Keresés

Részletes keresés

vincenoir Creative Commons License 2011.03.22 0 0 19
Lénárd75 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 18

Szerintem ez egy viasz pecsét.

Sokat találsz a www.detektorweb.cz -oldalon

Vagy küld el Valamelyik Múzeumnak a képet, hátha tudnak segíteni.

 

Előzmény: ykzeendo (17)
ykzeendo Creative Commons License 2010.08.05 0 0 17
nem tudom feltölteni inkább itt egy link
http://kepfeltoltes.hu/view/100805/12378204790_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ykzeendo Creative Commons License 2010.08.05 0 0 16
itt a kép
ykzeendo Creative Commons License 2010.08.05 0 0 15
helló mindenkinek.

nekem egy olyan problémám van, hogy:

nem olyan régen találtunk a családi holmik között egy gyűrűt egy réz gyűrűt.
és van rajt valamilyen címer csak nem tudom, hogy milyen szerintem török címer.

arra szeretnék kérni mindenkit aki be tán tudja hogy mi lehet ez kérem írja meg.

Előre is köszönöm.

( a képet egy kicsit kicsinyíteni úgy jobban ki lehet venni a címert)
Geológus Creative Commons License 2010.05.09 0 0 14
Kedves zsele5!

Én vállalnám, hogy az írástörténeti anyagokat felteszem, illetve az egyik fiam talán tud térképet is csinálni hozzá.

Kérlek írj egy levelet a cserepmadar@gmail.com címre, hogy a részleteket megbeszélhessük!

Előzmény: zsele5 (-)
Geológus Creative Commons License 2010.05.09 0 0 13
Geológus Creative Commons License 2010.05.09 0 0 12
Geológus Creative Commons License 2010.05.09 0 0 11
Geológus Creative Commons License 2010.05.09 0 0 10
Enech Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9
De egyébként nem lenne hülyeség keresni egy régészt, aki segithetne, pl anyagokat ad, meg segíthet. Ugyanis utána ha kész van és müködik még felfigyelhetnek rá, sőt.

Igazából magam is tervezek pár éve egy régészeti programot, bár nem vagyok programozó:D De van egy jó barátom akivel meg tudnánk oldani, viszont egyenlőre még régész sem vagyok, csak tanulom még:)
Enech Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8
Szia Zsele!

Erre a legtöbb régész azt mondaná, hogy "jó nagyon jó ötlet" de nincs rá píííínz. És valahogy ez igy igaz. Viszont én amondó vagyok hogy meg lehetne némi összefogással oldani ezt a problémát is. De hogy teljesen őszinte legyek, az itthoni tudományos élet olyan jól el van magának egy kis zárt körben, hogy ne csodálkozzon senki hogy nem jutnak forráshoz, ugyanis ritka kevesen ismerik az emberek közül, hogy most épp mi folyik bent, épp azért mert annyira elszeparálják magukat.

Egyébként az ötlet nem rossz, sőt! Nagyon hasznos lenne.
zsele5 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 7
Van egy kis félelmem,hogy álmodozó vagyok.:))
Előzmény: moonshadow (5)
zsele5 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 6
Melyikekre gondolsz?
Nekem csak magánszemélyeknek látszódnak.
Előzmény: hírtelevízió (4)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.19 0 0 5
Igény biztos volna rá, de nem tudom, hogy a régészeket, történészeket mennyire érdekelné ez a munka.
Előzmény: zsele5 (3)
hírtelevízió Creative Commons License 2003.05.13 0 0 4
Próbálkoztál már a regeszet.lap.hu val? Arrafele vannak az ötleteddel megcélozható intézmények.
Előzmény: zsele5 (-)
zsele5 Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3
Szia!

Szerinted van olyan szakmai műhely,akiknek felkelthetné az érdeklődését ?
Engem csak érdekel a történelem,de nem nagyon vagyok benne,így rálátásom sincsen a viszonyokra.

Nem igazából tudományos szintű valamire gondoltam,hanam a történelmi atlaszok mintájára valami interaktiv hétköznapi dologra.Saját gyerekemen látom,hogy sokszor előveszi az ujságtaróból,ha a televíziós műsorok,vagy olvasmánya felkelti az érdeklődését.Sokszor kevesli azt amit talál,de a lexikonnal nincs kibékülve.

Előzmény: moonshadow (2)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.13 0 0 2
Hát ehhez speciel nem nagyon tudok hozzászólni, csak azt mondanám, hogy nagy fába vágtad a fejszédet.
Szerintem pályázati pénzt sem valószínű, hogy kapsz hozzá, előbb támogatnának egy, a fiatalság további elhülyülését célzó pályázatot, mint egy ilyen tudományos munkát.
Előzmény: zsele5 (1)
zsele5 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 1
Kösz ,hogy emeltél rajta.
A rendszer szoftvere nagyjából készen van ,egy intelligens település térkép formájában Szfvár Belváros ahol van több ikon.A települések helyett a korok változnának.Gondoltam egy kis pályázati pénzből össze lehetne hozni,ha volna rá szakmai érdeklődés,valamint ha nem törlik el a történelem oktatást.:)
/Ha volna komoly szakmai hozzáállás,akkor sliccgombért is megcsinálnám,a térkép rajzolás kivételével/

Kérdezném,hogy a szakmai ellentétek miatt nem jelentene problémát a jogosultsággal rendelkezők által feltett anyagok "minősítése"?
Lehetne azt kezelni valahogy?

Előzmény: moonshadow (0)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.12 0 0 0
Jó ötlet!
Ez itt egy vaskori 0!
Előzmény: zsele5 (-)
zsele5 Creative Commons License 2003.05.10 0 0 topiknyitó
...abban,hogy mi volna az ország különböző múzeumaiban dolgozó régészeknek a hozzáállása egy oktatási segédanyagban való részvételhez,amivel saját munkájuk és múzeumuk eredményét tudnák bemutatni az érdeklődő nagyközönségnek félig oktatási félig érdeklődés felkeltési szándékkal,talán egy kis turisztikai vonzzerőt is generálva.
Pontosan arról van szó,hogy a történelmi korok Kárpát-medencei térképen kerülnének bemutatásra,időrendileg a kor vízrajzának,útrajzának megfelelő stb. térképekkel elkülönítve.A rendszer részesei ikonokkal jelképezett mindennemű dolgot tehetnének fel/vár,város,település,csatahely,régészeti feltárás/,valamint megírhatnák a hozzájuk tartozó tartalmat,tölthetnének fel képet.A látogatók az ikonokra kattintva megnézhetnék az azokhoz tartozó tartalmat.A megjelenő ikonok szürhetőek lennének láthatódás szempontjából.

Kérdezném bárkitől,akit érdekel a dolog,szívesen látnának ilyesféle dolgot?A múzeumok alkalmazottjai ,vagy a főiskolák-egyetemek diákjai tudnák feltölteni tartalommal?
Számítana a régészek számára a munkájuk eredményének publikálása?
Volna oktatási pozítivuma?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!