Keresés

Részletes keresés

lilive Creative Commons License 2018.11.09 0 6 5633

Bár nem engem kérdeztél, de izgi a felvetés, ezért kotyogok bele. 

Szerintem ez a Dávid-Gábor kapcsolat eléggé egyoldalú volt. 

Korábban leírtam, így nem ismétlem személyiségük jellemzőit, csak ami a mostani kérdést illeti. 

Dávid gátlástalan, érzéketlen, kegyetlen, és magabiztos. 

Gábor gátlástalan, kegyetlen. Érzéketlen is, de nem olyan mélységben, mint Dávid. Viszont egyáltalán nem magabiztos. Neki szüksége van visszacsatolásra. Dávidnak nincs. 

Tehát csak Gábor az, akinek értékes Dávid barátsága. Dávidnak ez nem érdekes, mert nem érdeke.

Előzmény: TonyBrasco (5632)
TonyBrasco Creative Commons License 2018.11.09 -1 4 5632

Lehet Tamás döntésében azt is közrejátszott, hogy egy pici tüske maradt benne amiatt, hogy Fanni legyőzte őt az elődöntő játékban, valamint hogy úgy gondolta (kb hasonlóan, mint Vera), hogy egy játékokban is erős férfi érdemli meg a Survivor címet. Fanni a végén tényleg belehúzott és mutatott valamit, de valljuk meg a játékidő 70%-ban nem volt eredményes és csak napozott meg csacsogott. Én is inkább őt vártam ennek ellenére győztesnek, de annyira Dávid győzelme miatt sem vagyok kibukva. Azért érdekelne mostanság is a többi játékos véleménye, miután látták az egész adást, és még többet tudtak ráaludni az eseményekre, lehet ma már nem úgy szavaznának, ahogy...

Koller Gábor, fogadjunk te is elbizonytalanodtál Dávidban, tart még az a fene nagy "barátság"?! :)

kelso82 Creative Commons License 2018.11.09 -2 0 5631

Ez jo otlet lett volna (leulni, de nem feladva):D

Viszont a bokkeno az az a 20 misi volt, ami tetkent szerepelt.

Előzmény: Gice (5629)
lilive Creative Commons License 2018.11.09 -1 6 5630

"Nem ostoba o, hanem egy jolelku, joszandeku ember, aki alapbol azt hiszi, hogy masok is ilyenek" 

Ok. Igazad van. 

Nézzük részleteiben: "egy jólelkű, jószándékú ember" 

Fannit és testvéreit elhagyták a szülei, a nagyszülők nevelték a 3 gyereket, akik gyerekkorultól dolgoztak, tanzlás mellett, az élet világosabb oldalait hírből ismerik. 

Egy jólelkű, jószándékú ember nem szavazna rájuk? 

"alapból azt, hiszi, hogy mások is ilyenek"  

Alapból elhitte, hogy Dávid jólelkű, és jószándékú, de akkor miért nem hitte hogy Fanni is alapból jólelkű és jószándékú? 

Előzmény: Salvor2 (5608)
Gice Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5629

hát így, hogy belinkeltétek a tartók állását, utólag elég fura a holtak szigetés utolsó párbaj...

az első elődöntő nyilván nagyjából egyértelmű volt, hogy Dávid vagy Tomi - akkor nem lett volna egyértelmű, ha ugyanúgy, ahogy a holtak első párbaján, mindenkinek a testsúlya X százalékát kellett volna megtartania (ahol persze X ugyanannyi minden játékos esetén :))

a második elődöntőt szerintem hozta volna Dávid, ha az elsőt nem nyerte volna

szóval lejtett a pálya, de persze az is igaz, amit írt valaki, hogy ettől függetlenül Dávid saját magának köszönheti a fizikumát

viszont a döntő totál inkorrekt volt azzal, hogy Fanninak ledőlt a 6, és utána hozta Bence a szabályt, hogy akkor elég 6

lehet, hogy én ott akkor Fanni helyében leültem volna, hogy akkor kivárom Dávidot, de fel nem adom, szenvedjen :)

kiváncsi leszek a következő évadra, a tavalyiban inkább az erő dominált szerintem, az ideiben inkább a taktika, jövőre kb. a castingon múlik, hogy mi lesz

ja, és welcome, Beni :)

