Keresés

Részletes keresés

Deskó74 Creative Commons License 15 órája 0 0 224344

Nem tudom,milyen fűrészre kerested 28-30 as vezetőket, de ha Djolmar-Hq-Solo...stb.... ( csask nem Stihl)

akkor kihagytad a jó vételt!

A grube-nál a 30"= 19.160Ft, 36"= 20.020Ft...... sőt!!! a 42"=21.680Ft

Ezek verhetetlen árak!

Írtam a múltkor is,hogy megszűnt a GB Ausztrál gyártása..... és ezek tuti valami kifutó, beragadt készletek a a grub-nál...

..és készlet erejéig kitolják, ilyen nevetségesen olcsó áron!

Mindenkinek javaslom,mert világszinten elismert prémium minőségű cuccok és nem lesz több.....kifutó!

Aki akar, az még záros ideig tud venni belőlük... nagyon megéri!

https://www.grube.hu/Vezetolemez/GB-Titanium-ProTop-vezetolemez-Husqvarna-p0387424.html

Előzmény: Lajoshh (224342)
Deskó74 Creative Commons License 15 órája 0 0 224343

Ha cserélhető orrbetétesre gondolsz...akkor annak annyi az értelme,hogy ha az orrkerék besz@rik vagy kiöblösödik

a mögötte lévő rész,akkor a vezető törzs még használható és csak a betétet kell cserélni.

Ez szép és jó is (lenne) csak sajnos már ezek a pót betétek annyira drágák,hogy kb. 24 coll alatt jobban megéri új vezetőt venni.

30-36-től felfelé méretben mindenképp megéri. 

Előzmény: _nyunyuka (224340)
Lajoshh Creative Commons License 16 órája 0 0 224342

A nagyobb méretű vezetőkkel már a nyár elején voltak problémák.

28-30 col körülit kerestem június végén. Nem volt már sem Sugi Hara sem Oregon sehol csak olyan webshopban ahol arany áron adták.

Azt sem tudták megmondani pl. a Sugi Hara mo.-i forgalmazója sem, hogy mikor lehetséges, hogy kapnak.

Nagyjából az Oregonnal is ez volt a helyzet.

Így egy 28 -as Stihl Light lap lett belőle, az volt készleten nem kellett rendelgetni stb. Egy tízessel többért mint amennyiért előtte a Sugi-t árulták.

Előzmény: Deskó74 (224339)
Vestax Creative Commons License 16 órája -1 0 224341

Nálunk a mezőgazdaságban is vannak  nagyon nagy problémák. 

Alapvető dolgokat nem tartanak készleten olyan címszóval ,hogy itt van Németországból  2-3 nap alatt. 

Azért pl egy sebesség váltó olajnyomás érzékelő adó miatt ne kelljen már állni 2-3 napot a gépnek... 

De sorolhatnám még a dolgokat. 

Előzmény: ötbites stihles ziles (224336)
_nyunyuka Creative Commons License 21 órája 0 0 224340

Köszi, megvettem a Stihlt. 14 ezer Ft volt, a kivehető orrkerekes. 

Amúgy ez a konstrukció mire jó? A gépen "egybe lap" van. 

Előzmény: Deskó74 (224339)
Deskó74 Creative Commons License 22 órája 0 0 224339

Én is ezt hallottam,hogy valami gáz van a vezetők beszerzésével. 

Próbáld ki az Oregon Versa Cut - ot. 

20" os már van 9000Ft tól.

Előzmény: _nyunyuka (224338)
_nyunyuka Creative Commons License 1 napja 0 0 224338

Stihléknél a legtöbb alkatrészt polcról adják. Amiben bizonytalanok voltak, annyit kértek, vigyem be a gépet, mert más az alkatrész cikkszáma.

Állítólag láncvezetőből van hiány. Bárhol láttam 50 centiset, le is csaptam rá. 

Előzmény: ötbites stihles ziles (224336)
_nyunyuka Creative Commons License 1 napja 0 0 224337

Inkább 3 nyár. Volt teljesen lombos fa is, a tövénél tört. Fröccsent a fejsze ahogy belecsaptam.

Kiszáradva könnyű mint a pihe, legalább nem kormol meg "sziszeg". 

