Keresés

Részletes keresés

kis pimasz Creative Commons License 2003.06.10 0 0 233
Mért? Ő jobboldali lenne? Én csak annyit tapasztaltam belőle eddig, hogy elvakult Orbán-fan.
Előzmény: 8ker (231)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.10 0 0 232
Feltéve, hogy továbbra is beéred annak reklámozásával, hogy intellektuális képességeid maximuma a személyeskedésben merül ki.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (230)
8ker Creative Commons License 2003.06.09 0 0 231
KBS velem is huzakodott már elviselhetetlenül nemegyszer. Ennek ellenére próbáljatok vele megbékélni, új témákban újrakezdeni, mert azt - ellenfélként is - tisztelem benne, hogy kitartó harcos, hű a maga eszmerendszeréhez.
Lehetne normálisabb is, de messze nem ő a legelviselhetetlenebb jobboldali itt, a polfórumon.
Előzmény: komancs (227)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.06.09 0 0 230
kis pimasz és Eninstein :O)))
Terjeszthetem?
Előzmény: komancs (227)
livefast Creative Commons License 2003.06.09 0 0 229
"Én nem 2-300 milliárd Ft-ra hivatkoztam, hanem arra, hogy májusban az éves költségvetés 92%-a el volt költve..."

NSZ, 2002 június 5.

"A PM közleménye szerint az államháztartás bevételei május végéig az előirányzat 41,6 százalékára teljesültek: az egész évre tervezett 6403,1 milliárd forintból 2663,2 milliárd forint folyt be. Az államháztartás jóváhagyott kiadási előirányzatainak 44,5 százalékát költötte el: az éves 6908,6 milliárd forintból 3072,5 milliárd forint volt az első öthavi kiadás."

Előzmény: kis pimasz (225)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.09 0 0 228
Ne röhögtess már azzal, hogy:
"Veled is sokszor, sokáig próbáltam érvelve, tényeket sorolva és logikai összefüggésbe helyezve vitázni. Úgy tűnik, felesleges volt."

Te és a higgadt vita?
Egyszer beültél a ringlispílbe és azóta nem tudsz magadhoz térni. Szitkozódsz és vagdalkozol, amiért hülye voltál.
Orbáni kultúra!

Előzmény: Kovács Béla Sándor (226)
komancs Creative Commons License 2003.06.08 0 0 227
Látom nem csak engem tisztelsz meg azzal, hogy állandóan személyeskedsz.
Az ember a leírt szavaival önmagát minősíti:
Attól mert én Einsteinről azt mondom, hogy hülye, ő még zseni marad, rólam viszont rögtön látszik milyen bunkó vagyok.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (215)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.06.08 0 0 226
OFF
Mondjuk, hogy átmenetileg szolgálaton kívül helyeztem magam.
Nézd, én ritkán és hosszú tanulmányozás után mondok ilyet valakiről. (Persze, van, akin azonnal látszik.) Veled is sokszor, sokáig próbáltam érvelve, tényeket sorolva és logikai összefüggésbe helyezve vitázni. Úgy tűnik, felesleges volt.
A vélemény meg szabad.
ON
Előzmény: kis pimasz (224)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.08 0 0 225
hajramagyarok!

Én nem 2-300 milliárd Ft-ra hivatkoztam, hanem arra, hogy májusban az éves költségvetés 92%-a el volt költve, ami természetesen nem az új kormány számára írható. Az évnek tehát több, mint a felére tehát Orbánék meghagyták az eszközök tíz százalékát. Valamiből azért működtetni is kéne az országot, ugyebár ...

Az ígélretlicit nem lényegtelen, mivel mindkét nagy párt részéről a szavazók ellen irányult. Ebben a Fidesz megalapozatlan ígéreteivel éppolyan ludas, mint az MSZP. A különbség csak az, hogy a baljét ebben az esetben a győztesnek kell elvinnie. Az a szavazó, aki egy kicsit is törődik a realitásokkal, már előre láthatta, hogy egyik párt ígéretei sem lesznek tarthatóak és nem az ígéretdömping, hanem a politikai stílus alapján szavazott. Speciel én is ezt tettem.

"Ha tehát (mint Megyóék) a társadalom egész rétegét megtámogatom "
Nem volt iléyen ígéret.

"... a rendkívüli elvonás mértékével arányos EU pénzek estek ki."
A logikádat itt sajnos képtelen vagyiok követni.

A politikai kommentárok jellegével kapcsolatban azt hiszem egyetértünk.

Előzmény: Törölt nick (221)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.08 0 0 224
"OFF
Hölgyeim és Uraim! TUdom, hogy valószínűleg csak egy közismert tényt fogok megismételni, de nem tudom megállni, hogy hangot ne adjak kis pimasz olvtárs szellemi képességeit illetően felmerült kételyeimnek. Tehát: EZ HÜLYE!
ON"

Hozzászólásodból ítélve te meg egy fideszes vagy.
Büszke is lehetsz rá!
Még te nevezed magad politikusnak?

