Keresés

Részletes keresés

scarabaeus Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6185

Telgárt penzión és Stratená mindenképp ilyen. Kassán át Margecany/Margitfalva és onnan Telgártig még interneten vettem meg a jegyeket (nekem Miskolc felé kellett hazajönnöm, ezért az ennek a vonalnak a ritkás járatai miatt nem is volt megfelelő hazafelé, csatlakozás miatt, így busszal mentem Poprádra, onnan vonattal Kassára majd haza).

Előzmény: tcsusza (6184)
tcsusza Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6184

Köszönöm a gyors választ! Akkor ezek szerint a jegyet

a vonaton, a kalauztól kell megvenni...

Előzmény: scarabaeus (6183)
scarabaeus Creative Commons License 2019.01.21 0 1 6183

A nyáron eltöltöttem pár napot Garamfőn/Telgárton, a Király-hegy (és a Király-kő) megmászása volt a fő cél, amellett belefért egy Garamfő-Vereskő-Királyhegyalja-Garamfő túra és egy Imrikfalva-Stratená túra is a környékről, nomeg a Garam forrása, meanderei, stb.

Vonaton a Margitfalva-Garamfő szakaszon, majd a Garamfő-Imrikfalva illetve Stratená-Garamfő szakaszon. (A Stratená-Imrikfalva közti rész a Görnic kanyonjával és a víztározóval igen jól mutatott a vonatból is, már odafelé úton bejelöltem, hogy oda külön ki kell menni túrázni). A jegyárakra nem emlékszem, de elhanyagolható volt (mondjuk a Garamfő-Imrikfalva út ingyen volt, mert még a kalauz sem jött oda...).

A topik témájába a víztározótól Stratenáig tartó séta fér, de azért a viaduktot csak berakom képként is. :-)

(A viadukt Garamfőnél, Stratená a vonatból, Dobšinská Maša temetője a Dedinky víztározóval, a víztározó gátja, strand 800 méteren, Görnic folyó, a Szlovák Paradicsom kapuja Stratenánál)

Előzmény: tcsusza (6182)
tcsusza Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6182

Üdv. mindenkinek!

Červená Skala - Margecany  vasútvonal

https://m.youtube.com/watch?v=0ZoQBiLL58E

Ez egy igen látványos vasútvonal, a Vereskő-Imrikfalva 

szakasz mindenféleképp. Ezt a részt tervezem beutazni,

kb.25 km. fél óra. Utazott már ezen valaki? Milyen jegyárak

vannak? Menetrendet találtam, mindössze napi két járat 

indul. 

harnas1207 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 6181

Egy fecske nem csinál nyarat, csatlakozom, hátha van itt még olyan aki jár a paradicsomba túrázni. Apropó, járt ott mostanában valaki? Esetleg tervezi januárban?

Pistike Creative Commons License 2018.10.21 0 0 6180

Sziasztok! Megpróbálok új lendületet adni a topic blognak.

Akinek vannak élménybeszámolói, fotói azt szívesen várom.

Illetve meghívom az illetőt blogolni...

Ebben az időszakban én csak infókat tolok, de minden érdekesség jöhet, amelyet egymásnak szántok...

Remélem mostmár, hogy 12 éves a kölök, újra aktívak leszünk a turázásban...

wdriver Creative Commons License 2018.08.02 0 0 6179

nem tudom olvastad-e ITT írtam egy kis beszámolót jókat mentünk 2 éve igaz kisgyerek nélkül.

plusz még a következő pár hsz-ben.

hátha segít.

Előzmény: -Smiley- (6177)
lesliel Creative Commons License 2018.08.01 0 1 6178

Én így csináltam:

Hikeplanner és alatta vyhžadávanie. A térképbe belenagyítasz és jobb gomb a kiválasztott pontokon.

Zrasni trasu: az út első pontja
Priday medzibod trasy: közbülső állomások
Ukonci trasu: az út utolsó pontja

Mikor kész, akkor Vypocitat (utat tervez/kiszámol)

GPX-ben lementeni csak belépés után lehet, de a 'Tlač detailný rozpis' alatt lehet egy részletes útvonaltervet kapni és azt kiynomtatni. Én nem szoktam GPS-be GPX-et tölteni, a Szlovák Paradicsom térkép (hasonlóan a Magas Tátrához) nagyon jó.

