Keresés

Részletes keresés

Szőrös Creative Commons License 2003.05.07 0 0 26
egy angol ismerősöm (életkor 20-30között) volt a tavalyi Brian Wilson koncerten, és majd elélvezett a gyönyörtől
látta valaki azt a b-szériás tévéfilmet a zenekarról, amit 3-4 éve adott le valamelyik kereskedelmi csatorna az éjfél körül sávban?
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 25
Al Jardine, persze, nem jutott eszembe a neve.
Carl basszusozik.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 23
Az az énekes-basszusgitáros csávó tutti, hogy nem Brian. Hanem Carl. (megnéztem megint)

Amúgy meg bocs, hogy ilyen hülye értetlen idióta vagyok, de nem foglalkoztam még behatóan a témával, és ami nem világos, azt most megkérdezném. :)

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 22
Fekete-fehér, az elején Mike Love-ot(?) látjuk nagy szakállal, alig lehet felismerni. A mikrofonnál másik kettő áll, az egyik basszusozik (én ezt gondoltam Carl-nak), meg az az alacsony fickó, ő ritmusgitározik.
Mike Love valamilyen állványra szerelt hangszert kezel.
Előzmény: Törölt nick (20)
Szőrös Creative Commons License 2003.05.07 0 0 21
ezt vettem meg 200 forintért a börzén
Előzmény: leos carax cornelius (11)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 19
A Good Vibrations klipjében akkor miért nem szerepel Brian? A "gotta keep..."-et is Carl énekli! Vagy az nem is Carl, hanem Brian? :)))
A Kokomo meg jó szám szerintem.
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 17
Hát én őszintén szólva nem gondoltam, hogy Brian Wilsonnak ilyen nagy szerepe volt a zenekarban. Sajnos a tagok hangját nem nagyon tudom megkülönböztetni, ezért nem tudom azt sem, hogy az egyes dalok közül melyiket énekli Brian.
Ismerek viszont néhány klipet (Surfin USA, Good Vibrations, Kokomo, California Girls, meg még vagy kettőt-hármat, ami most nem ugrik be), és azokból én (vszínűleg tévesen) azt szűrtem le, hogy a csapat vezetője Carl Wilson volt.
A Surfin USA-ban Brian a basszuson kívül nem sok mindent csinál, ráadásul azt sem túl intenzíven :), a Good Vibrations-t egyértelműen Carl viszi (Brian talán nem is szerepel benne), a Kokomo-t is.
A California Girls klipjére nem emlékszem olyan kristálytisztán, de arra sem, hogy BW valami emlékezeteset nyújtott volna benne.

Persze lehet, hogy ez a néhány klip pont olyan szerencsétlenül lett összeválogatva, hogy ez a hamis kép jött le belőlük.

leos carax cornelius Creative Commons License 2003.05.07 0 0 14
a pillecolor, az melyik?
Előzmény: Törölt nick (13)
Makács Dezső Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12
Jéé! Én azt hittem, játszani is tudtak a hangszereken. A koncert- illetve tv-show-felvételeken sem ők játszanak? A poszt-Capitol korszakról meg annyit, hogy egyelőre a '67 utáni anyagaikat se nagyon ismerem. Good Vibrations, Pet Sounds, aztán kifújt. Ami érdekelne az a 15 Big Ones ebből a korszakból. Kiváncsi vagyok, hogy adják elő mások számait - a '70-es években. A BB Party-n szuper dolgokat hoznak össze. (Devoted To you, Beatles-blokk, stb.) Egyébként az első két lemezen is akad jó szám. A Farmer's Daughter vokálja már mutat valamit a későbbi tudásukból.

Amennyiben az emil-címed jó, egy-két napon belül küldöm a kislemezdiszkográfiát.

Előzmény: Törölt nick (8)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.05.07 0 0 11
a bécsi saturnban a gerngross felső emeletén meg lehet venni 10 euért a capitolos két lemez egy cédén kiadásokat, nem csak a koraiakat, mint itt, de pl a sunflower/surfs upot is, az oktogonnál meg, az irredenta lemezboltos palinál lehet kapni az endless summer válogatást bakeliten, eredeti kiadás, kurva szar állapotban, de olyan gyönyörűséges a borító, hogy ha nem előz meg valaki, a végén még megveszem oioioi

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 9
Azért Harrisont se felejtsd ki, szerintem egy másik bandában ő is központi figura lehetett volna, ahol nem vetül rá a másik kettő árnyéka.
Ezt a "Smile"-t vagy a "Pet Sounds"-ot be lehet szerezni valahol?
A "Making Of Sgt. Pepper" c. filmben McCartney elmeséli, mit nyúlt le Brian Wilsontól.
A musicland.hu ezeket árulja:
Lost and found (1961-62) USA 1990.- Ft
Still cruisin' USA 1690.- Ft
Summer in paradise 1490.- Ft
Surfin' safari/Surfin' USA Remaster 2490.- Ft
Ultimate christmas 1490.- Ft
Ajánlod valamelyiket?
Nekem megvan a "Cottonfields" paródiája a Beatles előadásában.

Előzmény: Törölt nick (7)
Makács Dezső Creative Commons License 2003.05.07 0 0 6
Akkor én is csatlakozom a topikhoz. Nagyon szeretem a fiúkat. A Capitol-korszakból nagyon sok CD-m megvan, s a kislemezekről csináltam egy diszkográfiát is. Ha érdekel valakit, szívesen elküldöm. Amit a Beach Boysnál nagyon értékelek az az, ami a Beatlesnél is megvolt: a mindig jobbra törekvés. Énekesekként zseniálisak.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 5
szerint=szerintem
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 4
Nekem az apám nagy Beach Boys-fan, van neki két eredeti Capitol-válogatása bakeliten (Vol. 1-2), arról ismertem meg az együttest. Nekem is van két válogatás CD-m.
A lassú számait nem nagyon szeretem, talán egyedül a "Then I Kissed Her"-t. A gyorsabbakat viszont kedvelem, a "Wouldn't It Be Nice" és a "Good Vibrations" pedig szerintem kiváló számok, de nagyon jó még a "California Girls", a "When I Grow Up" és a "Fun, Fun, Fun". Apámnak a "Sloop John B." a kedvence.
Van egy szám, aminek nem jut eszembe a címe, iszonyúan jó a háttérvokál, talán "God Only Knows"?
A zongora és a gitár közös erősítőre kapcsolásának ötletét McCartney lenyúlta, de a jellegzetes Beach Boys-vokál fölhangzik a "Back In The USSR" c. Beatles-számban is.
A későbbi korszakuk, kísérletezgetésük ("Bluebirds Over The Mountain", "Cottonfields") szerint már gyöngék.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 2
Ismerem a Pet Sounds-ot, meg még azon kívül néhány (6-7) számot :))
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 0
Én is szeretem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!