Keresés

Részletes keresés

Kiss G. Eszter Creative Commons License 2009.03.06 0 0 81
Csoda, hogy ezek utan visszatert a kommunista eszmekhez?
Előzmény: geszthi (37)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.05.28 0 0 80
Kár vele vitatkozni, ő maga sem hiszi. És nem is téged akar meggyőzni. Viszont szépszámal vannak, akiket igenis meg lehet ijeszteni ezzel a dumával, hogy aztán remegve meneküljenek a jóságos MSZP védőszárnyai alá. Werber-technológia.
Előzmény: imrejr79 (79)
imrejr79 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 79
"attitűdjük _következménye_ a váltás, pontosabban a fogak fehérjének kimutatása"

Kifejtenéd ezt a "fogak fehérjének kimutatása" dologot? Miről maradtam le - diktatúra, a média kisajátitása, tüntetések szétverése? Mesélj légyszi.

"A fentiekre minták, példák bőségesen akadnak a múlt század gyászor európai történelméből. Ezek fényében nyomasztó analógiák állíthatók fel, és nagyon nehéz megkerülni őket."

Ez így olyan ködös, nem elég tiszta az üzenete. Sokkal jobban értem amikor ki is mondjá(to)k, hogy a fidesszel visszatérne a fasizmus.

(ne haragudj, de nem tudok komoly maradni ha ilyen gondolatokkal találkozom)

Előzmény: deus (74)
Lököttt Creative Commons License 2003.05.28 0 0 78
Mija fene volt az a Demokratikus Ellenzék ???

Nem nagyon hallottam még
De azt már hallottam vad fideszestől hogy annó az szdsz ifjúsági tagozata volt eredetileg
amit egyesek meg erősen cáfolnak

Előzmény: Kagakusha (61)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.05.28 0 0 77
"az MSZP ugyanúgy alkalmazta a populizmust.
Amikor viszont a populizmus (a népnek tetsző) gondolatok közül azokat emeli ki valaki, amivel az elégedetlen emberek hangulatát felerősítve, a saját céljai szolgálatába állítja, az már veszélyes.
Ilyenkor már nem a tények és érvek, hanem a hangzatos, könnyen befogadható, az összefüggéseket és igazi célokat elfedő szólamok kerülnek előtérbe, ez a demagógia szakasza."

Tökéletesen egyetértek!

Előzmény: deus (74)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.05.28 0 0 76
LOL
Még szimpatizánsa se? No és elszánt ellenfele valamelyiknek?
Előzmény: deus (75)
deus Creative Commons License 2003.05.28 0 0 75
Kiegészítés:
nem vagyok semmilyen párt képviselője, fanatikusa, rajongója vagy szimpatizánsa, nem vagyok kisebbségi, nem voltam és nem vagyok semmilyen politikai szervezet tagja.
(egyes olvtársak kirohanásai miatt kénytelen vagyok ezt mindig külön leszögezni)

Errata:
uolsó = utolsó
gyászor = gyászos

Előzmény: deus (74)
deus Creative Commons License 2003.05.28 0 0 74
Bocs hogy beleszólok, az uolsó bekezdésedhez szeretnék hozzászólni.

Szerintem nem a váltásuk által lettek "polmaffiózók" a Fideszesek, hanem épp ellenkezőleg: "polmaffiózó" hozzáállásuk, attitűdjük _következménye_ a váltás, pontosabban a fogak fehérjének kimutatása.

A tömegek melléállásáról:

Pontosan az a lényege egy polmaff stílusnak, hogy meglovagolja azokat az irányzatokat, amiktől nagy szavazóbázist remél.
Ezt hívjuk populizmusnak, önmagában ez még nem különös, az MSZP ugyanúgy alkalmazta a populizmust.
Amikor viszont a populizmus (a népnek tetsző) gondolatok közül azokat emeli ki valaki, amivel az elégedetlen emberek hangulatát felerősítve, a saját céljai szolgálatába állítja, az már veszélyes.
Ilyenkor már nem a tények és érvek, hanem a hangzatos, könnyen befogadható, az összefüggéseket és igazi célokat elfedő szólamok kerülnek előtérbe, ez a demagógia szakasza.