Előzmény: Deskó74 (224333)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 1 napja 0 1 224336

Nem tudom-nem tudom,mi van a Husinál-sem a logisztikai részét,sem a gépek közös alkatrészeit nem ismerem-gondolom,ott is van valami "családelv"szerűség,és megfelelő "átjárhatóság"a gépek között.. majd jön valaki vérbeli husis,azt megmondja...a valót.

Azt tudom,hogy szlovákiai a területi raktáruk,onnét rendelnek árut.. aztán mostanság bizony minden felé vannak hiánycikk dolgok-lehet,az a keresett cucc éppen kifogyott a boltban,uj meg éppen uton van.. pl

Felénk heti egyszer van "pesti"áru-ha abba belefér akkor van cucc,ha nem,akkor a jövő hetibe-igen,nem rugalmas,nem életszerű-nem miattunk van igy...

Netes rendelés-sokan ,egyre többen rendelnek igy,ez is a fejlődés része-pár éve még a stihles főnökök is ördögtől valónak tartották-most meg erőltetik...mivel akkor nem kell annyi drága bolti alkalmazott..

Vannak ennek is buktatói,sokszor nem annyira egyszerű  végeredmény-sok vevőnek kell a segitség,amit a neten nem biztos,hogy megkap,hozzáértés hiánya és anyagi megfontolás miatt is -a garanciális dolgokról meg ne is beszéljűnk...

Megvesz a koma egy gyujtóegységet a neten a gépére-ahhoz a tipushoz több kivitel is létezik-nem tudja,neki mi kell-a netről nem is fogja megtudni-megveszi a legolcsóbbat-átcsesztem a hülye szervizt,igy sokkal olcsóbb,meghozza a futár,emberűnk beépiti-hiszen csak pár csavar,meg drót,minek fizessen ezért-aztán induláskor széttépi a berántót neki,meg a lendkerékből kitöri az éket a nem jó helyre adott előgyujtás miatt,na mingyá drága lett az olcsó netes javitásból..

Ilyen is van-nem jellemző,de van-volt ilyen is..nem jót rendelt,igy járt.Kihez megy panaszra?Ö vette,Ö rakta be,ezután..?Megtörtént eset..

Igen a jövö a neté-de még azért nem csak az van...nem tökéletes az sem még..

Sokat rendelek én is a netről..de észnél kell lenni ott is,mert nincs ott a boltos,hogy segitsen,ha nem az kell neked..

Visszatérve az eredeti dologra:igen,szakboltban illett volna tankelzárónak lennie..miért nem volt,azt tőlük kellett volna megkérdezni...

Előzmény: Deskó74 (224332)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja 0 0 224335

Én is előre vagyok a 22-23 télre van már de a 23-24 télre is jut belőle .

Előzmény: Deskó74 (224333)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja -1 0 224334

Vagy 10 évig viziakáccal fűtöttem amit ingyen adtak csak vigyem !

Előzmény: _nyunyuka (224331)
Deskó74 Creative Commons License 1 napja 0 0 224333

Igazad van. 

Én úgy vagyok vele,hogy egy arany szabályt követek,amit hála Istennek már sikerült megvalósítani pár éve,

miszerint legalább 2 nyarat kell száradnia nálam a tüzelőnek,mielőtt fűtésre kerülhet....

Sokáig a tavasszal termelt fa,azon a télen el lett fűtve.De már nem....

Előzmény: _nyunyuka (224331)
Deskó74 Creative Commons License 1 napja 0 0 224332

" ...a Stihl gépekhez mindig kellett tartani a polcon alap dolgokat-ezt megkövetelték-tehát nem a majd hozunk,hanem ott a polcról,tessék,itt van,.. "

Na ez korrekt!

Alap Stihl tipusok fűrészben akkoriban:0-17,18,21-23-25-26-28-29-36-39-44-46-64-66-ezek akkoriban futó gépek voltak.Ezekhez kellett lenni a polcon:dugattyú klt,tömitések,csapágy,görgö,szimering,berántó rugó,köröm,tárcsa,zsinór,kuplung rugók,lánckerekek,olaj-benzin csövek,hajtó csigák,tankszellőzők,porlasztó javitó anyagok,légszűrők,gumi csillapitó elemek gyujtó egységek,mindenféle csavarok,zeegerek,.. meg amit kihagytam-tehát ha valaki ilyenért bejött volt mindig kéznél-mint ahogy a tankelzárók is.."

Na ez ismét korrekt...sőt, elvárható!

