Keresés

Részletes keresés

Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.09.11 0 0 54
Az ember egy ilyen kretén, ha valami kis szőrös, akkor jajjjdecukiii, mókus, cica, hörcsög, satöbbi. De ha rovar, akkor az már elég a kivégzésre, ha több lába van mint hat, akkor pláne. :-/
Bezzeg ha agyoncsapnék egy kiscicusmicust, hogy kifollyon a bele, mindjárt rondákat kiabálnátok. :->
zsunya Creative Commons License 2003.09.10 0 0 53
Oké nem védett. Azért nem gyilkolásznék le minden lényt ami nem felel meg az esztétikai érzékemnek. Tedd ki, tartsd távol, szólj a kedvesednek, hogy lakolja ki, de nem kell agyonütni. Egy moly vagy szúnyog az még hagyán. De ez a szegény, aki ritka ezést védendő. :-D

Előzmény: Sam R.A. Banesh (52)
Sam R.A. Banesh Creative Commons License 2003.09.10 0 0 52
Aszonnya: ritka, ezért védendő. Nem védett. Az más.

Én hívnám a Kedvesemet, hogy csapja agyon, de ő eredetileg biológus, ezért csak kitenné a lakásból. Ez így pont ideális, hiszen az ijedtségből fakadó vérszomjnak is elegett tehetnék, meg a randaság is életben maradna.

Előzmény: zsunya (49)
Creative Commons License 2003.09.10 0 0 51
Az ész megáll, de komolyan ....
Előzmény: zsunya (49)
ARic Creative Commons License 2003.09.10 0 0 50
És a hangyákat megölhetem?

Szerinted egy villámgyors bogarat hogy lehet kisöpörni?
Ha kirázom az ablakon, azzal aztán megoldom. Két perc múlva újra visszajön.
Majd megkérem őket, költözzenek hozzád...

Előzmény: zsunya (49)
zsunya Creative Commons License 2003.09.10 0 0 49
Felhivnám a figyelmedet a 31 számú hozzászólásra. Védett, hasznos. Tedd félre a kis egódat, és ne ölj meg többet lécci. Seperd ki vagy rázd ki egy ronggyal vagy ilyesmi. Életbarát megoldást is választhatnál a gyilkolászás helyett.

Köszi
Zsunya

Előzmény: ARic (48)
ARic Creative Commons License 2003.09.10 0 0 48
Ez nem ugyanaz, mint a silverfish (magyarul hivatalosan: ezüstös pikkelyke), amit panelben is lehet látni. Az kicsi, lapos, és ezüstös.
Ez viszont tényleg 5-6 centi, és vörös. És undorító!!! Mi otthon (kertváros) heti egyet mindig megölünk (!).
Előzmény: Classic Girl (43)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.05.03 0 0 47
Nyugi, ő dönti el a köztetek levő távolságot, mert nagyon gyors. És azért is nyugi, mert nagyon nehéz észrevenni. Lehet, hogy most is fél méterre van tőled. ;-D
Előzmény: szeszko (46)
szeszko Creative Commons License 2003.05.03 0 0 46
Megelőzést mondjatok, mivel kell befújni a kéglit, hogy ez a horrorlény be ne tegye a lábait???? Annyira undorka, a közelébe se mernék menni, nemhogy rálépni!
Timna Creative Commons License 2003.05.03 0 0 45
vészhelyzetben a lábai elhagyásával védekezik, tehát túlélés szempontjából előnyös tulajdonság kötődik ehhez a sok végtaghoz.
Előzmény: Törőlt_nick (42)
H_G Creative Commons License 2003.05.03 0 0 44
Ebből a rondaságból én már kettőt is agyoncsaptam a konyhámban (nem panel), de azok sokkal kisebbek voltak, max. 2 cm. Meg kell mondjam, ha a legközelebbi hasonló alkalommal ott terem egy rovartudós/vadőr és a féreg védettségére hivatkozik, akkor ő is fog kapni párat az összecsavart Népszabival :)

Előzmény: SzaLa (31)
Classic Girl Creative Commons License 2003.05.03 0 0 43
Sziasztok.

olvasgatom am a topicot. en az usaban elek, es tegnap mutatom a ferjemnek hogy milyen allatot talaltak magyarorszagon a varosban. azt mondja..oh...ne csodalkozz ha itt besetalnak ilyen bogarak, ez itt mindennapos. hat jol beszartam. a hideg is razott.

ugy hivjak itt hogy silverfish. (ezusthal).

