Keresés

Részletes keresés

SindbaD Creative Commons License 2003.06.04 0 0 16
Most már tényleg tanulmányozom, alig 25-30 forrásfile az egész :)))
Előzmény: NevemTeve (15)
NevemTeve Creative Commons License 2003.06.04 0 0 15
Mindent lehet, de most mar tenyleg tanulmanyozd a WinPcap-ot! Irgumburgum!
Előzmény: SindbaD (14)
SindbaD Creative Commons License 2003.06.04 0 0 14
OK, vettem, megnéztem, értem(?).

Akkor sejtésem szerint az aktív portokon bejövő forgalmat kellene figyelnem a kliensen (mindet, hiszen bármelyik lehet) és kiszűrnöm a 80-ról érkező válaszokat (a többi érdektelen) ?

Hm, nem tudom, lehet-e ilyet csinálni ?

Előzmény: NevemTeve (13)
NevemTeve Creative Commons License 2003.06.04 0 0 13
tehát minden HTTP (esetünkben=internet) kérés/válasz valamilyen porton keresztül megy ki/jön be. A kliens oldalon is. Ennek a portnak a forgalmát szeretném elkapni és mérni.
Nincs "egy bizonyos" port... mindíg más és más, nincs jelentősége... ezért lenne jó megnézni a netstat kimenetét, tanulságos:

Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State
tcp 0 0 171.19.192.171:34916 171.19.192.183:80 ESTABLISHED

tehát az én 34916-os portom kapcsolódott a szerver 80-as portjához.

Előzmény: SindbaD (12)
SindbaD Creative Commons License 2003.06.04 0 0 12
"Milyen portot ?..."

Akkor itt képzavar van, nyilván nálam.
Az volt az elgondolásom, hogy az internet kapcsolat TCP alapú, tehát minden HTTP (esetünkben=internet) kérés/válasz valamilyen porton keresztül megy ki/jön be. A kliens oldalon is. Ennek a portnak a forgalmát szeretném elkapni és mérni.
Rossz az elképzelés, vagy hibásan fogalmazok, vagy félreértek vmit ?

1) A netstat kimenetével nem sokat érek, mert ugyan ott van a fogadott-küldött byte-ok száma, de az nem, hogy az milyen adatforgalomból adódott.

2) Ezt megnézem, köszi.

Előzmény: NevemTeve (10)
NevemTeve Creative Commons License 2003.06.04 0 0 11
Előzmény: NevemTeve (10)
NevemTeve Creative Commons License 2003.06.04 0 0 10
Milyen portot? Épp ezt mondom, hogy a lokális gépen nincs webserver, azon nincs mit figyelni a 80-as porton... Két megoldást vélek látni:
1) programból futtatni a "netstat" parancsot, és annak a kimenetét figyelni
2) valamilyen sniffer-szerű programot készíteni/szerezni, ebben segitene a WinPcap http://winpcap.polito.it/
Előzmény: SindbaD (9)
SindbaD Creative Commons License 2003.06.04 0 0 9
Hátha még idenézel néha...

Szóval átbogarászva a linkeket sikerült elérni, hogy tetszőleges porttal tudok kommunikálni, és mérni a forgalmat, beleértem a 80-ast is !

Akkor, ha
- én írom meg a servert (adok neki egy portot és IP címet, aztán listen() és ha jön kérés, valamit csinál, pl megméri a beérkezett byte-ok számát );
- valamint én írom meg a klienst (connectélok és küldöm az üzeneteket).

Ez a gond. Lehetséges-e tetszőleges portot figyelni és mérni valahogy a forgalmat, úgy, hogy mit sem tudok a beérkező kérésekről-kimenő válaszokról, csak a portot figyelem ? Ez ugyanis nem megy.
Vagy nem is a socket-ek környékén kellene a megoldást kereni ?