A fentiekre minták, példák bőségesen akadnak a múlt század gyászor európai történelméből. Ezek fényében nyomasztó analógiák állíthatók fel, és nagyon nehéz megkerülni őket.

Előzmény: imrejr79 (73)
imrejr79 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 73
"politikai maffiózók"

Azért lássuk be, fura ezt egy Szdsz-es szájából hallani más párt minősitésére. SZVSZ az Szdsz-es megélhetési politikusoknál nincs nagyobb szégyen a magyar politikai palettán. (Na jó, Torgyán az határeset.) Az objektív szemlélő (néha Te is annak tűnsz) észreveszi milyen messze kerültek ők is egykori maguktól. Mára már jóformán csak a rendszerváltás környéki szerepükből táplálkoznak, ahogy mondod Te is emiatt szavazol még rájuk.

Más. Miért olyan nehéz feldolgozni Nektek, hogy a Fidesz irányt váltott? Ne felejtsd el, hogy amig váltásukkal számodra "politikai maffiózók" lettek, addig az ország fele ezért melléjük állt. Gondolod, hogy Ti vagytok csak ennyire megvilágosodva és a teljes szavazóbázisukat az orruknál fogva vezetik?

Üdv:
Imre

Előzmény: acontrecourant (60)
Lucass Creative Commons License 2003.05.25 0 0 72
mondjuk nem nagyon látok a kormánypártokba senkit aki meg tudná szólitani ezt a réteget

ez kulcskérdés lenne, de nem látok senkit
a szadi is hemzseg az idős megélhetési politikusoktól, még Fodornak se nagyon adnak szerepet

mikor ujitanak már?
akkor amikor egy százalékon lesznek?

nem az ÉS-ben meg a Magyar Hirlapban kell firkálgatniuk mert az már nem hoz semmit, inkább csak visz...

Előzmény: geszthi (71)
geszthi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 71
Ezzel teljesen egyetertek.
Előzmény: Lucass (70)
Lucass Creative Commons License 2003.05.25 0 0 70
jól látod

sajnos még mindig van egy jelentős "fiatal vagyok és demokrata" réteg
a hugom is ilyen volt, de még most is százezrek vannak ilyenek

pedig ha ismernék a fidesz igazi arcát

nem az ÉS-ben kéne küzdeni a szadisoknak sem, hanem egy - két rokonszenves érthető arcot mutatni ezeknek a fiataloknak

enélkül reménytelennek látom a helyzetet:(

Előzmény: geszthi (67)
Lucass Creative Commons License 2003.05.25 0 0 69
istenem, milyen naiv vagy:)

a fidesznek minden esélye megvan a tartos berendezkedésre 06-től
s attól félek hogyha ilyen széplelkek ülnek a szadiban mint te , akkor már pezsgőt is bonthatnak a Lendvay utcaban...

Előzmény: acontrecourant (65)
Kagakusha Creative Commons License 2003.05.25 0 0 68
Pl. azokra, akik a bibós társaság feje fölé komisszári és apósi segítséggel hatékony védőernyőt tartottak, lehetővé téve, hogy arról beszéljenek, amiről másoknak nem volt szabad, vagy azokra, akik a Nagy Imre újratemetésen az magyar ifjúság nevében tartott beszéd elmondására kiválasztottak/szólni engedtek egy bizonyos Orbánt ...
Előzmény: acontrecourant (64)
geszthi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 67
Elvekben nem, az biztos.

Am a kozponti veztes ugyanaz (kollegiumi brigad).
Es hat a nevet sem ohajtjak megvaltoztatni, mert jol jon az meg az allando fiatalokra valo hivatkozgatsak kozepette.

Ugye anno is ez volt a lenyeg az Fidesz-MPP nevvalasztasban...ket lovat megulni egyszerre.
Jojjenek a liberalsok es fiatalok is a Fideszre, meg jojenek az idos konzervativok az MPP-re.

Igy lesz Fiatal demokrata Isepy es a tobbi KDNP-s es FKgP-s akik most a Fidesz-MPSZben ulnek.

