Keresés

Részletes keresés

boldi007 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 28

Ja és 10.000 kép felett járok,azé az jó nem ? :)

 

katt a képre , hogy jobban látszódjon.

 

Boldi

boldi007 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 27

Hali

 

Én amatőr fotósnak mondom magam.  A300-om van és imádom.

2 éves és már 100szor leesett fárol, motorról, kézből,  vízbe is merűlt , ki is száradt és jó a mai napig , 640*480 ban nagyon jó videót készít jó hanggal!

Makro kiváló,  ami picit tré a iso 400-ba nem nagyon éles, na de hát mit várok én el tőle :)   Nagyon szépen adja vissza a színeket.

 

Pár említésre méltó kép:

 

 

 

     
kezol Creative Commons License 2003.09.23 0 0 26
Meg! :)

kezol

Előzmény: iscsu (25)
iscsu Creative Commons License 2003.09.23 0 0 25
Csalódnod fixen nem.
Én az A70-re való "felkészülést" egy A200 és egy A100 segítségével tettem (haveréké), és szép színeket, éles képeket, stb. kaptam.
Szóval összességében tökéletesen elégedett voltam velük, még ha az én többletigényeimet -így utólag nézve- nem is elégítették ki. Ebből kiindulva (mivel A300-al nincs tapasztalatom), nameg hogy az A300 csak nem visszalépés, tuti jó vétel lesz, ha mégis az lesz.
Megnyugodtál? :c)

-iscsu

Előzmény: kezol (24)
kezol Creative Commons License 2003.09.23 0 0 24
Remélem, ha A300-as lesz csak belôle, azért csalódnom nem kell... :)

kezol

Előzmény: iscsu (23)
iscsu Creative Commons License 2003.09.22 0 0 23
Mondjuk lehet kíváncsiságból rákérdezek a Nikon topicban is... :)

Csak tessék, így tanul az ember!
(De ott sem fognak mást mondani...:c) Bár lehet, hogy a Nikoné nem olyan pontos...ki tudja...C-N háborúúúú ;c))) )

Nameg állżtólag minél kissebb egy CCD annál rosszabb (jobban melegszik, nagyobb képzaj)

Pontosan így van.
(Nem is tudtam, hogy 1/3,2-es van a 2100-ban...:c].)

a végsô döntést valszeg a pénztárcám fogja hozni... :)

Inkább gyűjts, csak ne csalódj! Ha már ennyit filóztál...

-iscsu

Előzmény: kezol (22)
kezol Creative Commons License 2003.09.22 0 0 22
Köszi az átnézeti keresô felöli felvilágosżtást, akkor mégegy érvvel kevesebb szól az A300-as mellett. Mondjuk lehet kżváncsiságból rákérdezek a Nikon topicban is... :)

A 2100-as történetében ez a két tesztkép csak a vég... Már akkor gyanúsan néztem rá, amikor kiderült, hogy a régi 1/2.7-es CCD helyett 1/3.2-est használnak... Ez megkövetelte, hogy lecseréljék a régi jól bevált 2000-es optikáját... Nameg állżtólag minél kissebb egy CCD annál rosszabb (jobban melegszik, nagyobb képzaj), valamint annál pontosabb optikát igényel. Tehát ezek mellé még jött a két hot-pixeles tesztkép, ami 3100-assal ilyen szempontból teljesen tiszta...

Persze filózni is fogok még biztosan, de a végsô döntést valszeg a pénztárcám fogja hozni... :)

kezol

Előzmény: iscsu (21)
iscsu Creative Commons License 2003.09.20 0 0 21
A60 akkor kilőve, OK.
A +4 akku szerintem két évre nem akkora beruházás, de ezen se vesszünk össze!

A kinézet? Kinek mi fontos, Téged is megértelek (miután 15 percig fogdostam egy Optio S-t, és még úgy is nehezemre esett otthagyni...:c) ). Szóval tényleg vannak esztétikailag nagyon szép gépek.

Az átnézeti kereső követi a zoomot, elég pontosan. Bár inkább azt mondanám, hogy: nem lesz rosszabb, mint zoom nélküli állásban.
Szerintem azért használható, működik rendesen. Én legalábbis igénybe szoktam venni.

