Keresés

Részletes keresés

BaLee Creative Commons License 2022.05.18 0 0 7941

Szia!

Mi is ilyet vettünk.
Alapvetően elégedett vagyok vele, nevesebb gyártóknál az isofix talp kerül ennyibe, vagy többe, mint ez a gyerekülés.

Egyedül a biztonsági öv feszességét nehéz kicsit állítani, vagy én nem jól próbálkoztam vele.
Illetve a gyerek folyamatosan kibújtatja a 2 kezét a vállpántokból, ezen még egy külön vásárolható második plusz rögzítő sem segített, úgy is kibújt belőle.

Az ülés nem tűnik gagyinak, viszonylag könnyen kivehető, betehető ill. dőlés és forgatás is könnyen állítható.

 

Szívesen olvasnék róla amúgy egy tesztet szakembertől de ilyet még nem találtam. :(

Előzmény: peto.istvan (7937)
Hkriszti67 Creative Commons License 2022.02.09 0 0 7940

Segítséget szeretnék kérni. Vettünk egy Buf Boof gyerekülést, de sajnos nem kompatibilis az autónkkal, Opel Zafira A OPC 2003. Lehet kapni hozzá valamilyen átalakítót? Vagy az autóban van valamilyen nagyon régi isofix rögzítés? Van rá megoldás?

Veghaster Creative Commons License 2022.01.17 0 1 7939

Legfrissebb tesztek: 

 

Sved: https://www.xn--bst-i-test-q5a.se/bilbarnstol

 

ADAC: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/kindersicherheit/kindersitztest/

 

ÖAMTC: https://totalcar.hu/magazin/technika/2021/11/04/oamtc-gyerekulesteszt---2021-osz/

 

Angolul nem tudoknak, lustaknak a lenyeg:

a menetiranynak hattal rogzitett gyerekules 5x (otszor!!!) biztonsagosabb ! https://www.youtube.com/watch?v=aYtHGDi-r9U

 

Svedul nem tudoknak: a pajzsos az egyik legrosszabb: https://www.youtube.com/watch?v=p6gV_2f2NN8

 

 

szörpamacs Creative Commons License 2021.11.19 0 0 7938

Ezt konkrétan nem ismerem, de itt van egy vásárlási útmutató meg pár ajánlat.

Előzmény: peto.istvan (7937)
peto.istvan Creative Commons License 2021.04.12 0 0 7937

Sziasztok!

 

Jelezném még teljesen kezdőként kérdezem tőletek. Véleményetek szerint milyen szempontokat vegyek figyelembe az ülés vásárlásánál.

 

Első blikkre néztük ezt:

 

https://www.babakocsigyar.hu/ISOFIX-es-360-ban-forgathato-MamaKiddies-Rotary-N1?gclid=Cj0KCQjw38-DBhDpARIsADJ3kjn5p7w3J4G6spJne0ywa7WXEul7sNPckKCEcLjhVlrJfqBUAD4PwA0aAqE9EALw_wcB

 

 

Teszteket ugyan nem írnak csak véleményeket de azok igen jó hangvételűek.

 

Megnéztünk jóval drágább üléseket de érzetre, szemrevételezve valamint a speckót olvasgatva nem térnek el biztonságban kizárólag márkában és árban.

 

Mit gondoltok?

 

Köszönöm előre is.

 

István

 

 

Babszi123 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 7936

Hátha valakit érdekel :) Szép állapotú, szakadás, folt mentes.

anettn497@gmail.com

warr Creative Commons License 2021.04.05 0 0 7935

Szia! 

 

Ez leginkább olyasmi hitvita, mint a Coca vs Pepsi :-D 

 

Van aki szerint szuper, mások szerint meg szörnyű és veszélyes. 

 

A legfontosabb, hogy a gyereket bele kell próbálni, nem minden gyerkőc viseli jól. A mieink anno nagyon szerették, amit mi vettünk Kiddy-t az akkor 80 körül volt újonnan, szóval szerintem ennyiért ez a Cybex tök jó. Cybexek amúgy is jók. Csak próbáld bele  a gyereket az ülésbe, az ülést meg az autóba :-)

Előzmény: Csaby27 (7934)
Csaby27 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 7934

Sziasztok!
Új gyerekülést keresek 9-36 kg kategóriában. A friss ADAC teszteket elnézve, a jók közül a legtöbb nem saját biztonsági övvel van megoldva hanem védőpajzs van elől, mint például ez is: Cybex Pallas B-Fix. Van valakinek tapasztalata az ilyen ülésekkel, kicsit fura ez nekem, hogy nincs saját öv, mennyire biztonságos és kényelmes? Illetve tudtok jobbat ajánlani a fent említett ülésnél hasonló árban? Köszi!

