Keresés

Részletes keresés

Marcsi néni Creative Commons License 2012.05.08 0 0 35

Tudok egy horvátországi vízparti apartmant Trogír közelében,

ahová lehet egy kistestű szobakutyát is vinni:

http://horvatorszag.ucoz.hu/

Nézzétek meg a honlapot, mert érdemes.

Üdv.: Marcsi

adri0602 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 34

Szia!

Adri vagyok 19 éves.

Van egy husky kutyusom, mellete van még spániel   4 cica  meg egy mindenlében kanál papagáj.

Julius közepén vagy a vége felé  megyünk 3 napra Horvátországba nyaralni.

Azon gondolkoztam hogy   a  husky kutyusomat(Mázlikát igy hivják) el szeretném vinni magunkkal.

Van akire  bizzuk  az állatokat ha  mégse kutyussal mennénk, keresztanyám elválalja őket  3 napig amig nem vagyunk itthon.

Szeretném kikérni a vélemenyedet/tanácsodat ezel kapcsolatban.

adri6800@freemail.hu-cimre   irj nekem ezzel kapcsolatban és elöre is köszönöm.

 

Szia!

Adri

Előzmény: Chipolla (24)
_tücsi_ Creative Commons License 2010.07.05 0 0 33
Tudja valaki, hogy a hasági állatorvosi igazolást hol kell kiváltani?
Lilith76 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31
köszi!

mivel olybá tűnt a görögök nem túlságosan rajonganak a kutyákért, más útvonalat választottunk, így a kuttyok bejárták Barcelonát, Avignont, és a fr riviérát hehe. mondhatom, élvezték :).

L.
Előzmény: tarzy (30)
tarzy Creative Commons License 2008.06.19 0 0 30
Szia!

Itt az oldal linkja, de a frissítése elég régi!

http://www.bpallatorvos.hu/orszagonkenti.html

Még egy érdekes variáció. Én Pécsről előbb Horvátba, onnan Szerbiába, Macedonián keresztül megyek Görögbe.

Vissza ugyan úgy!
Előzmény: Lilith76 (29)
Lilith76 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 29
hello, 1 hónapos kiskutyát sehova (anyjától sem el), nemhogy külföldre nem vinnék...vagy csak elírtad?

kérdésem volna, van-e valakinek görög nyaralásos tapasztalata kutyával...???
sajnos nem találom azt az oldalt, hol össze van szedve, mely országokba milyen papírok kellenek az utazáshoz...
azt tudom, hogy Görögországba mi kell, de mivel át kell utazni nem EU-s országon is, ez a dilemma....
tudna valaki segíteni?

L.
Havanesecsaj Creative Commons License 2007.11.10 0 0 28

Sziasztok!

 

 

Már régebben nézlek titeket és meg szeretném kérdezni hogy ha nekem lesz kis kutyám és kb 1 hónapos lesz akkor ki lehet vinni Horvátországba?

 

 

 

 

előre is köszi

Tibbe Creative Commons License 2007.02.27 0 0 27
Megtudtad valahonnan, hogy lehet-e és hogyan?
Előzmény: _mirasorvino_ (26)
_mirasorvino_ Creative Commons License 2006.12.04 0 0 26

hahooooo

 

nem tudja valaki, hogy amerikaba (USA) lehet-e vinni kutyat, es ha igen akkor hogyan??

 

koszi

kismacskáim Creative Commons License 2006.09.29 0 0 25
Nahát.
Chipolla Creative Commons License 2003.07.24 0 0 24
Szia Mylena,

