Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 2023.02.03 0 0 163

Nem tudjuk milyen mély a pocsolya. Nem tudjuk kikerülni az út szélén, mert jön mögöttünk autó, busz. Nem tudjuk milyen mély a pocsolya alatt a kátyú...

XNC Creative Commons License 2023.01.26 0 0 162

Ha nem viszed a napszemüveget, biztos lehetsz benne, hogy tűzni fog a nap.

Ha viszed, akkor meg borongós idő lesz....   :)

SzeZo Creative Commons License 2023.01.19 0 0 161

Ha bármilyen okból 170-es helyett 175-ös hajtókar hosszúságú hajtóművet kapsz és nem bírja a térded, ne reménykedj.

Hiába rendelsz 170-est ebből a márkából (Sora, országúti) nem teheted majd át a lánckerekeket, mert az egyik ötkaros, a másik négy.

 

Talán nem a legjobb, de ennyi idő után elfér itt...

Előzmény: vizus (159)
orygabor Creative Commons License 2023.01.19 0 0 160

Mi az, mi történt?

Előzmény: vizus (159)
vizus Creative Commons License 2023.01.19 0 0 159

Mintha leállt volna a topic. Ezek szerint már mindent megírtunk?

vizus Creative Commons License 2012.06.09 0 0 158

Persze, szigorú jogi értelemben a topic közös tulajdon, mindenki, csak a saját szövegeinek birtokosa, hacsak az index szabályzata mást nem mond. Viszont szigorú jogi értelemben sajnos illegális másolatnak tekinthető minden másolás, ha rajztanárként egy képet meg szeretnék mutatni a netről a gyerekeknek, nem menthetem le a winchesterre, csak úgy mutathatom meg, hogy előttük felmegyek a weboldalra, megmutatom, aztán kiürítem a templat könvytárat.  A gyakorlat viszont más, pl. ha valaki ki akarna adni, egy kerékpáros Murphy könyvet, akkor megkeresné a hozzászólókat, engedélyt kérne, a nyereséget ( ha lenne) felajánlaná valakinek, szétosztaná, szervezne belőle egy túrát, vagy bulit, stb.

Én egyszerűen csak összeraktam egy kis szöveget, (elkezdtem korrigálni a betűelütéseket, úgy egyharmadnál járhatok) hogy egyben legyen olvasható, ha gondolod átküldöm neked, tedd fel a weblapodra, én meg majd hivatkozok rá az enyémen.

 

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (157)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.06.08 0 0 157

Itt egy kis félreértsé van, mert adatvédelmi kérdés a hozzászólások mentésekor nem merül fel. Maximum szerzői jogi kérdés lehetne, de ha magáncélra lementesz vagy kinyomtatsz bármit, amit az interneten találtál, azellen senkinek nem lehet kifogása. Csak a terjesztéshez kell engedély. Különben is, a topik nem az enyém, csak amit én írtam bele. :-) Tehát jó olvasgatást!

Előzmény: vizus (156)
vizus Creative Commons License 2012.05.31 0 0 156

Kedves SK! Megsértettem adatvédelmi szabályzatodat, lementettem magamnak az összes hozzászólást. Ha kapok tőled egy ilyen értelmű mailt, természetesen törlöm. De ha gondolod, és még nem tetted volna meg, kicsit megszerkesztem, megküldöm neked, és lesz egy összefüggő szöveged.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.15 0 0 155

Korlátozottsági következmény: ha napokig minden délután szembefúj a szél a hídon, reggelente, amikor jó lenne az iránya, és sietsz a munkába, még nem támad fel.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (-)
Coppi kópé Creative Commons License 2011.07.13 0 0 154

 Megreszkírozni az ivást, tíz kilós pakkal, sok böhöm teherautó között. Ezt olvosni is rémület3-ön.

 

Jól van tudom irány az ágy!:)

Előzmény: SzeZo (153)
SzeZo Creative Commons License 2011.07.13 0 0 153

Mé' nem alszol te ilyen korán?:-)

A Budafokin nem mertem megreszkírozni az ivást a tíz kilós pakkal, mert kicsit sok böhöm teherautó kerülgetett.

Előzmény: Coppi kópé (152)
Coppi kópé Creative Commons License 2011.07.13 0 0 152

Három évet kellett várni erre a nagy igazságra! Lehet, meg kéne tanulnod menet közben inni!

Bár lehet, akkor meg már nem is lennél szomjas.:)

Előzmény: SzeZo (151)
SzeZo Creative Commons License 2011.07.12 0 0 151

Ha megfogadod, hogy a következő pirosnál biztosan iszol a kulacsból (mert a teherautók között, felcuccolva, dülöngélve nem igazán egészséges), akkor hihetetlen hosszú zöldhullámra számíthatsz.

