Keresés

Részletes keresés

zsigubabi Creative Commons License 2003.08.02 0 0 64
Nem lehet szó nélkül hagyni.
Nem tudom ki a tettes, de a módszerek gyanusak.
Eltünnek a beírások az In memoriam topikból.
Ma 3 beirásom szállt el.
Igy akarnak azok ott vitatkozni?
Önmagukban?
Beltejes vita lesz.
zsigubabi Creative Commons License 2003.07.30 0 0 63
Melyik apáddal beszélgetsz?

De ne itt.

Előzmény: Levendula (62)
Levendula Creative Commons License 2003.07.29 0 0 62
Olvasass! Bazki.
Előzmény: zsigubabi (60)
zsigubabi Creative Commons License 2003.07.28 0 0 61
Emberileg súlytalan? Vajjon mit akarsz ezzel mondani?
Előzmény: rgb99 (53)
zsigubabi Creative Commons License 2003.07.17 0 0 60
"...LEHET ugy beszélgetni, amit én próbálok, hogy tiszteletben tartva mások véleményét..."
(Levendula)
Levendula Creative Commons License 2003.07.03 0 0 59
Na, látod, BIZTOS voltam hogy tudsz. 10 éve vadászom Magyarországon. Na most ténleg féltékeny vagyok:)))))
Előzmény: ZsigaS (58)
ZsigaS Creative Commons License 2003.07.03 0 0 58
Rare Goerz Dagor 5" f/6.8 coated in Rapax
$318.55
Goerz Dagor 12,5 cm f/9 with original box
$181.50
275mm Goerz Double Anastigmat (Dagor)
$300.00
Goerz/Dagor Stereo Tenax Camera Outfit
$199.00
Goerz Dagor Series III 168mm f/6.8 Linhof Ex+
$95.00
Super clean Dagor 7" F 6.8
$350.00
Más:
http://www.pgsys.com/lgformatlenses.htm
Előzmény: Levendula (56)
ZsigaS Creative Commons License 2003.07.03 0 0 57
Rare Goerz Dagor 5" f/6.8 coated in Rapax
$318.55
Goerz Dagor 12,5 cm f/9 with original box
$181.50
275mm Goerz Double Anastigmat (Dagor)
$300.00
Goerz/Dagor Stereo Tenax Camera Outfit
$199.00
Goerz Dagor Series III 168mm f/6.8 Linhof Ex+
$95.00
Super clean Dagor 7" F 6.8
$350.00
Előzmény: Levendula (56)
Levendula Creative Commons License 2003.07.02 0 0 56
Zsigas!
Lusta vagy olvasni, meg nem is tucc semmit. Azok, akik 25000 ide írtak, csináltak egy külön forumot. Max fikanikken írnak gyanítom. Semmit nem tucc az ide írókról, kor, iskolai végzettség, fotós tudás, fotós tehetség, elhivatottság, foglalkozás, érzékenység, semmi. Úgy beszélsz, mintha egy igazság létezne, pedig hálistennek több van. Valós a te igazságod, az a jómesterterember igazsága. De van a természetfotós igazsága, a kisérletifotós igazsága, etc. Nulla a toleranciaszinted.
Engem lazán lemosott technóból HGyuri pedig értek hozzá azt hiszem. Dagorban talán jobb vagyok de az se biztos. (nem tudsz eladó Görtz Dagort?) Annyi az egész, hogy LEHET ugy beszélgetni, amit én próbálok, hogy tiszteletben tartva mások véleményét... Lébenundlébenlasszen. Ennyi. Erre megint fujtatni fox, tudom. Megint hüje voltam mert megpróbáltam BESZÉLNI. Az a gáz, hogy más nyelvet beszélsz. Minek írok? Felesleges. AZAMATÔRlev
Előzmény: ZsigaS (55)
ZsigaS Creative Commons License 2003.07.02 0 0 55
Emberileg... viccelsz? 8000 km van közöttünk és még is vannak akik alig várják, hogy leköpjék a cipömet, mert...
Ha tudják, hogy ki vagyok azért, ha nem akkor azért.
Csak figyeld százmicsoda barátodat - a nagy okost - lihegett utánnam, hogy megtudja ki vagyok, amikor megmondtam akkor azt mondta nem érdekli. Feltettem egy helyre néhány képet, csak hogy lássa, hogy nem ma jöttem ki a hívóból, akkor az volt a baj. Azt kérdezte, hogy így akarom magam eledni? Szabályos üldöz3si hisztéria megy itt. Olyanokat adtok a számba amit sosem mondtam. Ti meg el vagytok ám küldve a málnásba. Vagy ott van alhezen. Nem áltam eke mellé az a baja. Nem vagyok MO.on bejelnetve az is a baja. Van egy pár jó optikám, gépem az is szálka.
Hogyan akartok megtanulni valamit, ha nem hallgattok csak a nagyhangúakra, a hangulatcsinálókra? Elismerem néhányotok elméleti tudását, de abból még nem lett jó kép.
Na, mindegy, nem keverem tovább.
Ezzel a féltékenységgel, irígységgel már 35 éve is találkoztam.
Minden maradt a régiben.
De jó, hogy itt vagyok.
Előzmény: rgb99 (53)
rgb99 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 54
Bocsánat:, az "esne szó." után lemaradt a KÉRDŐJEL.
Előzmény: rgb99 (53)
rgb99 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 53
ZsigaS:
"Minden hibát elkövettem már....."