Szoval nyiltan valtozni nem megy, mert ki tudja mikor fordulounk ujra 180fokot es jovunk ra hogy mi liberalisok vagyunk, meg fiatalok partja, igy hat toldozgatjuk, foldozgatjuk allandoan.
Fidesz-MPSZ-FKgP-MSZMP

Előzmény: Lucass (63)
geszthi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 66
Fidesz-kongresszus Majus 17-n topikban van a vitam vele errol.

pl.

Kovács Béla Sándor 2003-05-17 20:22:33   (420)

Már miért mondtam volna magamnak ellent. Nem szoktam senkinek a születési nevét emlegetni, de azt is elvárom, hogy a Fideszt se aposztrofálják "fiatal demokratákként".

"...Ugyanis a Fidesz nevében 95 óta nem szerepel a "szövetség" szó, ahoygan a "fiatal" sem... " (382)

Előzmény: BoGar (59)
acontrecourant Creative Commons License 2003.05.25 0 0 65
Lehet, hogy közhely, hogy a Posztfidesz =/= FIDESZ-szel, de a lényeg az, hogy visszafelé fejlődtek. Igaz, közben elég sok szavazatot gyűjtöttek 2002-ig, ami azt mutatja, hogy rengeteg ember él Magyarországon, akiket átlátszó demagógiával lehet hülyíteni.

Na de ennek vége, a csúcson már túljutottak, és aligha jutnak még egyszer vissza. (Szerencsére.) Bibó szerint a politikában nem lehet hazudni. Mert előbb-utóbb mindig kiderül az igazság. (Ez is egy közhely persze.)

De a lényeg az, hogy a FMPSZ visszafelé tart, elkádárosodik, és minden hitelét elveszíti.

Előzmény: Lucass (63)
acontrecourant Creative Commons License 2003.05.25 0 0 64
Nem értem, kikre gondolsz?
(Tényleg nem tudom. Szerintem mások nem segítettek érdemben.)
Előzmény: Kagakusha (61)
Lucass Creative Commons License 2003.05.25 0 0 63
közhelyeket hangoztatsz a fidesz már rég nem az a fidesz
ezeket nincs olyan ember aki ne tudná

már csak az emlékeztet a régire hogy ugyanazok az enyveskezü politikai kalandorok vezetik

most éppen azokra a kádárista szavazókra hajtanak szürössel, akiknek tul liberális a kormány

ezeknek már semmi sem szent

Előzmény: acontrecourant (60)
BoGar Creative Commons License 2003.05.25 0 0 62
na de azt állítani, hogy a Fidesz=/=Fiatal Demokraták Szövetsége, szerintem elég nagy butaság.
Előzmény: acontrecourant (60)
Kagakusha Creative Commons License 2003.05.25 0 0 61
"a Demokratikus Ellenzék segítségével."

No meg egészen másoknak a segítségével ... :-)

Előzmény: acontrecourant (56)
acontrecourant Creative Commons License 2003.05.25 0 0 60
Hogy őszinte legyek, a FIDESZ (Fiatal Demokraták Szövetsége) utódpártjának, a "FideszMPSZ-nek" szerintem sincs sok köze az eredeti FIDESZ-hez.

Vagy mondjuk úgy: pont annyi, mint az MSZP-nek az MSZMP-hez. Csak éppen a "posztkommunisták" a javukra változtak.

A fiúk meg egyszerű politikai maffiózók lettek, és ezért sok baromságot kell mondania Viktornak a szónoklatokban.

Előzmény: geszthi (58)
BoGar Creative Commons License 2003.05.25 0 0 59
Ezt a hozzászólását meg tudnád mutatni??
Előzmény: geszthi (58)
geszthi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 58
Ez igaz.

Lasd Kovacs Bela Sandor mit vekengett azon egy masik topikban, hogy a Fidesz az nem Fiatal Demokratak Szovetsege, nekik semmi kozuk hozza, mert ok Fidesz es kesz.

Hiaba a multat el kell torolni, at kell festeni.

Az mar csak poen, hogy ha a Fidesz-MPSZ nek semmi koze a Fiatal Demokratakhoz (mert ok Fidesz) akkor a polgarokhoz sincs semmi koze mert ok MPSZ, nem pedig Magyar Polgari szovetseg.

