Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.17 0 0 118

Üdv!

 

 

diva gem-hez lenne szükségem USB kábelre. Van valakinek ilyen feleslegbe? Meg tudja mondani valaki, hogy mindek hívják ezt pontosan, mert ha jól látom nem miniUSB.

 

 

zedeg Creative Commons License 2006.01.17 0 0 117
Frontier Labs NEX termékei (nem tudom, hogy az országba hivatalosan behozzák-e), illetve egyszer láttam egy leírást házilag építhető cuccról, elég egyszerű szerkezet volt kijelző nélkül, de hátha valaki ehhez érez kedvet.
Előzmény: Andrew77 (114)
atti73 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 116

Sziasztok!

Tud valaki segíteni hol javítanak DIVa Light mp3 lejátszót? Köszi! atti73@freemail.hu

Bikeman Creative Commons License 2005.11.29 0 0 115
Sziasztok! Akinek tönkrement a Diva Gem-je (vagy bármi más okból kíván megválni tőle), annak az akksiját megveszem, írjatok mailt, több db. is érdekel! Köszönöm! (Bp.)
Andrew77 Creative Commons License 2005.11.12 0 0 114
HY! Mostanában vennék MP3lejátszót, de olyan kéne ami CF-et olvas. a Diván kívül van még ilyen? Illetve melyik a legolcsóbb ezek közül, mert sok pénzem nem volna rá.
misung Creative Commons License 2005.10.22 0 0 113
Hy aki tud segitsen mp3 fájlokat szeretnék letölteni csak nem tudom honnan érdemes.agoston01@t-online.hu
vfvf Creative Commons License 2005.10.18 0 0 112
Hi!
Nekem eddig 2x csereltek es 2x javitottak a Diva Gem II-t :) Pofatlan vagyok? Az elso nem toltotte az akkut sem toltovel sem USB-rol. A masodik egyszer mexunt bekapcsolodni, csak a hatter vilagitott keken amig ki nem vettem az akkut. Ekkor kaptam a mostanit. Ennek eddig ketszer csereltek a joystickjat es egyszer az egyik hangeroszabalyozo gombot. (Nem eroltettem! A joy gyarilag csalen allt, es a gomb sem pattant rendesen, azert nem is szoltam amig a joy be nem doglott teljesen)
De a jovoben nem lesz mar ilyen gond, mexuntettek a gyartasat, nem is nagyon lehet mar kapni. Kar erte, mert amugy jo kis kutyu volt. Hasznalom addig amig vegleg be nem doglik, aztan keresek masik tipust. A legnagyobb bajom az vele, hogy bar van benne Bluetooth, egy SW hiba miatt nem lehet rendesen headsetkent hasznalni, minden kikapcsolas utan ujra kell parositani, mert elfelejti a parositast :( Pedig ezert vettem meg annak idejen jo dragan. Valoszinuleg mar nem is lesz kijavitva :(
VF
Előzmény: realfan7 (110)
feeer Creative Commons License 2005.08.13 0 0 111
      Sziasztok! Most vettem nem rég egy SENCOR SFP2120 tipusu lejátszót 256 MB memóval, ha van valakinek ilyen tipusu lejátszója lécci írja meg észrevételeit, tapasztalatait evvel kapcsolatban! Előre is köszi!
realfan7 Creative Commons License 2005.08.05 0 0 110
Nekem DIVA Lightom volt, 2* cserélték vissza, egyik sem bírta tovább 3 hónapnál. Utoljára nem volt képem visszavinni:D
Előzmény: Teddy_KGB (109)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.05 0 0 109

Érdekes, nekem 2 éve megvan, és még mindig bírja.. Jó, az LCD kijelzőn már szinte alig lehet látni valamit, de amúgy semmi baja.