Pepin által a másik fórumban leírt túrák mind jók. A Velky Sokol és a Piecki Pila-ból indul és nem Podlesokból. Amit hiányoltam ott az a Sokolia Dolina, ott van a leghosszabb létrarendszer :)

Előzmény: -Smiley- (6177)
-Smiley- Creative Commons License 2018.07.30 0 0 6177

Köszönöm a segítségetek.

Sajnos ezen a szlovák nyelvű térképen nem igazán tudok eligazodni, minden túraút be van jelölve, bárhova klikkelek nem úgy jelenik meg ahogy számomra áttekinthető lenne - és nem tud magyarul :) 

Találtam egy ilyen magyar oldalt, a Kysel-es Ferratás túra az lényegében ez lenne?

http://kirandulastippek.hu/szlovak-paradicsom-szepesseg/velky-kysel-szurdok

Vagy ez csak egy csökkentett szakasz? 

Létezik olyan turistatérkép kivonat amit ki tudnék nyomtatni A/3-ban?

Az oldalon lévő GPX kiterjesztést mobilra le tudom tölteni vagy milyen programmal tudom használni? 

Podlesok környékén akkor Kysel, Hernád áttörés és Tamásfalvi kilátó ami szép látványosság? Vagy érdemes még menni valamerre? 

köszi a segítségetek. 

Előzmény: lesliel (6172)
lesliel Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6176

Gyerek az áttörésben :)

Lehet, hogy igazad van. Ezt mi már aligha tudjuk kipróbálni, már megnőttek azóta :)

Előzmény: oleandro (6175)
oleandro Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6175

megerősítem. első para-túránkon 7 volt a kisebb. 2 gond volt csak: néhol nagyot kellett lépni 2 sziklatálca között, néhol meg túl magasan volt a kapaszkodó.

Viszont ha nem gyakorlott, én éppen, hogy  a ferratara mennék először. Tuti nem annyival nehezebb, mint amennyivel nagyobb  biztonságot jelent a becsatolás (és egy gyereknek még külön érdekes lehet). Utána már tuti jobban megy a kapaszkodva tálcákon szökellés biztosítás nélkül is :)

Előzmény: lesliel (6169)
lesliel Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6174

Jogos, ezt elfelejtettem :)

Előzmény: vjano (6173)
vjano Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6173

Menetrendet a cp.sk oldalon lehet keresgélni.

Előzmény: lesliel (6171)
lesliel Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6172

Ahogy korábban írták ez az oldal jó és tervezni is lehet rajta. Pl a Podlesok - Hernád áttörés - Klastorska roklina - Klastorisko - Podlesok útvonalra 11.5 km-t ír.

Előzmény: lesliel (6171)
lesliel Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6171

Nem tudok sajnos km adatokat. Mi anno a Sucha Bela-val kezdtünk, ráadásul délután 4 körül indulva. Gyakorlatilag üres volt az örökké tömött hely (azóta is ezt a gyakorlatot követjük :) ). A korábban javasolt Podlesok - Hernád áttörés - Klastorska roklina - Klastorisko - Podlesok útvonal szintén egy jó kör. Ráadásul fenn a fennsíkon 'motivációt' lehet beszerezni jó pénzért és akár biciklit bérelni a lefelé útra. Nekünk a Sokolia dolina-n kívül még a Piecky jött be leginkább.

Azt sajnos nem tudom van-e valami járat Cingov és Podlesok között, sosem gondolkodtunk ebben.

Előzmény: -Smiley- (6170)
-Smiley- Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6170

kilóméterben ezek kb hány kilométeresek, melyik szurdokot ajánlod még Káposztafalva környékéről? 

