Keresés

Részletes keresés

similarthings Creative Commons License 2023.05.26 0 0 933

Kigolyózta néhány bolond lakó, elég volt, hogy legyenek kb. hatan, mellette még 10 néma ellenben a többszáz lakossal és megszüntették. Az egyik futóbolond pl. bottal nyomkodta a sorompó gombját, mert nem volt hajlandó kártyát venni, ami automatán nyitotta a sorompót, inkább indított egy pert, amit a a jó magyar idióta bírók meg is ítéltek annak a futni nem tudó bolondnak. Akinek amúgy mindig legalább 4-6 autója van (akkor annyi volt) egyébként, de közös költségre pl. nem "fussa" neki.

Ja, és a sorompó is csak dísznek van, mindig nyitott állapotban van, pedig az ingatlanosok úgy hirdetik hogy "sorompóval védett", ami nettó átverés. Előbb-utóbb a kerítés is dőlni fog, mert az ott lakók érdekei nem számítanak.                                          

Én el is költöztem ezek miatt, jó árban eladtam a házam, és máshol a feléből lett másik. 

Az se hülye aki előbb utánanéz annak, hogy Magdolna-völgy értéke ami miatt az az volt, már lassan nem létezik ...

Sajnálom az ott lakó normálisabb felét, mert tényleg laknak ott nagyon rendes és normális emberek.

De ez Magyarország, a magyar hülye veszélyes állatfajta.

Előzmény: Motie (932)
Motie Creative Commons License 2021.10.28 0 0 932

Üdvözlöm a csopitagokat és a lakókat.

 

Érdeklődöm a település iránt, látom szépen fejlődik, viszont egy dolog nem hagy nyugodni.

 

Itt annó volt biztonsági és/vagy portaszolgálat.

Most ennek nyoma sincs.

Mi az oka? 

Kisegítenétek egy válasszal.

Köszönöm.

garazsadmin (X) 2018.02.25 0 0 931

Szeretne kihozni minél többet garázsából, tárolójából? Hirdessen nálunk ingyenesen (bérbeadásra vagy értékesítésre)! Oldalunkon  garázsát, tárolóját befektetőként is keresik! www.garazs.com  

09789 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 930

Kedves Magdolnavölgyiek!

Keresek gimnazista gyermekem mellé németül jól tudó korrepetálás vállaló valakit. Heti egy alkalomról lenne szó, péntekenként az esti órákban, nálunk itt a völgyben.

Köszönettel: Németh Gábor

informania Creative Commons License 2016.06.04 0 0 929
Előzmény: ÁrpádÚr (928)
ÁrpádÚr Creative Commons License 2016.06.01 0 0 928

kedves fórumozók!

 

sajnálattal latom hogy nem túl aktív a topic, ugyanis nagy hasznát vennem friss hozzászólásoknak. tobb telepules közül kell hamarosan kiválasztani hova költözünk családommal es Magdolnavolgy is egy lehetséges célpont. Milyen itt lakni pillanatnyilag? Milyen a lakóközösség? Vannak e üzemeltetési gondok, hiányosságok? Stb

Szabolcsi Angéla Creative Commons License 2014.02.23 0 0 927

Bérlőre vár családi házunk: http://ingatlan.com/20604840

09789 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 926

Kedves Mindenki!

 

Az első Magdolna-völgyi GARÁZSVÁSÁR!

2013. május 1.-én 10 órától

 Mindenkit várunk szeretettel: Nyárfa fasor 42.

Kincsek: ruha, könyv, cd, játékok

és sok minden más szinte ingyen.

(esőnap: 2013. május 4.-én 10 órától)

 

Csatlakozz Te is!

Ha gyerekként imádtál a nagyszüleid padlásán kutatni, ha szeretsz különleges tárgyakat felfedezni, ha szereted a piacok nyüzsgését, ha szeretsz alkudozni és örömet okoz egy jó vétel… vagy ha már tele van a padlásod, garázsod, gardróbod sok-sok kinccsel, amiktől szívesen megválnál.. akkor a garázsvásárt Neked találták ki.

 

Üdvözelttel:

N. Gábor

Előzmény: 09789 (924)
Maha01 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 925

Tulajdonképpen lehetne sorolni ezer érvet és ellenérvet. A környező falvakban olcsóbbak a telkek, persze valamit valamiért...

Előzmény: informania (923)
09789 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 924

Kedves Mindenki!  

