Keresés

Részletes keresés

PumukLEE78 Creative Commons License 2019.09.27 0 0 267

PITTA! Kiderült, hogy milyen állat volt? Nekem ugyanilyen ürülék van minden nap a teraszon meg a járdán. Köszönöm válaszod!

Előzmény: PITTA (261)
Normali Creative Commons License 2016.12.09 0 0 266

Sziasztok

 

Sajnos egerek koltoztek a golf IV automba. (Pedig használom) mégis... a kesztyűtartóba tettem egér ragasztót egy karton lapra.

3 egeret fogtam ki eddig igy.  (Be tudnak mászni a muszarfal mögül a kesztyűtartóba, mivel kiszedtem a lámpát belőle)).

Hol tud egyáltalán magába a kaszniba, vagyis a muszerfalba bejutni?

Mert szeretnék ellene tenni.

Előzmény: Vén Halász (265)
Vén Halász Creative Commons License 2016.09.23 0 1 265

Akkor csak a kocsidra vigyázz. Kétféle kárt tudnak okozni. A tetőre mászással karcolhatják, ez nem vészes, de a motortérben való rágcsálás más nagyobb károkat tud okozni. Nekem az összes gyújtókábelt  elrágta, és a motorház szigetelést szétszaggatta.

 

Ezeket óvni kell, pl letakarással.

Előzmény: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (263)
Vén Halász Creative Commons License 2016.09.23 0 0 264

A mi nyestünk koromfekete vékony hosszút csinál, nagyobbat, mint a képen látható és sokat.

Előzmény: PITTA (261)
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky Creative Commons License 2016.09.22 0 0 263

Sziasztok,

 

nálunk többen vannak és este hajszálpontosan hajnal 1 órakor elkezdenek nagyon hangosan vinnyogni. Engem különösebben nem zavarnak csak attól félek, hogy kárt tesznek a kocsiban, a házban. Ugyanakkor én állatbarát vagyok és örülök nekik mert állítólag megeszik az egereket, patkányokat és rendet vágnak a kertben. Hogyan lehet velük élni hát szimbiózisban? Tettem nekik ki kaját (pizzát, almát) de nem nyúltak hozzá csak arrébb piszkálták. Mi a gyakorlat?

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.12 0 0 262

Nem, túl kicsi.

Kinézetre nagyon is hasonlít.

Talán egy baby-nyest....

:-)

 

Előzmény: PITTA (261)
PITTA Creative Commons License 2016.06.29 0 0 261

Sziasztok! Egy gyors kérdés csak. Ez nyest ürüléke? Köszi!

sako Creative Commons License 2016.06.09 0 0 260

Igaz, hogy ezek autóba való nyest riasztók, de az elemes tetőtérben működtetve távol tartja a nyesteket.

Krisz101 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 259

Szia Kalasnyikov! adnál tanácsot, hogy sima átlagembernek, aki nem szivesen foglalkozik ezzel, és a kocsiban sem szállítana nyesteket, miért jó ezzel az élvefogó csapdával bibelődni??

 

Ahelyett, h egy profit megbíznék a befogással? Mert nem nagyon találtam. Annyira drága lenne a szakemberrel befogatni?

 

válaszokat köszi! :)

Előzmény: kalasnikov (246)
Krisz101 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 258

Sziasztok! valaki elmondaná, hogy sima átlagembernek, aki nem szivesen foglalkozik ezzel, és a kocsiban sem szállítana nyesteket, miért jó ezzel az élvefogó csapdával bibelődni??

 

Ahelyett, h egy profit megbíznék a befogással? Mert nem nagyon találtam. Annyira drága lenne a szakemberrel befogatni?

 

válaszokat köszi! :)

kalasnikov Creative Commons License 2015.01.27 0 0 257

A tojást és a gyümölcsöt is szereti:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nyest

 

 

Előzmény: Sihuhu (256)
Sihuhu Creative Commons License 2015.01.27 0 0 256

Eszik gyümölcsöt is a nyest. Tapasztaltam én is, hogy padlástérben a tárolt diót megdézsmálja, szerencsére csap pár szemet. Valószínűleg nem ízlik neki, de a semminél jobb.

 

 

Előzmény: Vén Halász (255)
Vén Halász Creative Commons License 2015.01.25 0 0 255

Ha kiszedi a diót akkor nem lehet nyest, mert az kizárólag húsevő ragadozó, inkább mókus lehet.

Előzmény: Emyvirag (254)
Emyvirag Creative Commons License 2015.01.25 0 0 254

Teljesen kétségbe vagyok esve. A problémám az hogy  jár valami állat a tetö térben. A dobozbol kiszedi a diokat nem sokat csak pár darabot.
Egér NEM lehet mert az egér fogo érintetlen és egér  nyoma (piszok) nincs egyáltalán sehol se.
Körbe szortam a dios dobozt liszttel látszik is hogy valami  járt a lisztben.Sajnos olyan igazi hasznosithato lábnyom nem látszik.Még majdnem üres az a helység sehol lyuk vagy nyilás csak az ajto alatt kb 2 ujjnyi rés.
Hát milyen állat fér be ott? és hát hol mehet be? Milyen nagy egy nyest? Az átférne az ajto alatt a 2 ujjnyi résen?
A helységben mindent fel forgattunk sehol semmit nem találtunk.
Igaz mokus volt(van a kertben de hát az nagy az ajto alatt nem fér be szerintem.
A nyest is gondolom nagyobb állat lehet ajto alatt az se fér be.
Valahogy a kutyát kellene föl csábitani  talán fogna valami nyomot.
Már nem tudom mit csináljak tanácstalan vagyok de nagyon bosszant a dolog.
Minden ötletnek tanácsnak nagyon örülnék.

