Keresés

Részletes keresés

dr_bubo Creative Commons License 2003.05.19 0 0 46
A kutya meg mindig itt van

az eszem megall!

hc Creative Commons License 2003.05.15 0 0 45
Pontosabban az erre hivatottak alkalmatlanságán.
Előzmény: Biovadász (43)
Dévér Creative Commons License 2003.05.15 0 0 44
Én sem tartok kutyát, de ez nemsokára meg fog változni, mert kertes házba költözöm :))
Előzmény: hc (41)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.15 0 0 43
Ezt nem is vitatja szerintem itt senki.
A blöki eltávolításában egyetértünk, a vita a módszeren van.
Előzmény: dr_bubo (42)
dr_bubo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 42

Az EMBER az első

Ilyen egyszerű. Főleg ha még gyerek

Minden más szőrszálhasogatás
Bubo

hc Creative Commons License 2003.05.15 0 0 41
Ha egyszer olyan körülmények közé kerülök, hogy nem fogom állatkínzásnak tartani, akkor lesz kutyám, de akkor sem a szülője, hanem gazdája leszek. Az ő szemszögéből nézve falkavezér.
Az a gond, hogy néha a kedvenceit az ember túlságosan sok személyiséggel látja el, kb. olyan, mint Mr. Bean a macijával.
Előzmény: Dévér (36)
buszjegy Creative Commons License 2003.05.15 0 0 40
En is ugy gondolom hogy folosleges ezen agyalni. Aki felti a gyereket az tudja mit kell csinalni, a maradek meg tolem azt csinal amit akar.
Előzmény: Mallory (39)
Mallory Creative Commons License 2003.05.15 0 0 39
"Amugy kisfiam 15 eve nem jartam lakotelepen. Ott csak a hozzad hasonlo arcos fiucskak majerkednek."

buszjegy, ez már az egyszerűségnek olyan szintje, amikor nem vesztegetem az időmet eszmecserére... Részemről befejeztem veled a "beszélgetést".

Előzmény: buszjegy (34)
Dévér Creative Commons License 2003.05.15 0 0 38
Ez olyan, minthogy a villamoson leütsz 6 embert, nehogy véletlen kizsebeljen valaki. :)
hurrá.
És a kóbor kutyák nagyon elenyésző része vad.

Igaz, hogy megoldást kell találni, a kóborkutya-megoldásra, de a gyilkosság, az semmiképpen nem megoldás.

Előzmény: buszjegy (34)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.15 0 0 37
Éppen ezért nem említettem megoldásként a sintért, hanem az állatvédőket. Mint ahogy mindenki más aki a blöki mellett szólalt fel.
Mindegy, nem is kell hogy elolvasd. :)

Amúgy "kisfiam" a majdnemharapós kutya sem mondta, hogy te lakótelepi lennél.

Olvasd csak el figyelmesen a legeslegőlső hozzászólást, abból kiderült hogy lakótelepen történt az eset.

Fiúcska korom óta pedig már sok víz lefolyt a Dunán, és akkoriban még nem létezett olyan szó, hogy "májerkedés" :)
Valamint kertesházban lakom, de nem számít. Ha nem a jellemábrázolás a szakmád fórumos hozzászólások alapján, akkor nem érdekes, hogy ennyire mellélőttél. :)

Előzmény: buszjegy (34)
Dévér Creative Commons License 2003.05.15 0 0 36
Igen, de miután elvállaltad a tartását, onnantól te leszel a szülő.
Előzmény: hc (32)
moldvang Creative Commons License 2003.05.15 0 0 35
Én azt büntetném aki kicsapta az ebet.

Senkit nem kényszerítenek arra, hogy állatot tartson, ha meg tart legyen érte felelős.
Amennyiben nem kell neki az eb menhely, ajándékozás, állatorvos által elaltatás stb a megoldás.

buszjegy Creative Commons License 2003.05.15 0 0 34
Nem megoldas? A sinter nem viszi mert fel attol hogy nehany tokfej allatvedo feljelenti. En inkabb agyoncsapok 2-3 kutyat minthogy egynek eszebe jusson a gyereknek menni a jatszoteren.
Ha meg annyira erdekel a kutyak sorsa akkor kezdheted kitakaritani az aluljarokat a kutyaktol - sok szerencset hozza.

Amugy kisfiam 15 eve nem jartam lakotelepen. Ott csak a hozzad hasonlo arcos fiucskak majerkednek.

Előzmény: Biovadász (33)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.15 0 0 33
Nem a gyerek helyett védik a kutyát.
Csak fel lett hívva a figyelem arra, hogy ilyen esetekben nem csak az a megoldás, ha a kutyát szurokba és tollba forgatva felakasztják és kukába dobják vagy ilyesmi.

Nem annak a blökinek a bűne, hogy kóbor lett. Nem hiszem hogy halálbüntetést érdemelne azért, mert fellökött egy gyereket.

De itt úgy tünik, hogy a lakótelep szerint az egyetlen megoldás, ha vasvillával és cséphadaróval vonulnak a démoni véresszájó vadálat ellen, ami _majdnem_ megharapott valakit.

Amúgy a korábban említett kérdés nem is olyan furcsa annak akinek pár éven át legalább volt kutyája. Hogy lehet majdnem harapni?
Ha az a blöki morcos, akkor nem lökdösődik, hanem odakap. Gyorsabban, mint ahogy tenni lehet ellene.

A "majdnem harapást" csak olyan action rajzfilmbe tudom beleképzelni, amikor a kutya kitátott szájjal úszik a levegőben és a hős oldalról vetődve löki félre az utolsó pillanatban.