 

Keresek általános iskolás gyermekeim mellé angolul jól tudó korrepetálás vállaló valakit. Heti egy-két alkalomról lenne szó, a kora esti órákban, nálunk itt a völgyben.  

 

Köszönettel: Németh Gábor

informania Creative Commons License 2012.09.08 0 0 923

Kedves Maha01,

 

érdekes a lista, amit mint "pozitívum" felsorolsz (pl. még jó, hogy lehet vásárolni). Mielőtt röviden kitérnék erre megjegyzem, hogy bármelyik igénybevételéhez autóba kell ülni (vagy órás programként megoldani távolsági busszal - de ez utóbbi esetben a CBA és az egyetlen hentes közötti kilométeres távolságot nyugodtan lehet sétálva leküzdeni) - vagyis komoly nehézségek vannak.

 

A faluban:

- mindenkinek más az igénye, de ha egy nagyobb bevásárlást kell megoldani (feltételezve egy több fős, normálisan vezetett háztartást) akkor vagy Solymár/Auchan, vagy Esztergom (esetleg Dorog).

- egyedüli, de valóban nagyon jó dolog a vasúti megálló lesz egyszer (megj.: kiváncsi vagyok, hogy a lakópark távolabbi sarkából érkezők az autójukkal hol fognak parkolni, ebből még milyen balhék lesznek);

- buszközlekedéssel szinte minden település elérhető, ez semmilyen "előny", viszont helyi járat vagy ennek hiányában pl. járda a faluhoz nincs;

- iskola: önkormányzati iskola nincs, ennek megfelelően nincs érdemi választási lehetőség, viszont van baromi túljelentkezés - ezért a lakóparkból is a gyerekek többsége máshová jár (Pilisvörösvár, Budapest, Esztergom illetve Dorog);

- egyetem: nagyon szűk szakválasztékkal, minimális egyetemi élettel. Ja, és alapképzés után masterképzés: Budapesten...

Persze ELVILEG igazad van, akár mindent itt járhat ki a gyerek, de valljuk be: ennek minimális az esélye. S abban a pillanatban, hogy utazni kell (nem is keveset), már nem olyan rózsás a helyzet.

 

"ami nincs Piliscsabán" listádról nagyon sok minden kimaradt. Egyébként Budapesttől nem 35, hanem 28km-re van a Völgy.

 

üdv

Előzmény: Maha01 (922)
Maha01 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 922

Szia,

 

Tény hogy Piliscsaba nem tartozik az ország legellátottabb települései közé, de azért lássuk mi is az a "semmi" ami Piliscsabán van:

 

-Aldi, CBA, előbbi nyitva vasárnap is egész nap, utóbbi vasárnap csak fél napig

-vasúti közlekedés, már most megáll a vonatpótló is a völgynél

-buszközelekedés, 20-30-60 percenként

-általános iskola, gimnázium, egyetem, gyakorlatilag a gyerek végigjárhatja az iskolákat egy helyen, és ez vonattal két megálló a völgytől.

 

Ami nincs Piliscsabán:

-állatkert

-vidámpark

-wellness hotel

 

Egy szó mint száz akinek egy bizonyos szintű infrastruktúra hiányzik, az ne költözzön Bp-től 35 km-re.

Előzmény: informania (919)
informania Creative Commons License 2012.08.12 0 0 921

Tisztelt maxim1!

 

Biztos bennem van a hiba, de nem értem a hozzászólását. Nem kellene személyeskedni, egymást elküldeni máshová... Viszont lehet értelmesen, tényekkel alátámasztva vitatkozni, egymás nézeteit, tapasztalatait ütköztetni.

 

Már ha ez intellektuálisan megoldható az Ön részéről.

 

üdv

Előzmény: maxim1 (920)
maxim1 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 920

T. informánia!

Ingatlan hirdetéseket böngészve igen sok tanya is eladó, szerintem kacérkodj a gondolattal, mi lenne ha oda költöznél?

Üdv.

informania Creative Commons License 2012.08.08 0 0 919

Közlekedés: elsősorban nem a busz vagy a vonat a kérdés, hanem az, hogy Piliscsabán alapvetően nincs semmi, a vállalkozások nem működnek, iskola (óvoda) kérdése megoldatlan stb. Vagyis ha bármit szeretnél, utaznod kell, ami idő és pénz. Ráadásul településen belül semmilyen közlekedés nincs, így ha nincs min. 2 autó egy családban, akkor nem tudsz mozdulni. Ahol meg gyerekek vannak, azokat kisebb korukban mindenhova autóval kell vinni, nagyobb korban meg utazhatnak naponta órákat, ráadásul ha valahol programjuk van, nem tudnak hazajutni.

