Keresés

Részletes keresés

Puhos1 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 404

Sziasztok!

Felesleges gombatermesztő kapacitással rendelkezem Győr mellett.

Teljesen automatizált Co2 szabályzott sátor.Folyamatos termesztésre alkalmas. Eredetileg gyógygomba termesztésre berendezve.

Segítséget kérnék felvásárlót, korrekt partnert keresek.

Köszönettel: Iván

VIVIkjjjjjjjj Creative Commons License 2019.10.09 0 0 403

Üdvözletem

Szeretnék belevágni a gombatermesztésbe. 

Nincs lehetőségem arra, hogy megvegyek egy konténert, építtetnem kell egy gombaházat.

Ha valaki paraméterek megadásával és vagy fotók küldésével segítene azt megköszönném.

Nagy tervek, kicsi költségvetés, egyénileg épített gombaház - ezek a főbb jellemzők.

Köszönöm

beetee Creative Commons License 2019.10.04 0 1 402

Én oltottam már ősszel rönköt.

Működött.

Csírát kell szerezni, én innen hoztam akkor: gombacsira.hu olvasgasd, van rajta pár infó.

A tájékoztató alatt letölthető pdf pl a termesztésről

Előzmény: Andrea555 (401)
Andrea555 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 401

Ha már így "belendült" ez a topik :) Kb 1 hete vágtunk ki egy diófát. Az az ötletem jött,hogy be kellene oltani laskával. Gomba is lenne és a tönk hamarabb elkorhadna,talán. Van javaslat,tapasztalat valaki tarsolyában? Azt olvastam,hogy tavasszal ajánlott az oltás,de a fa már ki van vágva...

Horváthné Bosnyák Betti Creative Commons License 2019.10.03 0 0 400
Köszönöm mindenkinek a választ!
Sajnos nem értek hozzá, így korábban kikértem gombatermesztő tanácsát és innen jöttek a megoldások!
Akkor kiszedegetjük mindig megjelenésükkor és várjuk, h megegye a diófa maradékát!
Ha nem jár komoly mérgezéssel, nem zavar annyira.
Köszönöm a segítségeteket!
Betti
Előzmény: CBNora (397)
beetee Creative Commons License 2019.10.02 0 1 399

Ja... 1-2 max 3 év alatt a gomba feléli a tönkben lévő tápanyagot és magától eltűnik.

Előzmény: Horváthné Bosnyák Betti (396)
beetee Creative Commons License 2019.10.02 0 1 398

Így van.

Ráadásul olyan keserű, hogy ember legyen a talpán, aki lenyeli.

De hogy tudományosak legyünk: a mérge emésztőrendszeri problémát okoz, alapból nem halálos, maximum összefossa-hányja magát az ember tőle. Extrém legyengült vagy kisgyereknél esetleg ez miatt szóba jöhet a kiszáradás...

A kutya meg nem hülye... miért enne meg bármilyen gombát???

Előzmény: CBNora (397)
CBNora Creative Commons License 2019.10.02 0 1 397

Ezt komolyan írod?!

Az összes eddigi óvintézkedés sokkal ártalmasabb, mint maga a gomba.

Rád semmilyen veszélyt nem jelent, nem kell megenni, és kész. A gyereket jó darabig úgysem lehet majd kiengedni egyedül a kertbe, tehát rá sem. A kutyának valószínűleg van annyi esze, hogy nem eszi meg, de ha féltitek, le kell szedni a termőtestet, mikor kihajt, és kész. Nyugodtan meg lehet fogni, utána kezet mostok, vagy ha nagyon tartasz tőle, gumikesztyűben leszeded, és az egész probléma meg van oldva.

Előzmény: Horváthné Bosnyák Betti (396)
Horváthné Bosnyák Betti Creative Commons License 2019.10.02 0 0 396
Sziasztok!
Egy sárgakénvirág gomba nőtt ki az udvarunkban, egy kivágott diófa talaján!
Szeretnénk eltűntetni, mert úgy tudom mérgező és várandós vagyok, így első sorban a picit, de van egy kityusunk is akit szeretnénk megvédeni a mérgezés lehetőségétől. Amit javasoltak és kipróbáltuk, már sajnos sikertelenül: körbeástuk a tönköt, belocsoltuk benzinnel és gázolajjal és felgyújtottuk, majd betemettük és a nyár folyamán medencét állítottunk tőle kB 1 m-re, erre pedig, h ne kapjon fényt egy polifómot és rá műfüvet tettünk. Elbontottuk a medencét és a műfüvet fel vettük és kB 2 hétre rá újra csokrosan nő az udvarban! Most lepermeteztük Glialka (totális) gyomírtóval, de eddig semmi eredmény.
Mit tehetnénk, h ne jöjjön ki újra.???
Köszönjük előre is a válaszokat!
Betti
Juszelné Creative Commons License 2019.08.19 0 0 395

Idén kísérletet tettem laskagomba termesztésre.

