Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2004.12.04 0 0 22
Babyboo Creative Commons License 2003.05.27 0 0 21
A párom azt írta anno a Bulinetes regjébe, hogy ő olyan, mint a fehér elefánt: ritka de nagy állat.
Ennek örömére vettem neki egyszer egy fehér elefántot. Minimális helyigény, tartási költség 0.

csupaszabo Creative Commons License 2003.05.26 0 0 20
Brumay4! Nagyon szakszerűnek tűnsz a hozzászólásoddal, csak nem vagy szakmabéli?
Életem egyik legnagyobb vágya, hogy egyszer simogathassak egy elefántot. Nem vagy véletlenül elefántápoló?
Előzmény: Brumay4 (3)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.22 0 0 19
Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.22 0 0 18
a keptár nem de a sima tar most jó....

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

itt figyel a gépem tetején már évek óta.:O)

Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.22 0 0 17
1ébként egy mamutom már van. vagy elefánt?! müanyag, barna, keveset fogyaszt és ki helyen elfér...és mekdonácos.:O) mindjárt megmutatom... (ha müxik a tar.hu)
Előzmény: Lord Iffy (16)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.22 0 0 16
szuper ötlet. :O)))
bevállalom a sétáltatását, én leszek a ...ööööö .... izé... hogy is hivják azokat az elefánthajcsárokat?! pedig esküszöm a múlthéten láttam a ng-on.:O)
Előzmény: Firedog (15)
Firedog Creative Commons License 2003.05.22 0 0 15
Tehát egy mamut és egy elefánt. Az nem túl sok egy kicsit?

Gyerekeeek...! Rájöttem!
Elég nagy állat, tehát Iffy-nek marad a szőrös oldal, a többiek meg leborotválják a saját oldalukat - és szinte tök olyan, mint egy elefánt. Na, mit szóltok?

Előzmény: Lord Iffy (14)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.22 0 0 14
ok, akkor mamutra igény tartok ha leltek egyet.
de ne rézből legyen...:O)
Előzmény: Hajnal22 (12)
Bartloka Creative Commons License 2003.05.22 0 0 13
Én is csatlakoznék az elefántot tartani vágyok köréhez.
Csupaszabo! Az a G. Durrell könyv, amiről beszéltél, tényleg nagyon jó (bár én nem akkor váltam elefántrajongóvá).
Mellesleg emlékeztek arra Panadol-reklámra?
Előzmény: apaelefant (-)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 12
Nézzetek szét a Moszkván....:-))
Előzmény: Firedog (11)
Firedog Creative Commons License 2003.05.21 0 0 11
Javaslom az elefánt szőrös változatát, a mamutot. Igaz, régen nem láttak ilyet, de keresni kell...
Előzmény: Lord Iffy (9)
apaelefant Creative Commons License 2003.05.21 0 0 10
de az elefánt is szőrös egy kicsit :))) na jó nem annyira, mint egy puli :))
Előzmény: Lord Iffy (9)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.21 0 0 9
én jobb szeretem a szőrös állatokat.:O)
nem, a madárpókot nem...:O)
Előzmény: Lord Iffy (8)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.21 0 0 8
én meg elefántot szeretnék nemtartani. akkor hova irjak?! :O)))
a kolleganőm is elefántmániás...
én jobb szeretem a szőrös állatokat.:O)
Ammandina Creative Commons License 2003.05.21 0 0 7
Szeretnék csatlakozni az elefánt-tartáshoz. Én gyerekkorom óta gyűjtöm az elefántokat. Szobrokat, ékszereket stb. A férjem is gyűjtötte őket gyerekkorában(látszik, hogy lelki rokonok vagyunk), így otthon két gyűjtemény egyesült.
Szóval a tartási költségekbe természetsen beszállunk. HA még lehet választani, és az afrikaira szavaznék, annak nagyobb a füle, jobban tudja legyezni magát, és hát ugya a nyarak elég melegek errefelé;o)
Előzmény: csupaszabo (1)
Babyboo Creative Commons License 2003.05.21 0 0 6
Olyan teljesen nagyon én se gondoltam komolyan, hogy ti holnaptól elefántot tartotok a fürdőszobában :) Még az zöldeket sem hívtam fel :)

Úgyse monadaná meg neked, hogy szomorú, mert az elefánt jól nevelt, de biztos, hogy szomorú lenne.

