Keresés

Részletes keresés

Handapanda Creative Commons License 2008.10.01 0 0 130
Dimenziókon túl+pörgés nyam nyaaamm jöhet!!
Előzmény: Biga Cubensis (129)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.10.01 0 0 129

egyébként a stabil pontban szerintem sokat segít a szufi pörgős meditáció, mert az ember fizikailag is érzi, hogy stabilabb lett a középpontja, akár órákig is tud pörögni úgy, hogy nem veszti el az egyensúlyát. persze ez a fizikai középpont talán nem is választható el a "spirituális" középpontttól, belül is stabilabbnak érzi magát az ember. mondjuk szerintem elég nehéz megállni, hogy az ember ne kérdezősködjön a hogyanokról és miértekről gyakorlás alatt, de az biztos, hogy jobb hagyni, hogy magától ülepedjenek le a dolgok.

Előzmény: Handapanda (128)
Handapanda Creative Commons License 2008.10.01 0 0 128
Okézsoké, nekem se volt egyértelmű, hogy hogy látod ezt a dógot.. Vágj bele ha te úgy érzed, hogy erre van szükséged. Lent elmondták a lényeget: módszer; csoport..ami nekem nagyon sokat segített-segít: állhatatos és rendszeres gyakorlása annak amit nagysoká kiválasztottam magamnak, huhh.. aztán meg egy ideig, egy hónapig mondjuk, mert ez nem egy gyorsbüfé ugye, nem árt ha nem beszélsz róla senkinek mert azzal megölöd a dolgokat a "stabil pont" nem tud megerősödni...



helló!
Előzmény: wawabagus (121)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.10.01 0 0 127
Jártam Osho dinamikus meditációra kábé 1,5 évig. Ez a csoport néha szervezett háromnapos meditációkat és táborokat is. Most már nem Osho meditációkat csinálnak, hanem az egyik régi motoros módszereivel bővített gyakorlatokat, azt hiszem Béka-módszer a neve. Mivel egy jó ideje már nem járok, nem tudom, hol s mikor tartják. Mondjuk én azt javaslom, menj el minél többre, próbálj ki többet, mert ami nekem bejött, az lehet, hogy neked nem fog. Ahová én jártam, ott is sokan mentek el, mert nem jött be nekik. A dinamikus meditáció főleg olyanoknak való, akik nehezen tudják lecsendesíteni magukat és igen erőteljes, lefárasztó (fizikailag) gyakorlatok vannak a középpontban, tehát erre számítani kell.
Előzmény: wawabagus (126)
wawabagus Creative Commons License 2008.10.01 0 0 126

Szia!

Köszönöm nagyon a válaszod :-)!!

Szóval igen...jobban szeretném csoportban, mint dvd-ről. Dvd-ről talán majd később.

Nézegettem én is a neten és tényleg van sokféle, csak gondoltam hátha van valakinek olyan helye, ami bevállt és szívből tudja ajánlani :-). Site alapján nehéz eldönteni, melyik jó melyik nem...

Te jártál igy csoportba?

 

Előzmény: Biga Cubensis (125)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.10.01 0 0 125

A kérdés az, hogy közösségbe akarsz menni vagy sem. Ha igen, akkor pl. Budapesten elég sokféle meditációt hirdetnek. Ezeken a helyeken az újaknak mindig újra megmutatják a gyakorlatokat, de a többiek figyelésével is megtanulhatóak.

Ha nem vágysz ilyen helyre, akkor lehet kapni olyan meditációs DVD-ket, amin a meditáció gyakorlatait be is mutatják egy videón. Nekem jópárat gyakorlaton mutattak meg, de voltak olyan gyakorlatok is, amiket a DVD-ről gyakoroltam be.

Előzmény: wawabagus (121)
stat rosa pristina nomine Creative Commons License 2008.10.01 0 0 124

Annyiféle meditáció van, az ember pedig hajlamos eközben bealudni. :)

Nekem a TM a "legszimpatikusabb" - meditation for dummies. :)

Előzmény: wawabagus (123)
wawabagus Creative Commons License 2008.10.01 0 0 123
:-)...akkor már ketten vagyunk
Előzmény: stat rosa pristina nomine (122)
stat rosa pristina nomine Creative Commons License 2008.10.01 0 0 122
Egyelőre semmit. Lehet, hogy meg kellene próbálkoznom vele. :)
wawabagus Creative Commons License 2008.10.01 0 0 121

Szia!