BitterSweetSymphony Creative Commons License 2018.11.09 0 1 5628

Nem véletlenül nem vagyok fent;-)

Előzmény: szuszetti (5623)
MattMurdock Creative Commons License 2018.11.09 0 3 5627

Így visszatekintve erre az évadra, úgy látom köröket vert az előző szériára karakterekben, taktikázásban, meg izgalmakban. Ehhez képest is csalódás a végső győztes. Több játéknál is lejtett a pálya Dávid felé, és bár lehet nem történt igazi csalás, azért mégis valahogy keserű azt látni, hogy a legnagyobb szociopata nyerte meg a műsort.

BitterSweetSymphony Creative Commons License 2018.11.09 0 3 5626

olyan mintha a gonosz nyert volna a film végén...

Igen, olyan, mintha Darth Vader odanyögné Luke-nak, hogy "én vagyok az apád", aztán szíven szúrná a fénykarddal és együtt röhögnének Palpatine-nal.

Előzmény: Ketrin9 (5572)
kelso82 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5625

mármint ugy ertem, h vkinek a hozzatartozoja, az egyik játékosnak. Nem ertettem mit keres ott:D

Előzmény: kelso82 (5624)
kelso82 Creative Commons License 2018.11.09 0 2 5624

En jeremirol 10 percig nem tudtam ,h kicsoda, azt hittem vmelyik hozzatartozoja is odaulhetett:D:D

Előzmény: Dávidking (5581)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5623

Most örülj, hogy nem vagy fent a FBn!

Mindentől függetlenül borzasztó, ami ott megy, elszomorít, milyen indulatokat vált ki, és milyen förtelmes stílusban nyilatkoznak meg egyesek...

Elképesztő!

Előzmény: BitterSweetSymphony (5621)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5622

De mit nyert ezzel az RTL?
Kötekedés nélkül, egyetlen olyan dolgot említs, ami miatt megérte Dávidot, és nem a népmeséből az okos lány (by Bitter) győztesnek kikiáltani...

-Iliásznak szép tábora volt

-nem ármánykodó, hanem egy igazságosnak (látszó) tag volt

-ott a jó nyert a gonosz ellen

- a két ellentétes karakter kibékült és a barátságukkal hakniztak sokáig, hát milyen megható ez...

De itt?!
Mi ennek a pozitív üzenete?

Nem hiszem, hogy nem tud lejteni a pálya, csak most a nyilvánvaló okot nem látom.

Ettől még lehet.

Előzmény: Ilhilla (5616)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2018.11.09 0 3 5621

Érdekes nem, hogy Tamás jobban van osztva, mint például a Gábor vagy a Dávid? :-) Úgy tűnik, hogy az, hogy ilyen hülye, és hozzájárult ahhoz, hogy Dávid nyerjen, nagyobb bűn, mint, hogy milyen ember Dávid.

Dávidot már osztottuk eleget, ötmilliószor le lett írva, hogy milyen. Ahhoz már nincs mit hozzátenni.

Tamás hülyesége most friss.

És az ember egyszerűen nem hiszi el, hogy miután minden KIDERÜLT, még azután is képes volt Dávidra szavazni...

Előzmény: mapboy (5598)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5620

Igen.

Majd mutatom, ha előkerül.

Előzmény: BitterSweetSymphony (5619)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5619

az egyik kedves játékos elspoilerezte a győztest, már, ha azt annak lehet venni, hogy adás indulás előtt egy képre felmontírozta Dávid nevét.

Mármint a Fb-ra feltette valaki a szereplők közül?

Előzmény: szuszetti (5607)
Sir Gombóc Creative Commons License 2018.11.09 0 1 5618

Ehhez illusztráció:

Miért nem csúszik ki a vas, mikor nem is húzom?