Ha az ember elmegy Tamásfalvi kilátóhoz vagy a kolostorhoz akkor nincs valami busz amivel vissza lehet jutni? Félek hogy elfárad aztán vihetem a nyakamba :D    Elkényeztetett kis hisztipók, lehet nem bírná :) 

Előzmény: lesliel (6169)
lesliel Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6169

Szerintem a 8-10 éves gyereket bármelyik túrára el lehet vinni (ha egyébként is szoktatok velük túrázni). Simán végigjött anno a 8 éves fiam is a Hernád áttörésen oda és vissza úgy, hogy a Tamásfalvy kilátó is benne volt. A kilátótól a felső úton jöttünk, de a malomtól ő akart az áttörésben visszajönni. Igaz addigra már túráztúnk a gyerekkel a Magas és az Alacsony Tátrában is. Abban az évben egy hét alatt gyakorlatilag az összes Podlesok-ból elérhető szurdokot bejártuk velük.

Én a Kysel-be, a via ferratás szakaszra akkor vinnék egy ekkora gyereket, ha már pár egyéb szurdokot végigjárt.

Előzmény: -Smiley- (6166)
oleandro Creative Commons License 2018.07.26 0 0 6168

viaferratakysel.sk

Előzmény: oleandro (6167)
oleandro Creative Commons License 2018.07.26 0 0 6167

podlesokból elmentek a feléig, föl a Klastoriska roklinán, azán lesétálni. Másik felét pedig csingóból, szintén összekötni még vmivel, több lehetőség van.

Előzmény: -Smiley- (6166)
-Smiley- Creative Commons License 2018.07.26 0 0 6166

Köszi mindenkinek. Na még egy kis segítség, mert eddig csak Dedinkyben voltam meg libegőztem, de sokan nagyon dícsérik az északi oldalt. 

Mondjuk egy Hernádi áttörés esetén elindulok Podlesokból, elmegyek Cingovba (úgy látom az az egyik végpont) és onnan mivel lehet visszajutni Podlesokba? Mert gyerekkel azért hosszú lenne visszafelé. 

Kyselnél melyik utat kell néznem, ellenőrzi valaki hogy veszek-e beülőt meg sisakot? (vagy azt hol kell bérelni?)

Szervezett túravezetős utak nincsenek amikre ott helyben elő lehet fizetni? (vagy akár magyar nyelvű túra?)

Melyik a szebb a Tátra vagy a Szlovák Paradicsom? ( 1 hét szabim lesz hogy érdemes beosztani, hol töltsek több napot?)

oleandro Creative Commons License 2018.07.26 0 0 6165

én ezzel szoktam  túranavigálni https://openmaps.eu/

vjano Creative Commons License 2018.07.26 0 0 6164

Okostelefonra:  mapy.cz

Előzmény: -Smiley- (6161)
Zolcsi67 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 6163

"Online túra térképből melyiket javaslod? (turistautak.hu gondolom nincs)"

https://mapy.hiking.sk/

rov220 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 6162

Szállásnak hidd el jó ez a hotel, csak foglaljatok előre! Valóban létezik ez a via ferrata-történet, ennyire mi nem vagyunk profik, vagyis jobban mondva ez nekünk már kicsit sok. :)

Én maradi térképes vagyok, tehát papír-alapú térképeken tájékozódom.

-Smiley- Creative Commons License 2018.07.25 0 0 6161

Köszi szépen. Szállás is kellene majd mert 3-4 napra mennénk (Utána meg a magas tátra van tervben)  

A Kyselt állítólag megnyitották. Nagyon durva az útvonal, állítólag kell bérelni beülőt meg sisakokat, de az macerás. Kötelező bérelni vagy ajánlott?

Olyan helyi idegenvezetők vagy csoportos túrák szoktak lenni amihez esetleg lehet csatlakozni?

Online túra térképből melyiket javaslod? (turistautak.hu gondolom nincs)

Köszi a tippeket

Előzmény: rov220 (6160)
rov220 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 6160

Üdv!

Most voltunk hétvégén - bár én magam már jópárszor, gyakorlatilag szinte az összes szurdokot bejártam már. 8 vagy 10 éves a gyerkőc? Egyedül kell neki a létrán másznia. Jó a link, nagyjából egyet is értek a túrák osztályozásával, de nektek kell tudni, mit tudtok bízni a kicsire. Én a Hernád-áttörést vagy a Sucha Belát ajánlanám.