Nem igazán volt ideális körülmény a termesztéshez, így nem hozta a teljes termést. Jövőre újból elkezdem, lakhelyemhez közelebb szeretnék termőzsákot hozni és természetesen eladni.

Kérdés: Szabolcs-Szatmár Bereg megyében van erre lehetőség?.

Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét.

juszelne@gmail.com

G Molnár Creative Commons License 2019.04.09 0 0 394

Üdvözlök minden gomba termesztőt!

Jó minőségű, struktúrált darált szalmát ajánlok gomba zsákhoz!

Tél.: 06-70-94-97-145

Email: molngergo@gmail.com

George Ramirez Creative Commons License 2019.02.24 0 0 393

Szèp napot nem tudom èl e a fòrum szeretnèk gombateremesztèsbe fogni .

Az èrdekelne hogy  Megèri e esetleg tudtok e olyan cèget magánszemèlyt  aki felvàsárolja a gombát

100m2 es gombaházat  akarok èpíten  laskagombát  Akarok termeszteni s mivel kellnem kevès pènzt kell beletegyek nem vagyok biztos hogy belevágjak e

Jack71 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 392
Előzmény: Jack71 (391)
Jack71 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 391

Üdv! Nem tudom működik-e a dolog de ajánlom figyelmedbe ezt a cikket : https://ketkes.com/talaltak-par-varganyat-az-erdoben-de-ahelyett-hogy-megfoztek-volna-ezt-tettek-veluk/ 

A yt-on több orosz nyelvű video is megtalálható a témával kapcsolatban.

Előzmény: csehrigo (390)
csehrigo Creative Commons License 2019.02.08 0 0 390

Sziasztok

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy vargányával lehet mikorrhizálni magokat(makk,mogyoró,török mogyoró, hárs? Úgy ahogy teszik szarvasgombával.(mondjuk pontsan nem tudom, hogy azzal,hogy csinálják)

Ha a kiszárított vargányát porítjuk,felöntjük kis vízzel és ebben áztatjuk a magokat akkor majd elültetjük akkor elképzelhető,hogy így létrejön a kapcsolat? Anno találtam is erről egy videót.

Gyümölcsfák magjai is alkalmasak lehetnek erre?

Azovan Creative Commons License 2018.12.27 0 0 389

Sziasztok! Vettem néhány gomba blokkot próba jelleggel. A shiitake miért repedezik ki? Sötétben kellene tartani? Egyébként hatalmas, holnap leszedem.

http://indafoto.hu/?utm_source=fejlec_indafoto&utm_medium=text&utm_campaign=fejlec

SzaboMate Creative Commons License 2018.09.09 0 0 388

Szia,

kb. 2,2 kg-osak a blokkok, így optimális a sterilizáló kukta helykihasználása.

Előzmény: Chilio (387)
Chilio Creative Commons License 2018.09.07 0 0 387

Ügyes vagy! Megy ez neked! :) 

Hajrá! 

Mekkorák a blokkok?

SzaboMate Creative Commons License 2018.09.03 0 1 386

Sziasztok,

teszek fel pár képet a legutóbbi shiitake termésemről.Egyre jobban megy már, az oly sok problémát okozó penész fertőzések gyakorlatilag megszűntek.

Most is szövődés alatt van 27 blokk, kb. 1 hónap múlva termőre fordíthatóak lesznek.

SzaboMate Creative Commons License 2017.10.29 0 1 385

Én nemrég kezdtem itthon hobbi gomba termesztésbe. Shiitake-vel próbálkozok sterilizált fűrészporon, zsákos módszerrel.Az átszövetésen túl vagyok, eddig nem penészedtek be a zsákjaim, most próbálom termőre fordítani őket.Ha valaki hasonlót csinál, szívesen megosztom a tapasztalataimat.

Lixií Creative Commons License 2016.12.28 0 0 384

Szia! Kezdő gombatermesztőkét vagyok itt, és engem érdekelne mik azok amiket láttál a gombatelepen, milyen megoldásokkat használtak. Illetve hogy te hogyan oldottad meg a gomba termesztést, használtál e valamilyen berendezést ami azt szolgálja hogy megfelelően teremjenek a gombáid :) Tudom régi a bejegyzés de remélem azért eljut hozzád és tudsz nekem segíteni! 

