Keresés

Részletes keresés

ezkriszti2 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 32894

Mozaikozik még valaki? Pusztán elméletileg érdeklődöm.

Előzmény: cicó (32893)
cicó Creative Commons License 2012.04.04 0 0 32893

Kár érte...

Köszönöm :)

Előzmény: stigglinnc (32892)
stigglinnc Creative Commons License 2012.04.04 0 0 32892

Hát, igen ott megszűnt. Az árukészlet egy részét átvette egy építőanyagkereskedés az út másik oldalán, de a választék sokkal szegényesebb. Főleg nagy darabokat árul, tényleg építkezéshez. 

 

Van egy másik nagy kőkereskedés, ahol nem voltam mostanában, csak az udvarát látom a 10-es útról. Ott jó sokféle cucc van, de nemtom micsodák. Pestről Pvvár felé autózva, az Auchan körforgalom előtt kb. 800-1000 méterrel jobbra bekanyarodva lehet elérni a kapujukhoz. Ha túlmész a bejáraton, akkor látod jobb kéz felől az udvarát szobrokkal, meg köves konténerekkel. Akkor menj tovább, a körforgalomból vissza tudsz jönni hozzájuk. A nevüket sajnos nem tudom.

Előzmény: cicó (32891)
cicó Creative Commons License 2012.04.03 0 0 32891

Stiglinc, ha erre jársz...

Megszűnt nálatok a kődiszkont? Eltűnt a honlapja...

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 32890

Azóta csak annyi változás történt, hogy a széleket illik levágni (egyenetlen, sérült), illetve a liszt használatával kiküszöböltem hogy befogja a mozaikot (hogy ki kelljen feszegetni, és utána kicsit csiszolni.

Persze az oldalon még nem írtam át.

 

Mostanában inkább a programozás, hajócsipke köt le. Mozaikot meghagyom kiskorúnak :-)

Előzmény: cicó (32884)
cicó Creative Commons License 2012.01.18 0 0 32889

Nem csodálom, az nehéz virág ennyi egyforma szirommal, hogy kiderüljön mit ábrázol.

Előzmény: stigglinnc (32888)
stigglinnc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32888

:-)

Valaki rendelni akart egy házszámtáblát Dália u. hrsz. .......(13 karakter), házfalra, 20 méterre az utcától, előzetes látványtervekkel, úgy, hogy a dália az virágfej legyen, jól kivehető (1000?) szirmokkal. Nem vállaltam, de kíváncsi voltam, meg tudnám-e csinálni egyáltalán a dáliát, mint olyat (a háttér meg a betűk, számok még mennének). Ár persze lealkudva jóelőre...

 

Na, most ezt rakosgatom 3. napja...

Előzmény: cicó (32887)
cicó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32887

Az milyen technika?:D

Előzmény: stigglinnc (32886)
stigglinnc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32886

 

Igen, most éppen mozaikozom, de csak cumtrucc:-)

Előzmény: cicó (32884)
stigglinnc Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32885

Ez tényleg jó kis leírás rázókeret-készítésre, de még mindig nem jött meg a kedvem hozzá:-)

 

Azért köszi és szia!:-)

 

Előzmény: Törölt nick (32883)
cicó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32884

Na ez a rázókeret készítés valahogy lényegesen egyszerűbb, mint az a variáció amit utoljára olvastam tőled:)

Ha már ilyen szépen összejöttünk, megbeszélhetnénk kivel (veled) mi van?:)

 

Stiglinc te mozaikozol mostanában?

Előzmény: Törölt nick (32883)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32883

Csak 1-2 tanács (ha még aktuális).

Van erre szakosodott program, így nem kell küzdeni papírral. Persze ha már elkészült úgy a minta, akkor tárgytalan.

A "keresztszemes" mintáknál nehéz az egyenes fugák tartása. Tehát vagy készítesz rázókeretet, vagy szándékosan vigyél hullámot a fugákba, hogy semmiképp ne legyen egyenes.