Szállásnak pedig természetesen az északi részen pl. a Hotel Slovensky Raj-t, Podlesok-tól 2 percre - innen indul mindkét javasolt túra. Nem drága hely, ha nem is itt alszatok, vacsizni mindenképp próbáljátok meg, sokszor ettünk már itt - nem drága, ellenben isteni kaják vannak. 

http://www.hotelslovenskyraj.sk/ 

Vasárnap Dedinky-ben állt a libegő - nem tudom, mi volt az oka, talán az útlezárás a kétnapos rally miatt, passz. Klastorisko-ig autóval szerintem nem lehet felmenni, csak "bennfenteseknek", de nem akarok valótlant állítani, de csodálkoznék, amennyiben igen...

Előzmény: -Smiley- (6159)
-Smiley- Creative Commons License 2018.07.23 0 0 6159

Sziasztok!

Augusztusba mennénk túrázni, néhány kérdésben kérném a segítségetek:

- Dedinkyben megy-e a libegő? 

- Gépkocsival a kolostorig be lehet-e menni?

Szeretnénk egy 8-10 éves kisgyermekekkel megcsinálni a Hernád áttörés valamint ezek közül a túrák közül valamelyiket. (Engem a Kiszel érdekelne ami sokáig le volt zárva, de nem tudom melyik a szebb, szurdokosabb, vadregényesebb)  Melyiket tudnátok ajánlani ami nem túl durva

http://expeditionslovakia.com/top-6-tura-a-szlovak-paradicsomban/

Szállásilag Dedinkyt vagy az északi oldalon Lénártfalva környékét javasolnátok? Van jól bevált szálláshely ami csendes, hangulatos? 

Köszi a segítséget

szocske_ Creative Commons License 2018.06.11 0 0 6158

köszi, közben a hétvégén megtapasztaltuk mi is, hogy járható, történt egy elég érdekes útfelújítás is, a szakasz bő felét úgy csinálták meg, hogy letettek egy új aszfalt réteget, amit megszrtak több cm vastagon apró kaviccsal, gondolom a terv, hogy majd az autók kereke benyomja az aszfaltba?
Mindenesetre elég szörnyű, olyan érzés mintha mind a 4 kerék defektes lenne, ráadásul a Nissan Leaf fogyasztását is jól megdobta, így hiába rövidítettünk erre, szinte semmi áramot nem spóroltunk. Azért hazaértünk :)

Előzmény: tcsusza (6157)
tcsusza Creative Commons License 2018.06.10 0 0 6157

Igen, személyautóval be lehet menni mindkét irányból. Ha esetleg nektek már nem aktuális,t

alán másnak hasznos lehet ez az infó.

Előzmény: szocske_ (6156)
szocske_ Creative Commons License 2018.06.05 0 0 6156

sziasztok!

Ha valaki mostanában járt esetleg épp a Szlovák Paradicsomban van, tudna infót adni arról, hogy az alábbi linken látható útszakaszra (kb. a Piecky túraútvonal indulása és a 67-es út Sztracena melletti elágazása közötti keskeny szakasz) jelenleg be szabad menni autóval?
Nem az út minőségére, hanem a szabályokra gondolok...Jó 10 éve biztosan járható volt, aztán kb. 5 éve mindkét végére behajtani tilos tábla került, ez látszik jelenleg a google streetviewn is.
Emlékeim szerint néhány éve újra be szabad hajtani, de bizonytalan vagyok.
Ez egy keskeny, vállalható minőségű aszfaltos útszakasz, amivel időt ugyan nem, de kb. 15 km-t le lehet vágni a teljes útból.
Nekünk ez most hasznos lenne, mert elektromos autóval mennénk és nagyon ki van centizve a hatótáv. Ezt az útvonalat választva a lassú sebesség miatt eleve kisebb a fogyasztás, a 15km rövidítésről nem is beszélve...
https://goo.gl/maps/9tLYtgmRrqT2

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!