Én maximálisan kihasználom a zoomot, ezért javaslom neked is. Jó, ha van. Szerintem a két gép közül érdemesebb a 3100-at venni. (Vagy 2100 - szerintem _csak_ két ISO400 tesztképre ne alapozz (ha találsz több rosszat is, az más).) Mondom mindezt Canon tulajként.

Hát, ezekkel sem sokat segítettem.
Mindegy, még úgyis filózol rajta eleget...(nekem 3 hónapomba került...8c) )

-iscsu

Előzmény: kezol (20)
kezol Creative Commons License 2003.09.19 0 0 20
Nyahh! :)

A60 még mindíg nem és ez már nem fog változni... Egyszerűen nem tetszik, a 4 elem pedig a méret+súly miatt nem játszik (és természetesen a +8ezres beruházás miatt sem, ami 8db akksi ára)... Sajnos én még abban a stádiumban vagyok, hogy legalább annyit számít számomra a kinézet, mint a tudás... :D

Nyílván én is 2Mpixeles gépek nézegetésével kezdtem, de sajnos nem találtam kedvemre valót: szép/jó=szimpi :) A CP2100-as a lentiek miatt nem, az A200-as pedig megintcsak nem tetszik... Szóval teljesen véletlen és minden megfontolt szándék nélküli, hogy mindkét kiszemeltem pont 3Mpixeles... Eygszerűen ez a két gép tetszett meg Mpixeltôl függetlenül. Van ilyen... :)

Az optikai keresô azért szimpibb az A300-asnál mert teljesen olyan mintha egy filmes autómata gépet használnék, amin ugye csak optikai keresô van és így is szépen használható... Nos az A60/CP3100-asnál nem iyen egyszerű a helyzet természetesen a zoom miatt... Tudom, hogy mindkettô követi (legalábbis megpróbálja) a zoom mértékét, de ennek tökéletességével kapcsolatosan már megint kételyeim vannak... Viszont itt sajna tényleg semmi gyakorlati tapasztalatom sincs, úgyhogy lehet, hogy marhanagyot tévedek és ez a dolog úgy működik ahogy kell... :) (nem kicsit vagyok pesszimista úgy az egésszel kapcsolatban mi? :D ) Azért bennem lenne a kisördög+ a kíváncsiság zoomolgatás közben és lehet, hogy nem tudnám megálni az LCD-t, míg zoom nélkül simán... (hmm.. lehet, hogy nem is a gépekkel van a baj???) :)

kezol

iscsu Creative Commons License 2003.09.19 0 0 19
Méééééég.... :c)

Ha az A300-al ellennél LCD nélkül, akkor az A60/CP3100-nál miért nem?
Vagy csak nem értek valamit?

OFF Ma estére befejeztem ámokfutásom. ON
-iscsu

Előzmény: iscsu (18)
iscsu Creative Commons License 2003.09.19 0 0 18
Tudom, már mit hagytam ki! ( :c)...álmos vagyok cseppet...)

Az optikai kereső!

"az A300-assal LCD nélkül is vígan ellennék"

Azért remélem, azt tudod, hogy az átnézeti keresőhöz minden gépnél megszokás kell... Ezek, ha jól tudom, 80-90%-os lefedésűek, tehát nem pontosan az lesz a képen, amit a keresőben látsz. Ha közeli témát fotózol, akkor enyhe parallaxis-torzítással is számolni kell.
Persze ebben az esetben (is) ott az LCD, de anélkül nem a legpontosabb képet fogod kapni.

Előzmény: iscsu (17)
iscsu Creative Commons License 2003.09.19 0 0 17
Akkor folytatnám az érveket:

Az A60 formájáról nem tudok mit mondani, van akinek bejön, van akinek nem.

A 4 elem viszont határozottan _előnyös_. Nem tudom, ez miért negatívuma a gépnek szerinted, én speciel nagyon örülök, hogy nem kell 150-180 kép után akksit cserélnem, hanem esetenként 300-350 képet is sikerül egy szettel csinálnom. És vállalom, hogy kétévente 3000 forinttal többet költök akksira...mert hogy alkálit nem fog látni, az fix.