Előzmény: apaelefant (5)
apaelefant Creative Commons License 2003.05.21 0 0 5
Dehogynem :)))
De ez itten csak poén szinten megy :)) Nincs rá pénz meg ilyesmi. De ha lenne sok-sok pénzem, akkor szerintem tudnék úgy elefántot tartani, hogy ne legyen szomorú.
Előzmény: Babyboo (4)
Babyboo Creative Commons License 2003.05.20 0 0 4
Nem lehet, hogy az elefántok annak örünének ha békén hagynák őket ott ahol vannak? Leszámítva az állatkertieket..

Ok, ok már itt sem vagyok...

Brumay4 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3
Sziasztok
egy kis segitseg elefant tartáshoz

Kifutóterület 2 vagy 3 elefánttehén részére: 500 m2

1 elefántbika részére: 150 m2

Éjjelre lekötözve 15 m2/egyed

Éjjelre lekötözés nélkül 30 m2/egyed

Éjjelre lekötözés nélkül (bika) 50 m2

Belső helyiség hőmérséklete min. 15 °C.

Fürdés, illetve fürdetési lehetőség szükséges.

Biztonsági feltételek:

A külső, illetve a belső kifutó kerítése rendkívül erős anyagból készüljön.

Magassága teheneknél min. 1,8 m, bikáknál min. 2,5 m.

Szárazárkos tartásnál az árok szélessége megegyezik egy felnőtt elefánt testhosszával, mélysége min. 2 m.

Brumay

apaelefant Creative Commons License 2003.05.20 0 0 2
Én is kiselefántnak szólítom a párom:))))))) Jóóóó. Hol fogjuk tartani? Javaslom, hogy álljunk hozzá praktikusan a dologhoz, és először fogalmazzuk meg, hogy mikre van szükségünk? Mert ha már elefántot fogunk tartani, nem engedhetjük meg, hogy boldogtalan legyen, ugye? Hol vesszük meg? Mennyit eszik? Milyen klímára van szüksége? Először vessük fel a problémákat, és azután oldjuk meg őket.
Előzmény: csupaszabo (1)
csupaszabo Creative Commons License 2003.05.19 0 0 1
Rokon!!! Lelki rokon! Olvastad Gerald Durrelltől a "Rokonom, Rosy"-t? Szuper könyv! Én mióta elolvastam, azóta szeretnék elefántot tartani. És gyűjtök mindent, ami elefántot ábrázol: képet, falikárpitot, párnát, szobrot, gyertyát, ékszeres ládikát, füstölőtartót, szóval mindent, mindent, ami elefánt. A párom is egy hatalmas aranyos! Ja, és elefántos fülbevalót és elefántos nyakláncot hordok, és van egy olyan kis faragásom, amiben a kb. 1,5 cm magas elefánt belsejében van még 12 db egészen apró elefántfaragás, de nem lehet kiszedni belőle, nem tudom, hogy csinálták.
Tartsunk együtt elefántot! Ha még jelentkezne kb. 500 vállalkozókedvű elefántbarát, az egy főre eső havi költség nem is lenne olyan borzasztó sokk!
Firedog Creative Commons License 2003.05.19 0 0 0
Afrikait vagy ázsiait?
Mivel ez utóbbit a cirkuszoknál is "foglalkoztatják", szerintem a leggyakorlatiasabb az lenne, ha közvetlenül egy ilyen csapattól szereznél róla infót. A magyar jog gyakorlati útvesztőit is jobban ismerik...
apaelefant Creative Commons License 2003.05.19 0 0 topiknyitó
Hmmm. Ötletek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!