Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2003.06.11 0 0 121
"Egy dolgot irígylek csak az ameriakiaktól: a nemzeti parkjaikat."

Én meg hogy megállás után pirosnál is lehet jobbra kanyarodni, hacsak külön nincs tiltva.

Előzmény: NJani (120)
NJani Creative Commons License 2003.06.11 0 0 120
Kavics,

Hát akkor én mozgok más körökben. SZVSZ aki jár külföldön, esetleg vannak külföldön élő rokonai az már nem esik ettől hasra. Komolyan. Globalizáció van. És internacionalizmus. :-) A földön minden ember egyforma: szereti a családját, szeret jól élni és büdöset szarik. Ez van. Én legalábbis ebből indulok ki. Hogy mi a fizetőeszköz? Az meg aztán végképp mindegy. Lehet fabatka is, csak legyen belőle elég. Egy dolgot irígylek csak az ameriakiaktól: a nemzeti parkjaikat.

Jani

Előzmény: képkavics (119)
képkavics Creative Commons License 2003.06.11 0 0 119
Hogy te mennyire el vagy tájolva. Nem csak itt, az Indexen, mindenütt ma divat, sikk az Ameriaka bashing. Naponta tapasztalom.
Előzmény: NJani (118)
NJani Creative Commons License 2003.06.11 0 0 118
Kavics,

"Tudom, hogy a hibát ott követtem el, hogy megmondtam, hogy az USA-ból irok"

Még véletlenül sem te vagy az egyetlen tengerentúli magyar itt az indexen és a fotós fórumon. Könyörgöm hidd már el, hogy nem ezen eszik a kefét az emberek. Lehet, hogy neked szokatlan, de a mai Magyarországon ez nem jelent semmit. Hogy ki hol él, annak a jelentősége zéró, nulla. A stílusodon kellene változtatni. De ezt nem akarod megérteni.

Jani

Előzmény: képkavics (116)
Képkovács Creative Commons License 2003.06.11 0 0 117
Nem az minősít, hogy hol élsz, hanem a stílus maga, ahogy megpróbálod a semmit eladni. Megfordulnak errefelé más tengerentúli magyarok is, okosak, figyelünk rájuk, nem áll fel a szőr tőlük a hátunkon, mert nem adnak rá okot. :-)
Előzmény: képkavics (116)
képkavics Creative Commons License 2003.06.11 0 0 116
Azaz...mivel dobálództam? Az E100SW-ra gondolsz, vagy a Kodak új papírjára az Endurára. Hát Istenem, ha valaki - mert van ilyen - nem ismeri akkor megkérdezi. Szivesen adtam volna információt.
Igen a 6xos expót elnyelvészkedtem. 6 stop-ra gondoltam. El is ismertem.
Tudom, hogy a hibát ott követtem el, hogy megmondtam, hogy az USA-ból irok. Ez volt a piros posztó. De most ezért visszaköltözni? Oda? Na, nem. :)
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 115

EL IS HÚZTAM. MARADJANAK CSAK A KONTÁROK...

kiss ...

Előzmény: képkavics (114)
képkavics Creative Commons License 2003.06.11 0 0 114
hess
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 113
eddig sem segítettél semmi szakmait. a fuji/kodak nevekkel való dobálózást tartod annak? lécci tartsd magad a deklarált szándékodhoz.

KIZÁRÓLAG SZAKMAI TANÁCSOKKAL SZÓLJ.

AKKOR TALÁN ELHALLGATSZ...

... my ass.

Előzmény: képkavics (112)
képkavics Creative Commons License 2003.06.10 0 0 112
Nem megyek többet az eke féle In Memóriam topikra. Elszaladt a szekér. Többször is. Meg a t3ma sem köser. Akiket illet, hát az ottani tevékenységemért ez úton is bocsánatot kérek. De nem szeretném, ha eke és bandája ide jönne és IRL disznólkodna. Mert ott azt csinálták. Na ezt befelyeztük.

1957 óta a fotogrfiából élek, 1973 óta az USA-ban. Akinek gyakorlati tanácsra van szüksége szivesen segítek. Ha tudok.

képkavics Creative Commons License 2003.06.02 0 0 111
Sorry, de nem az volt a szándék, hogy téged boldoggá tegyelek.
Igy jött ki. És kisbetüvel. Eszembe sem jutottál csak most.
Előzmény: Képkovács (108)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.02 0 0 110
Szia Zsigubabi! Ha jószándékkal jöttél, a tapasztalataidat átadni, akkor kérlek maradj is itt úgy. Ne sértődj meg, ha az adományodat nem úgy fogadták, ahogy azt elképzelted, és kérlek a vártnál rosszabb fogadtatás miatt ne büntesd azt a csendes többséget, aki tényleg azért jár erre a fórumra, hogy kikapcsolódjon, hogy hasonló érdeklődésű emberekkel találkozzon, tapasztalatot cseréljen, és akiknek nagyon rosszul esnek azok időszakok, amelyek nem annyira a fényképezésről, inkább az azzal foglalkozó emberek marakodásáról szólnak.