A helyi hatósági állatorvosnak kell kitöltenie egy 'Állatorvosi bizonyítvány'-t, ami egy A4 formátumú háromnyelvű nyomtatvány arról, hogy az eb be van oltva, és 3 hónapja nem volt a környéken veszettség, stb... 6 napig érvényes, erre vigyázni kell. Hogy ki a hatósági állatorvosod, azt a 'kezelő' állatorvos biztos tudja.
A határon nem kértek semmit a kutyával kapcsolatosan, de erre nem érdemes 'utazni'. Mi is pórázra vettük, szájkosarat tettünk a 8kg-s Welshie-nkre a határ előtt :)
Fibi (így hívják a hölgyet, jobban mondva Phoebe :)) jobban bírta az utat mint vártuk. Mi éjszaka utaztunk, így meleg nem volt, 3-4 óránként benzinkutaknál álltunk meg, ekkor neki séta volt, amit mindig jól kihasznált. Vittük a tálat, amiből inni szokott, a pihenőkkor kapott vizet. Éjszaka jókat aludt út közben, nappal figyelte a forgalmat :)).
A sós vizzel nem volt baja, gyakran fürdött is benne. Igaz, a mi apartmanunk a tenger mellett volt, és így nem zavart senkit a kutyus. Lehet strandon nem türték volna így.
Sünitől ne félj, azok a kutyák szintjénél mélyebben vannak.
Kutyával étterem terasza, hajó, komp nem jelentet gondot, de pl. kompon a fedett, éttermi részbe nem lehet ebet bevinni, kint a jel.

Nekünk is ez volt az első utunk a kutyussal. Látszott, hogy furcsa volt neki, hogy egyszer csak felkerekedik a 'falka' és nekivág a nagyvilágnak. Kellett neki néhány nap míg felfedezte az új környezetet, és biztonságban érezte magát.

Biztosan minden kutya másképp reagálja le ezeket a változásokat. A mienk odafelé rendesen be volt ijedve pl. a kompon, kishajón (ja, alföldi eb:), de visszafelé már kitünően bírta a vizet :)

Azzal is tisztában kell lenned, hogy sok lemondással jár elvinni az ebet az üdülésre. Vagy valaki mindig lemarad a napi programról, vagy nincs múzeum, kötetlen séta, stb.

Egy sztori az útról: Visszafelé, 12órás, éjszakai utazás után megálltunk pihenni az M3 mellett kb. fél órára. Mikor újra vissza kellett volna szállni az autóba, Fibi befékezett, leült, és kétségbeesetten nézett ránk, mint aki azt mondja: 'Na nem, én oda többet be nem teszem a lábam, inkább gyalog megyek.' Viszont nagyon boldog volt, mikor végül hazaértünk.

Jó utat és kellemes vakációt!

Előzmény: Mylena (23)
Mylena Creative Commons License 2003.07.21 0 0 23
Üdv Chipolla!

De jó hogy már nyaraltál, mi majd csak augusztus végén, de legjobban a kutyi miatt parázok.

A mi ebünknek nemzetközi (sárga) oltási könyve van, ebbe belefirkant a doki 48 órával az utazás előtt hogy beoltotta és ez elég? Vagy egyéb más papír is kell?

Kértek a határon kötelező felszerelést (szájkosár, póráz, stb)?

És a kuty hogy bírta a meleget, a hosszú utat? Nem volt gond a sós vízzel? Nem lépett sünbe (mégsem adhatok rá szandált)...?

A horvátok mennyire kutyapártiak? Bevihettétek étterem teraszára, hajóra stb.?

Bocs hogy így lerohantalak a sok kérdéssel, de ez az első út a "gyerekkel" és eléggé féltem, nehogy megviselje szegényt.

Köszi az infókat előre is!

