Keresés

Részletes keresés

cOSTIV Creative Commons License 2003.05.06 0 0 4
Egyetértek.
Az én egyéves konfigom amit több év alatt szedtem össze:
- kobian alaplap i815 (integrált hang, video)
- 900 cerka @ 990
- 256 M ram PC133 @110 MHz
- 15 G Maxtor vinyó (7200RPM)
- Inno3D Gef2MX400 64M TV-Out
- LG DVD olvasó
- LG 48/12/48 író
- LG 56m monitor
- 1,44 floppi
- Mustek 1200 scanner
- HP 920 nyomtató
- bill.
- egér
- Genius hangfalak

Nekem ez tökéletesen megfelel otthoni munkára, játékokra, webfejlesztésre. És nem is kívánom fejleszteni.

GombocArtur Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3
Nálam egy 800-as Duron, 256 ram figyel a gépben. Ami 'újabb', az a Videokártya, egy Gef4MX420. Nem vagyok nagy játékbuzi, inkább zene, video, net, amire használom a gépet. Néha játszom is(Diablo2 rulz:)), de ahhoz elég ez a gép. Van egy olcsó tvtuner is, amivel ha rögzíteni is szeretnék, realtimeban mehetne mpeg2-be, jó felbontáson. DVD-film nézése is szuper. Hangkártya egy SB Live 5.1 digital, de ebből is csak négyet használok (Cambridge SW 4+1 hangfalak). Talán összedobok egy ládát, hogy közép is legyen, de ezért nem adok ki többtízezret, hogy 5+1 rendszert vegyek. Felesleges.
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.03 0 0 2
Általános feladatokra szánt gépet biztos, hogy nem éri meg agybafőbe upgradelni, föleg ha procirol és videokártyárol van szó.

Memoria, winchi bövités mindig jöhet, ha megéri.
Amennyiben az upgradek (kivéve memoria, winchester), száma nagyobb mint egy, el kell gondolkodni egy új gép vásárlásán, hiszen ha az embernek van jó monitora, jóbban jár az új gép vételével.

n0ise Creative Commons License 2003.05.01 0 0 1
ja, és játszani ott a ps2, meg a DC: TV-n, hifin.
Előzmény: n0ise (0)
n0ise Creative Commons License 2003.05.01 0 0 0
az én konfigom se gyönge:

300A cerka 374 en
256 M sdram
sb 64 awe (lehet mellérakom a gus-t is :)
kálóhártya (realtek)
13 giga vinyó
V3 3dfx 2000 (16 Mram)
cdrom
sony cdíró

oprencer: libranet linux ;)

applikációk: net, cdírás, zenehallgatás, mame.

értelmetlen konzumálás = suxx.

Előzmény: Alex2002 (-)
Alex2002 Creative Commons License 2003.05.01 0 0 topiknyitó
Vajon érdemes-e félévente upgradelni a gépet?
Természetesen, aki mániákusan arra van rákattanva, hogy a legújabb játékokat nyomassa, vagy hajszolja a 3DMark pontszámokat. OKé, aki játékos, az csinálja, de aki nem az??

Belegondoltatok abba, hogy mekkora átverés az egész? Hiszen mire használja az ember a számítógépét, ha nem megszállott játékos, fejleszto, dizájner? Office, zene, film, kép, net és még? Na még? Ennyi. Kérdem én, mi az atyaúristennek kell 3 gigás proci, 1 G memória, 128 MB videómemória?
Nekem 850-es duronom van 128 MB noname memóriával, osrégi 8 MB ATI videókártyával, szintén osrégi Yamaha-csipegovel, noname cdrommal, több éves merevlemezzel, mindez egy "ócska" Fastfame-alaplapon, Win 98-cal, amióta megvan, egyszer sem láttam BSOD-t, fagyást, nincs badsector a hardon, egyetlen hardver-hiba sem történt, és amit meg akartam csinálni, azt sikerült is (nem vagyok játék- és vektorgrafika-buzi). Hiszen mivel jobb a 97-es Word, ha nem 700 megás, hanem 3 gigás procin fut?
Eszem ágában sincs upgradelni, pedig a pénz kikerülne rá.
Természetesen nem ócsárolni akarom az új cuccokat, csak azt akarom kicsit megpendíteni, hogy ez az egész hardver-biznisz szépen elment egy irányba, és szépen leszoktatta a júzert arról, hogy feltegye magának a kérdést: vajon ténylég megéri nekem állandóan upgradelni? Képes vagyok-e valóban kihasználni a nagyobb teljesítményt? Még egyszer hangsúlyozom, nem játékokról és egyéb, hipersebességet kéro alkalmazásokról beszélek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!