 

Rázókeret készítése:

Fogj egy lap (papíros) mozaikot, s vágj le minden széléből 1-1 sort. Papírral lefelé fektesd az asztalra. Tegyél köré egy keretet (1,5-2 cm magas elég). Szórj rá egy kis lisztet, és ezt egyenletesen oszlasd el a fugákban. (kb. 2mm magas legyen a liszt a fugákban) Kend be a mozaikot vékonyan olajjal. Az egészre önts vízzel keverd gipszet. Kicsit ütögetheted az asztalt, így távozhatnak a buborékok. Hagyd megkötni. Ha elkészült, a papírt kicsit megáztatva le tudod venni, a mozaikok többsége magától kihullik (a többit picit meg kell feszegetni). A lisztből képződött "trutyi" eltávolítása után még érdemes a mélyedések alját kicsit megkapirgálni, hogy bárhogy teszed is bele a mozaikot ne okozzon gondot (az oldalát ne piszkáld.

1 nap száradás után elkészült.

 

Ha ebbe rakod ki a mintát, utána rá tudsz ragasztani papírt (barna csomagolópapír, iskolai ragasztó stift). Papírral együtt ragasztod az XPS lapra, és szemre el tudod igazítani a fugákat (szinte vízszintesen nézel rá, akkor rögtön látod ha valahol megtörik a fuga).

 

Egyébként kérdezz bátran, majd szólunk (vagy mélyen hallgatunk), ha már meguntuk :-))

Előzmény: Rezveratrol (32869)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32882

XPS hivatalosan. Mostanában már rengeteg színben kapható, ennyi változás történt az évek alatt.

Előzmény: cicó (32868)
cicó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32881

Jaja:D az (h)őskor :)

Előzmény: rferi (32880)
rferi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32880

:)

Kezdő számítógépes korom visszaköszönő játékprogramfigurája!

Felfelélövöldözős-aluljobbrabalrarohangálós játékprogi.

Előzmény: cicó (32879)
cicó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32879

Nekem meg ezek jutottak eszembe:) Ez például egy harmincvalahány szemes kép:)

 


Előzmény: rferi (32878)
rferi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32878

Ebben a méretben, ebből a mozaikszemből 45 oszlopban 63 sornyi mozaikdarabkát tudsz majd lerakni, ezt számoltam ki.

Érzékletes hasonlításképpen hoztam fel példának, hogy ez kb egy számítógépes ikon (például egy programé) méretű képecske.

Ez például egy 64x64 kockás képecske. A tied ennél kevesebből kell legyen majd

Előzmény: Rezveratrol (32875)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32877

Szőnyeges kibicként belekotyogok. Egy perzsa nagyon hangsúlyos kézimunka. Kezdő mozaikozóként, ne próbálj a mintájával "versenyezi". Ha van a szineiből harmonizáló, abban gondolkodnék. Vagy másik szobába kerüljön tök más koncepció.

 

Off Stiglinc! Gyere a babásba. 

Előzmény: Rezveratrol (32873)
stigglinnc Creative Commons License 2012.01.16 0 0 32876

A 1,5 mm-es fuga túl széles. 1, vagy kevesebb, mint 1 mm-ben gondolkozz.

Nem tudod lefotózni a szőnyeged egyik sarkát és ide feltenni a képét? Több szem többet lát és több ötletet generál:-)

Előzmény: Rezveratrol (32872)
Rezveratrol Creative Commons License 2012.01.16 0 0 32875

Biztos az én készülékemben van a hiba, de ebből most nem sokat értettem..... :o(

Előzmény: rferi (32874)
rferi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 32874

1x1 centi, 50x70 méretre azt jelenti, hogy a mintád kábé egy ilyen számítógépes ikon szintje lesz.

Kezdj el számolni! Ha 1mm fugát tartasz, akkor is 500/11=45, és 700/11=63, vagy 45x63 "pixeles" motívumot tudsz csinálni.

Ez kábé egy számítógépes ikon mérete.