Előzmény: sli64 (5535)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5617

Elfogadom, ez is egy nézőpont!

Előzmény: sli64 (5615)
Ilhilla Creative Commons License 2018.11.09 -1 2 5616

...de nekem nagyon piszkálja az igazságérzetemet! Iliász győzelmébe sokkal simábban belenyugodtam! Nem kellene pedig csodálkoznom a végeredményen, mert a legutóbbi kibeszélőn Rubin Kristóf ódákat zengett Gábor és Dávid ügyességéről, percekig ecsetelte kérdés nélkül, milyen "nagyszerű játékosok"! Ebből már sejteni lehetett, hogy merre lejt az a "sziget"!

Előzmény: szuszetti (5612)
sli64 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5615

Gábor bevédte? Szerintem ő Gábort.

Szandrára senki sem akart szavazni a banános ügy előtt, akkor viszont Gáborék Vikivel szemben ki akarták rakni. Ugye akkor Vera keverése  - meg egy győztes párbaj - miatt úszta meg. Azután megint nem volt sokáig célkeresztben, mivel mindig volt valaki fontosabb. Aztán egyesülés után Emeséhez állt, akkor megint Gáborék akarták kirakni - 2. győztes késes párbaj.

A Holtakon pedig ő adott egy védettséget Gábornak.

Előzmény: szuszetti (5611)
Ilhilla Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5614

Robival kapcsolatban milyen érzelmei, illetve elszenvedett sérelmei lehettek, ami miatt elkezdte fikázni?

Elmondta: mit keres ott az olyan ember, aki nyolc napig kint volt a játékból! Nem folytatta, de azt gondolhatta: ő meg a játék eleje óta a lelkét, minden erejét kiadta a csapatért, mert mindig őt küldték a "harcba", mégis kitették a játékból elég hamar!

Ebben van valami, mert Robi éppen az egyesülés előtt "cseppent vissza", kipihenten, felerősödve. Mondjuk kellett is, mint egy falat kenyér, mert nélküle szegényebb lett volna a műsor! Mennyire sajnáltam, hogy az alkotásait elégették a végén! :-)

Előzmény: sli64 (5609)
lilive Creative Commons License 2018.11.09 -2 6 5613

Veronka egyszerűen tahó, buta, rosszindulatú, hisztis p...csa, (bocsi, nehéz más szót találni) 

Soha nem szerettem, ha valaki a származása mögé bújik.

(Mert ugye én is magyat ember volnék, meg a Gábor is, oszt mégse nincs bennünk semmi közös emberileg.)

Előzmény: Ilhilla (5606)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.09 -1 2 5612

Óvás?!

Csalás?! Ez nem az Olimpia, ahogy itt sokszor hangzott már!

Ez egy olyan műsor, ahol az RTL határozza meg a szabályokat és rúgja fel, ha épp azt akarja.

Ennyi.

Előzmény: Ilhilla (5610)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.09 0 1 5611

Nem tudom, nekem úgy tűnt, hogy nem volt neki hátrány, hogy Gábor bevédte

Előzmény: sli64 (5605)
Ilhilla Creative Commons License 2018.11.09 -1 0 5610

Azt mondtam már, hogy menjetek a fenébe?

Nem tudom, mit szólnának hozzá, ha a holtak utolsó játékában résztvevők egyike megóvná a játékot, amely alapján Dávid visszakerült a törzsi szigetre? 

Gábor: biztos nem teszi meg, mert ő volt Dávid "oldalkocsija", lehet, hogy még a nyeremény sorsáról is előre egyeztettek!

Vera: szerintem nem is tud róla, ha esetleg megtudná, talán megtenné, bár számára is "szent" Dávid személye!

Robi: hatalmas szíve és igazságérzete van, talán megtenné!

Érdekes, hogy a média "nem harapott rá" még a dologra és csapott botrányt, "csalást", vagy legalábbis hátszelet emlegetve!

Előzmény: BitterSweetSymphony (5603)
sli64 Creative Commons License 2018.11.09 0 5 5609

"Nagyon elvitték az érzelmei és az elszenvedett sérelmei!"