Ingatlanpiac: nem magdolna-völgyi jellegzetesség a nyomott áron - jó vétel lehetősége, de a hitelgondok mellett több családi probléma (válás stb.), illetve az egyéb élhetőségi gondok (l. utazás, infrastruktúra ...) mind a kínálatot erősítik.

Rossz szomszédság? Nem igazám tudom, ez alatt mit értesz, de egy zárt közösségben (s ez a lakópark ilyen) lehetnek gondok. És itt nem lehetnek, hanem konkrétan vannak, nem is kicsik... Amelyek sok embert késztethetnek lakóhely váltásra.

üdv

Előzmény: fene_vad (917)
HyperBurger Creative Commons License 2012.08.07 0 0 918

A közlekedés javul, 1 év múlva saját vasúti megálló lesz. A volánbusz a portánál áll meg.

A nagyon szép és olcsó házak mögött általában túlvállalt hitelek vannak.

Előzmény: fene_vad (917)
fene_vad Creative Commons License 2012.08.04 0 0 917

sziasztok!

 

Tervezunk valahova a kornyekre kikoltozni, es feltunt, hogy a Magdolnavolgyben mennyire aron alul lehet szep hazakat kapni.

Gyanitom ennek jo oka van, kozlekedes, vagy rossz szomszedsag?

HyperBurger Creative Commons License 2012.07.11 0 0 916

A piliscsabai óvodát mostanság újították fel. A Magdolna-völgybe is terveztek, de még nem épült meg.

 

Előzmény: moosbeer (914)
moosbeer Creative Commons License 2012.07.10 0 0 914

Kedves Magdolna-völgyiek!

 

Meg tudnátok mondani, melyik az illetékes óvoda/iskola az itt lakó gyerekek számára? Lakásvásárlást tervezünk a környéken, és fontos szempont lehet. A segítséget előre is köszönöm!

mikkamakka3 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 913

Köszi, látom!

Előzmény: HyperBurger (912)
HyperBurger Creative Commons License 2012.06.18 0 0 912

A listán fenn vagy és az elmúlt napokban is volt forgalom.

Ha azok közül egyet sem kaptál meg, akkor jelezd nekem.

Előzmény: mikkamakka3 (911)
mikkamakka3 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 911

Meg is adtam az emailcímem, de mivel azóta semmi értesítést nem kaptam ezért úgy gondoltam nem valósult meg az elképzelés.

Remélem lesz még lehetőségem felkerülni, mert szomorú vagyok hogy nincs egy olyan fóruma a magdolnavölgyi tulajdonosoknak, ahol érdemben kaphatnánk információkat és beszélhetnénk meg fontos dolgokat.

Előzmény: HyperBurger (906)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 910
HyperBurger Creative Commons License 2012.06.11 0 0 909

A héten ismét kap mindenki szórólapot. Azt kitöltve és a portán leadva lehet felkerülni a levelezési listára.

HyperBurger Creative Commons License 2012.06.09 0 0 908

Kedves Zephürosz!

 

A listát nem cenzúrázzák.

 


Előzmény: Zephürosz (905)
HyperBurger Creative Commons License 2012.06.08 0 0 907

Kedves Maxim1!

 

Ha ugyanarról beszélünk, akkor rossz információkkal rendelkezik.

 

A levlista nem moderált, amit valaki ír rá azt mindenki megkapja.

A tartalmak miatt nem volt szükség eddig semmiféle moderációra.

 

 

Előzmény: maxim1 (904)
HyperBurger Creative Commons License 2012.06.08 0 0 906

Kedves mikkamakka!

 

Ön is kapott kérdőívet, kb 1 éve a postaládájába. Az ott megadott email címmel lehetett felkerülni a listára.

 

 

Előzmény: mikkamakka3 (903)
Zephürosz Creative Commons License 2012.06.07 0 0 905

"Maxim1" nek az utolsó hozzászólása lényegretörő, sőt mitöbb mondhatnám, hogy teljesen igaza van. A törvény az törvény, és mindenkire igaz, kivétel nélkül!

 

Az interneten beírva a közpark fogalma: több funkciót szolgáló, legalább 1 ha nagyságú és legkisebb oldalmérete is 80 m-nél nagyobb, közhasználatú közterületi zöldterület, amelyet bárki használhat.