Előzmény: acontrecourant (56)
BoGar Creative Commons License 2003.05.25 0 0 57
És mint sértödött menekül más topikba, és ott adja elő magát, mint nagy sértödött. d:-)))))
Előzmény: geszthi (55)
acontrecourant Creative Commons License 2003.05.25 0 0 56
Történetesen OTT VOLTAM 1988. március 15-én a tüntetésen, és nagyon büszke vagyok rá.
Azóta is az SZDSZ-re szavazok, de már nem (csak) ezért a tüntetésért. (Az SZDSZ csak ez év őszén alakul majd meg, 1988. november 13-án, a FIDESZ - Fiatal Demokraták Szövetsége, a liberális KISZ - már korábban, de a Demokratikus Ellenzék segítségével.)

Az antikommunizmusnak szerintem ma is van értelme - na de nem szegény volt kommunistákkal, és pláne nem az MSZP-be azóta belépettekkel szemben. Ez már csak műbalhé, amellyel a mai fiúk azt próbálják leplezni, hogy egyre kádáristább az Orbán-párt (posztfidesz) politikája, egyre hazugabb és demagógabb.

Előzmény: geszthi (36)
geszthi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 55
Nocsk nocsak, a kommunista mult az vad?

Madl Ferencrol az MTI eleg lesz?

Schmitt Palrol az NOB?

Az MDF-esekrol Orban Viktor szemlyesen?

No persze amint bukta van egybol menekul KBS, de kozben jatsza a nagy erkolcsi felhaborodottat.

Persze amikor egy masik topikban a kommunista kilatvannyal peldalozott akkor nem volt finnyas! Az polgari dolog. Persze amikor valaki a mein kampffal akkor mar az borzalom maga, ilyet megengedni.

Előzmény: Kovács Béla Sándor (51)
geszthi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 54
Ja persze, Orban Viktor mult vajkalasaval nem talalkoztal. HIsz csak 4 evig masbol sem allt ki a Fidesz (hogy a valsztasi kuzdelmet ne is emlutsem),mint masok kommunista mivoltabol.

Nem eloszor derult ki rolad, hogy amint a bebizonyitom, hogy a nagy szent pedlakeped miket muvelt, onnontol csak szemelyeskedni tudsz.

Mindossze el kellene alabb olvasni miket is mondott Orban Viktor 1992-ben.
Mas szavakkal o mar akkor elkezdte!

Az MDF meg meg elebb az apak fiukkal!

De legyen erre is egy KBS szerint nem letezo bizonyitek!

Orban Viktor:

" A kormánykoalíció pártjai - élükön a Magyar Demokrata Fórummal - nyílt háborút hirdettek meg a Fidesz ellen. Egyre több jel mutat arra, hogy politikai ellenfeleink ugyanolyan kíméletlenül, ugyanolyan gusztustalan eszközökkel indítanak ellenünk offenzívát, mint tették azt korábban az SZDSZ ellen, amire a közvélemény már csak úgy emlékszik, mint "az apák és fiúk" hadműveletre.

Különösen szembeötlő az az összehangolt akció, amelyet egy fasisztagyanús folyóirat ürügyén indítottak meg a Fidesz emberi jogi felfogása s a területért felelős emberjogi bizottsági elnök, Fodor Gábor ellen.


Előzmény: Kovács Béla Sándor (46)
Lucass Creative Commons License 2003.05.25 0 0 53
srácok!

van egy nagyszerüen kidolgozott topicom tele csemegékkel a Fidesz kommunistái cimmel, ha vkit érdekel

persze ez se rossz, dehát mindenki a saját "gyermekét" dicséri...

BoGar Creative Commons License 2003.05.25 0 0 52
Tényeket mondott. Akkor a te logikát szerint haladva azokat nem kell bizonyítani. Így van?? Akkor tehát az ellenkezőjét kell bizonyítani. Valamint te hazugozol le mindnenkit mindenfél érv nélkül. Tehát fáradj át a Mea Culpába, ha nem tudod bizonyítani állításod!
Előzmény: Kovács Béla Sándor (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!