Előzmény: NevemTeve (7)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.29 0 0 8
Már meggyóntam a második hozzászólásomban :)
A linkeket tanulmányozom, köszönöm.
Előzmény: NevemTeve (7)
NevemTeve Creative Commons License 2003.05.29 0 0 7
Na, legalább azt meggyóntad, hogy windows-hoz kell...
ilyesmiket érdemes tanulmányozni
http://tangentsoft.net/wskfaq/advanced.html
http://www.ethereal.com/download.html#sources
SindbaD Creative Commons License 2003.05.29 0 0 6
"Valószinüleg úgy kell csinálni, hogy minden csomagot egy ponton el kell kapni, a csomagot elemezni, feldolgozni, majd az eredeti útjára visszaterelni"
Ennél valami egyszerűbb megoldásban reménykedem. Igazából nem érdekel a csomag tartalma, csak az, hogy van-e.
Tulajdonképpen oda szerettem volna kilyukadni, hogy a Winsocket-tel meg lehet-e oldani ezt a feladatot, és ha igen, hogyan, mert én nem találtam rá.
Előzmény: Törölt nick (4)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.29 0 0 5
OK, de azt nem tudod, hogyan csinálják ?
Előzmény: NevemTeve (3)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.29 0 0 4
Azt tudnám ajánlani, hogy nézd meg, hogy vannak-e ilyen programok nyílt forráskóddal és ők ezt hogyan csinálják. (proxyk, tűzfalak, monitorok)

Illetve a Windows-ok TCP/IP-hez milyen API-t nyújtanak.

Valószinüleg úgy kell csinálni, hogy minden csomagot egy ponton el kell kapni, a csomagot elemezni, feldolgozni, majd az eredeti útjára visszaterelni.

Előzmény: SindbaD (2)
NevemTeve Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3
Dehogynem, ezt csinálja például a NetMon (tcpdump, sniffer, ethereal...).
Előzmény: SindbaD (2)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.29 0 0 2
Még vmi.
"lokális gép 80-as portjára konnektálni se nem szükséges se nem lehetséges"
Az adatforgalmat figyelni sem lehet valamilyen módon ???
Előzmény: NevemTeve (0)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.29 0 0 1
Igaz, a platformot nem írtam: kizárólag Windows2000 és WinXP alatt kellene tudni ezt tenni.
Az internet kapcsolat jellegét szándékosan nem írtam, mert lehetőleg univerzális megoldás kellene (a kapcsolat lehet, hogy modemes, lehet, hogy LAN-os, azon belül is nem mindegyik kliens megy ki proxyn).
Induljunk el, abból, amit írtál: a HTTP forgalmat hogyan lehet naplózni ?

(Saját programocska kellene több okból is, vannak nagyon cégspecifikus dolgok, amihez illeszkednie kellene, valamint semmi mást nem kellene csinálnia, csak ezt)

Előzmény: NevemTeve (0)
NevemTeve Creative Commons License 2003.05.29 0 0 0
Valószínűleg van ilyen program készen, csak tudni kellene, hogy mit is szeretnél... (az is érdekes lehet, hogy milyen OS van a gépeden, milyen internetkapcsolatod van).
Például ha a HTTP-forgalmat akarod naplózni, azt egy proxy is megteszi, pl Junkbuster, aki mellékesen szűrhet is...
(Speciel a lokális gép 80-as portjára konnektálni se nem szükséges se nem lehetséges, hacsak nem üzemeltetsz te magad is Web-servert)
Előzmény: SindbaD (-)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.29 0 0 topiknyitó
Jó reggelt !
Egy kicsiny programot kellene írnom, amely telepítés után az adott gépen figyeli az internet használatot. Nem szükséges, hogy hol járt, csak az, hogy mennyi ideig volt kapcsolat, vagy esetleg a letöltések mennyisége.

Nem tudom, merre induljak, ehhez kellenének ötletek. Arra gondoltam, hogy a 80-as portot kellene figyelni. Ha ez jó gondolat, hogyan lehet megvalósítani (csak támpont kéne)?

De az is lehet, hogy egészen más irányban kell elindulni.
Minden ötletet köszönettel fogadok.
Üdv: SindbaD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!