 

Szerintem mindenki számára tisztán és érthetően kivehető a területi rajzról, hogy miről is van szó, és mi a terület besorolása! Ráadásul naprakész dokumentumról van szó. A fakivágásról annyit, hogy annak külön törvénye van, min 1 ha terület valamint 50% lombkorona lefedettségtől minősithető egy terület erdőnek stb... Amint a minősités erdőre kerül nem lehetséges fakitermelés csak különleges engedéllyel! Tehát érthető valamellyest a jelenlegi cserje irtás, de persze lehet, hogy csak véletlen egybeesés.

Az, hogy valakinek milyen papírja van számomra teljesen semleges! Amennyiben egy hivatalnak van hatályos területszabályozása addig az jogi szempontból helytállóbb.

 

Kedves "Punxsuatawney Phil" ne menjünk bele a maga 100% ig független magatartásába. " és igen, jó szar, hogy körbe lett kerítve a terület, de ez van... " (Ilyen nincs, vagy jogos vagy nem). Amennyiben ön a horgász egyesület tagja úgy érdekelt lehet a terület kihasználásában. Ezek szerint magának nincsenek gyerekei. Mert ha mégis volna akkor ők nem mehetnek be a játszótérre ellenben magával aki tag az egyesületben! Igen a levelező lista egy veretes marhaság ha szabad élni a te szóhasználatoddal hiszen cenzúrázzák, de ezt te magad is tudhatnád, ha gondolkodnál.

 

Kedves Mindenki!

 

Ha nem áll ki senki az igazáért akkor miért várjátok mástól, hogy segítsen!? Ezek az emberek ebből a gyengeségből élnek.

 

Előzmény: Punxsuatawney Phil (902)
maxim1 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 904

Hogy is van ez?

Írásod számomra érdekes, és kapásból egy rakás kérdést vet fel:

távol álljon tőlem, hogy Helle Zsoltot védjem, de …..

Nem kell védeni, inkább nézzük a tényeket úgy hogy írását ne minősítsük . Övezeti besorolás szerint a jogellenesen lekerített terület Közpark, http://piliscsaba.hu/piliscsaba/uploads/media/OV_terv_071027.png

vagyis bárki bármikor használhatja, elkeríteni nem lehet senkinek, vagyis ez a megoldás egy mezei köztörvényes bünőzői megoldás, és pont.

OTÉK 40 §

- minden évben összedobják a tagdíjat és abból tartják rendben a tó környékét,…… Hü akkor mit jelent a havi elszámolásban szereplő Tó körül fűnyírás, takarítás………..? Már csak azért is gondolom hogy illetékest kell megkérdezni mert azt írod hogy Jómagam is tagja vagyok az egyesületnek,”

- Ezek eddig az ún. közös költség terhére-…… melyik közösségre gondolsz a horgász közösségre, vagy a közös költséget fizetőkre?

1/1986. (II. 21.) ÉVM – EüM együttes rendelet 3. §-

ának c) pont

hogy körbe lett kerítve a terület, de ez van... Ezzel kapcsolatban azért érdekelne hogy az akinek írásait olvasva eddig úgy éreztem van tartalma, most viszont úgy érzem hogy vagy elszállt a tartalom vagy itt is érvényesül a behódolás, tudod a példát „ az erősebb kutya……….”

Kíváncsian várom mikor ébred fel és teszi meg a szükséges lépéseket a kiválló jogi hátérrel bíró Magdolna-völgy mint terület üzemeltetőjének vezetője. Hiszen jelenleg helyzet van amit rendkívül egyszerű megoldani!

„Egyébként van levelezőlista,………………………………… ott is világgá tudod kürtölni”. Arra a listára gondolsz aminek az indulási tervében szerepelt hogy a beírást követöen megvizsgálják a tartalmat és ezt követően kerül nyilvánosságra.

Lényeges: nem téged szeretnélek támadni de jó volna ha, valaki jogellenesen cselekszik és ha már van egy megbízott vezető akkor azonnal megtenné a lépéseket és csírájában taposná el a nyilvánvaló törvénysértést úgy ahogy a közösség érdeke kívánja!

Üdv.

Előzmény: Punxsuatawney Phil (902)
mikkamakka3 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 903

Amúgy milyen levelezőlistáról van szó? Én kint lakom évek óta, de nem tudok ilyenről.

Előzmény: Punxsuatawney Phil (902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!