Tehát azt mondod, hogy az a sorrend, hogy én kb. tudom miért érdekel a meditáció és szeretném jobban megismerni az rossz, vagy nem így kell csinálni?

 

Kicsit összezavarodtam olvasva a hozzászólásaidat. Előbb kell meglegyen a "stabil pont", hogy aztán elkezdhessek meditálni...de meditálással elérhetem a "stabil pontot" és aztán jöhet a "valami".

 

A "vezetőre" tett bárányos megjegyzésed természetesen értem...jogos, vagyis akarom mondani félreérthető voltam. Szóval egyáltalán nem arról van szó, hogy valami lelki vezetőt keresek, akire majd felnézek és aki majd megmondja tutit és ettől majd megváltom a világot. Semmi esetre sem így gondoltam. Nem gurut keresek, akinek majd minden szavát el fogom hinni. Elég kritikus vagyok szerintem.

 

Úgy vagyok vele, hogy ha valami érdekel és mód van arra, hogy a gyakorlatban megismerjem ne csak szövegből, akkor inkább a gyakorlatot választom. Ezért keresek valakit, aki segít megismertetni.

 

Szerinted ez a megközelítés rossz?

 

Előzmény: Handapanda (120)
Handapanda Creative Commons License 2008.09.30 0 0 120
Viccet félretéve, előbb teremts magadban egy stabil pontot mondjuk meditációval, ha eldöntötted belül................... Akkor ezzel párhuzamosan változtass a hozzáállásodon mindenkivel szemben!!! Kivétel nélkül...
Előzmény: wawabagus (118)
Handapanda Creative Commons License 2008.09.30 0 0 119
Sokféle módszer van, több száz. Igen. "ÚT" viszont...milyen út? Nem ismerlek de egy tuti biztos, még nem jöttem szembe saját magammal. Bár ma már............egy kis fű, koko és minden lehetséges..A birka az meg oda megy beee ahová terelik beeeee...;)
Előzmény: wawabagus (118)
wawabagus Creative Commons License 2008.09.30 0 0 118

Lehetséges. Az is lehet viszont, hogy sokféle mód és út van és akár több is jó lehet. 

Ezt a birkás dolgot nem értem...szóval lehet, hogy mégis csak birka :-)

Előzmény: Handapanda (116)
Handapanda Creative Commons License 2008.09.30 0 0 117
Nem egy beszélő birkával beszélgetek.
Előzmény: wawabagus (111)
Handapanda Creative Commons License 2008.09.30 0 0 116
A sorrendet megfordítottad! Előbb szükség van egy stabil pontra a bensőnket illetően.
Előzmény: wawabagus (111)
wawabagus Creative Commons License 2008.09.30 0 0 115

Valamennyire igen, persze ezt nehéz 100 százalékosan pontosan megfogalmazni.

Szerintem legalábbis.

Előzmény: Handapanda (114)
Handapanda Creative Commons License 2008.09.30 0 0 114
Megfogalmaztad?
Előzmény: wawabagus (113)
wawabagus Creative Commons License 2008.09.30 0 0 113

És utána?

 

Előzmény: Handapanda (112)
Handapanda Creative Commons License 2008.09.30 0 0 112
Fogalmazd meg előbb magadban pontosan: " Mi a szándékom...??? Az honnan is jön...????
Előzmény: wawabagus (109)
wawabagus Creative Commons License 2008.09.30 0 0 111

Igen...én is éreztem, hogy ez egy kicsit hülye megfogalmazás :-).

Szeretnék elsajátítani meditációs módszereket egy külső személy segítségével. Láttam sok gyakorlatot a neten, de valahogy az elején szeretném ha lenne egy "vezető".

:-)

Ilyesmire gondoltam :-)

 

Előzmény: Handapanda (110)
Handapanda Creative Commons License 2008.09.30 0 0 110
Tanulni? Pontosan mi a szándékod?
Előzmény: wawabagus (109)
wawabagus Creative Commons License 2008.09.30 0 0 109
 

Sziasztok!

Talán tudtok segíteni. Szeretnék meditációt tanulni, de nem nagyon ismerek helyeket.

Valahol itt a Pesti oldalon lenne jó (beváros)...tud valaki valami szinvonalas jó helyet mondani?