Hidd el, a fotós tapasztalataid sokakat érdekelnek, ha arról írsz, sokan figyelni fognak rád. Ha tényleg a fotó az életed, arról írj és ne az indulatokkal foglalkozz. Sem úgy, hogy másokét magadra veszed, sem úgy, hogy magad keltesz másokban.

Vannak körök, ahol a megmérkőzés, a birkózás, a vetélkedés viszi előre a dolgokat. Szerintem a fotós fórumozás nem az a terület. Legalábbis a marakodások biztosan sok olyan embert elriasztanak, akik pedig jó lenne, ha itt lennének. Tedd félre a sérelmeidet, és írj a fotóról, sőt ha lehet, mutass.

Tisztelettel slr

Előzmény: képkavics (91)
harm2 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 109

Hát igen, engem is kis hijján megtévesztett. Valahogy ez majdnem olyan ízetlen, mint a Százbolha és a százbolka...

Tudom, most képkavics biztos kiosztja az én tiszteletlen amatőr búrámat is. :-) Azaz :-(

Előzmény: Képkovács (108)
Képkovács Creative Commons License 2003.06.02 0 0 108
Nem vagyok igazán boldog, hogy nicked az enyémhez ilyen közeli hangzású, jobban örülnék, ha a fantáziádat nem a rovásomra működtetnéd :-(
Képkovács
Előzmény: képkavics (104)
NJani Creative Commons License 2003.06.02 0 0 107
Kedves képkavics+zsigubabi+Ds37k!! NEM VÉLETLENÜL KEZDEM ÍGY!

Tiszta vizet kell önteni a pohárba. Amit te IRL szaglászásként értékelsz és ezen kibuksz az nem az, legalábbis nem annak szántam. Személy szerint utálok csak nickekkel társalogni. Nem bírom továbbá, ha valaki öncélúan cinikus, zsigerből elutasító és általánosít. Én akkor kapcsolódtam be a vitákba, amikor te már ilyen voltál. Lehet, hogy rosszkor. Viszont, ha sokáig megy ez a polfórumra való stílus, akkor elkezd érdekelni, hogy miért is? Hiszem, hogy a kultúrált vélemény vállalható. Amit te IRL szaglászásként értékelsz azt én közeledésnek szántam és azt akartam vele tudatni, hogy végre nem csak egy nickel akarok beszélgetni, hanem a mögötte levő emberrel. Az ugyanis számomra sokkal érdekesebb és értékesebb. Nick mögül sok mindent megenged magának mindenki, de előlépve a homályból az indulatok általában csitulnak, a párbeszédek hangneme mérséklődik. EZT AKARTAM ELÉRNI. Hiszed vagy nem.

Csak hogy értsd (mert nem teszek le róla, hogy megértetem veled), hogy én min kaptam föl a vizet: Számos témában levelezek külföldön élő magyar fotósokkal és több külföldi fórumon is kapcsolatban vagyok velük. Soha a büdös életben még nem olvastam tőlük olyant, hogy anyagi sikerekben mértek volna valamit. Pláne nem úgy, hogy "bezzeg én". Mivel tőlem távol áll az irígykedés (lehet, hogy ritkaság de elégedett vagyok a saját életemmel és sikereimmel) engem kifejezetten sértett (az álatlánosban benne vagyok) az ilyen irányú célozgatásod.

Ui: Remélem, hogy ezek után fel tudunk venni valamilyen normálisabb kommunikációs stílust is (nem IRL).

Üdv: Németh János, szoftverfejlesztő, természetfotós (természetesen amatőr), akinek egy-két képe itt található:
Jani képei az Arénán

Előzmény: képkavics (91)
NJani Creative Commons License 2003.06.02 0 0 106
A linkelés természetesen rosszul sikerült, szóval itt:

Jani képei az Arénán

Előzmény: NJani (105)
NJani Creative Commons License 2003.06.02 0 0 105
Kedves képkavics+zsigubabi+Ds37k!! NEM VÉLETLENÜL KEZDEM ÍGY!

