Keresés

Részletes keresés

juuli Creative Commons License 2019.07.27 0 0 6212

Igen, ma jöttünk el Poprádról, s köddel köszöntött ránk a reggel, majd 8-ra esö lett belöle.

Ugyan ez már nem befolyásolja a Ti utazásotokat, amit, gondolom, el is halasztottatok.

Mi 8 éjszakát voltunk itt a családdal, 9-en. Az idöjárás nagyon változatos volt, de a szombati jégesö után csak kisebb esöcskék voltak napközben, söt csütörtök, péntek kimondottan napos, meleg volt.

A vízállás nem magas, ami kicsit le is von a vízesések varázsából, de megkönnyíti a patakmedri gyaloglást. Itt a part szélén, az esötöl csúszóssá vált sziklás felszínek okoznak nehézséget. òvatosan kell haladni.

A család legvállalkozóbb része megcsinálta a Kysel ferratát. Fáradtan, de nagyon lelkesen tértek vissza az útról. 

Cingov-ból indultak, rögtön a bejáratnál kölcsönöztek felszerelést (itt 6-kor bezárnak, de ha beljebb mentek van másik kölcsönzö, ahol késöbb zárnak) és a 6 órásra tervezett utat 8 óra alatt tették meg. Két före 30 EU volt a kölcsönzés és a belépö. Ajánlatos a sodronyokban való kapaszkodáshoz kesztyüt vinni.

Az eddigi évekhez képest idén tapasztaltuk a legnagyobb népsürüséget a Paradicsomban. Sok magyarral is találkoztunk.

Ùgyhogy, szerencsére, továbbra is csábít ez a gyönyörü vidék.

Előzmény: winrita (6211)
winrita Creative Commons License 2019.07.25 0 0 6211

szia köszönöm.

A hétvégére elég rossz időt mondanak, lesz eső is bőven, ilyen időben Ti elindulnátok?

Talán a magas Tátra még jó lehet de a Pariban csúsznak a gerendák, veszélyes lehet.

Szállásfoglalással itt tanakodunk hogy elinduljunk-e... O(

Előzmény: juuli (6210)
juuli Creative Commons License 2019.07.23 0 0 6210

Igen, müködik a kölcsönzö, a Sucha Bela tetejénél lehet a bicikliket bérelni. Klastoriskonál nem jártunk.

Előzmény: winrita (6209)
winrita Creative Commons License 2019.07.23 0 0 6209

kedves Tobbiek, 

tudja-e valaki, hogy Klastoriskonal ahol  a turistahaz is van ( komolyan bezart??) lehet e meg biciklit berelni es podlesoknal leadni? 

mi ket eve igy mentunk le es nagyon jo volt ugy.

talan 3 euro volt fejenkent

kosziiii

rita

kékegér Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6208

Köszönöm!

Előzmény: TrekkerLake (6205)
juuli Creative Commons License 2019.07.22 0 2 6207

A térképet ma vettük a podlesoki parkolónál (2 EU). Utoljára három éve jártunk erre. 

Tegnap a Hernád-áttöréssel kezdtünk és egy hatalmas jégesö söpört el felettünk. Szerencsére mi csak a szélét kaptuk el, de a környezö falvakban fákat csavart ki, s nagy jégkupacok szegélyezték az utakat Poprád felé.

Ma a Sucha Bela szurdokban voltunk. A házi nénink szerint mostanában nagyon vacak az idöjárás errefelé, de a patakban nem volt vészesen magas a víz. A korábbihoz képest kevesebb a doronglétra, s több a tálcás lépegetö, így valamivel könnyebb a terep.

Nem voltunk egyedül :). 

juuli Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6206

TrekkerLake Creative Commons License 2019.07.19 0 0 6205

Itt találsz menetidőket is: http://www.mapaslovenskyraj.sk/en

Előzmény: kékegér (6204)
kékegér Creative Commons License 2019.07.17 0 0 6204

Nem találom a pari térképünk. Tudnátok segíteni egy menetidőket is tartalmazó online térképpel? 

Zolcsi67 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 6203

Opsz, most olvasom az előző hozzászólást, bezárt volna a csárda Klastoriskónál? :-((( Az előző bejegyzéserm amúgy helytálló, a kalandosabb, nehezebb résszel jobb kezdeni.

Előzmény: Zolcsi67 (6202)
Zolcsi67 Creative Commons License 2019.07.15 0 1 6202

Talán fordítva lenne a jobb, a Hernád-áttöréssel (kék) kezdeni, aztán a Klastoriska Roklinán fel (zöld), Klastoriskónál meg lehet pihenni, enni-inni, és a zöldön szépen visszacsorogni Podlesokra – a fák között ki-kibukkan a Magas-Tátra, szép kilátás.

Előzmény: ..pözsó.. (6201)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.07.11 0 0 6201

Érdeklődnék, hogy a Podlesok-tól a Kéken-Zöldön- Sárga v. Zöld és vissza a Kéken az egy jó túra?

