Keresés

Részletes keresés

break Creative Commons License 2004.12.20 0 0 28
magoslajos Creative Commons License 2003.05.16 0 0 27
A két vagy több, de véges kevés számra osztás nem a gondolkodüsnk alapvető tulajdonsága?
Egy pohárkészlet minden egyedére azt mondjuk, hogy egyformák, de valójában nem azok. Skatujázni vagyunk kénytelenek, mert különben megőrülnénk. Az emberi agy írtózik a folytonostól.
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.16 0 0 26
hány ezer éves vagy?

...már megbocsáss, de ezt a kérdésedet nézve, rinpoce tőled egy kicsivel érettebb...

Előzmény: finnugor szerető (19)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.16 0 0 25
...hát igen, erről írtam én is... az értelmetlen szembenállás a vélt sérelmek hatalma a gyarló emberek felett, s a saját nézeteim elsődlegességének megkérdőjelezhetősége... azt hiszem ezek a dominánsak, s nem a tolerancia...

...azért azt is el kell mondanom, hogy szerintem a valfilire járók közül mind a két oldalon egy-két nagyhangú és eszement provaktív hajlamú nickre jellemző az, hogy kavarja az indulatokat a más nézetet vallók között, a többség jóindulatú, legfeljebb 'ugrik' a sértésre, provokációra, ami meg egy kisit érthető...

...no és az aktuális hangulat sokszor a szelídebbekből is kihoz indulatokat...

...emberek vagyunk és sokfélék...

Tanítani kellene: Élni és élni hagyni!

Előzmény: rinpoce (16)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.15 0 0 24
Akkor pontositok ciszko után: sokfélék vagyunk, de vannak dolgok, amiben kétfélék.

De még akkor sem kell gyalázkodni és személyeskedni!! Keresztény ateista viszonylatban meg pláne nem. Amit irunk, magunkat minösit.

Előzmény: ciszko (23)
ciszko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 23
Azt gondolom a politika bármennyire megrondította a szót, liberálisnak kell tudni lenni. Az el nem viselhető hozzászólásokat el lehet intézni egy vállrándítással, és tovább lépni. Nem kell minden topicban írni. Nagy a választék. Aztán ha eldurvul a hangnem a kiválasztott topicban bejelentheted, hogy OFF-olsz, mert nem égeted magad. Pá!
Vannak akik az ellentmondásokra is egészségesen reagálnak, és egészséges vitát folytatnak. Vannak buták, akiket soha nem győzöl meg. Egy dolgot azonban mindenkinek tudnia kellene a Fórum nem pszichiátriai kezelő!
Sokszor az a baj, hogy válaszolunk olyanoknak, akiket rettenetesen primitívnek tartunk, értelmetlen pedig rászólni, a többiek is látják, és sokszor az, hogy nincs reakció többet mond mint a személyeskedő vita stb.
A rinpocének igaza van: vannak dolgok ahol két félék vagyunk. Amikor vagy-vagy a választás lehetősége!

A ciszko

A ciszko

oncogito Creative Commons License 2003.05.15 0 0 22
A vírusküldözgetés nem fórum-stílus, hanem net-stílus. Látod, ez is kétféle, mint ahogy van aki küldözget vírust és van aki nem. :-)
Viszont lehet úgy is felfogni, hogy van aki ismereteit gyarapítja a vírusirtogatás által és van aki nem. :-)))
Bár mindig van aki károsult valamiben és van aki nyertes, de az is igaz, hogy nem mindig ugyanazok vannak az érem két oldalán.
Előzmény: rinpoce (21)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.15 0 0 21
Egyetértek. Amivel nem értek egyet, egymás számitogépére virusokat küldeni... Mikor utoljára láttam, itt tartottak!
Előzmény: oncogito (20)
oncogito Creative Commons License 2003.05.15 0 0 20
Szerintem a csatározás nem baj, csak a háborúság. Bár az egyén ha tanul is belőle, az nem mindig látszik az összesítettben...
Előzmény: rinpoce (18)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.05.15 0 0 19
tunk???
hány ezer éves vagy? :-O
Előzmény: rinpoce (18)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.15 0 0 18
Valoban igy van. Sokféle kétféle ember van. Ugyanannyi csata. Semmit sem tanultunk az évezredek alatt... :-((
Előzmény: oncogito (17)
oncogito Creative Commons License 2003.05.15 0 0 17
Kedves rinpoce, az osztás tovább osztható. :-)
Merthogy: van aki fradi hívő, van aki nem; van aki baloldali, van aki jobboldali; van aki szereti a sört, van aki nem...
Próbálj a kétféle ember között egyeséget kötözgetni, pedig tulajdonképpen nem is létfontosságu kérdések.
De szerintem ne ilyesmi alapján nézd őket/minket/magadat, mert akkor a szakadékok felett sosem találsz hidat. Márpedig mindig arra várni, hogy majd a másikféle ember találjon rá, az sehova sem vezet.
Szerintem nem jó a jelzőt összetéveszteni az alannyal, hiszen kétféle a rendeltetésük. :-)
oncogito
Előzmény: rinpoce (13)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.15 0 0 16
Te is tudod, hogy nem a vitával van bajom, hanem a valfilihez méltatlan hangnemmel... Valoságos rasszizmus, ami hivö, és nem hivö között folyik...
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 15
...mert az emberek zömében benne van a szembenállás, a másik el-nem-fogadása...