 

Előzmény: Rezveratrol (32873)
Rezveratrol Creative Commons License 2012.01.16 0 0 32873

Valami hasonló  már nekem is megfordult a fejemben, a baj csak az, hogy nem nagyon tudok kiragadni olyan részletet a szőnyeg mintájából, ami önmagában ekkora méretben mutatós is lenne (nem szeretnék nagyobb képet mint 50x70 cm). Ha pedig kicsit nagyobb részletet akarok kiragadni, az már vagy nem fér el az adott méreten, vagy nagyon torzul, kikockázódik. 1x1 cm mozaikokból dolgoznék, vágni pedig nem szeretnék… ez lesz az első próbálkozásom, maradnék egyelőre inkább a keresztszemes technikánál, hátha így is ki tudok hozni valami szépet belőle! :o)

 

Azért köszönöm szépen a remek ötletet, ha nagyon belelendülök a mozaikozásba, lehet egyszer még a szőnyegmintámat is legyártom! :o)

Előzmény: rferi (32871)
Rezveratrol Creative Commons License 2012.01.16 0 0 32872

Igen, néha én is beleszaladok az éjszakába elég rendesen. :o)

 

 

Ami a fuga méretet illeti, kicsit összezavarodtam azon amit írtál (max. 48 szem mintát tervezhetek az 50 széles képre). Én nem terveztem csak 44 szemre és úgy gondoltam, hogy kb. 1,5 mm-es fugaréseket hagyok. Túl kevés a 44 szem, vagy talán túl nagy lesz 1,5 mm-es fuga az 1 cm-es mozaikokhoz? Nekem kb. 1-1,5 mm tűtnt arányosnak, mikor felaprított papírdarabokból lemodelleztem. :o)

 

 

Ami a színeket illeti, összhatásban valami olyasmit szeretnék elérni,  mint a Te mozaikos könyvdobozod – nagyon tetszik a craquelé arany mozaik, de ha jól néztem a Rayher-nél, csak 15x20 cm-es kiszerelésben lehet kapni, aprítani meg nem kezdeném, nem szeretnék most még egy mozaik vágó fogóra is beruházni…..  tudod, nálam ez a mozaikozás most kicsit inkább terápiás jellegű, hosszútávon nem tervzek nagy mozaikos karriert. :o)

 

 

A tervemet még azért nem küldtem, mert rferi hozzászólásától ihletet kaptam :o) most dolgozom egy másik mintaterven (az előző már nem is tetszik annyira). Szóval, még elég képlékeny a dolog, de ha egyszer végre készen lesz feltétlenül átküldöm, hogy zsűrizd! :o)

 

 

Köszönöm szépen az eddigi kedves segítségedet!

Előzmény: cicó (32870)
rferi Creative Commons License 2012.01.12 0 0 32871

Lehet, hogy fennakadsz a kérdésen, de ha már a perzsáddal akarod összhangba hozni a mintát, mért nem onnan ragadsz ki egy részletet, és kicsit esetleg átvariálva teszed fel a falra?

Felállsz egy székre, lefotózod a mintát derékszögben lefelé, hogy ne torzuljon, beviszed a gépbe, kicsit megkezeled paint/photoshop, vagy akármi hasonló progival, és átméretezve kinyomtatod.

Azt már használhatod is felrajzolni az alapra.

De végülis közvetlenül a fotót is ki lehet nyomtatni feketefehérben, és arra pauszt téve átmásolni csak azokat a vonalakat, kontúrokat, amik lényegesek a munkához.

Előzmény: Rezveratrol (32869)
cicó Creative Commons License 2012.01.12 0 0 32870

Köszi:)

Szintén éjjeli bagoly?:)))

Nem ciki, ez a topik ezért (is) van csak kicsit meghalt az utóbbi időben.

 

A mintánál azt fontos figyelembe venned, hogy ha 1 centis mozaikból, ugynevezett keresztszemes mintát raknál ki, akkor ugye egy szem egy centi, tehát egy 50 centi széles képalapnál max kb 48 szem széles mintát tervezhetsz a fugarésekkel együtt.

Ha nem így rakod ki akkor viszont szükséged lesz mozaik vágó fogóra. Ez legutóbb olyan 3800 forint körül volt.

 

Ilyesmi mintákat stencil oldalakon érdemes keresni, írd be keresőbe például azt, hogy stencil persian carpet.

 

Ide küldheted a terved: peva525kukacfreemailponthu

Előzmény: Rezveratrol (32869)
Rezveratrol Creative Commons License 2012.01.12 0 0 32869

Hű, most, hogy megnéztem, hogyan készült a „Dilimacska” teljesen elbizonytalanítottál :o)  nagyon tetszik, lehet, mégsem keretes képet készítek, hanem megpróbálkozom valami hasonlóval!

