Keresés

Részletes keresés

Rolcsi 85 Creative Commons License 2023.02.08 0 0 421

Sampionnak milyen termőtalajt ajánlotok? Tényleg csak a gyári kevertben él meg? Hasonló mint a laska,szalma vagy forgács nem jó neki?

Előzmény: lajoska5555 (420)
lajoska5555 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 420

Tisztelt gombaszakértők!

Zsákos gomba termése valyon miért ilyen "fodros, repedezett"?

Mi lehet az oka?

A földje mintha is olyan érdekes minha penészedne.

Mit lehet vele tenni?

Hűvös helyen van a földje nedves.

Előre is köszönöm a választ

törpilla15 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 419

Tiszteletem mindenkinek!Volt gomba termesztö sátraimat kinálom eladásra 3 db- 8x11 méteres horganyzott fóliaváz,oldala majdnem függöleges a belsö háromszintes polcrendszer miatt.Légtechnikai berendezésekkel(levegö szivás és befújás)több féle idomokból álló horganyzott ,rozsdamentes lemezböl Kft gyártás(nem sufni munka).A sok egyébb részletekröl telefonon mindenkit tájékoztatok. Tel:30/5940238

vennenn Creative Commons License 2021.09.27 0 0 418

Sziasztok!

Elkezdenék próbálkozni egy kis minimális gombatermesztéssel itthoni felhasználásra.

Majdnem mindent megtaláltam, hogy mi, hol beszerezhető. A csírához és termesztéshez való zacskók beszerzésre viszont nem találtam forrást. Vagyis találtam, de az irreálisan drágának tűnik. A kérdésem, hogy hol lehet shiitake-hez hőálló zacskót kapni? Illetve hol lehet laskához kapni olyan hosszú, gyanítom végtelenített zacskót? Ti mit használtok és hol lehet beszerezni?

Köszi: v.

laskamann Creative Commons License 2021.09.21 0 0 417

Üdv!

 

Laskagomba alapanyag értékesítéssel foglalkozom. Az esetleges érdeklődéseket az alapanyag@pleurotus.hu email címen, vagy a +36 30 85 88 823-as számon várom. Helyileg Kecskeméten vagyunk!

Subridom Creative Commons License 2021.08.20 0 0 416

Köszönöm szépen (itt is :D)

 

És ígérem nem fogom őket bántani! :)

Előzmény: homerx (415)
homerx Creative Commons License 2021.08.19 0 1 415

irtam a masik oldalon is. galambgombak, amik artalmatlanok. ne bantsd oket. a pontos fajt fenykeprol nehez meghatarozni, nem is igazan szoktuk.

Előzmény: Subridom (413)
Subridom Creative Commons License 2021.08.16 0 0 414

annak az értelme, hogy nem tudom szerkeszteni utólag a hozzászólásaimat csak annyi, hogy látszik mennyire jártas vagyok itt a fórumon.... egyébként megkíméltelek volna titeket a sok gagyi hozzászólásaimtól...

sorry

Subridom Creative Commons License 2021.08.16 0 0 413

Aha.

csak a képek maradtak le.

:)11111222111222

Subridom Creative Commons License 2021.08.16 0 0 412

Sziasztok! Az alábbi gombák nőnek a kertembe. Feltételezem hogy két félék, csak testközelbe vannak egymáshoz...

Milyen gombák ezek?

 

Phaleur Creative Commons License 2021.06.17 0 0 411

Kedves Xpec22!
A Facebookon a "laskagomba.hu (LASKAGOMBA és más termeszthető farontó gombák)" Csoportot ajánlanám szíves figyelmedbe. Itt találsz infót bőven.
Link: https://www.facebook.com/groups/laskagomba.hu/

Előzmény: xpec22 (410)
xpec22 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 410

Kedves Fórumozók!

Látom nem nagyon él a topic, de azért hátha mégis.

Ha van esetleg valakinek shiitake rönkös termesztésével kapcsolatban tapasztalata és esetleg tudna 1-2 tanácsot adni, akkor kérem, hogy jelezze!

Köszönettel: xpec

xpec Creative Commons License 2021.03.26 0 0 409

Kedves Fórumozók!