Előzmény: abodi72 (335)
totika1017 Creative Commons License 2016.07.27 0 1 383

Sziasztok! Imádom a gombát és szeretném szedni de nem ismertem sokfajta ehető gombát.. Elvégeztem egy tanfolyamot és az egyik baárom ajánlotta ezt a könyvet hogy milyen jó. 2 nap alatt megjött a könyv és nagyon tetszik. Bátran merem mindenkinek ajánlani. A könyv fő célja: hogy megismertesse az olvasót a gombákkal, főleg azokkal, melyeket a közéletben is "gomba" név alatt ismerünk, ahová a feltűnő testű kalap-, kucsma- és szarvasgombák tartoznak. Ugyanakkor megtudhatja az olvasó a szaporítási módjukat is.
A könyv az alábbi linken elérhető:  http://www.szalaykonyvek.hu/konyvek/konyv/4066 

iimi Creative Commons License 2016.06.24 0 0 382

Van egy kicsi 2x3-as (6 négyzetméter) pince.

Saját fogyasztásra szeretnék gombát termeszteni. Olvastam több helyen, hogy a pince nem a legalkalmasabb hely. Szerintetek van értelme próbálkozni vele?

Milyen gombát, milyen módszerrel? Kell e szellőztetés, világitás, egyebek...?

Nem eladásra, nem nagyipari célra, nem a profit miatt akarom, csak saját fogyasztásra.

aBaluuuu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 381

Sziasztok. Szerintetek ez a juhar rönk aminek kissé gombás a felülete megfelel shiitake oltásra?

aBaluuuu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 380

Chilio Creative Commons License 2016.03.14 0 0 379

A hivatalos gombatermesztéshez kell valamilyen szakirányú végzettség? 

(Egyéni vállalkozóként, őstermelőként, kistermelőként)

zolee0523 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 378

Sziasztok!Akik most kezdenének laskagomba termesztésbe, akár nyertes fiatal gazdák is, ajánlom figyelmetekbe a következő hirdetést:

Eladó egy házilag készített, de nem "tákolt" automata berendezés.
Jellemzők:
- Fűt, hűt, szellőztet, párásít, világítást vezérel
- 60m2-es helyiségbe lett tervezve (kapacitás: kb. 600 termőblokk, polcos rendszer)
- 220v-os de inverterre átalakítható

A berendezés egy folyosóra van jelenleg felszerelve,ami az első képen jól látszik. A fenti szerkezet kb. 2,5-3m magasra van felhelyezve,ami a fűtést, hűtést, szellőztetést adja és egy 100 x 50 cm-es ládába van beépítve.
Az alsó,falon lévő dobozban van egy párásító készülék. A fadoboz ajtaján látható egy kis műanyag doboz, ez vezérli a az egészet. Ennek köszönhetően minden automatizálva van.
Természetesen vannak érzékelők is, amik a termőhelyiségben vannak felszerelve.
Az előbb leírt rendszer a termőhelyiségben egy hungarocellből kiépített elosztóval folytatódik, ahol a friss levegő folyamatosan áramlik be, megfelelő páratartalom mellett,természetesen ez is időzített módon.
A berendezés bármikor kipróbálható, megnézhető.
Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok.
Az ár irányár!500 000 Ft. érd. zolee0523@gmail.com,70/2993333

iimi Creative Commons License 2016.01.19 0 0 377

Első nekifutásra én veszek valahonnan egy doboz vagy zsák előkészített termőcsomagot... aztán meglátjuk, hogy boldogulok vele.

Előzmény: Atti6909 (376)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.18 -1 0 376

Szintén laska,és Sitake gombát tervezek. Nagyon amatőr vagyok,sokat kell még olvasnom a témában. Gazdaságosság miatt jó lenne a szaporító anyagot is itthon előállítani,de ahogy utána jártam,nem tűnt egyszerűnek. Hirdetnek szaporító anyagot,először mindenképp azzal fogok próbálkozni.

iimi Creative Commons License 2016.01.18 0 0 375

Na akkor kedves Atti6909 már egyből ketten vagyunk..

Én is szeretnék laskagombát, csak hát eddigi infók amiket találtam azok teljesen ellentmondanak egymásnak...

Előzmény: Atti6909 (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!