" ...Husi meg-hát alapbol nagyon sok tipussal-verzióval dolgoztak-régen is-hát ma...egyszerűen szinte lehetelen napra késznek lenni.. sem pénz,sem más dolog miatt...persze,alap dolgokból próbál mindenki az lenni.. de nem egyszerű.. "

De...egyszerű.... (lenne)..ez nem lehet paletta függő! ( szerintem)

Na..ebben nem értünk egyet!

Én egy olyan alkatrészt kerestem amin a 120,130,135,435,440,455, 450,455,460,562 stb... fűrészekhez kompatibilis

tanksapkát ....

Ennek nem kéne,hogy várólistán legyen....

Vagy igen? Ne mond...

"Netes rendelés is lehetséges-sokan igy is tesznek-kinek mi jobb.."

Hááát.... ettől jobb.... bármi...ne mondja senki,hogy nem....

Előzmény: ötbites stihles ziles (224326)
_nyunyuka Creative Commons License 1 napja 0 0 224331

A fával úgy vagyok, nem akkor hozom amikor kell, hanem amikor van! Melóhelyen meg is köszönik, hogy elviszem az egyutas raklapot. A teherautót és a pótkocsit ingyen odaadják a hazafuvarhoz. Közeli magánterületekről rengeteg kiszáradt, kidőlt nyár- fűz- és gesztenyefa. Jól vizsgázik a hőszigetelés, ezekkel a hitvány vackokkal is jó idő van bent, ráérek rakni. 

Előzmény: kavicsos64 (224329)
ksanyi52 Creative Commons License 1 napja 0 1 224330

Nekem sem kellene még felszednem a küszöböt, ha netán nem lenne gáz, vagy áram. 

Előzmény: kavicsos64 (224329)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja -1 0 224329

Ha a télen viszonylag eső mentes lenne az idő, akkor én se veszek legfeljebb a 24-25 télre fát ! És mostmár darálom is a fákat a gallyakat se hagyom ott !

Előzmény: _nyunyuka (224327)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja 0 1 224328

Nekem is ! A mai napig örülök hogy olyat csináltunk !

Előzmény: Laci_SK (224325)
_nyunyuka Creative Commons License 1 napja 0 0 224327

Pár éve történt, az egyik szomszéd szól, "vigyem a francba ezt a szart vagy összetöri". Egy kandallaóbetét köré épített vízteres "hordozható" cserépkályha volt. Művészet volt föltenni az emelőhátfalas teherautóra, majd be a mostani helyére. Pár hét múlva deres-jeges fagy, komplett villanyszerelő-brigád állította helyre a leszakadt szabadvezetéket, négy napig nem volt villany. Én meg kaján mosollyal mutattam fityiszt 🙂.

Több okos jótanácsot kaptam már. Minek otthonra erős láncfűrész (MS441, 660), minek kínlódni a fával. A száraz fa nem jó, mert hamar ellobban. Nem jó vékonyra vágni, mert akkor állandóan rakni kell. Állítólag hülyeség azbegyutas raklapot, tuskót fölvágni tüzelőnek. A Stihl nem jó, az oleomaci a király...

Inkább elolvastam két szakkönyvet és megyek a fejem után 🙂. Több mint 25 éve nem adtam pénzt tűzifáért... 

Előzmény: Laci_SK (224325)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 1 napja 0 1 224326

Némi érdekesség,hogy régen felénk ez hogy ment-a Stihl gépekhez mindig kellett tartani a polcon alap dolgokat-ezt megkövetelték-tehát nem a majd hozunk,hanem ott a polcról,tessék,itt van,.. 

Alap Stihl tipusok fűrészben akkoriban:0-17,18,21-23-25-26-28-29-36-39-44-46-64-66-ezek akkoriban futó gépek voltak.Ezekhez kellett lenni a polcon:dugattyú klt,tömitések,csapágy,görgö,szimering,berántó rugó,köröm,tárcsa,zsinór,kuplung rugók,lánckerekek,olaj-benzin csövek,hajtó csigák,tankszellőzők,porlasztó javitó anyagok,légszűrők,gumi csillapitó elemek gyujtó egységek,mindenféle csavarok,zeegerek,.. meg amit kihagytam-tehát ha valaki ilyenért bejött volt mindig kéznél-mint ahogy a tankelzárók is..