Pilsner76 Creative Commons License 2019.06.10 0 2 6200

Sziasztok!

Egy kis friss infó! Podlesok parkolás 3euró, a park belépő 1,5euró.A jegyet a Hernád áttörés túrán az első hídnál ellenőrízték!!! Fönt  Klastoriskónál a büfé nem üzemelt és nem úgy tűnt hogy hamarosan kinyit.Teljesen ki volt pakolva, lepukkanva, elhagyatva.Szóval enni és inni valóval így kell készülni. Üdv Pilsner!

tcsusza Creative Commons License 2019.06.06 0 0 6199

Egyik alkalommal reggel 7 körül indultunk, senki sem volt még a beléptető kapunál, nem is tudtunk belépőt venni. Az úton tudtommal senki sem ellenőrzi már, hogy van- e. Ilyen fabódéknál lehet megvenni a belépőt, a jelzett turistaút legelején van.

Előzmény: polyizsuzsi (6197)
oleandro Creative Commons License 2019.06.02 0 0 6198

ez nem úgy működik. Ha ott van a jegyárus ahonnan indulsz, akkor  veszel tőle jegyet. Ha nincs ott, akkor értelemszerűen nem. Ennyi.  (amikor váható turistaforgalom, általában azért ott vannak)

Előzmény: polyizsuzsi (6197)
polyizsuzsi Creative Commons License 2019.06.02 0 0 6197
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem hogy Podlesokban a napi jegyet hány órától lehet megvenni...vagyis hány órakor nyit ki az a hely ahol meg tudjuk venni a jegyet.
Tudom hogy maga a Szlovák Paradicsomnak a túraútvonaloknak nincs nyitvatartása 😁 Előző nap esetleg meg lehet venni előre ?
lesliel Creative Commons License 2019.04.24 0 0 6196

Az említett meredek sárga, ami levisz a patakhoz, az a via ferrata-s rész induló pontjára visz (Kysel ustie). Onnan a zöld egyirányú út a via ferrata (az általad linkelt térképen). A fenti sárga kiskör, amiről a leírás beszél, a kék felől közelíti meg az egykoron kiégett részt és nem egyirányú, hisz ugyanott jössz vissza. Ebben le lehet menni egy hídig a vízesés fölé (Obrovsky vdp), ahová a via ferrata-s rész megérkezik. A hídon állva látszik, ahogy másznak felfelé a via ferrata-s szakaszon. A híd végén van egy kapu. Innen felfelé egy darabig együtt megy a sárga (sima) és a via ferrata (zöld), majd elválnak és a via ferrata-s végül a Kis és a Nagy Kysel bejáratához érkezik, a sárga pedig visszatér a kékre (Nad Kyselom).

Előzmény: Zsefe (6195)
Zsefe Creative Commons License 2019.04.17 0 0 6195

Elnézést :

Köszönöm  , ezt megtaláltam és olvastam.

ebben:

Innen a sárga-jelzésen, egy nagyon meredek ösvényen leereszkedünk a Biely Potok azaz a Fehér-patakhoz, ahonnan 100 méterre található a Velky Kysel bejárata.

https://www.freemap.sk szerint , ahogy én látom ( megjegyezve hogy nem ismerem  a Szlovák Paradicsomot ) a sárga jelzésen a Kysel be jutunk, és innen feljebb kezdődik a Velky Kysel.

http://www.magas-tatra.info/2017/06/kibovitve-ismet-latogathato-kysel.html

is azt írja :

Több mint 7 hónapos lezárás után június 15-től ismét látogatható a Szlovák Paradicsomban a Kyseľ-szurdok via ferratája. A látogatók a Fehér-patak (Biela potok) völgyében található útelágazástól az Óriás-vízesés (Obrovský vodopád) feletti hídig vezető tanösvényen más szurdokokban nem megszokott módon csodálhatják és tapasztalhatják meg a természet erejét.

https://kirandulastippek.hu/szlovak-paradicsom-szepesseg/velky-kysel-szurdok

majd a táblánál balra fordulunk a sárga jelzésű ösvényre. Ez az ún. pótútvonal egy nagy hurkot írva le, tér vissza a kék jelzésbe. Ez is csak egy irányban járható. Betekintést nyerhetünk a Szlovák Paradicsom legvadabb szurdokába, mely az 1976-os tűzvész óta zárva tart, a tűz teljesen megsemmisítette a technikai segédeszközöket, létrákat, hidakat. Azóta szigorúan tilos és veszélyes bemerészkedni a szurdokba, azonban ezen a sárga útvonalon le tudunk ereszkedni, hogy ízelítőt kapjunk a Kysel vad kanyonjáról.

Miután épségben visszaértünk a kék jelzésű útra, balra fordulunk, és pár perc alatt a Kysel-rázcestie (688 m) táblánál az út ketté ágazik, jobbra a kék a Maly Kysel, balra a zöld pedig a Velky Kysel völgyében vezet tovább.