Az utóbbi időben elkezdtem kicsiben, hobbi szinten foglalkozni gombatermesztéssel.

Próbálkozom laskával és rövidesen a shiitake-vel is szerencsét szeretnék próbálni. (már megvan hozzá a faanyag)

Egy problémám akadt és ebben szeretnék segítséget kérni.

Szeretnék folyékony shiitake, folyékony oltóanyaghoz (micéliumhoz) jutni, de nem sikerül.

Több magyarországi gombatermesztőt megkerestem, de csak szemcsírát és kész termőblokkot adnak el.

Érdeklődnék, hogy tudna-e esetleg valaki segíteni abban, hogy honnan/kitől tudnék ilyet vásárolni, beszerezni.

Próbálkoztam külföldről is, de amit onnan kaptam az elpusztult mire ideért.

Köszönettel: xpec

 

 

Puhos1 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 408

Tisztelt Shelmecné Ildikó!

 

Köszönöm a megkeresést, sajnos egyéb okokból a topicot nem látogattam, ezért a kései válasz.

Az említett termelői kapacitásom még megvan.

 

Az elérhetőségem 06 70 335 77 73

 

Köszönettel: Németh Iván

Előzmény: Schmelczné (405)
RiaSzutyi Creative Commons License 2020.02.25 0 0 407

Sziasztok,

foglalkozik valaki "kicsiben" is gombatermesztéssel üzleti céllal?
Régóta termesztek hobbyból, és most szeretném a tapasztalatokat profitábilissá fordítani, amiből kis mellékes jövedelmet szeretnék elérni.

Adott 30 nm melléképóletem, ezt fogom berendezni shiitake termesztéshez. 

Kérdésem az volna, hogy ezt hogy tudom legegyszerűbben értékesíteni? Sajnos az üzelti részével eddig nem foglalkoztam, és nem igazán találok shiitake felvásárlót itt az interneten.

Köszönöm a válaszokat!

Bánfi Ferenc Creative Commons License 2020.01.19 0 0 406

0670 6386380 gyógygodmba ügyben

Előzmény: Schmelczné (405)
Schmelczné Creative Commons License 2020.01.10 0 0 405

Jó napot!

 

Kérek egy elérhetőséget!

 

Schmelczné Ildikó

Előzmény: Puhos1 (404)
Puhos1 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 404

Sziasztok!

 

Felesleges gombatermesztő kapacitással rendelkezem Győr mellett.

Teljesen automatizált Co2 szabályzott sátor.Folyamatos termesztésre alkalmas. Eredetileg gyógygomba termesztésre berendezve.

 

Segítséget kérnék felvásárlót, korrekt partnert keresek.

 

Köszönettel: Iván

VIVIkjjjjjjjj Creative Commons License 2019.10.09 0 0 403

Üdvözletem

 Szeretnék belevágni a gombatermesztésbe. 

Nincs lehetőségem arra, hogy megvegyek egy konténert, építtetnem kell egy gombaházat.

 Ha valaki paraméterek megadásával és vagy fotók küldésével segítene azt megköszönném.

Nagy tervek, kicsi költségvetés, egyénileg épített gombaház - ezek a főbb jellemzők.

 Köszönöm

 

beetee Creative Commons License 2019.10.04 0 1 402

Én oltottam már ősszel rönköt.

Működött.

 

Csírát kell szerezni, én innen hoztam akkor: gombacsira.hu olvasgasd, van rajta pár infó.

A tájékoztató alatt letölthető pdf pl a termesztésről

Előzmény: Andrea555 (401)
Andrea555 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 401

Ha már így "belendült" ez a topik :) Kb 1 hete vágtunk ki egy diófát. Az az ötletem jött,hogy be kellene oltani laskával. Gomba is lenne és a tönk hamarabb elkorhadna,talán. Van javaslat,tapasztalat valaki tarsolyában? Azt olvastam,hogy tavasszal ajánlott az oltás,de a fa már ki van vágva...