Előzmény: buszjegy (31)
hc Creative Commons License 2003.05.15 0 0 32
Az árva gyereket a szülei rakják ki. Egy kutya nem csinál ilyet a kölykével!! :-(
Előzmény: Dévér (19)
buszjegy Creative Commons License 2003.05.15 0 0 31
Miert menne vissza:
1, mert masutt tul nagy volt a forgalom / elzavartak
2, csak ugy mert ugy gondolja hogy az a terulete
3, valaki hulye eteti es odaszokott
Nem hiszem hogy tul tragar volt masreszt idegesit ha ilyenkor a kobor kutyat vedik a gyerekek helyett.
Előzmény: Mallory (30)
Mallory Creative Commons License 2003.05.15 0 0 30
Miért menne vissza (hacsak nem eteti ott valaki)??? (Mellesleg: miért trágárkodsz? Így nem tudlak igazán komolyan venni...)
Előzmény: buszjegy (29)
buszjegy Creative Commons License 2003.05.15 0 0 29
Felnott ember par szaz meterre elzavarja aztan ha nincs ott a felnott visszajon a kutya es esetleg leszedi egy kisgyerek arcat mert attol nem fel. Kurva jo otlet.

Egyebkent kivancsi vagyok hogy mennyi ido alatt er a ki a Feherkereszt egy ilyen kutyabegyujtesre. Kezdhetnek a begyujtest az osszes aluljaros kutyas koldusnal mert szvsz az is allatkinzas hogy hideg telen / tuzo napon egesz nap ott mutogatjak / koldulnak a kutya/macska kolykokkel. Mellesleg budosek es nem lehet toluk elferni.

Előzmény: Mallory (17)
Plébános Creative Commons License 2003.05.15 0 0 28
szia, mintha azt IS írta volna, hogy a fehér keresztet is felhívhattad volna....
IMHO te nem tudsz olvasni, ember....
Előzmény: dr_bubo (27)
dr_bubo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 27
Ezt irtad biovadasz:

>Ha olyan hüdenagyon féltetted, akkor miért nem >eresztettél meg egy telefont az eset előtt? >Hiszen a blöki már régóta ott tartózkodott.
>Vagy a hivásköltség értékében már nem félted?

Erre valaszoltam
vagy mar arra se figyelsz te magad mit irsz?

Előzmény: Biovadász (26)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.14 0 0 26
Ember...
Mondom fehér kereszt...
Olvasd már el amit írtam. :)
Ember...
Előzmény: dr_bubo (25)
dr_bubo Creative Commons License 2003.05.14 0 0 25

Ebből is látszik nem érdekelnek a tények, csak mondod a magadét. Olvasd már el ember amit írtam

napokkal előtte hívtam őket. Csak szartak jönni

Előzmény: Biovadász (24)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.14 0 0 24
>Feltem a gyerekem
>IGEN

Ha olyan hüdenagyon féltetted, akkor miért nem eresztettél meg egy telefont az eset előtt? Hiszen a blöki már régóta ott tartózkodott.
Vagy a hivásköltség értékében már nem félted?

Mint ahogy már korábban írta valaki, lehet telefonálni a Fehér Keresztnek, az ellen egy állatvédő sem fog hőbörögni, nem is kukába kerül a blöki, hanem kis szerencsével gazdára talál.

Előzmény: dr_bubo (23)
dr_bubo Creative Commons License 2003.05.14 0 0 23

>Hányszor volt előtte ott a kutya?
>Sokszor.
>Megharapta a gyereket?
>Nem.

MEGVÁRJAM MIG MEGHARAPJA?
NEM

>Hívta a menhelyt?
>Nem.
KINEK A DOLGA ELSZALLITANI A KOBOR KUTYAKAT?
Az ebrendeszeknek
ELSZALLITOTTAK?
NEM

Kutayjotekonysagi intezmeny vagyok?
NEM
Feltem a gyerekem
IGEN
Jogosan feltem
IGEN
Jogom van nyugodtan elnem nekem es a gyerkemnek
IGEN

Errol ennyi

Dévér Creative Commons License 2003.05.14 0 0 22
Igen.. Én is ismertem egy gazdát, aki körülbelül így tartota szerencsétlen állatot. Nem csoda, hogy megvadult...
Előzmény: Csülök (21)
Csülök Creative Commons License 2003.05.14 0 0 21
Egyetlen mondatoddal értek egyet, ez az a bizonyos "tökön rúgás". De azzal nagyon is.
Előzmény: hc (16)
Dévér Creative Commons License 2003.05.14 0 0 20
Hányszor volt előtte ott a kutya?
Sokszor.
Megharapta a gyereket?
Nem.
Hívta a menhelyt?
Nem.
Előzmény: buszjegy (18)
Dévér Creative Commons License 2003.05.14 0 0 19
"Ezeknél a kóbor állatoknál, pedig az a teendő, hogy begyűjteni és békésen elaltatni, nem pedig közpénzen várni, hogy valaki elvigye őket.
Szigorú (kegyetlen), de így van (kéne lennie)."

Az árvagyerekekkel is ezt kéne csinálni szerinted?

Előzmény: hc (16)
buszjegy Creative Commons License 2003.05.14 0 0 18
Ha bemegyek a kutyaketrecbe es piszkalom a kutya kolykeit akkor nem csodalkozom hogy megharap. Ha kutya tamad a gyerekre akkor annak annyi. A velemenyetek meg kurvara nem hat meg.
Előzmény: Dévér (15)
Mallory Creative Commons License 2003.05.14 0 0 17
Egyetértek, Csülök.
(Mellesleg az a felnőtt ember - pláne férfi - aki nem tud egy kóbor kutyát vacső, gázspray stb. nélkül párszáz méterre odébb zavarni, az vagy néma, vagy ... ...nem tudom )
Előzmény: Csülök (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!