Abban igazat adok, hogy az A60/A70 sorozatnak - a nagy példányszám miatt - esetleg nagyobb részénél előfordulhatnak hibák. Én kifogtam egy hibamenteset, valószínűleg ezért támogatom ennyire ezt a géptípust. (Nekem is van egy tizedmm-es csík az obin. Nem mélyül. Nem karcolódik az LCD-m, mert védőfóliát tettem rá. Nem volt E18-am. És nagyon jó gép. :c) )

A 2 Mpixeles képekről megint csak egy kérdés: akkor miért szeretnél mégis 3 Mp-s gépet?
(Bocs, hogy feszegetem, de nekem az az álláspontom, hogy a gép lehetőségeit maximálisan kihasználom - ezért kérdezősködök.)

Zoom? Tudja a fene. Erről nem akarok biztosat mondani, mert nincsenek infoim régi gépekről, és klasszikus öregedési hibákról. A saját gépem vásárlásakor eszembe sem jutott ilyesmi.

A képeket még nem néztem, holnap ( ma...:c) ) majd sort kerítek rá.

A topicolvasáshoz meg gratulálok, sokan nem így kezdik!
Javasolnám a gépek próbálgatását is, ha nem tudnám, hogy ez még fővárosunkban is csak pár helyen lehetséges. Kilőve.

-iscsu

Előzmény: kezol (16)
kezol Creative Commons License 2003.09.18 0 0 16
Köszi a hozzászólásodat!

Az A60-astól nem csak az E18 vette el a kedvemet, hanem a forma is és leginkább a 4 elem... Egyszerűen nem annyira tetszik és hááát bizony az A60-as topicban felmerülô problémák (koszolódó LCD, karcolódó objektív) végképp kihúzták a listámról...

A 2Mpixeles képeket egyértelműen helyspórolás miatt tenném.. Mivel max monitoton+TV-n fogom visszanézni a képeket, nem látom értelmét, hogy ezért nagyobb memóriakártyát vegyek...

A zoommal úgy vagyok, hogy jó lenne, de parázok is a tartóssága miatt (objektív)... Megmondom ôszíntén nem sokat nézek ki ezekbôl a masinákból tartósság szempontjából... Azért természetesen én is 3100-asat vennék, de egyenlôre 30ezerrel drágább... Aztán a fogyasztás is szempont, mert az A300-assal LCD nélkül is vígan ellennék és gondolom ez igazán megnövelné az akkuk élettartamát (feltöltésenként)... Mégis, számomra a legfontosabb ellenérv az A300-asnál, a TV-kimenet hiánya...

Természetesen valamennyi, a lehetséges fényképezôm topicját elolvastam! A két tesztkép ami miatt nem veszek 2100-ast ezek:

http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/nikon2100/samples/DSCN0055.JPG

http://www.imaging-resource.com/PRODS/CP2100/FULLRES/CP21LL07.HTM

Ugyanezek a képek 3100-assal:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/CP3100/FULLRES/CP31LL07.HTM

http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/nikon3100/samples/DSCN0070.JPG

Számomra ez elég érv a 3100-as mellett ja és még az, hogy állítólad a CP 2000-es optikáját örökölte, amirôl eddig csak jókat hallottam...

Ha valamit rosszul gondolok, vagy tévesen feltételezek (nem lennék meglepve), továbbra is várom a hozzászólásokat, véleményeket...

kezol

Előzmény: iscsu (15)
iscsu Creative Commons License 2003.09.18 0 0 15
Üdv!

"A60-as topic eléggé elvette a kedvem tôle..."

??? E18? Vagy miért?

Az E18 túl van beszélve. Nem hiszem, hogy ha rendes magyar garanciával veszed, akkor kéne, hogy fájjon érte a fejed.

Mindegy, nem szólok bele (elfogult is vagyok), de szerintem ilyen árban nem érdemes zoom nélküli gépet venni.

A mostani két versenyző közül (persze csak ha ragaszkodsz ehhez a kettőhöz), egyértelmű a CP3100.