Ezek olyan embei és egyben "amatőr" tulajdonságok. Azokat meg utálod! Nagyon nagy baj lenne, ha a fotózásról (szintektől függetlenül) esne szó. A tpic-cím már régen nem mond semmit.
Ps.: Essen már le végre a tantusz. Csak úgy egyszerűen, partneresen, egyenlősdiesen.
Ha nem, akkor tök egyedül maradsz a nagy tudományoddal. Érdeklődés hiányában magaddal fogsz beszélgetni.
Ha nem vetted volna észre itt a fotós topicokban többnyire a fotós témák a menők. Úgy jól elvagyunk nagyképű próféta nélkül is.
Nagyon sokan próbáltak hozzád barátilag, normális hangnemben közeledni, de sikertelenül.
Van valamilyen (jó értelemben vett) "rangsor" ami az ég világon semmi jogot nem jelent, csak egyszerűen mindenki valamilyen véleménnyel van a másikról. Ez nem osztályozás, hanem nagyonis emberi tulajdonság. Namármost én úgy érzem, hogy emberileg Te sehogysem tartozol a "csapatba". Szakmailag biztos jó vagy, de emberileg (ha észreveszed, ha nem) súlytalan vagy. Biztosra veszem, hogy Rád ilyen szempontból senki sem féltékeny. Aki esetleg igen, az ugyis nyilatkozik.

Előzmény: ZsigaS (52)
ZsigaS Creative Commons License 2003.07.01 0 0 52
Ki vagyok?
Nem vagyok csillogó szemú amatör, sem kezdö profi sem.
Tenyeremröl az állvány már lekoptatta a szört, s hátam görnyedt a cipeléstöl.
Minden hibát elkövettem már.
Nyitottam töltött kamerát, felrúgtam állványt, túl és alul exponáltam filmeket. Felejtettem otthon optikákat, s használtam töltetlen kazettát. Exponáltam egy kockára többet, tettem fel rosz szüröt. Állítottam rosz helyre élességet, s föfényt pofába. Zseliztem amikor nem kellett, felejtettem kábelt otthon amikor szükség lett volna rá. Késtem le riportot, fogadást, kézfogást, esküvöt. Mentem rosz címre, fotóztam rosz címen. Tettem be fordítva negatívot, kínoztam, leheltem, dörzsölet papírokat. Fortét Orwot, Fujit, Konikát, Kodakot... Hívtam fixírben, s megnéztem fixálatlan filmeket.
És még élek.
ZsigaS Creative Commons License 2003.07.01 0 0 51
Öszintén akartam beszélni, beszélgetni. Nem lehet.
Bár mit mondok, valaki valamilyen formába belém köt. Irígységból.
Ha a schneider optikáimat említem az a baj, ha a hivatásomról beszélek az fáj...
Nem értem. Mi lehet ennek az oka?
Másutt, más nációk büszkék arra, ha az anyjuk nyelvet beszélö sikeres. Akár milyen kicsit is, hiszen közülük jött. Nos ez odahaza nem így van. Lehet, hogy pelyva közé keveredtem?
Úgy látszik.
Kár.
ZsigaS Creative Commons License 2003.06.30 0 0 50
Off:
Ebböl az úrból elegem van.
Provokál.
Hazudozik.

A honlapomat én tettem közzé, csak eke hitte, hogy más valaki közremüködött.

Ez a dolog túl van tárgyalva.

Ez az úr, nem egy úr.

Félek, hogy sírvafakad.

képkavics Creative Commons License 2003.06.04 0 0 49
Megy a mese a tiszta lapokról... Istenem... jajajajaj..fotoséknál...tiszta....
Persze vannak kivételek. Is.
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 48
Hogy mennyire minden politika:
Volt egy ismerösöm, aki egy hozzá hasonló kapacitásu - talán valamivel fantáziadúsabb kollegájával - úgy 35 éve jelentkezett felvételre a Magyar Fotomüvészek Szövetségébe.
Ehhez akkor 2 szponzor kellett. Akkoriban lehetett ez amikor ott valami belsö válság, palotaforradalom, politizálás folyt. Pontosan nem tudom. A gyengéb tagot felvették a másikat nem. Szép lassan kiderült, hogy rossz szponzorokat választott. Ma is kiváló fotós otthon, s a Szövtség közelébe sosem ment többet. A másik esküvökböl él, de MÜVÉSZ. Szép hosszú haj tornyosodik a kopasz kobakján. Ha valaki magára ismerne, netántán...
Előzmény: hanyatthomlok1 (45)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 47
Há' mennyé'. Rándujj ki.
Csak kicsi a kérdésem: Az amateuroknak nincs hjumoruk? Egynek sche?
Előzmény: photographer (46)
photographer Creative Commons License 2003.06.01 0 0 46
Nem szoktam a természetet fényképezni. Viszont nagyon szeretek kirándulni! Jól esik néha kilépni a nagyvárosból, és egy pillanatra megnyugodni a természet és valami más lágy ölén. Azért díjazni szoktam (magamban) a jó természetfotókat is! Legyen az elkövető pro vagy nem pro.
Előzmény: hanyatthomlok1 (45)
hanyatthomlok1 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 45
Semmi gond, csak a Republik egyik számának refrénje jut eszembe: "aki hülye, az is marad"
Minden célzás nélkül...