Ezere köszönet a segítségért!

Y.

tigristomi Creative Commons License 2008.08.11 0 0 108
Te gyakorlod ezt? Olvasgattam a linket, az első gyakorlat légzés számolás. Ebben nincs semmi különös. A második, töprengés egy koanon. Ezt is gyakorlod?
Előzmény: msmks (107)
msmks Creative Commons License 2008.08.01 0 0 107
"Az eddigi vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a zen meditáció elmélyülésekor bekövetkező fiziológiai változások szabályszerűek és pontosan meghatározhatóak. Hart (1971) szerint ilyen egyértelmű fiziológiai mutatói – az alvást és a szélsőséges stresszt kivéve – nincsenek más pszichológiai állapotnak. Egyes fiziológiai mutatók az alvásnál is alacsonyabb pszichotónust jeleznek, mások a normális ébrenlétnél is fokozottabb éberséget, tehát a zen meditációs tudatállapot nem képzelhető el valahol a kettő közötti kontinuitásban."

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/zenpszicho.html
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.01.05 0 0 106
Ma Nadabrahma meditációt csináltunk öcsémmel, nagyon kellemes volt. Bár azt vettem észre, az egy óra kevés. Hetente legalább két óra kell, két gyakorlat, közte egy rövid szünet.
tigristomi Creative Commons License 2008.01.05 0 0 105

Szia GoldenGab!

 

 Nem kell meggyozni, elfogadom a joga filozofiajat.

 

Tehát nem a belső élményekre koncentrál, ezekről nem is beszélünk.

 

 Tudom, hogy errol nem beszelnek, csak ugye legtobbszor a tobbsegnek nincs is mirol beszelni, ez viszont a kezdoknek ugyerzem kicsit az atveresekent jon ki.

Az ilyen titkolozasbol fog ujra ismetlodni a kiraly uj ruhaja tortenet.

 

 Koszonom a linket.

 

Tamas


Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 104
Szia, kicsit rég jártam errefelé :)

Amennyire tudom a Sant Mat is belső fény és hang meditációt tanít. Azonban egy meditációs módszer a Mester erejétől az, ami. Ezért hasonló, vagy azonos technikát tanító különböző Mesterek más módon, mértékben segíthetik spirituális fejlődésünket.


kérdezted: "Az mit jelent, hogy tudod, hogy csak atmenetileg vagyunk itt?" Egyszerűen csak biztos vagyok benne. Nem tudok olyan kézzel fogható választ adni, ami meggyőzhet, ha eddig nem hittél ebben. De ki fog derülni legkésőbb akkor, amikor meghaltunk. :)
Amint írtam, megváltozott az életem, a gondolkodásmódom. Ennek a módszernek a célja visszajutni az eredethez, a valódi énünkhöz. Tehát nem a belső élményekre koncentrál, ezekről nem is beszélünk.
(Ha belegondolsz sokszor az álmaink is annyira valóságosak, hogy nehezen lehet eldönteni, hogy az álom vagy az ébrenlét az igazi.)


Supreme Master Television Ingyenes műholdas és internetes TV
Előzmény: tigristomi (103)
tigristomi Creative Commons License 2007.09.08 0 0 103

Ching Hai meditacioja miben ter el a Sant Mattol?

 

Az mit jelent, hogy tudod, hogy csak atmenetileg vagyunk itt?

Volt igazi tapasztalatod meditacio kozben, vagy csak az olvasott ismereteid alapjan mondod?

 

Tamas

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 102
Sziasztok!

Mit ad nekem a meditáció? Nos alapjaiban változtatta meg az életemet. Régebben én is elhittem, hogy csak a fizikai világ létezik. Bár többször felmerült, hogy mi van ha nappal álmodunk és amit álmodásnak gondolunk az a valóság. Most már tudom, hogy csak átmentetileg vagyunk a fizikai világban.

Engedjátek meg, hogy ajánljak egy honlapot a meditációval kapcsolatban: Meditáció, megvilágosodás, beavatás a Quan Yin módszerbe Itt a Quan Yin (belső fény és hang) meditációról olvashattok.

:) GoldenGab
e_dora Creative Commons License 2007.08.20 0 0 101
a skizofrénia ma már karbantartható :)
Előzmény: Törölt nick (100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!