Könnyebb volt,mint most,mivel sok gépé ugyanaz volt,meg nem volt ennyi tipus ennyi alváltozattal.. mi sem tudjuk szinte követni,annyi féle kivitel-varia van...

Husi meg-hát alapbol nagyon sok tipussal-verzióval dolgoztak-régen is-hát ma...egyszerűen szinte lehetelen napra késznek lenni.. sem pénz,sem más dolog miatt...persze,alap dolgokból próbál mindenki az lenni.. de nem egyszerű.. 

Netes rendelés is lehetséges-sokan igy is tesznek-kinek mi jobb..

Előzmény: Deskó74 (224318)
Laci_SK Creative Commons License 1 napja 0 1 224325

kezdodik, a kelet totorszagi aromszolgi keri az ugyfeleit, hogy ejjel kapcsoljak ki a futest.

itt vigyorgott a nep, amikor a tuzifammal meloztam, hogy ketszer melegedek mellette, az nevet aki utoljara nevet.

gravitacios rendszerem van, szivattyu nelkuli, a sok erthetetlennek elmagyaraztam, hogy aram nelkul nem indul be

a gazkazan, azt hittek, hogy hujeket beszelek.

kavicsos64 Creative Commons License 1 napja -1 0 224324

Vettem egy munkavédelmi csizmát netes áruházból és 18 napra jött meg ! Naprakészség már itt aszem nincs ,csak majd jön valamikor ! A Kubota traktorhoz 2 hete várjuk az 1 darab fém hidraulika csövet !

Előzmény: Deskó74 (224318)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja -1 0 224323

Ütöm vágom volt a gazda ,le se tojta ,nem az enyém felfogás mellett használta !

Előzmény: Deskó74 (224317)
''csiga Creative Commons License 1 napja 0 0 224322

Nyugta! :D

Előzmény: Deskó74 (224321)
Deskó74 Creative Commons License 1 napja 0 0 224321

He-he-he ...... de viccesek vagytok!

:-)))DDD

Mondjátok ki nyugodtan......ami nyilvánvaló,hogy a brazíliai esőerők felé ezek a fűrészek termelték ki.... :-))

''csiga Creative Commons License 1 napja 0 0 224320

Jó piszkos helyen volt az a TV, ami alattuk volt! :)

Laci_SK Creative Commons License 1 napja 0 0 224319

ha azt a leharcolt abroncsot nezem, akkor eleg sokat ;c)

Deskó74 Creative Commons License 1 napja 0 0 224318

Most nem akarok én itt ellenérzést kelteni bárkiben is, csak leírom tényként,hogy pl. ma vásárolni szerettem volna

egy Hq márkaker.-ből , Hq fűrészre való alkatrészt, ami nem egy ritka alkatrész (tanksapka) és azt mondták,hogy rendben,

készleten nincs,megrendelik és jövő hét közepére jön meg. 

Jövő hét közepe...

Hát most......nem azért mondom,de ennyit a "naprakész" széleskörű márkaszervizekről,amik minden városban vannak,...mert 

ha megrendelek pl. egy Makita hétköznapi alkatrészt szerda reggel webáruházból, az tuti,hogy még korábban ide ér!

Szerintem kb. hétfőre....

Na mind1..... csak gondoltam leírom...,hogy mégsem annyira naprakész az alkatrész ellátás.....pedig hányan mondták annó,hogy hűűű,meg háááá a naprakész alkatrész ellátottság az alapja annak,hogy a hivatásos felhasználók milyen márkát

választanak..... 

Deskó74 Creative Commons License 1 napja 0 1 224317

Szerintetek ezek mennyit mentek? :-))

Az életüket leharcolták...tuti.

Deskó74 Creative Commons License 1 napja 0 1 224316

Az szép....matuzsálemi kor.

Előzmény: _nyunyuka (224311)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja -1 0 224315

összességében van vagy 17-18 macskánk ! 9 lakik állandóan a kazánházban ,van 3 ami csak enni jár hozzánk ,meg 4 lakik a lakásunkban ! A legnagyobb 8 kilós ! Tán jobb volna egy malacot tartani ((::!! De szeretjük őket aranyosak ! Amikor este bejönnek a kazánházba és esznek valami finomat van olyan alvás a melegben ,menni nem tudsz köztük ,mind kinyúlva fekszik a lépcsőn !

Előzmény: Laci_SK (224314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!