Viszont:
(értem ezalatt, hogy mindig csak 2Mpixeles képet készítenék)...

Most egy halálkomoly kérdés, tényleg irónia nélkül: Miért tennéd ezt? Miért szeretnél 2Mp-es képeket készíteni, elvből?
Egyébként ártani nem árt neki. Semmi baja nem lesz tőle.

Még valami:
"néhány tesztkép elég gázul nézett ki..."

:c). Most olvasgattam a F828 topicot. Valami bemutatón egy belga srác fotózott az új Sonyval kettőt, és feldobta egy fórumon. Csak egy kicsit nevetséges azokat tesztképeknek nevezni.
Vagy javaslom a 300D topicban a 32 db tesztképre mutató linket. Attól, hogy _előfordulnak_ a neten gyenge képek, attól még nem a gép sz.r. (Persze, ha mind az, akkor az a gépet is minősíti!)
Szvsz olvass, olvass, kérdezz pl. a 2100/3100 topicban.

-iscsu

Előzmény: kezol (14)
kezol Creative Commons License 2003.09.18 0 0 14
Köszi szépen, de az már tuti, hogy A60-ast nem veszek, mert az A60-as topic eléggé elvette a kedvem tôle... Már az is biztos, hogy nikon CP 2100-as sem lesz, mert néhány tesztkép elég gázul nézett ki... Szóval a jelenlegi versenyzôk: Nikon CP 3100, Cannon PS A300... A végeredmény attól függ, hogy mennyi pénzt tudok, majd összegyűjteni és mennyit esik a 3100-as ára... ha most kellene vásárolnom A300 lenne, kb. 65e pénz...
Azért köszi a válaszod!!! :)
Előzmény: scratch (13)
scratch Creative Commons License 2003.09.13 0 0 13
kezol,

ha 1600x1200 -be fényképezel csak, akkor szerintem A60 is elég, jobb optika is van benne mint az A300 -ba (ahogy hallotam).

Előzmény: kezol (12)
kezol Creative Commons License 2003.09.05 0 0 12
Sziasztok!

A Canon A60 és Nikon CP2100-as mellett ez a masina is képbe került, mint lehetséges választás, mert hogy ôszinte legyek zoom nélkül is tudnék élni... szaóval az lenne a kérdésem, hogy nem "árt"-e a masinának, ha 3Mpixel helyett csak 1600*1200-ban fényképeznék vele (értem ezalatt, hogy mindig csak 2Mpixeles képet készítenék)... Nem tudom, hogy ezek a gépek hogy hozzák létre az alacsonyabb felbontású képet, úgyhogy ha valaki jártas ebben a témában felvilágosíthatna... :) Jahh az is érdekelne, hogy 2Mpixelben ugyanolyan minôségű fotókat lehet vele készíteni, mint egy 2Mpixeles masinával?

köszi!

scratch Creative Commons License 2003.07.30 0 0 11
Se A300 se A70 nincs sehol. :( Közbe rábeszéltek az A70 -re, erre módosítottam a rendelést. De nem igértek semmit, állítólag valamiért nem szállít a Canon sehova. :(
scratch Creative Commons License 2003.07.23 0 0 10
Csak bennem van a kisördög a zoom miatt, ha ennyien mondjátok. :/ Megér az +40-50e Ft -ot? Nem tudom úgy helyettesíteni, ha közelebb megyek a fényképezni kívánt dologhoz? Én ezért nem is ragaszkodtam hozzá. Egyébként még most sincs meg a A300, valamiért nem tudtak hozni.
scratch Creative Commons License 2003.07.20 0 0 9
Én úgy voltam vele, hogy nem adok +40-50Ft -al többet, az optikai zoom -os gépért. Még a Canon A70 -t nézegettem, de szinte csak azért a 3x -os optikai zoom miatt +40-50Ft -al lett volna több. Ugyse profi szintet fogom használni, csak sima szülinapi fotókra. Ha közelíteni kell, előre megyek 2 lépést. De igen, szivesebben vettem volna az A70 -et, csak ugye az anyagiak...
derogal Creative Commons License 2003.07.20 0 0 8
szerintem messze nem a legjobb vetel..
tul van arazva kb 60e-ert lenne jo vetel....
inkabb vegyel egy Canon A60-at 90e-ert...
vagy egy Canon Ixus 300-at 80-ert a fotomarketen..
vagy ha nem vagy feltetlen Canon hivo, akkor egy Nikon coolpix2100-et 72e..
mert mind3 rendelkezik 3* optikai zoommal.. es jobban jarsz veluk...
rkozma Creative Commons License 2003.07.20 0 0 7
Birdie!