Előzmény: Chipolla (22)
Chipolla Creative Commons License 2003.07.13 0 0 22
Nos, megvolt a horvát út, családdal, kutyával :)
Indulás előtt, ahogy igértem, beolttattam a kutyát újra, 48 órás hatósági igazolással értünk a határra. Ott aztán a horvát határőrök figyelemre sem méltatták a mi kis Welshinket :)
Chipolla Creative Commons License 2003.05.23 0 0 21
Sokat segiteni nem tudok :(
Felhívtam a horvát követséget, ahol egy kedves nöi hang tájékoztatott arról, hogy a házikedvencek kiviteléhez a hatósági állatorvosi papir + 48 óránál (!) nem régebbi állatorvosi igazolás arról, hogy az eb egészséges + oltási könyv kell. Abban nem tudott segíteni, hogy 6 hónapon, vagy 1 éven belüli oltások kellenek. Azt hiszem, én beolttatom az út előtt az ebet, nehogy a határon derüljön ki hogy emiatt nem engednek át :(
Előzmény: Mylena (18)
Mylena Creative Commons License 2003.05.22 0 0 20
Neked is ezt tudom ajánlani:
http://www.kum.hu/siwwwa/online/10021104.html
(Bocs hogy csak így, nemtom hogy kell linkelni)
Itt ki lehet bármilyen országot választani, és elég sok információ fenn van. Más kérdés, hogy most vettem észre, hogy 2001-ben módosították utoljára (ejnye Külügyminisztérium!!!).
A legtutibb ha az illető követséget hívod fel, ha ők sem tudják akkor ki?
Előzmény: Firedog (19)
Firedog Creative Commons License 2003.05.22 0 0 19
29-én indulunk Dortmundba 1 db doggal.
Márciusban volt oltva veszettség ellen, (valami mást is kapott, de fejből meg nem mondom...) nemzetközi oltási könyve van (fényképes), valamint lesz hatósági állatorvosi papír is.

Az autóm 18 éves Renault 5, de van friss műszakija és környezetvédelmi zöldkártyája. A biztosítós zöldpapírja is OK.

Nekem rendes (B kat) jogosítványom van, még a régebbi tipusú (papírképes, szétnyitható rózsaszín).

Kell-e nekem nemzetközi jogsi?
Kell-e még valami annak a rohadt rozsdakupacnak?

A Német kiállításra elég ezen oltások igazolása, vagy valamilyen egyéb kombinált oltás is kell, vagy féreghajtást is be kell íratni?

Mylena Creative Commons License 2003.05.22 0 0 18
Hát jó hogy feltetted ezt a kérdést, mert én is érintett vagyok, így legalább jól utánanéztem, de még mindig nem egyértelmű számomra. A Külügyminisztérium honlapján ezt találtam, tehát igazad van (ja és ez kimondottan Horvátországra vonatkozik):

"A háziállatok ideiglenes, rövid időre történő bevitelét illetően (a tulajdonos turistaútja során, háziállatok kiállításán történő részvétel céljából és hasonlók) a tulajdonos köteles a háziállatot bejelenteni a horvát vámszervek munkatársának. A tulajdonosnak emellett rendelkeznie kell a következő dokumentumokkal:

-a kutya, vagy macska gazdájának rendelkeznie kell a háziállat oltási könyvével, amelyen szerepelnek az állat azonosító adatai és azonosító jelei. A három hónapnál idősebb kutyáknak és macskáknak veszettség elleni védőoltással kell rendelkezniük, azzal a megkötéssel, hogy az oltásnak a beutazás előtt legalább 15 nappal, de legfeljebb 6 hónappal kellett megtörténnie."

Gondolom csak a nemzetközi oltási könyv jó, most még azt nem tudom, hogy hatósági állatorvosi bejegyzés kell, vagy elég a "háziorvos" bejegyzése is. Nekem elég cikis lesz, mert februárban lett oltva a kutya, és augusztusban megyünk. Ezt nem tudom elfogadják-e.

Ja és máshol ezt találtam:

"Kedvenceink (kutya, macska stb.) kiviteléhez állategészségügyi bizonyítvány és kiviteli nyilatkozat kitöltése (annak a vámhatóság általi igazoltatása) szükséges."

Én azért felhívnám az illetékes határállomást hogy mi van. Légyszi majd oszd meg itt a tapasztalokat! Ja és jó nyaralást (az ebnek is)!

Előzmény: Chipolla (17)
Chipolla Creative Commons License 2003.05.21 0 0 17
Sziasztok!