Tiszta vizet kell önteni a pohárba. Amit te IRL szaglászásként értékelsz és ezen kibuksz az nem az, legalábbis nem annak szántam. Személy szerint utálok csak nickekkel társalogni. Nem bírom továbbá, ha valaki öncélúan cinikus, zsigerből elutasító és általánosít. Én akkor kapcsolódtam be a vitákba, amikor te már ilyen voltál. Lehet, hogy rosszkor. Viszont, ha sokáig megy ez a polfórumra való stílus, akkor elkezd érdekelni, hogy miért is? Hiszem, hogy a kultúrált vélemény vállalható. Amit te IRL szaglászásként értékelsz azt én közeledésnek szántam és azt akartam vele tudatni, hogy végre nem csak egy nickel akarok beszélgetni, hanem a mögötte levő emberrel. Az ugyanis számomra sokkal érdekesebb és értékesebb. Nick mögül sok mindent megenged magának mindenki, de előlépve a homályból az indulatok általában csitulnak, a párbeszédek hangneme mérséklődik. EZT AKARTAM ELÉRNI. Hiszed vagy nem.

Csak hogy értsd (mert nem teszek le róla, hogy megértetem veled), hogy én min kaptam föl a vizet: Számos témában levelezek külföldön élő magyar fotósokkal és több külföldi fórumon is kapcsolatban vagyok velük. Soha a büdös életben még nem olvastam tőlük olyant, hogy anyagi sikerekben mértek volna valamit. Pláne nem úgy, hogy "bezzeg én". Mivel tőlem távol áll az irígykedés (lehet, hogy ritkaság de elégedett vagyok a saját életemmel és sikereimmel) engem kifejezetten sértett (az álatlánosban benne vagyok) az ilyen irányú célozgatásod.

Ui: Remélem, hogy ezek után fel tudunk venni valamilyen normálisabb kommunikációs stílust is (nem IRL).

Üdv: Németh János, szoftverfejlesztő, természetfotós (természetesen amatőr), akinek egy-két képe itt található:
Jani képei az Arénán

Előzmény: képkavics (91)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 104
Most egy darabig futok ezen, aztán valamelyik állat úgy is letilt vagy letiltat.
Szép az élet.
Előzmény: Törölt nick (103)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 102
:)

Hogy tetszik az új nevem?

Előzmény: Törölt nick (101)
photographer Creative Commons License 2003.06.01 0 0 100
Én személy szerint elhiszem a 6 blendés tűrést. Nekem úgy tűnt hogy nem vagy füllentős fajta, tapasztalatból beszélsz, és ezt tapasztaltad. Itt úgy vettem észre senki sem vonja kétségbe a tudást amit felhalmoztál karriered folyamán. Ez alapján itt lehetnél mindenki szemében "a tiszteletreméltó nagymester". Csak elpuskáztad a dolgot, mert nem jól közelítettél az itteni emberekhez. Ha valaki amatőr, attól még ember. Ha valakit leköpsz akkor nem a fotóst köpöd le hanem az embert. A kontárokat meg senki sem kedveli igazán. Viszont kezdő és kontár közt is különbséget kell tenni. Ennek sincs köze a fotográfiához. Mindenkinek kell esélyt adni (esélyegyelőség), majd az idő eldönti hogy fejlődőképes vagy megmarad a legalacsonyabb szinten. Ha láthatóan fejlődik akkor már kicsi az esélye hogy kontárrá váljon. De ha nem érdekli senkinek se a vélyeménye, és mégis azt hiszi magáról hogy ő igazán tud kezdő létére, és semmi szüksége mások tanácsára, na az a kontár. Kontárból sohasem lesz pro, amatőrből még lehet sok-sok év gyakorlatával, tanulással. És ez nem fotográfiai téma, ez élet minden területére igaz!
Előzmény: képkavics (99)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 99
Azzal a fucking 6 blendés türésel kezdödött. Pedig ma is állítom, hogy az NPS is és a VC is bírja. Nem azt mondom, hogy ezt így kell csinálni. Csak azt, hogy elöfordult és az a tapasztalatom, hogy bírja. Ez lett kicsavarva, maximális rosszindulattal.
Na mindegy.
Előzmény: photographer (97)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 98
Nos erre a technikázásra van itt ezer topik. Miért ne lehetnek a profikank is egy kuckójuk, meg miért ne lehetne etikáról, szerzöi jogról, tapasztalati, gyakoralit kérdésekröl eszmét cserélni? Ha van.
Hogy a nevem hirhedt?
Ez a fontos?
Előzmény: photographer (97)
photographer Creative Commons License 2003.06.01 0 0 97
"zsigubabi vette fel a ti attitüdötöket és nem fordítva"

Az a gond hogy nem a fotós fórumról beszélsz itt hanem a többi más témáról ahova írtál régebben itt az Index fórumaiban. Van sok idióta itt a fórumon, viszont van nagyon sok normális ember is. Lehet nem vagy alapban ilyen, de szerencsétlenül átvetted az előzőek beszólásait. Viszont itt a "fotós részlegben" nem koszozzuk és pisiljük le egymást, mégha csak most vette meg élete első fényképezőgépét is. Inkább gratulálunk és tanácsokat adunk neki hogy mit érdemes vagy nem érdemes még vennie, nehogy feleslegesen kölcsön használhatatlan dolgokra vagyonokat, legyen szó analóg vagy digitális témáról.