Nem, egyszerűen egy tajparaszt. Szegény Robival kapcsolatban milyen érzelmei, illetve elszenvedett sérelmei lehettek, ami miatt elkezdte fikázni?

Előzmény: Ilhilla (5606)
Salvor2 Creative Commons License 2018.11.09 -2 0 5608

Nem ostoba o, hanem egy jolelku, joszandeku ember, aki alapbol azt hiszi, hogy masok is ilyenek.

Előzmény: lilive (5601)
szuszetti Creative Commons License 2018.11.09 0 1 5607

Kedves retekklub, ti pedig menjetek a fenébe.

Nekem azért ez nem kerek!

Mármint, menjenek, helyes, de az nem kerek, hogy Fannival időtlen időkig példálozhattak volna. Emiatt voltam biztos abban, hogy ő nyeri. Aki rá van szorulva, aki aranyosan küzd a nagymamáért és a tesóiért... Minden Fókusz adás álma lenne egy ilyen sztori.

Most meg magukra uszítottak mindenkit...

Hja, amúgy stimm, írtam, hogy az egyik kedves játékos elspoilerezte a győztest, már, ha azt annak lehet venni, hogy adás indulás előtt egy képre felmontírozta Dávid nevét.

Első perctől azon tanakodtam, hogy ez vajon az-e, aminek látszik, vagy....de ezek szerint nem volt véletlen (a kép mostanra persze nincs meg, csak az eredeti)

Előzmény: BitterSweetSymphony (5603)
Ilhilla Creative Commons License 2018.11.09 -2 0 5606

A játék elején ezt írtam:

2018.09.25

A székely embereket mindig csodáltam, meglátjuk, Verára mennyire jellemzőek ezek a tulajdonságok:

Őszinte és egyenes, anélkül azonban, hogy könnyen hívő vagy vigyázatlan lenne. Nem engedi magát se rászedetni, se megcsalatni. Ha észreveszi, hogy valaki rá akarja szedni, ilyenkor veszi elé, amint mondani szokta, a másik eszét. A jobbikat-e vagy a rosszabbikat? Azt már ő tudja. Ezért szokták mondani tréfásan, hogy „a székelynek két esze van”. Igazi katonajellem, szeret nyíltan szemben támadni, de a ravasz ellenfélnek cselt is tud vetni.
A társas érintkezésben barátságos, és mindig igyekszik jó modorú lenni, különösen a magasabb társadalmi állásban levőkkel szemben, anélkül azonban, hogy alázatos vagy meghunyászkodó lenne. Az úgynevezett parasztmodort elítéli s nem tartja magához méltónak. Megvan benne a szabad ember és a született katona önérzetessége és természetes lovagiassága. Jellemző mondása: nem ismerek magamnál nagyobb urat, de kisebbet sem! Érzi és tudja, hogy olyan közösség tagja, amelyhez tartozni érdemes és értékes. Ebben gyökerezik erős  nemzeti érzése. Ez az egyetlen dolog, amelyben az igazi székely soha semmi körülmény között megalkuvást nem ismer.

Sajnos Verában ezek a tulajdonságok szinte alig vannak meg, legalábbis a játéka nem bizonyította, hogy "igazi székely"! Nagyon elvitték az érzelmei és az elszenvedett sérelmei!

sli64 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5605

Annyira sokáig azért nem. Ha Dávidékon múlik, 3-4-ként kiesik. 

Előzmény: szuszetti (5600)
sli64 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 5604

"(mert a lényegét, a taktikai részét még mindig nem érti)" mármint Tamás

Ez a lényeg. Fogalma sincs, milyen játékba jelentkezett. Mikor elmondta, hogy az erő, a győzelmek számítanak, tudtam, hogy Dávidra fog szavazni. Az a gáz, hogy végignézhette az adásokat, és még mindig nem érti (legalábbis nekem ez jött le a mai RTL-es szereplése alapján).

Előzmény: Ilhilla (5597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!