Előzmény: VisualChat.hu (108)
VisualChat.hu Creative Commons License 2005.04.05 0 0 108
En ilzet vettem anno,. a hangminoseg jo de a csomagolas bena muanyag.
Plusz fel ev hasznalat utan elromlik.
Beginner Creative Commons License 2005.04.05 0 0 107
Hali! Használhatatlan (kiégett chip, széttört alappanel, akármi) DIVA GEM modellt vennék 2-4 K HUF-ért (irányár; csak a kijelző legyen működőképes); ha van valakinek ilyen eladó roncsa, akkor írjon! Szintén vennék USB kábelt hozzá.
Speccy Creative Commons License 2005.04.04 0 0 106
Létezik olyan mp3 lejátszó, amire pluginokat lehet rátenni (pl : DFX, mint a winampban), esetleg lehet változtatni a lejátszás sebességét (pitch)?
_VF_ Creative Commons License 2005.04.03 0 0 105
Hi!
A regi Diva-t nem ismerem, nekem egy Gem II (GF4128) van. En is beleneztem. Eleg
high-tech, de van benne nehany hack, pl szigszalag ket nyak kozott, hogy ne legyen zarlatos veletlenul sem, vagy az utolag ferden beforrasztott SMD ellenallasok, stb... Ez vegul is a minoseget nem befolyasolja, magukat szivatjak, hogy utolag, kezzel, dragan kell belerakni a nyakrol lefelejtett alkatreszeket. A rogzitetlen kijelzo nem gaz szerintem, ujabban termeszetes. Gyorsabban lehet ossze es szetszerelni, kevesebb anyag kell hozza, kisebb kornyezet-szennyezes stb... Altalanos tendencia manapsag. A raragasztott muanyagban sem latok semmi kivetnivalot, a legtobb grafikus LCD/TFT ragasztott foliakabellel csatlakozik. Magat az egesz kijelzot is csak a ragaszto tartja ossze, ez minden tipusra igaz.
A kattogashoz es a kartyak rongalasahoz nem tudok hozzaszolni. A kartya rongalas lehet hogy hardver hiba, en is csinaltam CF-et kezelo elektronikat, szoftveresen nem tudom elkepzelni hogy karositani lehessen. Ha a kattogast SW hiba okozza, talan lesz hozza egyszer frissites. De nem nagyon bizom benne :( Az enyem is hibas, neha fagy, valamint kikapcsolaskor mindig elfelejti a Bluetooth headet parositast. Leveleztem a support-tal, kb a 10. levelemre valaszoltak csak, azt irtak hogy keszul az uj firmware, es amint meglesz, kirakjak a netre. Ez mar 3-4 honapja volt, azota sincs kint a honlapjukon, hogy egyaltalan letezik ez a termek! A GB4000 sorozat az utolso, az meg sima Gem, ez pedig GF4000 sorozat, Gem II. Alul copyright 2001-2003. A hozzaadott CD-n csak a regihez voltak formware frissitesek, nyelvek stb..., ami az ujhoz teljesen hasznalhatatlan! Nem is kellett volna CD-t adni, mert minek. Szoval kicsit hulyek, az biztos. Egyebkent ez a Gem II az emlitett hibatol eltekintve nem rossz szerkezet, csak ajanlani tudom, foleg ha tenyleg lesz hozza progi...
VF
Előzmény: MoB-666 (101)
psy28 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 104
Haliho
Nemreg vettem Telstar mp3 lejaccot, szeretnem megosztani veletek elmenyeim.
Miaz amit kerestem : ocso, legalabb 512Mb, radio.
Depo oldalan talaltam is telstar 512Mb-os radios+minden fityfene, es eleg olcso.
Mikor bementem a boltba akkor mondtak, hogy radio nincs beleepitve a lejatszoba , csak a fejhallgato tudja (+gombelem es miegymas felesleges szenvedes). Ez a telstar 102-es . Viszont a Telstar 125-os-ben mar bennevan, viszont dragabb. Nincs mit tenni, mivel akkor meg nem volt olcsobb, hat megvettem. Mivel full laikuskent estem neki, ezert csak hatranyokat tudok sorolni (nincs mihez hasonlitani).
- Usb1.1 ami kicsit lassu de meg elmegy
- a vegen levo kupak szerintem fel ev mulva ugy kilazuk, hogy le fog esni magatol, mert mar most is allandoan a zsebemben marad
- mikor ratoltom az adatot es lehuzom az usb-rol rogton elkezdi jaccani a zenet (hogy miertnem kapcsol ki azt nemtom)
- az AAA-s elemmel kb 2.5 orat birja ami edeskeves (1.5 ora sulibamenet es 2. nap mar lemerul)
- a vezerlo gombjat csak korommel tudom tologatni vagy megnyomom es az a pause
- radio resze eleg gyengen fogja az adast, igy csak ha 1 helyben vagyok es belovom az antenat akkor jon jol, de meg akkor is van alapzaj.
- mivel az aksi nem birja sokaig kell venni legalabb 4-et ami +3000(900mAh)+tolto ha nincs.
- gondoltam veszek hozza 1 jobb fulhallgatot (fulbedugosat) hogy legyen valami melyebb hang is. Mint kiderult ilyen nemletezik, csak normalis fejhallgatoban, szal marad a regi (ami a tobbi pl: philipshez kepest egyaltalan nem rossz).