Előzmény: képkavics (95)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 96
Csak mellékesen,
KIK-nek a nevében tetszik nyilatkoni?
Club, grupp, család, csoport, ország, szakma, basszakma?
Komolytalan ez az egész.
Előzmény: photographer (94)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 95
Keversz mindent mint majom a házicérnát.
Csak felvettem az otthon megadott visszhangot.
Hehe...
De nem is érdekes...
Képtelenségnek tartom nem észrtevenni, hogy zsigubabi vette fel a ti attitüdötöket és nem fordítva.

"Viszont valahogy emberileg nem érzem szükségét annak hogy az óceán túlpartján éljek."
Én igen,
DE:
Hogy jön ez ide? Vagy rá akartalak beszélni? Nem vettem észre. So sorry.

Előzmény: photographer (94)
photographer Creative Commons License 2003.06.01 0 0 94
Nagyon is néztük (nézzük) mit mondasz, és ez a dolgok kiinduló pontja. Nem lehet elmenni szó nélkül ekkora emberi balgaságon. Nem veszed észre hogy abszolute nem a fotós tudásod miatt alakult ki ellenszenv irántad? Az idiótaságnak, semmi köze ahhoz hogy ki hol lakik. Ez emberi tulajdonság és nem fotós tulajdonság. Nem mint sikeres fotóssal van itt baj veled, hanem azzal hogy mindenkit leköpsz a munkatársaidon kívül. Nagyon unszimpatikus viselkedés, semmi köze a profizmus-amatőrizmus dologhoz. Ez egyszerűen egy rossz emberi tulajdonság. Mindenkinek van egója, de neked valahogy több jutott amikor azt osztogatták. Itt nincs szó magyar fotográfiáról és amerikai fotográfiáról. Itt nincs szó fotográfiáról. Csak te bújsz ezen dolgok mögé. Rosszul teszed. Túl szűk a látótered. Nem fotósok közt van ellentét itt hanem emberek közt. Nincs fotós féltékenység sem, csak emberi féltékenység. Viszont valahogy emberileg nem érzem szükségét annak hogy az óceán túlpartján éljek. Amerika-nem Amerika, ez nem fotográffiai téma.
Előzmény: képkavics (91)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 93
Persze "bulsitt" ez az egész. Csak hangosan gondolkoztam. Storno. Pfh...
Előzmény: képkavics (92)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 92
Ja, és, hogy miért tértem vissza?
Mert egyetlen dolog a fotográfia amihez értek, ezt csináltam eddigi életemben, s kamerával a közelemben (nem a kezemben mert megsérülhet) akarok meghalni. Arra gondoltam, hogy itt erröl a gyönyörü szakmáról az anyám nyelvén tudok majd beszélgetni. Nem ez lett belöle. Pár szakmai parazita alámváltott. Igy most az anyám nyelvén cukkolok, ha van idöm. Cinikusan. S ma borus az ég. Na de most megyek kutyátsétáltatni.
Valamiböl meg kell élni...Hehhe:).
(Régen a "kismester" utilaput kötött a frissen szabadult segédúr talpra. Elküldte világot látni. Gyarapodni. Gondoltam elétek teszek egy kis darab Világot. Nem kellett. Naív voltam. Megmarad. Most eszitek amit kaptok.)
Na eéért jöttem vissza. Momentán.
Hogy ezt miért pont neked mondom el - amikor a lábad még kinnt van?
Faszom tuggya.
zsigubabi akinek már 3 órája lejárt a "büntetése"
Előzmény: photographer (90)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 91
Ellentétet szítani csak ott lehet, ahol meg van az ellentt parazsa.
Megsúgom: Nem így kezdtem. Jószándékkal jöttem ide, információkat , tapasztalatokat - mert hidd el van - akartam letenni. Nem kellett. Nem azt néztétek, hogy mit mondok, hanem az után kezdtetek el szaglászni, hogy ki vagyok, honnan irok. (NJani)S amikor kiderült, hogy - jelenleg - nem vagyok Pest megyei lakos, már nem is kellett a tapasztalat, az info.
Ehhez valami olyan nagyméretü önteltség s butaság kellett, hogy nem birom ki cinizmus nélkül. Elkezdödött a hirhedt lábhuziga.
Sajnálom.
Ellentét? A Magyar Fotográfiában? A nélkül nem is létezne.
Na eddig az öszinteségi roham.
Period.
Előzmény: photographer (90)
photographer Creative Commons License 2003.06.01 0 0 90
És egyáltalán miért tértél vissza ide zsigu? Ellentétet szítani ismét?
Előzmény: képkavics (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!