Teljesen igazad van. Ha még egyszer veszek, biztos, hogy optikai zoom-os gépet fogok venni.
A zoom-ot leszámítva egyébként jó kis gép.
A digitális zoom eléggé homályos.

rkozma Creative Commons License 2003.07.20 0 0 6
Sziasztok!

Segítséget kérek.
Nem tudtok valahol a neten magyar nyelvű használati utasítást a géphez? Amikor megvettem, csak német nyelvűt tudtak adni.
Köszi

Robi

scratch Creative Commons License 2003.07.18 0 0 5
Birdie,

nem akartam 3MP alatt venni, és a 3MP feletti optikai zoom -os gépek aránytalanul drágák. Ezen az 5x digitális zoom is valami, jó tudom nem hasonlítható össze az optikaival, és a képminőség is romlik, de aki nem professzionális szinten fényképez annak tökéletesen megfelel, így nekem is.

Előzmény: Birdie (4)
Birdie Creative Commons License 2003.07.16 0 0 4
Hát, én inkább egy 2 Mpixeles, de zoomos gépet ajánlanék. Sokkal többrétűen alkalmazható. Vannak esetek, amikor nem lehet szép fotót csinálni optikai zoom nélkül.
scratch Creative Commons License 2003.07.16 0 0 3
Én tegnap rendeltem egy ilyen gépet, jövőhét kedden hozzák meg. Szerintem ár/érték arányba az egyik legjobb választás! Ha már a kezembe lesz, jönnek a tapasztalatok is!
qazw Creative Commons License 2003.05.24 0 0 2
Na az tök jó én is erre a következtetésre jutottam:-))))

épp most böngésztem át a steves-digicams.com-ot (illetve csak leszedtem majd ha lesz egykis időm el is olvasom (illetve csak próbálom mert az angól tudásom nem a legmagasabb szinten áll:-)))

és köszi

Előzmény: tivald (1)
tivald Creative Commons License 2003.05.23 0 0 1
Hali!

Tapasztalatom nincs, de véleményem az van. Az A300-as a sokat dícsért A200 folytatása, több megapixel, szebb és kisebb külső, több funkció. Elég jó értékelést kapott mind a steves-digicams.com -on, mind az imaging-resource.com-on, ami talán a két legnevesebb digit-tesztelő oldal, érdemes megnézni, vannak tesztképek is. A képminőség kiváló, szerintem a Canon általában veri a mezőnyt, a makró funkció szintén erőssége a gépnek (érdemes megnézni az imaging-resource.com-on a makrós tesztképet). A gép egyetlen hátránya, hogy nincs rajta optikai zoom, de a zoom nélküli mezőnyben talán a legjobb. Ha lenne 100ezrem, mindenképpen esélyes lenne (nyomtató nélkül cirka 75ezerbe kerül), bár az új Olympus gép (C-350 zoom) is elég ígéretesnek tűnik és ráadásul nagyon csini, + zoom is van rajta. Ha zsebben akarod hordani, akkor ez a két gép szerintem ideális.

Na jó, ennyit egy lelkes amatőrtől. Várd csak meg a profikat, mindjárt jól lehúzzák mind a kettőt :-)

Üdv,
tiv

Előzmény: qazw (0)
qazw Creative Commons License 2003.05.23 0 0 0
Hali!!

Erről a gépről van valakinek valamilyen véleménye tapasztalata??
A metróban lehet kapni egy canon i450-es nyomtatóval együtt 100ezerért.
Szerintetek megéri??

Előre is köszi a válaszokat!!!

qazw Creative Commons License 2003.05.23 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!