Előzmény: Kovács Béla Sándor (215)
Igazságtevő Creative Commons License 2003.06.08 0 0 223
Kedves hajrámagyarok!
Bár nem nekem válaszoltál, de szeretnék reagálni, néhány olyan megnyílvánulásodra, amik a valóságtól, szerintem kissé távol vannak.
Engedelmeddel, a lehető legpontosabban citállak:
----------------------
""A gyakorlatilag üres kasszában még volt 200-300 mrd Ft amit gyorsan ki lehetett osztani... ennyit az üres nem üres vitáról.""
Nos kedves barátom. Az állami büdzse nem olyan mint az otthoni, hogy csak havonta egyszer van fizetés.
A költségvetési 10022000 sz. számlára, napont futnak be milliárdok, és ezek szám többnyire 3 jegyű.
Számilj utána, Medgyessy 100 napos igérete alatt mennyi pénz jöhetett be? (Megsúgom! Több mint 1500 milliárd.)
Ergo, üres kassza mellett is lehett hiteltérdemlően ígérni.
------------------
""Kormánygaranciák... bár tényleg voltak.. de az új kormány ezeket jórészt visszavonta .. tehát megszüntek hiányként jelentkezni.""
Csupán néhány olyan esetben történt visszavonás, ahol korrupció gyanúja állt fenn. Egyik sem volt jelentős. Nem volt köztük sem Metro- sem Nemzeti Színház botrány szagú ügylet. Ha komoly dologra lett volna példa, az ellenzéki oldal, azóta is attól lenne hangos.
--------------------
""Ha tehát (mint Megyóék) a társadalom egész rétegét megtámogatom akkor triviális, hogy a társadalom egészét kell megsarcolnom is, hogy újból tudjon leosztani.""
Ez, a világon többnyire, mindenütt így működik.
Ezt nevezik közteher viselésnek. Amíg nincs jobb, ezt kell szeretni.
--------------------
""Egy elég széles réteg kapott a leosztásból (nem mindenki!), s az egész társadalom (mindenki!) viseli az elvonás következményeit.""
Azért azt Te sem gondolod komolyan, hogy ebből a leosztásból a multimilliomosok is kapjanak, bár ha nyugdíjas volt az illető, mint nevezetesen Torgyán József, ő is megkapta a 19 ezret, mint egy közeli ismerősöm, akinek 30 ezer a havi nyugdíja. Vagy említhetném hogy a milliomos csemetéje is részesült az ösztöndíj emelésben, vagy pl Orbán Viktor is kapja az emelt családi pótlékot.
Igen sok helyen rátapintasz a lényegre, de a legnagyobb probléma az, hogy túl nagy az olyanoknak a száma, akik nem végeznek efektiv termelő munkát, és igen magas az eltartottak száma.
Ez az utóbbiak száma, egyre nőni fog.

Előzmény: Törölt nick (221)
Lucass Creative Commons License 2003.06.08 0 0 222
igazad van zsele amit irsz

jómagam is ellene vagyok minden állami ujraelosztásnak és központositásnak
de nem igazán látom az alternativát

az usában elég jól lehet tudni hogy melyik párt mit akar mo-n nem igazán különbözik a két nagy párt gazdaságpolitikája

a szavazók érzelmi alapon választanak, a heves ideologiai harcok és gumicsontok csupán arra szolgálnak hogy elfedjék a két oldal gazdaságpolitikájának többé-kevéssé azonos voltát