 

Kicsit cikinek érzem már, hogy ennyi kérdéssel bombázlak, de úgy érzem személyedben a legjobb embert faggatom mozaik témában, nagyon szépek a műveid, őszintén gratulálok!

 

Nekem sajnos elég földhözragadt az alkotói fantáziám…..  tudnál esetleg olyan oldalt ajánlani, ahol találok szép török / keleti motívumokat (a perzsa szőnyegemmel szeretném ha szinkronban lenne a kép)?

 

Van már ugyan egy tervem, amit nagy nehezen megszerkesztettem, de nehezen látom át, hogy vajon jól mutat-e majd a falon képként? Ha nem veszed tolakodásnak, elküldhetném az e-mailedre, megnéznéd, hogy érdemes-e egyáltalán ezt megcsinálni, fog ez valahogy kinézni? A közröhej elkerülése végett ide nem szívesen szúrnám be. :o)

 

Előzmény: cicó (32868)
cicó Creative Commons License 2012.01.11 0 0 32868

Nem tudom, mondjuk egy téglát :)) Vagy rakd a kanapé lába alá:)) Nem baj ha ott marad a nyoma az nem fog kilátszani a mozaik alól.

Fugából minimális mennyiség kell, ha úgyis venned kell, egy 2-5 kilós zacskóból mindenképpen kitellik.

Be lehet szinezni, de csak pasztell árnyalatra, sötétebbre nem.

A 2 centis valami az lépésálló polisztirol hőszigetelőtábla

 

 

így kell keresni az épitőanyag kereskedésben. Ez nem azonos a fehér homlokzati hőszigetelő anyaggal, a nikecellel, mert az nem elég kemény és hajlik. Van aki legletteli és hálót tesz rá én nem szoktam.

Ugyanúgy kell vele dolgozni, mint ahogy itt a  gipszkartonra mozaikoztam.

http://www.kreativvagyok.hu/mozaik/dilimacska/

Előzmény: Rezveratrol (32867)
Rezveratrol Creative Commons License 2012.01.10 0 0 32867

Köszi szépen a tippeket! Már ki is néztem egy jó kis ikeás keretet a célra. Mit tanácsolsz, milyen nehezéket használjak, amíg a fehér akril szárad a farostlemezen? Lehet, nagyon fantáziátlan vagyok, de ötletem sincs, mit lehet ilyenkor használni és pontosan hogyan, hogy ne hagyjon nyomot a festéken?!

 

Fugából kb. mennyi kellhet egy ekkora képre? Ha fehéret veszek, be tudom valahogy színezni világos szürkére/kékre? …mintha olvastam volna, hogy lehet ilyesmit.

 

Egyébként, ha nem ilyen keretest szeretnék, akkor mire kellene ragasztanom? Láttam valahol olyan képet, ami egy kb. 2 cm vastag "valamire" volt feltéve, jól nézett ki az is.....

Előzmény: cicó (32866)
cicó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 32866

Ha keretes képet akarsz akkor vegyél Ikeában vagy bárhol egy képkeretet, olyat amin akasztó is van, ezzel két gond pipa. Vedd ki belőle az üveget és a hátlapként használatos farostlemezre dolgozhatsz. Mielőtt nekilátsz fesd le fehér akrillal, mert a barna alapszín átüthet az üvegmozaikon és elcsúfíthatja a szinét. A fehér festék ne legyen túl vizes, ajánlatos gyorsan, nagy ecsettel dolgozni és a teljes száradásig valami nehezéket rátenni, hogy ne vetemedjen meg a nedvességtől.

Ragasztónak használhatsz sima hobbi ragasztót vagy a folyékony faragasztót. Fugázás előtt ragaszd le maszkolószalaggal a keretet.

Előzmény: Rezveratrol (32865)
Rezveratrol Creative Commons License 2012.01.10 0 0 32865

 

1x1 cm-es üvegmozaikra gondoltam (a duocolornál venném).

 

Még soha nem mozaikoztam. Most, hogy így jobban utána néztem, kezdem azt érezni, túl nagy fába akarom vágni a fejszét…..  Lehet, nem egy ekkora képpel kellene rögtön kezdenem, de most pont erre lenne nagy szükségem az egyik jelenleg csupasz szobafalamra. :o)

 

Nézegettem az ide feltett munkáitokról a képeket, nagyon szépek!

 

Előzmény: cicó (32864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!