Keresés

Részletes keresés

F707 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 9
Bár nem ismerem az igényeidet, de igazából szerintem egyik sem!

Tájkápekhez nincs nagylátószög, és a felbontásuk is kevés.
Értelemszerűen telés képekhez sem megfelelőek.

Talán makrózáshoz használhatod őket a legnagyobb sikerrel. Abban a Sony nagyon jó! Bár gondolom az oly is. A forgatható optika, ill a billenős lcd jól jöhet.

Persze szvsz.

Előzmény: atti73 (-)
MuzX Creative Commons License 2003.05.15 0 0 8
Külön is adsz el belőle?
A TCON-17, meg a WCON-08 érdekelne, ha ki lehetne próbálni pár kép erejéig a Sony-n...
Előzmény: h e c t o r (7)
h e c t o r Creative Commons License 2003.05.15 0 0 7
Hi !
Ha E-20 -ról van kérdésed akár mail-ben is.
Egyébként eladósorba kerül erősen megkimélt állapotú fénképezőgépem rengeteg tartozékkal, alkuképes árral (E20, FL40, TCON-17,WCon-08, MCON-35, HOYA CloseUp (-ok), BHLD-1, RMCB-01, 2000mAh akku (8*4 db) külső zselés akku, hálózati táp, ésigytovább ...
Bocs' a hirdetésért, de lehethogy Neked érdekes ... no me gnekem is :))
Előzmény: atti73 (-)
MuzX Creative Commons License 2003.05.15 0 0 6
Ja, még valami: ha jól tudom, az E20 pillanatnyilag drágább a Sony-nál. Ez nem mellette szól :)))
De ha valóban nagylátószögre hajtasz, barátkozz kicsit a Minolta DiMage 7HI-vel, szerintem nagyjából mindent tud, mint a Sony meg az Olympus, de neki 28-tól indul a zoomja.
atti73 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 5
Köszönöm szépen! Ez már kimerítő volt!

Egyébként nekem is volt analog SLR gépem, és szintén fotozok makrot is! De hát valami áldozatra szükség van, csak azt nehéz eldönteni, hogy miről mondjak le! Azt hiszem a sony mellett maradok! Köszi mégegyx!!! Atti

o0-0o Creative Commons License 2003.05.15 0 0 4
én a kettő közül a Sony-t választanám, és vennék hozzá mondjuk egy 0,5-ös vagy 0,66-os nagylátót...
ami a Sony előnye szerintem az a forgatható obi, és éjjel jobban használható rendszer baglyok és denevérek fotózásakor:-) ami viszont a hátránya: memorystick és spec. akku.
Előzmény: atti73 (2)
MuzX Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3
Helló!

Először is: én is próbálkoztam természetfotózással évekig még 35mm filmes gépekkel, most váltottam digitálisra.
A természetfotón belül is persze sok altéma lehet, én a makróban tudtam a legjobb képeket csinálni, de hangsúlyozom, abszolút amatör vagyok.
Gondolom, te inkább a tájképben vagy érdekelt, ezért kell a nagylátószög.
Azt is felteszem, hogy paraméterei alapján már mindkét gépet nagyjából ismered. Én a Sonyról tudok elsőkézből nyilatkozni, ezt használom, az E20-at nézegetem, mielőtt váltottam volna digitálisra, a Minolta DiMage 7HI és a Nikon CoolPix 5700 mellett ő is esélyes volt.

1. A nagylátószög szempontjából majdnem mindegy, hiszen az E20 35mm, a 717 meg 38mm-nek felel meg. Ez egyik se nevezhető nagylátószögnek... mindkettőhöz lehet konvertert kapni, ami természetesen rontja az optikai minőséget és növeli a hordótorzítást. Sőt, a Sony-hoz sokan épp az E20-hoz készült nagylátószögű konvertert használják :)))
2. A képminőség más kérdés, de ez jócskán szubjektív. Nekem az E20 valamiért kevésbé tetszett. Az is az egyik bajom vele, hogy nem valódi tükörreflexes, hanem prizmás fénymegosztással működik, tehát (ha jól értem a dolgot) az érzékelőre csak a fény egy része jut, ami miatt alighanem elektronikus erősítés kell, ez pedig növeli a zajt.
3. Makróhoz szintén létezik konverter mindkét géphez, de a Sony alapban jobb makrót tud.
4. Telekonverter viszont az E20-hoz van sokkal nagyobb, a minőségét nem ismerem, de elég profinak tűnik.
5. Ha tájképeket akarsz leginkább, szerintem a tükörreflexes keresőnek nincs igazán nagy előnye, sokkal lényegesebb makrónál és telefotónál. Ebben tehát nem annyival jobb az E20...
6. A Sony kisebb, könnyebb, az E20 robusztusabb. Döntsd el, neked mi fontosabb.
7. Ha mozgó témát akarsz gyakran fotózni, a 717-et nem ajánlom. Az elektronikus keresővel és AF-el rémálom megpróbálni mozgó témát követni...
8. Köze nincs a természetfotóhoz, de az E20-ba jóval olcsóbb a memóriakártya, ráadáuls 2 félét is használhatsz. A Sony memory stick-je kétszer annyiba kerül :(
9. Ami viszont számíthat terepen: az E20 ceruzaelemmel (akksival) üzemel, és ilyet bárhol kapsz, ha éppen kifogyna, míg a SOny-ba Stamina akksi kell. Ha kifogy, muszáj a gépben feltölteni (ha csak nem veszel plusz külső töltőt és akksit.
10. Nagyon lényeges: az E20 legrövidebb zárideje csak 1/640! A 717 kézi beállítással 1/1000, automata üzemmódban 1/2000 időt tud. Ez akkor lehet ugye érdekes, ha nagyon erős fényben fényképezel. Igaz, cserébe az E20 legszűkebb blendéje F11, míg a Sony csak F8-at tud...
11. Ha szűrőt akarsz használni, a SOny 58-as szűrőmenete előnyösebb, ebben a méretben könnyebben és olcsóbban kapsz szűrőket, mint az E20 62-esében.
12. A 717 nagyobb ISO érzékenységet tud.

Most nagyjából ennyi, majd jön biztos egy E20 szakértő, és elmondja, szerinte miért jobb az :)))

Előzmény: atti73 (-)
atti73 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 2
Tehát akkor melyik? És miért?
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 1
>Tükörreflex v. Zeiss?
Hat ez igy eleg alma a kortevel...
_Pompi_ Creative Commons License 2003.05.15 0 0 0
Sajnos a sony ellen szól a nagylátoszog hiánya

Hát a 35mm se mondható nagylátószögnek szvsz. Ehhez képest a Sony 38mm-je szerintem nem az a tulajdonság ami a gép ellen kellene, hogy szóljon az E20 javára...

Előzmény: atti73 (-)
atti73 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 topiknyitó
Hi! Természertfotohoz szeretnék digi gépet venni, és a fenti két típus tetszett a legjobban. Szerintetek melyiket válasszam? Tükörreflex v. Zeiss? Sajnos a sony ellen szól a nagylátoszog hiánya. ??? Köszi! Atti

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!