A naturArt (Év természetfotósa xxxx) képeit megnézve a következő képekkel tuti nyerő vagy:
1. róka a síneken

2. vaddisznó a kócsagok között

3. szarvas akárhol

A Canon első (tavalyi pályázatán)nagyon megkérdőjelezhető módon olyasvalaki kapta a fődíjat, aki (bár nagyra tartom a munkáit) az egyik zsüritaggal nemrégen vette át a Nimród fotóklub vezetését. Ez a zsüritag szerezte a pénzt a pályázatra, nyilván döntő szava volt az elbírálásban.

Hülye, képzelgő, rosszindulatú vagyok: ez biztos csak véletlen...

Előzmény: photographer (42)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 44
Láblövés vagy paranoia?
Előzmény: photographer (42)
képkavics Creative Commons License 2003.06.01 0 0 43
Amatöréknél ez mindíg így volt. Mint az Olimpián.
A profik legalbb nem állnak egymással szóba.
És még ott van az a sok botcsinálta "müv ész".
Ha idekinnt azt mondanám, hogy "photartist" kiröhögnének.
"I am a photographer. I do it for living. I am a pro."
Namost, itt is vannak kategóriák mert van jó pro és rossz pro.
Van sok jó pro és kevés rossz pro.
Mert:
A jó pró, - ha csak nem szupersztár - akkor tisztességesen megél. A rossz pro, hamar kigolyózza önmagát ebböl a bizniszböl. Szerencsére. Rövidke müködésem alatt igen sok új névvel találkoztam akik aztán eltüntek. Lehet, hogy türelmetlenek voltak, lehet, hogy képzetlenek, lehet, hogy tehetségtelenek. Lényeg az, hogy nincsenek.

Előzmény: hanyatthomlok1 (41)
photographer Creative Commons License 2003.06.01 0 0 42
"Nem olvastam itt zsigubabi "Összes véleményét" a fotózásról, de..."

Ez jóóóó! :-))) Talán úgy kellett volna fogalmaznod, hogy: "...nem olvastam el az összes eddigi beírásomat..." :-)

A freemail is bejön amerikában?

Előzmény: hanyatthomlok1 (41)
hanyatthomlok1 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 41
Nem olvastam itt zsigubabi "Összes véleményét" a fotózásról, de...
Tudjátok, az a baj, hogy a kezdeti felvetésben tökéletesen igaza van:
kishazánkban baráti társaságok, klubok, szervezetek vannak, akik jórészt útálják egymást masszívan.
A díjazott, elismert fotósok némely képe láttán feláll a hátamon a szőr, ja, hogy alelnök? Az más. A három legnagyobb magyar természetfotó pályázat (naturArt, Nimród, Canon) olyan belterjes, mint Mari néni tyúkudvara, a díjazottak, jajj valamiért szinte mindig ugyanazok. Ha az illető nem kap első díjat, akkor különdíjat kap. Ha már azt sem, akkor az ő képe lesz a meghívón, vagy a prospektus elején.

Nyomják azokat, akiket ismernek, gátolják azokat, akiket nem.

photographer Creative Commons License 2003.05.27 0 0 40
Bingó! Ti!
Előzmény: Ds37k (39)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.27 0 0 39
Mi?
Előzmény: photographer (38)
photographer Creative Commons License 2003.05.27 0 0 38
Bocsánatot zsigubabinak és neked sűrűbben kéne tenned a többiektől, mint fordítva. Ha sértegetésről van szó akkor ti profik vagytok. Vérbeli. Period.
Előzmény: Ds37k (37)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.27 0 0 37
Mondjuk ki, hogy amíg az a zsigus topik ott tündöklik és amíg nyilvánosan a sértettöl bocsánatot nem kérsz addig nincs miröl egyezkednünk.
Nem tartalak...no de, hogy minek nem tartalak azt csak pénzért fogom megmondani. Neked.
Előzmény: Levendula (32)
photographer Creative Commons License 2003.05.27 0 0 36
Ds37k:
Válaszolj! Mi értelme ennek a topicnak?
Előzmény: Ds37k (35)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.27 0 0 35
Aranyom, van itt még kisezer topik, ha nem érdekel kerüld el.
Vedd úgy, hogy szórakozom. Mert azért itt még nem lett megoldva semmi.
Könnyü szórakozás. Vili?
Előzmény: photographer (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!