Keresés

Részletes keresés

enuma elis Creative Commons License 2016.03.16 0 0 8

folyatás:

 

Ládi Szabolcs előadásának és PhD-jének témája egy az egyben megegyezik a Prof. dr. Edmond Bordeux Székely műveinek hazai fordítóitól, néhai Dr. Szentesy E. András és Zsuzsa és kiadójuktól (Living Earth) kért és kapott Székely-könyvekkel. Ám hivatkozás nélkül... 

https://www.youtube.com/watch?v=wWIiAZ1lICo

 

enuma elis Creative Commons License 2016.03.16 0 0 7

Az egyedülálló "Esszénus Béke evangélium" felfedezőjének és fordítójának, a tudós polihisztor Prof. dr. Edmond Bordeaux Székely műveinek sajnálatos plagizálásáról;

Dr. Ládi Szabolcs (BIOGENICS = Székely professzor biogenikájának lemásolása!) és Árvai Péter "író" révén; http://www.livingearth-elofold.hu/fontos-kozlemeny

 

 

Mara2 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 6
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.05.13 0 0 5
Nyitottam már valami hasonló topicot... vagy az esszénus topicban került szóba...
Mindegy, EB prof 'rulez':)
Előzmény: Sophia_ (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.13 0 0 4
Van egy Edmund Székely könyvesbolt a Körúton a Blaha és a Rákóczi ut között...
Pontos számot nem tudok...

Egyébként ritka nagy koponya volt...

Üdv
Adept

Sophia_ Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3
Igen, az Esszénus Béke Evangéliumából már négy kötet, és a többi is, amit említettem.
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.13 0 0 2
Nekem felkeltette az érdeklődésemet, megjelentek a könyvek magyarul is?
Előzmény: Sophia_ (-)
BZoltan Creative Commons License 2003.05.13 0 0 1
"orvos, filozófus, tanár, őstörténész, régész, nyelvész, pszichológus és természetgyógyász, felfedező és világutazó"

aki raadsaul csokkenti az autod fogyasztasat, megsetaltatja a kugyadat. Cukrot ada kisgyerekeknek es kivasalja a megszaradt ruahakat :)

valahogy szkeptikus vagyok az ilyen ultrageneral szupereszkombajnokat illetoleg...

Persze ettol meg jo fej, meg ertelmes, de ez a leiras hasonlit Ivan Gabor bemutatkozasahoz :)

z

Előzmény: Sophia_ (-)
Sophia_ Creative Commons License 2003.05.13 0 0 0
Még egy adalék: Romain Rollanddal, a Nobel-díjas íróval együtt megalapította a napjainkban is működő Nemzetközi Biogenikus Társaságot.
Erről hallott már valaki, mi ez?
Előzmény: Sophia_ (-)
Sophia_ Creative Commons License 2003.05.13 0 0 topiknyitó
Hogyan lehet, hogy ezt a nevet hazánkban még oly kevesen ismerik, ha mindaz igaz róla, amit egy szórólapon olvastam?
Csak néhány töredék az életéről és munkásságáról:

A világszerte elismert orvos, filozófus, tanár, őstörténész, régész, nyelvész, pszichológus és természetgyógyász, felfedező és világutazó protestáns székely apától és katolikus francia anyától származott. Elismert nyelvtudósa az arámi, szankszrit, görög és latin nyelveknek. Bejutott a Vatikán levéltárába, ahol az egyik szigorúan őrzött katakombában rábukkant a számára oly sorsdöntő esszénus ősiratokra. (Tudom, hogy az esszénus topic-ban már felmerült a neve, de úgy gondolom, a munkássága sokkal szélesebb körű, és én most erről szeretnék eszmét cserélni.)
Az esszénus könyvek mellett még néhány cím: Zarathusztra Zend Avesztája, Karma jóga, Az élő Buddha, Az Asa művészete, Ökológiai egészségkert…
Életműve magában foglalja az ősi tudás tanítását, és gyakorlati megvalósítását egyaránt. Utóbbira lehet példa a polinéziai leprások esszénus gyógyítása.

Tehát még egyszer: az alapvető kérdésem az, hogy ha mindez igaz, ami ide le van írva, akkor hogy lehet ez a név ennyire ismeretlen nálunk?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!