanazok az emberek hol mindenhol és milyen neveken találkoznak a virtuális világban.  Nálunk érik a lábazat csinosítás gondolata mozaikkal is. Sk kivitelezésben, pénz nélkül.

Előzmény: cicó (32895)
cicó Creative Commons License 2012.04.23 0 0 32895

Rajtam kívül? Fogalmam sincs.

A kommentedet meg köszi :)) Most oda nem akarok belebeszélni nagyon:)

Előzmény: ezkriszti2 (32894)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 32894

Mozaikozik még valaki? Pusztán elméletileg érdeklődöm.

Előzmény: cicó (32893)
cicó Creative Commons License 2012.04.04 0 0 32893

Kár érte...

Köszönöm :)

Előzmény: stigglinnc (32892)
stigglinnc Creative Commons License 2012.04.04 0 0 32892

Hát, igen ott megszűnt. Az árukészlet egy részét átvette egy építőanyagkereskedés az út másik oldalán, de a választék sokkal szegényesebb. Főleg nagy darabokat árul, tényleg építkezéshez. 

 

Van egy másik nagy kőkereskedés, ahol nem voltam mostanában, csak az udvarát látom a 10-es útról. Ott jó sokféle cucc van, de nemtom micsodák. Pestről Pvvár felé autózva, az Auchan körforgalom előtt kb. 800-1000 méterrel jobbra bekanyarodva lehet elérni a kapujukhoz. Ha túlmész a bejáraton, akkor látod jobb kéz felől az udvarát szobrokkal, meg köves konténerekkel. Akkor menj tovább, a körforgalomból vissza tudsz jönni hozzájuk. A nevüket sajnos nem tudom.

Előzmény: cicó (32891)
cicó Creative Commons License 2012.04.03 0 0 32891

Stiglinc, ha erre jársz...

Megszűnt nálatok a kődiszkont? Eltűnt a honlapja...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!