Ez is azt írja amit éna térképről leolvasok.

Végül is akkor csak ez a  via ferrata szakasz?:

sárga útvonalon le tudunk ereszkedni, hogy ízelítőt kapjunk a Kysel vad kanyonjáról.

Miután épségben visszaértünk a kék jelzésű útra

És ami a Kyselnek  ez alatti  része az még most sem járható ?

Előzmény: ..pözsó.. (6194)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.04.17 0 1 6194
Előzmény: Zsefe (6193)
Zsefe Creative Commons License 2019.04.17 0 0 6193

Sziasztok!

Hogy is van ez a Kysel , Maly Kisel, Velky Kysel, melyik rész az ami via ferrata ?

(néztem a neten de eddig nem értettem meg)

tcsusza Creative Commons License 2019.04.13 0 0 6192

Addigra én is mindent megteszek, sajnos a húsvétot nincs módomban odébb tolni. De azért köszönöm a fáradozásod. :)  Keresek egy faházikót.

Előzmény: TrekkerLake (6191)
TrekkerLake Creative Commons License 2019.04.13 0 0 6191

Hát mindent nekem kell csinálni? :D

Viccet félretéve. Írtam nekik, és a válasz: "Dolgozunk az ATC beindításán. Sajnos az időjárás ismét kicsit hátráltat, de 2019.05.01-re mindennek készen kellene lenni."

Előzmény: tcsusza (6190)
tcsusza Creative Commons License 2019.04.12 0 0 6190

Köszönöm, majd valahogy megpróbálom.

Előzmény: TrekkerLake (6189)
TrekkerLake Creative Commons License 2019.04.12 0 1 6189

Úgy tudom, a szezon április 26-án indul, ettől a naptól mindennek működnie kell(ene), bár arra is volt már példa, hogy a rossz időjárás miatt egész májusig halasztották. Ha dobsz nekik egy e-mailt, megmondják mi az aktuális helyzet: recepcia@podlesok.sk

Előzmény: tcsusza (6188)
tcsusza Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6188

Üdv. az idelátogatóknak!

Vajon a podlesoki kemping sátras részlege műkszik már? Arra gondolok főleg, hogy a vizesblokk használható már?

oleandro Creative Commons License 2019.03.27 0 0 6187

előfordul. Pld sok eső után, túl nagy vízállásnál. Nem hinném, hogy ez fenyeget a közeljövőben

itt lehet tájékozódni.. jelenleg csak a Kysel ferrátája van még zárva

https://www.hzs.sk/podmienky-na-horach/

Előzmény: Zsefe (6186)
Zsefe Creative Commons License 2019.03.27 0 0 6186

Sziasztok!

Van olyan időszak a mikor le vannak zárva a szurdokok? ( Húsvétkor mennénk)

scarabaeus Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6185

Telgárt penzión és Stratená mindenképp ilyen. Kassán át Margecany/Margitfalva és onnan Telgártig még interneten vettem meg a jegyeket (nekem Miskolc felé kellett hazajönnöm, ezért az ennek a vonalnak a ritkás járatai miatt nem is volt megfelelő hazafelé, csatlakozás miatt, így busszal mentem Poprádra, onnan vonattal Kassára majd haza).

Előzmény: tcsusza (6184)
tcsusza Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6184

Köszönöm a gyors választ! Akkor ezek szerint a jegyet

a vonaton, a kalauztól kell megvenni...

Előzmény: scarabaeus (6183)
scarabaeus Creative Commons License 2019.01.21 0 1 6183

A nyáron eltöltöttem pár napot Garamfőn/Telgárton, a Király-hegy (és a Király-kő) megmászása volt a fő cél, amellett belefért egy Garamfő-Vereskő-Királyhegyalja-Garamfő túra és egy Imrikfalva-Stratená túra is a környékről, nomeg a Garam forrása, meanderei, stb.

Vonaton a Margitfalva-Garamfő szakaszon, majd a Garamfő-Imrikfalva illetve Stratená-Garamfő szakaszon. (A Stratená-Imrikfalva közti rész a Görnic kanyonjával és a víztározóval igen jól mutatott a vonatból is, már odafelé úton bejelöltem, hogy oda külön ki kell menni túrázni). A jegyárakra nem emlékszem, de elhanyagolható volt (mondjuk a Garamfő-Imrikfalva út ingyen volt, mert még a kalauz sem jött oda...).

A topik témájába a víztározótól Stratenáig tartó séta fér, de azért a viaduktot csak berakom képként is. :-)

(A viadukt Garamfőnél, Stratená a vonatból, Dobšinská Maša temetője a Dedinky víztározóval, a víztározó gátja, strand 800 méteren, Görnic folyó, a Szlovák Paradicsom kapuja Stratenánál)

Előzmény: tcsusza (6182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!