...mert a vita (is) fel pezsdíti a vért...

...mert...

Előzmény: rinpoce (13)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.15 0 0 14
Lehet tanulmányozni az egyistenhit-e a kereszténység cimü topikot..
rinpoce Creative Commons License 2003.05.15 0 0 13
Látom elutasitjátok, hogy kétféle ember lenne.

ÉN IS ELUTASITOM!!! NAgyjábol annyiféle ember van ahányan vagyunk, mondta ciszko, és igy is van. Akkor vajon miért oszlik két pártra a valfili??? Miért van mégis ez a mélységesen buta megközelités?? Olvassátok hiszen, látjátok is! HA azt mondom hivö vagyok, az összes ateista belém rug, ha valaki azt mondja nem hivö ember, a hivök nem veszik emberszámba... Miért van harc beszélgetés helyett??

Beérem 1 érvvel, ha van!!!

break2 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 12
off (vagy meg sem?)

Ketfele ember van... (Törzsasztal-játékok)

csapo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 11
És vannak akik önmagukat vezetik az orruknál fogva.
Előzmény: Paleokrites (10)
Paleokrites Creative Commons License 2003.05.15 0 0 10
Kedves Rinpoce!

Alapvetően kétféle Istenfélő van.... :))
Vannak hiszékenyek...és vannak akik a valóság talaján állva tudnak valamit...
Vannak akiket az orruknál fogva megvezetnek és vannak akiket nem tudnak...., persze átmenet mindig van...
Vnnak akiket egy könyv éltet, de vannak akiket egy belső természetes folyamat....
Míg Mózes nem a Tórát bujta, sem nem az evangéliumokat, hanem egy természetes kapcsolat részese volt Istennel...., addig ezt próbálják hitből fakadóan eljátszani, eljátszatni!

Üdv: Paleo

Előzmény: rinpoce (-)
ciszko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 9
Kedves rinpoce!
Kétlem hogy kétféle ember van. Pontosan annyiféle van ahány földlakó. Sőt a hívők sem egyformák és a nemhívők sem.
Két féle ember:férfi-nő relációban értelmezhető csak.

A ciszko

Hitet Lenke Creative Commons License 2003.05.14 0 0 8
Szvsz ez igy nem osztható. Hivő és nem hivő nem feltétlenül ellentétei egymásnak. Mint ahogy a rendőr és a bűnőző is "egy vérből valók".

Inkább azt mondanám, ha már kétféle tipus, akkor van az aki "tudja" és van aki nem tudja.

Előzmény: rinpoce (-)
Bastien Creative Commons License 2003.05.14 0 0 7
sak az a baj hogy a hivö szót a használtad amit elöszeretettel használ az egyház. De ha a természetfölötti dolgokról beszélünk, akkor még nem nagyon volt ene részem de hajlok rá hogy elhiggyem.
Előzmény: rinpoce (4)
Sophia_ Creative Commons License 2003.05.14 0 0 6
Mi miért? Miért kellene a kettőnek kapcsolatban lenni egymással?
Előzmény: rinpoce (2)
Gall Zsolti Creative Commons License 2003.05.14 0 0 5
Ja és vannak a P-DOX Semmiben Sem Hívők. Ők abban hisznek, hogy nem hiszenek.
Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.14 0 0 4
A hivön azt értem, hogy HISZ valamiféle természetfeletti eröben... Nincs köze templomokhoz. Az a vallásos....
Előzmény: Bastien (3)
Bastien Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3
Nem biztos hogy csak az a két féle ember létezik. Én, ha valaki megkérdi hivö vagyok-e? Kapásból azt mondom hogy nem. De ez azt takarja hogy nem járok templomba, misére, meg hasonlók. Belül viszont nem vagyok teljesen "hitetlen"
Akkor most hány féle ember létezik?
Előzmény: rinpoce (2)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.14 0 0 2
Szerintem sem, de akkor miért??
Előzmény: Sophia_ (0)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1
háromféle ember létezik: amelyik tud számolni, és amelyik nem.
Előzmény: rinpoce (-)
Sophia_ Creative Commons License 2003.05.14 0 0 0
Nem, erre kapásból "nem" a válasz.
Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.05.14 0 0 topiknyitó
Vajon miért van alapvetöen hivö, és nem hivö ember???

Lehet, hogy egyik a "befelé fordulo", a másik a "kifelé fordulo" embertipus????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!