 

warr Creative Commons License 2021.01.16 0 0 7933

Üdv, 

 

15-36 kg akart lenni a kategória, ugye? :-)

A Philippo-ról még sosem hallottam. 

35-45 ezer között már kapni Joie Trillo-t vagy Römer Kid II-t, én inkább azokat nézném meg.

Előzmény: Töck Jenő (7932)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.16 0 0 7932

Két gyermekülés között gondolkozom, az egyik Philippo Shield Junior, a másik Maxi-Cosi. Mindkettő 18-35kg.-ig. Érdeklődnék, hogy  melyiket jobb megvenni, vagy van jobb márka is? Olyan 30-40e Ft-ig tudnék rá költeni. Előre is köszönöm a válaszokat.

Zeephura Creative Commons License 2020.06.24 0 0 7931

Helló!

 

A Mondo lett végüla befutó?

írnál a tapasztalatokról?

 

Hasonló helyzetben vagyunk, 3 pontos és Isofix-es rögzítési módra is szükségünk van.

 

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: tomi524 (7921)
merQree Creative Commons License 2020.06.03 0 0 7930

Nem vagyok ellene semminek, csak a gyerek rögzítésének módja piszkosul nem mindegy.

Ha annyira jó a pajzs, akkor pl a (vadász) pilótáknak miért nem elég a hagyományos, kettő pontos öv, mint a repülőgép utasainak?

Azt kell "megérteni", hogy minél jobban rögzíted a gyereket, annál kevésbé lesz kitéve a teste a fizikai erőhatásoknak. 5 pontos övvel pl nem tud előre hajolni a gyerek, a pajzsba "azt csinál amit akar".

 

De, mint írtam, mindenki maga dönti el, hogyan rögzíti a gyerekét a kocsiban ;)

Előzmény: warr (7929)
warr Creative Commons License 2020.06.03 0 0 7929

Tudjuk hogy te nagyon pajzsellenes vagy :-) 

De a pajzsosoknál is ufyanúgy ott van az isofux meg az autó öve, csak az öv a pajzs előtt fog, nem a gyerek vállába, nyakába mélyed bele adott esetben. 

 

Mi megelégedéssel használtunk Kiddy pajzsost, csak már kinőttük. 

Mindenki döntse el maga, próbálja bele az ülést a kocsiba, a gyereket az ülésbe. Az tény, hogy a pajzsos ülést nem mindegyik gyerek viseli el.

 

Előzmény: merQree (7928)
merQree Creative Commons License 2020.06.03 0 0 7928

Nem akartalak elbizonytalanítani, és Neked kell döntened.

Az én megítélésem szerint jobban véd egy 5 pontos biztonsági öv, mint egy pajzs.

Azért pl a Forma1ben sem véletlen, hogy annyi ponton rögzítik a vezetőket a kasztnihoz.

Mert ugyebár az ISOFIX és az ülés saját 5 pontos öve gyakorlatilag a gyereket a gépkocsihoz rögzíti.

Előzmény: csillogóragyogó (7927)
csillogóragyogó Creative Commons License 2020.06.02 0 0 7927

Oké, ezt értem. Ugyan akkor a teszteket ütközést szimulálva végzik. Feltételezem, a pajzsot úgy tervezték meg, hogy megfogja a gyereket... Na, most jól elbizonytalanítottál...

 

Előzmény: merQree (7926)
merQree Creative Commons License 2020.06.02 0 1 7926

Lehet, hogy teszteken a próbababának jó a pajzsos, de picit gondolj a fizikára.

A gyereket a kiesés ellen a pajzs fogja meg.

A vállai nincsenek megfogva, ezáltal a feje sem. Sokkal nagyobbat "bólint" a gyerek.

Előzmény: csillogóragyogó (7925)
csillogóragyogó Creative Commons License 2020.06.01 0 0 7925

Miért zárod ki a pajzsosat? Én épp most néztem ki egy ilyen Cybex-t a tesztek alapján. A delikvens négy és fél éves és elég hiperaktív. Úgy írják. 36 kg-ig jó. 

 

Előzmény: myrtill82 (7913)
martondebreczeni Creative Commons License 2020.04.09 0 0 7924

Sziasztok,

 

Eladó egy piros Britax Römer KIDFIX XP SICT 2019 és egy fekete Britax Römer Kidfix II XP SICT autósülés, a maximális biztonsági opciókkal, mindkettőhöz van nyári huzat. Gyerekeink, mire igazán használnánk, már nem hajlandók beleülni... Érdeklődni a 20/5814öt98-as számon tudtok.

Advantech Creative Commons License 2020.02.27 0 0 7923

Sziasztok!