Törőlt_nick Creative Commons License 2003.05.02 0 0 42
azt szokták mondani, hogy a természet nem szereti a pazarlást. Akkor mondja már meg valaki mi az úristennek ezeknek a lényeknek ennyi láb?? És akkor még az ezerlábúakról nem is beszéltem.
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.05.02 0 0 41
esetleg egy tajvani óriás scolopendra? :)


Előzmény: szeszko (40)
szeszko Creative Commons License 2003.05.02 0 0 40
Azt derítsétek ki, milyen állat a természetes ellensége, beszerzek belőle egy példányt... jobb félni, mint megijedni. De én rohadtul megijedtem, amint megláttam a képet!!!
Timna Creative Commons License 2003.05.02 0 0 39
hű de randa, melyik az eleje? :)
Előzmény: Mustafa HalifaX (-)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.05.02 0 0 38
Na tegnap este találkoztam egy másik centipedével. A klotyón ültem, amikor átspurizott a letolt gatyámon. :-D Egy pillanatra elgondolkoztam, hogy milyen csúnyát is mondjak.
Ez csak 3 centi körül volt, picike törékeny valami az előzőhöz képest. Bebújt egy falhoz támasztott deszka mögé. Benéztem, volt ott egy pók is, de nem verekedtek össze...
rali Creative Commons License 2003.04.30 0 0 37
Ez a mittoménmi a csatornában él és kimászott egy kicsi időre a lefolyó lyukán.Panelban már láttam ilyet.
Előzmény: Mustafa HalifaX (36)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.04.30 0 0 36
Köszöm szépen.
A gép egy Fufi FinePix 2800 Zoom.
Makróval, 5-10 centiről, automata vakuval készült a kép.
Előzmény: Törőlt_nick (35)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.04.30 0 0 35
Ja, mielőtt elfelejtem: Halifax mester, gratula a kiváló minőségű fotóért! Simán elmenne egy szakkaönyvben. El ne dobd a képet!
Mivel csináltad, ha nem titok?
Ungary Betyár Creative Commons License 2003.04.30 0 0 34
Szerintem ez valami ujfajta jappán icé , kintegrált áramkör kitinypáncélba...vagy mija szösz...
Ryan Creative Commons License 2003.04.30 0 0 33
Akkor ez tényleg valami mutáns változat lehetett.
S.C. HalifaXiensis :-)
Előzmény: Mustafa HalifaX (25)
PaMacsKa Creative Commons License 2003.04.30 0 0 32
Elég randa :\

Gyerek nem ijedt meg tőle?

Előzmény: Mustafa HalifaX (-)
SzaLa Creative Commons License 2003.04.30 0 0 31
A százlábúak az ezerlábúakkal ellentétben éjjeli életmódú, ragadozó állatok. Szelvényeik száma 15 - 181 közötti, de ezeken legfeljebb 1-1 pár láb lehet. Hazánkban is gyakori a barna százlábú (1. ábra). Ritkább, s ezért is védendő állat a riasztó külsejű, de igen hasznos légyölő pókszázlábú (2. ábra).
Előzmény: szega (24)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.04.30 0 0 29
Hát az úúúúgy volt, hogy akkor ő még békésen ücsörgött ottan, még a vaku se zavarta, csak akkor kezdett volna rohangálni, amikor megmozdítottam a törölközőt. Erre én nagy gonoszul rádobtam a törölköző távolabbi sarkát, és így ő volt a töltelék egy kvázi törölköző-szendvicsben. Ezután kiráztam az ablakon túlra.
Előzmény: Törölt nick (27)
Spanci Creative Commons License 2003.04.30 0 0 28
Biztos előtte lefújta hajlakkal:o)
Előzmény: Törölt nick (27)
Vad Creative Commons License 2003.04.30 0 0 26
Lehet, hogy fordítva nézted? :)
Előzmény: Mustafa HalifaX (25)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.04.30 0 0 25
Ez bizony 6 centi volt! Bááár, ha így jobban belegondolok, lehet, hogy 9... :-D
Előzmény: sip pista (21)
szega Creative Commons License 2003.04.30 0 0 24
Tudomásom szerint nem védett, Anteris topictárs honnan vette ezt?
Vad Creative Commons License 2003.04.30 0 0 23
Mer nem lakunk a erdőbe vazz!
Így nicknévvel azt is el merem árulni, hogy a szúnyogot is leütöm ám (nyáron)
Előzmény: sip pista (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!