Előzmény: Törölt nick (221)
Igazságtevő Creative Commons License 2003.06.08 0 0 220
Valami gond van?
Én (egyelőre) nem bántottalak meg Téged. És kizárólag rajtad mulik, hogy ez a továbbiakban is így lesz.
Tehát ha nem esik nehezedre, a játékszabályokat léci tartsd be. Oké?
Előzmény: cimborád (219)
cimborád Creative Commons License 2003.06.08 0 0 219
:o)))))
tekispimasz!
Előzmény: Igazságtevő (217)
Igazságtevő Creative Commons License 2003.06.08 0 0 218
"Úgy" akart lenni. Kissé még álmos vagyok.
Előzmény: Igazságtevő (217)
Igazságtevő Creative Commons License 2003.06.08 0 0 217
Kedves KBS!
Ez ugy természetes a T. jobboldali nézetek képviselőinél, ha nem értek egyet a másik oldal véleményével, ahelyett hogy próbálnám cáfolni az érveket, nemes egyszerűséggel "lehülynézem".
Éljen a jobboldal "művelt" képviselője.
De "off-on-ozni" az "kő csinyáni"!
Előzmény: Kovács Béla Sándor (215)
vizsla24 Creative Commons License 2003.06.08 0 0 216
Vannak olyan dolgok, melyek annyira nyilvánvalóak, hogy ki sem kell őket mondani. Én nem mondtam ki semmit. ;)
Előzmény: Kovács Béla Sándor (215)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.06.08 0 0 215
OFF
Hölgyeim és Uraim! TUdom, hogy valószínűleg csak egy közismert tényt fogok megismételni, de nem tudom megállni, hogy hangot ne adjak kis pimasz olvtárs szellemi képességeit illetően felmerült kételyeimnek. Tehát: EZ HÜLYE!
ON
Előzmény: kis pimasz (214)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.08 0 0 214
Ne pánikolj, inkább mérd fel a lehetőségeket és alkoss tárgyilagos véleményt. Nem Megyóék adták át gyakorlatilag üres kasszával májusban a költségvetést.
Kedvenceid jóelőre kiköltekeztek, és ha hatalmon maradtak volna, az ország már rég taccson lenne. Az ígéretlicitben ugyanis a Fidesz sem maradt alul. Ha csak a felét teléjesítették volna, már nagyobb gondokkal küszködnénk, mint most.
Előzmény: suto (210)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.08 0 0 213
Most megint nagyon okosat mondtál, kár, hogy egy értelmes ON gondolatra sem telik neked.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (212)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.06.06 0 0 212
Sárkány ellen sárkányfű...
Előzmény: kis pimasz (209)
suto Creative Commons License 2003.06.06 0 0 211
Te, mi lett volna, ha Hornék hamarább indítják be azt a gazdasági növekedést? Mondjuk akkor, amikor Horn külügyminiszter volt.

Horn Gyula: amit elvesz a szegényektől, azt odaadja a gazdagoknak. :-)

Előzmény: kis pimasz (201)
suto Creative Commons License 2003.06.06 0 0 210
Én nem láttam Ádert, nem is érdekel.

De nélküle is tudom, hogy a kormány épp most szeretné a zsebemből kihúzni a pénzt: meg akarják szüntetni/változtatni a lakáshitelek adókedvezményét. Remélem, most örülsz.

Előzmény: kis pimasz (205)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.06 0 0 209
Talán ha a fikázáson kívül más "polgári értékedet" is képes lennél demonstrálni, talán sikerülne még jobban elásnod magad.
Hajrá!
Előzmény: Kovács Béla Sándor (208)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.06.06 0 0 208
LOL
Vállaltad, hogy helyettesíted kaangát? Jól csinálod.
Előzmény: kis pimasz (207)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.06 0 0 207
Áder és társai nap nap után buzdítják a kormányt, hogy újabb szociális kiadásokna verje magát (és bennünket), holott világosan tudják, hogy ez nem szolgálja az ország érdekeit, mindössze azt, hogy a kormány maga alatt fűrészelje a fát.
A Fidesz azt a (populista) véleményt igyekszik az emberek tudatába beépíteni, hogy a kormány forrásait "valaki" dobja össze, akik nem mi, adófizetők vagyunk. A kormány meg - ha jó - ad belőle, ha meg rossz, akkor a kormánytagok elköltik.
Szerintem ez a hozzáállás egy kissé demagóg és infantilis így a XXI. szd. elején.
Előzmény: mibi (206)
mibi Creative Commons License 2003.06.06 0 0 206
Azt is mondta a derek Ader-lovag, hogy a kormanynak nem kellett volna szornia a penzt vagy valami hasonlo. Vajon ez azt jelenti, hogy szerinte a kozalkalmazottak beret tovabbra is megalazoan alacsonyan, es a minimalber jelentos megemeleset kovetoen erkolcstelenul diferencialatlanul kellene tartani? Mi baja van Adernek a kozalkalmazottakkal?
Előzmény: kis pimasz (205)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.06 0 0 205
Áder, a gyászhuszár ismét súlyosan gondterhelt arccal ült a sajtó elé, hogy a leértékelésről makogjon.

Elmondása szerint (nem szó szerint, csak emlkezetből idézem) a kormány több tízmilliárd, egyes vélemények szerint lehet, hogy hetven milliárd, más vélemémnyek szerint akár százmilliárd - tehát százmilliárd forintot húz ki az adófizetők zsebéből.

Szerintem nem kellett volna magát túlságosan az "ezermilliárdhoz" sem megerőltetnie, legfeljebb túl hosszú lett volna a mondat és a végén nem emlékezett volna az elejére.

Triumphator Creative Commons License 2003.06.06 0 0 204
nem a vélemény a kellemetlen, legfeljebb a tények lehetnének azok, feltéve, de nem megengedve, hogy igazad van.
Előzmény: kis pimasz (203)
kis pimasz Creative Commons License 2003.06.06 0 0 203
Most persze úgy gondolod, hogy mivel írtál is valamit, meg nem is, a tévémacival sikeresen lesöpörtél egy kellemetlen véleményt az asztalról, ugye?
Előzmény: Triumphator (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!