Én is csatlakoznék az elefántot tartani vágyok köréhez.
Csupaszabo! Az a G. Durrell könyv, amiről beszéltél, tényleg nagyon jó (bár én nem akkor váltam elefántrajongóvá).
Mellesleg emlékeztek arra Panadol-reklámra?
Szeretnék csatlakozni az elefánt-tartáshoz. Én gyerekkorom óta gyűjtöm az elefántokat. Szobrokat, ékszereket stb. A férjem is gyűjtötte őket gyerekkorában(látszik, hogy lelki rokonok vagyunk), így otthon két gyűjtemény egyesült.
Szóval a tartási költségekbe természetsen beszállunk. HA még lehet választani, és az afrikaira szavaznék, annak nagyobb a füle, jobban tudja legyezni magát, és hát ugya a nyarak elég melegek errefelé;o)
Dehogynem :)))
De ez itten csak poén szinten megy :)) Nincs rá pénz meg ilyesmi. De ha lenne sok-sok pénzem, akkor szerintem tudnék úgy elefántot tartani, hogy ne legyen szomorú.
Én is kiselefántnak szólítom a párom:))))))) Jóóóó. Hol fogjuk tartani? Javaslom, hogy álljunk hozzá praktikusan a dologhoz, és először fogalmazzuk meg, hogy mikre van szükségünk? Mert ha már elefántot fogunk tartani, nem engedhetjük meg, hogy boldogtalan legyen, ugye? Hol vesszük meg? Mennyit eszik? Milyen klímára van szüksége? Először vessük fel a problémákat, és azután oldjuk meg őket.
Rokon!!! Lelki rokon! Olvastad Gerald Durrelltől a "Rokonom, Rosy"-t? Szuper könyv! Én mióta elolvastam, azóta szeretnék elefántot tartani. És gyűjtök mindent, ami elefántot ábrázol: képet, falikárpitot, párnát, szobrot, gyertyát, ékszeres ládikát, füstölőtartót, szóval mindent, mindent, ami elefánt. A párom is egy hatalmas aranyos! Ja, és elefántos fülbevalót és elefántos nyakláncot hordok, és van egy olyan kis faragásom, amiben a kb. 1,5 cm magas elefánt belsejében van még 12 db egészen apró elefántfaragás, de nem lehet kiszedni belőle, nem tudom, hogy csinálták.
Tartsunk együtt elefántot! Ha még jelentkezne kb. 500 vállalkozókedvű elefántbarát, az egy főre eső havi költség nem is lenne olyan borzasztó sokk!
Afrikait vagy ázsiait?
Mivel ez utóbbit a cirkuszoknál is "foglalkoztatják", szerintem a leggyakorlatiasabb az lenne, ha közvetlenül egy ilyen csapattól szereznél róla infót. A magyar jog gyakorlati útvesztőit is jobban ismerik...