Ha meg eszembejut valami leirom.
Előzmény: Speccy (103)
Speccy Creative Commons License 2005.03.21 0 0 103

Jó, de akkor a 256 MB-s Sandiskról miért megy jól minden mp3? Ha veszek egy 1 GB-s Sandisket, akkor arról is jól fog menni?

Előzmény: MoB-666 (102)
MoB-666 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 102

Sziasztok, megint én..Megoldottam a kattogós problémát, nem kell új CF ... Az mp3-aknak van a bitráta mellett egy olyan tulajdonságuk, hogy sample rate. Ez általában 44 100 szokott lenni. Na a kis herkentyűn az ilyen mp3-ak kattognak néhány CF kártyával. A megoldás egyszerű, át kell tenni 48 000-be a sample rate-et. Ez nem jelent méret növekedést. Van egy progi a "4musics mp3 bitrate changer" ami letöltve demo, 15 napos, még nem találtam krekket, de 1 gombnyomásra átrakja 128kbps-be is  (a sample rate mellett), ami  ugye nem hátrányos, több hely marad..

De akármelyik progival meg lehet csinálni, csak ugye legyen minél gyorsabb és kevesebb gombnyomásos :)

 

Kapott még egy esélyt a ez a kis rohadék..

 

üdv...

 

MoB-666 Creative Commons License 2005.03.13 0 0 101

Sziasztok!

Speccy! Ugyanaz a problémám mint neked. Nekem tönkretett ez az átokfajzat egy 256 MB-os Kingstone-t, egyébként biztos vagyok benne, hogy a Diva teszi tönkre, hiszen soha semmi panaszt nem hallottam Kingstone ramokról, max. a Diva kapcsán. Szóval mákom volt, mert kicserélték egy Kingmax-ra, szintén 256 MB, és kattog. A kártya teljesen jól működik, de kattog...A kijelzője is szarakodott a Divának, gondoltam megnézem milyen belülről...Na...Mintha 40 évvel ezelőtt rakták volna össze..Ilyenek, hogy egy barna műanyag fólia gondoskodik arról, hogy ne kerüljön por bele, a 2 nyák van, egy illesztő sor kapcsolja őket össze, ha szétszeded, szinte lehetetlen összerakni, az alsó nyákot szar rugalmatlan műanyag pöckök tartják, amik jól eltörtek, amikor ki akartam szedni a nyákot. A kijelző pedig nincs rögzítve, egy darab műanyag van !!RÁRAGASZTVA!! amin érintkezik. Hát nagyon megbántam, hogy megvettem, mindenkit megóvok attól, hogy esetleg ilyet vegyen. Újan se, használtan se, mert szívni fog, az 100%...  Most összeraktam, megy, de kattog. Eladni nincs pofám..Asszem kidobom a francba...

Ha valaki tud megoldást a kattogásra azt szívesen venném...

üdv MoB

Speccy Creative Commons License 2005.02.27 0 0 100
Esetleg nem tudod hogy hol vetted azt a CF-et?
Előzmény: hun_mano (98)
Speccy Creative Commons License 2005.02.21 0 0 99
Nekem is van egy noname 128 MB-s, illetve egy Sandisk 256 mb-s.. ezekkel nincs gond! Legfeljebb veszek egy 512 MB-s Sandisket, a KingSton-t meg eladom..
Előzmény: hun_mano (98)
hun_mano Creative Commons License 2005.02.21 0 0 98

Nekem noname 512-es CF kártyával megy már mióta szuperül,

nincs semmi baja. Lehet, hogy csak peched van :(

Speccy Creative Commons License 2005.02.21 0 0 97

Gondolom van valakinek még a 'régi' Diva lejátszója, amit CF-fel lehet bővíteni! Kérdésem, hogy más is találkozott már olyannal, hogy a frissen vett CF kártyáról KATTOGNAK az mp3-ak? Egyszerűen így élvezhetetlen a zenehallgatás.. és nem valami gagyi noname kártyáról van szó, hanem egy 512 MB-s KingSton-ról..Direkt azért vettem márkásat, mert egy korábbi 256 mb-s noname is pont ilyen tüneteket produkált, amit aztán a fényképezőmben kezdtem el használni, gondolván, oda jó lesz.. hát nem lett jó, mert egyszer csak működés közben 'Card Error'-t ír ki a fényképező.. és akkor már a márkás kártyákban sem bízhat az ember :-(  