Vén Halász Creative Commons License 2015.01.23 0 0 253

Én is használtam ilyet, de minden éjjel sündisznót fogtam. Idén úgy próbálkozom, hogy nem a talajra, hanem téglákra helyezem, hogy a sün ne tudjon belemenni, csak a nyest.

 

Nem tudom egy macska mit kezdene a nyesttel, kutyám nincs.

 

 

Előzmény: kalasnikov (252)
kalasnikov Creative Commons License 2015.01.23 0 0 252

Élvefogó csapdát tudom ajánlani:

Előzmény: Robi-go (251)
Robi-go Creative Commons License 2015.01.23 0 0 251

Kalasnikovnak köszönöm a gyors választ!

  Csatornák természetesen vannak,közelben van egy nagy fenyő is aminek a házhoz közeli és rálógó ágait

már levagdaltam.Hacsak repülni nem tud, mint egyes mókusfajták,bár azok is csak lefelé.

 Állítólag van valami ragacs amit a madaras áruházban lehet kapni, abba beleragad  örökre,ha belelép.

 Még azt majd kipróbálom.Nálunk csak kb.félévente jelenik meg,egy félórára.Kárt nem csinál,csak nagyon zajos.

                                         Üdv.mindenkinek és jó vadászatot!

kalasnikov Creative Commons License 2015.01.23 0 0 250

Eresz csatornája?

https://www.youtube.com/watch?v=AURwL098qLU

(nyilván ez megy másik irányba is)

 

Közelben levő fa?

Előzmény: Robi-go (249)
Robi-go Creative Commons License 2015.01.23 0 0 249

Sziasztok! Érdeklődnék,tudja-e valaki,hogy a nyest hogyan és hol tud fölmászni egy tíz méter magas ház 

padlására? Vajon a ház falán is föl tud menni?  Köszönöm a választ előre is!

szunyog188 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 248

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Valamiféle rágcsáló volt az elmúlt éjszaka a padlásunkon. Maga a padlás szerkezete úgy néz ki, hogy állmennyezet van. Gipszkarton a plafon amin üveggyapot van kb 20 cm vastagságban, majd azon deszka. Egerek néha szoktak szaladgálni a gipszkartonon, amiket ki is szoktam írtani ill. az egérfogó megfogja. Ma hajnalba viszont teljesen más hang volt, nem olyan mint egy egér. A hang egy pontból jött, pont az ágyunk felett. Olyan volt mintha egy nagyobb testű valami motoszkált volna. Seprűnyéllel ütögettem a gipszkartont, amire csak néha-néha volt moccanás. Tavaly ősszel egy nyest járt a padlásunkon, majd azt követően minden lehetséges rést becsináltam a tetőn, stablonon. Amikor ez az eset történt akkor a nyest eszeveszetten rohangált a deszkán, szétrágta a szigetelést, mintha egy villám csapott volna be. Ez volt tavaly ősszel. Most viszont ehhez hasonló hangot hallottam, azzal a különbséggel, hogy nem volt dübörgés, rohangálás. Most leellenőriztem azt a részt ahol a hangot hallottam, de a szigetelés épp volt, nem volt összetúrva, nem volt ,,nyomvonal,,. Megnéztem a gipszkartonra helyezett egércsapdát és a korábban megfogott egér teljesen ki volt belezve. :S Mi az ami megrág egy döglött egeret? Esetleg még patkányra gondolok... Nagyon ilyesztő volt.

cheerke1 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 247

Sziasztok!

Csak annyi, hogy az ALLATCSAPDA.HU oldalon ne rendeljetek csapdát, én megszívtam, és kezdünk egyre többen lenni. A cég nem létezik már, adósságban úszik stb.

kalasnikov Creative Commons License 2014.11.04 0 0 246

Ezek beváltak valakinek? Állítólag ezek az elektromos riasztók semmi sem érnek.

Előzmény: meivllaa (245)
meivllaa Creative Commons License 2014.10.26 0 0 245
meivllaa Creative Commons License 2014.10.26 0 0 244

Mióta beköltöztek a menyétek a gyümölcsös szerszámtároló faházába,megszünt az egér-invázió.Megrágták egyszer a szőlőbogyózó kábelját,de mióta beszórom erőspaprikával,-békén hagyják.A dióval felcsalizott egérfogókat nem piszkálja semmi.

lkcar Creative Commons License 2014.07.17 0 0 243

Milyen patkánymérget?

 

Előzmény: Krisz8322 (234)
lkcar Creative Commons License 2014.07.17 0 0 242

 

Már lassan egy hete próbálkozom egy ilyennel, de eddig még bele sem ment, meg sem ette a csalétket.

Mi a titok, mit tegyek be csaléteknek?

 

Előzmény: probody (241)
probody Creative Commons License 2014.07.04 0 0 241

ELADÓ élve fogó csapda! Humánusan biztonságosan meg lehet fogni nyestet,görényt,stb. 1méter hosszú. Akár autóval is elszállítható messzire az állat és elengedhető. A középső tálcáról amint elveszi a csalit,a két vége lecsapódik.   

7.000-ért eladó postázom bárhova. cirmium@freemail.hu    (új ára 15ezer)

lkcar Creative Commons License 2014.06.30 0 0 240

Hello

 

A nyestnek van olyan szokása hogy lepiszkítja az autót?

Szomszédom passat jának mindig a bal sarkát, más autónál a tetőantenna töve.

Egyszer éjjel láttam, nyestnek tünt.

 

 

lkcar Creative Commons License 2014.06.30 0 0 239

ok már látom :-)

 

Előzmény: kisidi (238)
kisidi Creative Commons License 2014.06.28 0 0 238

Dátumot nézted?

Előzmény: lkcar (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!