 

15-36 kg-os méretben keresek gyerekülést, de az eddig kinézett és kipróbált ülésekben az öv túl közel ment el a gyerek nyaka mellett (gyakorlatilag a nyakán). Nem tudtam úgy beállítani a fejtámla magasságát, hogy jó helyen menjen (a váll közepén).

A gyerkőc 102cm magas. Lehet, hogy még nem elég nagy? A tömege miatt az előző méretet már kinőtte, valamire váltani kell.

 

Eddig Cybex, Römer és MaxiCosi üléseket néztünk. Van más, amit érdemes még kipróbálni? Vagy ez a probléma csak engem zavar?

 

A.

pedroh Creative Commons License 2019.11.22 0 0 7922

Sziasztok!

 

Eladó egy használt fekete színû Cybex Sirona gyerekülés. Az elsô szériábòl való, Bécsig mentünk érte még 2012-ben. A neten találtok a típusról leírást. 

Akit érdekel ide írjon pls:bumslee@yahoo.com

udv

peter

tomi524 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 7921

Ma megnéztünk sok ülést, BeSafe...Chicco...Römer...Chipolino.
A BeSafe az elég sok helyet foglal sajnos, és elég kemény az anyaga is. Ráadásul csak háttal lehet bekötni!
A Römer-eseknél a legtöbb előre felé néz, ezeknél az anyag már jobb volt.
A Chicco-nál a 2easy az jó lenne, de a talp itt is eléggé megnöveli az ülés méretét és kb. 5x-re tudtuk kivenni a talpból az ülést, mert nem valami jó a mechanikája.
A Chipolino-ból a Mondo az nagyon megtetszett, itt lehet a legjobban megdönteni az ülést.
Ne tévesszen meg senkit az, hogy más ülést is 5 fokozatban lehet megdönteni mint ezt, akkor sem ugyanannyira mint ezt!
Anyaga jó, mosható, kocsiba is beraktam és minden jó volt. Ugyanannyira mozog bekötve mint a többi. Gyerek is vigyorgott benne...
Szóval elvileg ez a Mondo lesz a választásunk majd.

Előzmény: merQree (7920)
merQree Creative Commons License 2019.11.14 0 0 7920

Azért írtam szürkével, hogy mit használunk, mert az nem teljesen releváns Számodra.

Próbáltam rákeresni, hogy ISOFIXet lehet-e az autódba rakatni, de nem találtam megoldást rá :(

 

Hogy a gyerek meddig utazik háttal az jó kérdés. Én akkor fordítottam meg, amikor már ránézve is kényelmetlen lehetett neki. Nem szólt, nem "hisztizett", hogy máshogy akar ülni, mert szinte "tudatlan" volt, amikor már háttal ült, így az volt neki a természetes.

 

Ne az alapján válasz majd ülést, hogy Neked melyik tetszik, hanem a gyerek melyik érzi kényelmesnek. A huzat anyaga fontos még, a rajta lévő mintázat szerintem sosem lényeges, hiszen úgysem látszik ;)

 

Abból induljunk ki, hogy bízunk abban, hogy sosem lesz szükség a biztonsági ülés tesztjére.

Előzmény: tomi524 (7918)
tomi524 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 7919

Amit még most találtam az a Chicco 2easy
Ez sem néz ki rosszul szerintem, erre is keresek boltot majd ha tudok..

Előzmény: tomi524 (7918)
tomi524 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 7918

Én elhiszem, hogy a Sirona M iSize jó, de én nem tudom használni mert ISOFIX-es.
Megnéztem a leírását és ott van benne, hogy nem használható az autó 3 pontos övével.
A Svéd tesztet is átvizslattam, ott a BeSafe iZi Plus X1 tetszik, de azt meg CSAK háttal lehet használni, nem lehet menetiránynak előre fordítani.
És hiába tudom, hogy háttal biztonságosabb, ha a gyerek nem fog benne háttal megmaradni majd valamelyik időpillanattól, akkor annyi.
Mondjuk akkor jó áron tovább tudom adni az biztos. :D
De ettől még tutira megnézem valamelyik boltban ezt az ülést is!
Szóval ezért keresem a már leírt 1-2 verzióra a lehetőségeket. (nem direkt 0-36kg-ig típust keresek)

A héten megnéztem a Chipolino Tourneo-t, hát én rosszabbra számítottam.
Van még a Chipolino Mondo is, ami nekem jobban tetszik, ezt majd holnap fogjuk megnézni.

Előzmény: merQree (7917)
merQree Creative Commons License 2019.11.11 0 0 7917

Megnéztem az Általad linkelt Chipolino ülést. Nekem öszvér megoldásnak tűnik.