Horváthné Bosnyák Betti Creative Commons License 2019.10.03 0 0 400
Köszönöm mindenkinek a választ!
Sajnos nem értek hozzá, így korábban kikértem gombatermesztő tanácsát és innen jöttek a megoldások!
Akkor kiszedegetjük mindig megjelenésükkor és várjuk, h megegye a diófa maradékát!
Ha nem jár komoly mérgezéssel, nem zavar annyira.
Köszönöm a segítségeteket!
Betti
Előzmény: CBNora (397)
beetee Creative Commons License 2019.10.02 0 1 399

Ja... 1-2 max 3 év alatt a gomba feléli a tönkben lévő tápanyagot és magától eltűnik.

Előzmény: Horváthné Bosnyák Betti (396)
beetee Creative Commons License 2019.10.02 0 2 398

Így van.

Ráadásul olyan keserű, hogy ember legyen a talpán, aki lenyeli.

De hogy tudományosak legyünk: a mérge emésztőrendszeri problémát okoz, alapból nem halálos, maximum összefossa-hányja magát az ember tőle. Extrém legyengült vagy kisgyereknél esetleg ez miatt szóba jöhet a kiszáradás...

A kutya meg nem hülye... miért enne meg bármilyen gombát???

Előzmény: CBNora (397)
CBNora Creative Commons License 2019.10.02 0 2 397

Ezt komolyan írod?!

Az összes eddigi óvintézkedés sokkal ártalmasabb, mint maga a gomba.

Rád semmilyen veszélyt nem jelent, nem kell megenni, és kész. A gyereket jó darabig úgysem lehet majd kiengedni egyedül a kertbe, tehát rá sem. A kutyának valószínűleg van annyi esze, hogy nem eszi meg, de ha féltitek, le kell szedni a termőtestet, mikor kihajt, és kész. Nyugodtan meg lehet fogni, utána kezet mostok, vagy ha nagyon tartasz tőle, gumikesztyűben leszeded, és az egész probléma meg van oldva.

Előzmény: Horváthné Bosnyák Betti (396)
Horváthné Bosnyák Betti Creative Commons License 2019.10.02 0 0 396
Sziasztok!
Egy sárgakénvirág gomba nőtt ki az udvarunkban, egy kivágott diófa talaján!
Szeretnénk eltűntetni, mert úgy tudom mérgező és várandós vagyok, így első sorban a picit, de van egy kityusunk is akit szeretnénk megvédeni a mérgezés lehetőségétől. Amit javasoltak és kipróbáltuk, már sajnos sikertelenül: körbeástuk a tönköt, belocsoltuk benzinnel és gázolajjal és felgyújtottuk, majd betemettük és a nyár folyamán medencét állítottunk tőle kB 1 m-re, erre pedig, h ne kapjon fényt egy polifómot és rá műfüvet tettünk. Elbontottuk a medencét és a műfüvet fel vettük és kB 2 hétre rá újra csokrosan nő az udvarban! Most lepermeteztük Glialka (totális) gyomírtóval, de eddig semmi eredmény.
Mit tehetnénk, h ne jöjjön ki újra.???
Köszönjük előre is a válaszokat!
Betti
Juszelné Creative Commons License 2019.08.19 0 0 395

Idén kísérletet tettem laskagomba termesztésre.

Nem igazán volt ideális körülmény a termesztéshez, így nem hozta a teljes termést. Jövőre újból elkezdem, lakhelyemhez közelebb szeretnék termőzsákot hozni és természetesen eladni.

Kérdés: Szabolcs-Szatmár Bereg megyében van erre lehetőség?.

 

Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét.

juszelne@gmail.com

G Molnár Creative Commons License 2019.04.09 0 0 394

Üdvözlök minden gomba termesztőt!

 

Jó minőségű, struktúrált darált szalmát ajánlok gomba zsákhoz!

Tél.: 06-70-94-97-145

Email: molngergo@gmail.com

George Ramirez Creative Commons License 2019.02.24 0 0 393

Szèp napot nem tudom èl e a fòrum szeretnèk gombateremesztèsbe fogni .

Az èrdekelne hogy  Megèri e esetleg tudtok e olyan cèget magánszemèlyt  aki felvàsárolja a gombát

100m2 es gombaházat  akarok èpíten  laskagombát  Akarok termeszteni s mivel kellnem kevès pènzt kell beletegyek nem vagyok biztos hogy belevágjak e

 

Jack71 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 392
Előzmény: Jack71 (391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!