Amikor viszont végre szomjadat oltottad, szinte minden következő lámpa megfog.

Konnektororrú Creative Commons License 2008.08.30 0 0 150
Közbe' nem is anya, hanem imbuszcsavar ;-)
Előzmény: Konnektororrú (149)
Konnektororrú Creative Commons License 2008.08.30 0 0 149
Ha a biciklit megpróbálod besuvasztani a liftbe, akkor holtbiztos, hogy vagy az elsőtengely akad a pulóveredbe, vagy a pedál a gatyádba, illetve a liftajtóba.

Bár tegnapelőtt volt egy antimurphym. Innen a Blahától Nagytéténybe mentem keróval, majd onnan vissza, és csak kábé 100 méterre a lakásomtól tört el a nyerget a nyeregcsőhöz rögzítő anya, pedig igazi murphológia lett volna monnyuk a XXII. Lehányka utcától kiállva hazakerózni ;-))
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.07.14 0 0 148
További folyománya:
Ha úgy állítod fel a sátradat, hogy hátulról érje a szél, éjszaka biztosan megfordul a szélirány, és oldalba kapja a sátrat. Persze csak ha orkánerejű.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (-)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.10.06 0 0 147
Ha egészséges vagy, és a kerékpárod is rendben van, elmarad a felvonulás. :-(
Előzmény: Don Palesz (142)
SzeZo Creative Commons License 2006.10.06 0 0 146
Ha leszereled a sárvédőidet, mert már régen esett és egy darabig nem is fog, akkor a hűvös októberi éjszaka ellenére is jól fellocsolják az utcákat.
SzeZo Creative Commons License 2006.05.15 0 0 145
Bármennyi rövidujjú mezed is van, kizárt dolog, hogy két egyforma hosszúságú szárú legyen közöttük. Így aztán szép vonalkódosra süttetheted a karjaidat.
gyrk Creative Commons License 2005.08.19 0 0 144
pontosítás: egy bizonyos menetsebesség felett minden szél ellenszél.
Előzmény: paradox (143)
paradox Creative Commons License 2005.08.17 0 0 143
hello all. tapasztalatom szerint: egy bizonyos menetsebesség felett minden szél, ami nem hátszél, ellenszél.
Don Palesz Creative Commons License 2005.07.21 0 0 142
Ha bringás felvonulás van, éppen lázas beteg vagy.
Ha nem vagy beteg és el tudsz menni, kilyukad a belsőd.
Don Palesz Creative Commons License 2005.07.21 0 0 141
Ja a másik kettő is tapasztalat szülte:)
Előzmény: Don Palesz (140)
Don Palesz Creative Commons License 2005.07.21 0 0 140
Ha bicajjal mész, 1 (jó) bringás csajjal sem találkozol.
Bezzeg ha villamossal mész....(tapasztalat)

Ha a járda közepén megy előtted egy gyalogos neked háttal, akkor ha balról akarod előzni, akkor balra, ha jobbról akarod előzni, akkor jobbra kezd tartani.

Ha autóúton mész, és az eddig piros lámpa zöldre vált, akkor az előtted álló autó - amely mellett nem férsz el - vezetője biztos, hogy el fog mélázni és csak néhány másodperc múlva indul el.
SzeZo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 139
Az útburkolat jegesedésének valószínűsége egyenesen arányos a kanyar hajlásszögével.
zolius Creative Commons License 2004.09.22 0 0 138

ha mégis lenne jelzés, elágazásban pont a legközépen levő fán van, irányjelölés nélkül...

 

+ a környék összes lovastúrázója arra az útra szokott rá, melyen mész

Előzmény: alvorada (137)
alvorada Creative Commons License 2004.09.21 0 0 137
Ha mégsem a fák dőltek az utadba, akkor mondjuk félúton eltűnnek a jelzések (levakarták őket), vagy simán felszántották az ösvényt, hogy több időd legyen a természet szépségeiben gyönyörködni...
Előzmény: zolius (136)
zolius Creative Commons License 2004.09.20 0 0 136
Ha az az elvetemült ötleted támad, hogy márpedig a túristajelzésen tekersz el A-ból B-be, az erdő összes fája az ösvényre keresztbe dőlve végezte földi pályafutását, s mind legalább akkora, hogy a lánckerék leérjen.
alvorada Creative Commons License 2004.09.16 0 0 135
Persze ez megmagyarázza, miért is találkoztok olyan ritkán! :)
alvorada Creative Commons License 2004.09.16 0 0 134
Rég nem látott barátod nagy unszolások árán ráveszed egy kis bicajozásra. Tuti, hogy pont akkor fog leszakadni az ég, amikorra a kirándulást terveztétek.
Rosszabb esetben féltávnál következik be az évszak legkiadósabb esőzése, és ráadásul jó messze van a legközelebbi aszfaltcsík. :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!