_VF_ Creative Commons License 2005.02.14 0 0 96
Hi! Vettem egy Diva Gem II mp3-lejatszot. Azt mondja a Settings/Info hogy Versions 7.07/7.10, de ilyen verziokrol a www.daisymm.com nem tud. Nincs rola semmi doksi, nincs hozza szoftverfrissites, a gyari cd-n is csak a regebbiekhez vannak fajlok. Erdekes...
Van egy problema is: a BlueTooth headset/handsfree parositast elfelejti kikapcsolaskor. (A file transfer parositast nem) Akarhogy allitom be, kikapcs bekapcs utan nem lehet hasznalni, mindig ujra kell parositani. Van valakinek otlete hogy mi lehet a hiba?
Ettol eltekintve korrekt keszuleknek tunik.
VF
h3o Creative Commons License 2005.01.26 0 0 95
Tud valaki szervízt mondani a hagyományos Divához?
Bikeman Creative Commons License 2004.12.29 0 0 94
Az enyém 128 belső memóriás, és simán fogadja az 512-es Sd-kártyát (Kingston), de vétel előtt érdemes kártyával érkezni, és belerakni, hogy tényleg veszi-e.
Pittyke Creative Commons License 2004.12.29 0 0 93
Igen, ha 128 az alap + 256 a kártya = 384. Csak 1 kártyát lehet beletenni, kettő nem megy bele egyszerre.

Gondolom azért lehet ez a 256os korlát, mert amikor piacra dobták a playert - talán tavaly ősszel (?) -, akkor még nem volt nagyobb kapacitású kártya (512 MB, 1 GB), így ráfogták, hogy ennyit bír kezelni.
Ez csak próbával deríthető ki vagy a gyártótól kell megkérdezni.
Előzmény: GemTommy (92)
GemTommy Creative Commons License 2004.12.29 0 0 92

joh kösszi, most már kezd világossá vállni. Még csak annyit hogy akkor most ha min. 256mb-al lehet bővíteni akkor még egy 128-ast betehetek  az előző mellé így összesen 256+128=384 memória lesz benne, nem? Amúgy nekem az jött le eddig a depo leírásai alapján hogy ami alapból 256mb-al rendelkezik azt lehet csak 1gb-ig bővíteni. Ez így lehet vagy hülyeség?

http://www.depo.hu/?page_number=6&id=20488&lid=5&csid=57

Pittyke Creative Commons License 2004.12.29 0 0 91
Ez a lejátszó a gyári leírás szerint tartalmazhat 32, 128 vagy 256 MB memóriát, ez a belső (= built-in, internal; ki hogy nevezi). Ennyivel (128 v 256) is el lehet lenni akár 2 vagy 4 órát.
Na most, ezt a memóriamennyiséget bővítheted külső (= external) SD/MMC kártyával, így a te esetedben (128 alap + 128 kártya) megduplázod a tárolási kapacitást, tehát az eddigi 2 órát 4-re emeled.
Előzmény: GemTommy (90)
GemTommy Creative Commons License 2004.12.29 0 0 90

Kössz a segítséget. 256mb memóriával kapom majd meg, remélem a közeljövőben, de az tény hogy mindegyik oldal mást ír, ezért még mindig bizonytalan vagyok(256mb-tól egészen 1gb-ig mindent olvastam). Amit kapok az alapból 128-as és szüleim még rendeltek hozzá egy 128-as sd memóriát. Igazából ezt a külső belső memóriás dolgot amit írtál azt nem nagyon értem, megköszönném ha röviden leírnád a lényeget.

Előre is köszi!

Előzmény: Pittyke (89)
Pittyke Creative Commons License 2004.12.29 0 0 89
Az infopatika oldalán meg azt írják, hogy bővíthető 1 GB-ig. Lehet, hogy elnéztél valamit (built-in memory = beépített; external = külső)?
A biztonság kedvéért tegyél bele 256os kártyát, de ha módod nyílik rá, próbáld ki 512vel is.

Az SDcard elméleti maximális sebessége 10 MB/s, az MMC 2,5 MB/s.
Előzmény: GemTommy (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!