Keresés

Részletes keresés

batawanga Creative Commons License 2010.05.27 0 0 11
Sziasztok, akit érdekel egy jó ingyenes böngészőben használható alternatíva, próbálja ki a Noteflight online kottaszerkesztőt! Több formátumot is kezel, music xml, midi beolvasására is képes.
Ha esetleg kottát rendelni szeretne valaki az , itt teheti meg. :)
nrb Creative Commons License 2009.04.01 0 0 10

norbee,

 

megpróbálok visszafogottan fogalmazni: eléggé visszatetsző dolog több topikba is postolni ugyanazt.

Ne csodálkozz, ha letiltanak, és törlik a hozzászólásaidat a modik ;)

 

Előzmény: nordbee (9)
nordbee Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9
Sziasztok.

Dalok megírását, hangszerelését (szinte minden stílusban), kottázást, dalszövegek írását minden stílusban, egész estés zenés darabok, musicalek zenei illetve szöveges anyagának elkészítését vállalom.

Bővebben: www.robynmusic.try.hu

Minden jót, szép napot.

Üdv!
tarejos Creative Commons License 2003.12.14 0 0 8
Sziasztok!
Végülis egy MIDI-portos kábelt választottam hosszabbítóval, így kb. 3500-Ft-ból oldottam meg a zongora és a PC összekötését.
Mint lentebb írtam, elsősorban kottázás ill. a lányom által feljátszott zene "felvétele" illetve kottává varázslása a cél. Találtam egy Turandot nevű progit, de csak a demót tudtam letölteni. (165 $ az ára a teljes proginak.) Nagyon jónak tűnik, de...
Valamilyen relatív egyszerűen kezelhető, és a fenti célokra alkalmas bevált programot javasoljatok. Az sem baj, ha ingyenes ! :-)
Sandor Creative Commons License 2003.10.11 0 0 7
Hello!

5m -ig biztos jo lesz. Alkalmasint lehet hosszabb is, de akkor esetleg teveszthet neha .
Ha epitessz, akkor 6N138 opto-s kapcsolast hasznalj, es mindenkebben tegyel buffert a kimenetre is.

Udv,
Sandor

Előzmény: tarejos (6)
tarejos Creative Commons License 2003.10.06 0 0 6
Köszi a válaszokat!
A hangszeren Midi In/Out van. A leírásában írják ők az USB-t, de nyilván ugyanúgy működik az a game-porttal is.
Kábel ügyben azt már olvastam, hogy sok kínai gagyi van. Ha veszek, akkor olyat veszek, amit akár vissza is vihetek.
A gyártásról annyit, hogy én is meg tudom csinálni, van is már egy-két rajz, csak azt kell eldöntenem, hogy megéri-e vele foglalkozni, vagy egyszerűbb, ha megveszem. Ami probléma lehet, hogy nekem kb. 5 méteres kell, amit eddig láttam árulni, az meg 2 m-es volt. Persze ha gyártok, akkor nem probléma a méret.
Van itt egyébként valami ajánlott max. hossz?
Konkrét, bevált és nem túl bonyolult progit tudtok ajánlani? Kottázót is.
Sandor Creative Commons License 2003.10.04 0 0 5
Hello!

A harmadik lehetőség a TO-HOST interface, ami gyakorlatilag soros port. Sok Roland hangszeren megtalálható (olyan bemenet, mint a PS2-es port).
Ehhez kábel (aktiv alkatrészt nem tartalmazó) és driver (ingyenesen letölthető kell.
Ha van integrált hangkártya az alaplapon, vagy legalább egy SB Live szintű hangkártya van a gépben, akkor az MIDI-re tökéletes.
Ha garantáltan működő gameportos MIDI-kábel érdekel keress meg, gyártok ilyet.
s.csepes@freemail.hu

Egyébként az USB sem gyorsabb, mert a sebesség determinált a szabvány által. Maximum egyszerre több portot lehet egy kábelen/dobozon használni.

Üdv,
Sándor

Előzmény: Topy (4)
Topy Creative Commons License 2003.10.04 0 0 4
A game portos midi boven eleg lesz neked, nincs ott akkora adatfolyam, hogy USB-t indokolna. Meg ez hosszu evek ota jol mukodo technologia! :)
Arra figyelj, hogy eleg sok hibas pc midi interface kerult forgalomba!

Szoftokbol meg valogathatsz mondjuk itt:
http://www.synthzone.com/midiseq.htm

Topy

Előzmény: tarejos (3)
tarejos Creative Commons License 2003.10.02 0 0 3
Lányomnak vettünk egy Roland digit zongorát, amvel lehet midizni is.
Azt már tudom, hogy kétféleképp lehet összekötni a PC-vel, a MIDI/GAME porotn, ill. USB-n keresztül. At első verzió olcsóbb. Ti melyiket javasoljátok?
Lányom elsősorban az általa följátszott zenéket szeretné "rögzíteni" ill. lekottázni. Mit ajánlotok erre a célra ?
A Jeskola Buzz (egy CHIP CD-n láttam) jó erre?
Letöltött mid fájlokat is jó lenne kottázni, mármint kottát kinyomtatni róla (nem profi minőségben).
PETYUS Creative Commons License 2003.06.03 0 0 2
Nem, mert az költséges.
Előzmény: Törölt nick (1)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.14 0 0 0
Ez engem is érdekelne.
Előzmény: vite888 (-)
vite888 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 topiknyitó
Hi,
Szükségem lenne pár hozzáértő útmutatásra, mi az a formátum, ami jelenleg és a jövőben is a legelfogadottabb lesz kottázásra (elsősorban oktatási területen). A legelfogadottabb alatt azt értem, hogy támogatja a legtöbb szerkesztő, böngésző plug-in, egyéb lejátszók. És lehetőleg nem jár nagy költséggel az alkalmazása. Eddig a következő formátumok keltették fel az érdeklődésemet: MIDI, MusicXML, sib, eXtensible Music Format, MuseData.
Előre is kösz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!