Megmondom, hogy az én értékrendem miatt miért az: újszülött kortól kb 10 éves korig minden életkorban, és testtömegnél megfelelő védelmet nyújtson számomra hihetetlen, főleg ilyen árban. Vagy a fejlesztés volt olyan, amilyen, vagy a felhasznált anyagok. Az ADAC teszten nem vett részt, így nincs róla "független" vélemény. (Azért tettem idézőjelbe a függetlent, mert én nem vagyok meggyőződve a függetlenségéről, illetve sokszor érdekes teszeredmények születnek, nem feltétlenül csak gyerekülésre gondolok.)

Ha megteheted (anyagilag), "vedd ketté" az ülést, és nézz egy 0-15 kg-os ülést és majd egy 15-36os ülést.

Nézd meg, tedd egymás mellé mind a három megoldást, azaz 0-36 kg, 0-15 kg és 15-36 kg. Látni fogod, hogy egy 15-36 kg-os ülés kialakítása teljesen más, mint a 0-36 kg ülésé.

A kislányom 15 kg, kb 100 cm magas, és most veszünk neki 15-36-os ülést a 0-15 iSize ülés helyett.

Ameddig csak lehet, a gyermeket (lehet már írtam) háttal javasolt ültetni a kocsiba, mert a fejét (ha elbóbiskol, akkor meg pláne!) nem tudja úgy megtartani/ellentartani, hogy intenzív fékezés során ne bukjon előre és hátra (ostorcsapás effekt). Nagyobb tömegű gyermek jó/jobb eséllyel meg tudja már tartani a fejét (ha a gyermekünk elalszik, akkor van egy utazó fejpántja, amit ráteszünk, és megfogja a fejét, ha hirtelen fékezni kell).

 

Ha érdekel, mi eddig egy Cybex Sirona M iSize (0-15kg) ülést használtunk ISOFIX talppal, az utód Cybex Solution S-Fix (15-36kg).

Előzmény: tomi524 (7914)
tomi524 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 7916

nem lehet sajnos
Opel Astra G 2002-es kombi
Chipolino egyébként azt mondják sokat fejlődött.
Megnézem őket babaszafariban, állítólag ott van.
Most a Chipolino Mondo-t is megtaláltam, azt is megnézem.

Előzmény: merQree (7915)
merQree Creative Commons License 2019.11.10 0 0 7915
Utólag sem lehet ISOFIXet rakatni a meglévő autóba?
Nagyon sokáig háttal utazott a gyerekünk, igaz, nekünk volt/van ISOFIX mindegyik autónkban. (2006 után gyártották őket).
Ezekben a hetekben rendelem meg a 15-36kg-os ülést, eddig a Cybex Sirona M i-size ülés volt.
Előzmény: tomi524 (7914)
tomi524 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 7914

Sziasztok,

Jó sok hozzászólást olvastam már, meg csináltam egy jó kis táblázatot magamnak 37 különböző gyerekülésről, hogy majd könnyebben tudjak választani.
A helyzet az, hogy a mostani autónkban nincs ISOFIX, de lehet, hogy 2 év múlva az autócsere után már lesz az újban.
Most 8 hónapos a lányunk és kezdi kinőni a hordozóját.
Szóval 2 verzióban keresek ülést:
1. verzió: 3 pontos bizt.övvel beköthető, menetiránynak háttal és menetiránynak is később, 5 pontos övvel, fejtámlát lehessen állítani felfele, esetleg kicsit dönthető
2. verzió: ISOFIX-es, 3 pontos bizt.övvel is beköthető, menetiránynak háttal és menetiránynak is később, 5 pontos övvel, fejtámlát lehessen állítani felfele, esetleg kicsit dönthető

Az 1. verzióra 2 ülést találtam, Britax Römer First Class Plus és Römer Multi-Tech III.
A Multi Tech III az jobban tetszik, mert kisebb a mérete és kompaktabb.

A 2. verzióra csak 1 ülést találtam eddig, Chipolino Tourneo -t.

Ezek közül van valakinek valamelyikkel tapasztalata, jó-rossz véleménye?
Vagy ha tudtok mást is ajánlani ezeken kívül, akkor nyugodtan írjátok meg!
A Chipolino nekem most nagyon megtetszett, csak az a bajom, hogy tesztet nem találtam róla sehol.
Sajnos ezeket pont nem tartják a boltokban, úgyhogy még vadászom hogy hol lehetne megnézni őket! (illetve a Römer Evolva 1-2-3-at tudtam csak megnézni ami 80%-ban egyezik a Multi-Tech III-al)
Válaszokat előre is köszönöm!

myrtill82 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 7913

Te amug milyet vennél ha ugy kéne választanod amit lentebb irtam?9-36 az mindenképp.Ha ugy kéne választanod hogy árban középkategóriás,és ha azt mondod mindegy az ár?(pajzsosak kizárva)

Előzmény: merQree (7907)
Hollo1313 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 7912

Köszönöm szépen! Eleg érdekesek ezek a dolgok! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!