Néhány hét múlva a horvát tengerpartra indulunk, és a kutyust is vinnünk kell :(nincs kire hagyni)
Eddig azt hittem, hogy 1 éven belüli oltások kellenek a kiutazáshoz, mint az euróban. Most olvastam (igaz 2000-es oldalon) hogy a horvátoknál 6 hónapon belüli oltások kellenek.
Tudna valaki segíteni, mi az igazság? Vagy szeptember helyett kapjon májusban oltást a kutya? (biztos ami biztos:)

Mylena Creative Commons License 2003.05.20 0 0 16
UV szűrős kondicionáló????
Az meg mi? Valaki már használt ilyet (mármint kutyán)? Hol kapható? Nekem rövid szörű a kutyim (magyar vizsla), ő sokkal jobban ki van téve a nap káros hatásainak, mint a hosszú szőrűek.
Előzmény: Ördögpirula (5)
Plébános Creative Commons License 2003.05.08 0 0 15
én sajnos nem tudom autóztatni. mindig behány a kocsiba. de a buszon is hány. egyedül a vonatot szereti, kiül az ablakba, kiteszi a fejét.
Babyboo Creative Commons License 2003.05.03 0 0 14
ezen felül azt is kell igazolnia, hogy a lakhelyeden nem tudom mennyi időn belül nem fordult elő veszettség, az állat az elmúlt nem tudom hány hónapban nem hagyta el a lakhely n km-es körzetét, stb.. Fontos, hogy hatósági állatorvos igazolja! A sarki Józsi doktor ehhez kevés... Mondom mi egy uniós formanyomtatványt kaptunk amin bejelölte a dokinő, hogy melyik országba megyünk, rajta volt nem tom hány nyelven a szöveg, aláírás, pecsét, 1700 Ft :) Az utóbbi nem volt rajta :)
Előzmény: Ördögpirula (12)
Babyboo Creative Commons License 2003.05.03 0 0 13
ne szenvedj, figyelj! :))
Előzmény: Ördögpirula (10)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.05.03 0 0 12
Ausztria:
Kisállat

Kutya, macska beviteléhez német nyelvű - vagy hivatalos fordítással ellátott - egészségügyi vagy oltási bizonyítvány szükséges, amely tanúsítja, hogy a veszettség elleni védőoltás min. 30 nappal, de legfeljebb 1 évvel a határátlépés előtt megtörtént. Három hónaposnál fiatalabb kutya/macska bevitele tilos! Egyéb kisállatok állategészségügyi bizonyítvánnyal vihetők be.

Előzmény: Ördögpirula (10)
baphomet Creative Commons License 2003.05.03 0 0 11
ausztria, esetleg olaszország. nem titkolom, jó kis kempingeket sikerült találnom a garda-tó mellett :)))
Előzmény: Ördögpirula (8)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.05.03 0 0 10
Nem,mert éppen szenvedek...de akkor keresem....:)
ÖP
Előzmény: Babyboo (9)
Babyboo Creative Commons License 2003.05.03 0 0 9
leírta... :))))) ÖP figyelsz te egyáltatlán??!! :)))
Előzmény: Ördögpirula (8)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.05.03 0 0 8
Mellik ország érdekel?
elvileg itten minden infót +találsz
ÖP
Előzmény: baphomet (-)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.05.03 0 0 7
Ördögpirula Creative Commons License 2003.05.03 0 0 6
Kutya az autóban és külföldi utazáson

A kutyák többsége kifejezetten szeret autózni. A kocsikázás azonban nyáron problémás lehet, mivel a kutyák nagyon könnyen kapnak napszúrást. Meleg időben tehát nem szabad a járműben egyedül hagyni őket.
Ha külföldre szeretnénk magunkkal vinni kedvencünket, előtte a lakóhely szerint illetékes hatósági állatorvostól kiviteli engedélyt és tájékoztatást kell kérni arról, hogy a célországban milyen előírások érvényesek az ebek bevitelére. Ha előre foglalunk szállást, feltétlenül közölnünk kell, hogy kutyát is viszünk magunkkal, ugyanis nem minden szálláshelyre engedik be négylábú barátainkat. A leggyakrabban arra számíthatunk, hogy a kutya szállásáért külön kell fizetni.

Ördögpirula Creative Commons License 2003.05.03 0 0 5

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!