Keresés

Részletes keresés

hoichi Creative Commons License 2014.10.06 0 0 88

A ,,keresztények" a vádló szerepében is szeretnek tetszelegni, ha sor kerülne ilyesmire, akkor nem árt, ha tudod.

Előzmény: mak mak (82)
Never Man Creative Commons License 2014.10.06 0 0 87

Az Úr tesz tégedet próbára mint Ábrahámot (aki mellesleg elbukott a teszten:-)

Előzmény: mak mak (82)
DaBow Creative Commons License 2014.10.06 0 0 86

Az ilyen embereket ne tekintsd testvérednek. Ne közösködj velük, kerüld el őket, jobb lesz az életed nélkülük.

Előzmény: mak mak (82)
elterito Creative Commons License 2014.10.06 0 0 84

Nekem ugyan nem mondták azt, amikor meghalt a feleségem, hogy nem imádkoztál eleget (bár most úgy rémlik, valami hasonlót mégis), de azt a halála után egy héttel mondták, hogy sebaj, adazúr másikat cserébe.

Előzmény: mak mak (82)
mak mak Creative Commons License 2014.10.05 0 0 82

azon szoktam gondolkodni hogy mi lesz ha beteg leszek? akkor a keresztény testvéreim azt fogják mondani, hogy nem imádkoztál eleget, nem vagy Isten akaratában

 

van egy ismerősöm akinek meghalt a felelsége, és erre a keresztény testvérei ilyeneket mondtak neki

mak mak Creative Commons License 2014.10.05 0 0 81

a keresztény testvéreimtől rettegek

körömpörkölt Creative Commons License 2003.06.04 0 0 80
gyorsan! siess! szólj a moderátoroknak, hogy azonnal töröljék az előző hozzászólást!!!

Hiszen ők az egyetlenek, aki megvédenek téged a világtól, és igazságot tesznek bomlott képzeletedben :))

nyiss még ilyen topikokat! Írjál sokat! Már-már azon voltam hogy fölhagyok a fórumozással, de te visszarántottál! Te tettél valamit értem! :))

örömMilGra

Előzmény: körömpörkölt (79)
körömpörkölt Creative Commons License 2003.06.04 0 0 79
:))))) heeeeeeee

Endi!

Te még mindig akkora fasz vagy, mint ide Lacháza :) És messze van :))

találó a nicked egyébként

örömpörkölt

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (64)
Futrinka utcai polgár Creative Commons License 2003.05.09 0 0 78
Rettegek az ilyen topicoktol. De ugyanakkor jol szorakoztat is. Buggyanjon csak a felszinre a lelek sotetsege! :)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.05.05 0 0 77
Bivisz!
Azt hiszem ez minden vitara ervenyes, amit itt az indexen folytattam... :)
bivisz Creative Commons License 2003.05.01 0 0 76
Kedves Bendegoose!

Köszönöm tanácsodat, igyekszem megfogadni.
Béke neked is...
b.

Előzmény: Bendegoose (69)
bivisz Creative Commons License 2003.05.01 0 0 75
Kedvcesn Endi!

Semmi gond nincs, nem sértettél meg.

"Valoszinuleg ha eloben menne a vita nem lenne ilyen veszekedes belole."

Ez egy szép, megfontolandó, ÉRTÉKES gondolat volt tőled.

Béke
b.

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (71)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 74
Mit?
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (73)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 73
azt csak hirtelen felindulasbol irtam
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 72
Ha nem vársz tőle semmit, akkor miért nyitottad ezt a topikot?
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (50)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 71
Bivisz!
Bocsass meg ha ebben a topicban megsertettelek, vagy ugy erezted, hogy megsertettelek.
Valoszinuleg ha eloben menne a vita nem lenne ilyen veszekedes belole.
Szoval bocsass meg!
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 70
igen, ram az jellemzo, hogy unatkozom...

bivisz pedig a szuperhos

Bendegoose Creative Commons License 2003.04.29 0 0 69
Kedves bivis!

Ne foglalkozz vele...
Bár neked köszönhető, hogy kiderült, ez a topic is csak egy ócska provokáció. Endinek semmi (új) baja nincs, csak egyszerűen unatkozik, és így üti agyon az időt.

Te többet érsz annál, hogy ilyen butaságokra ennyi időt pazarolj. Meggyőzni meg nem fogod, ahhoz túl nagy az egója az elvtársnak.

Üdv

Bende

Előzmény: bivisz (68)
bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 68
"Es jo, hogy itt voltal! Jo pelda voltal arra, akiktol sokkal jobban rettegek, mint egy csak bulizasnak elo fiataltol."

Jaja. A GONDOLKODÓ, kritizálni merő embertől, például. :-)
Jézust meg ne idézd nyakra-főre, az ő szavai erősebbek annál, hogy "csak úgy" használja az ember.
Na jó hétvégét.

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (66)
bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 67
Kedves Endi!

Megleptél, mert ez egyszer rátapintottál, de nagyon jól: "Mert Kafka ezt teszi, meghozza igen szelid modon es zsenialisan."

Stimmel. Csakhogy Heller és a többiek is ezt teszik, nem is akárhogy (ha olvastad, tudod, ha nem akkor..). Kafkát meg most is ovasom (hanyadszorra írom ezt le????), csak nem annyit, mint akkor. Változtam, ahogy mindenki más változik. Így már érthető, vagy tovább zanzásítsam?

Még mindig fontosabb neked a szembenállás, mint a közös platform, legyen.

"Na mindegy, én akkor is mosolygom rátok,
ha ti már a gonosszal együtt háltok,
bízom bennetek, ti sok kedves emberek,
üdvözlésre váró ugyanmár higgyetek!
HIGGYETEK!"

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (64)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 66
Bivisz!
Es jo, hogy itt voltal! Jo pelda voltal arra, akiktol sokkal jobban rettegek, mint egy csak bulizasnak elo fiataltol.
Pedig ez nagy szo!
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 65
Na idefigyelj bivisz. En SOHA nem fogok menozni azzal, hogy hova mentem el meg kiknek a sorsaval foglalkoztam. Veled ellentetben.
De legyen csak nagy arcod tovabbra is, es legyel buszke onmagadra. Menozzel azzal, amit tettel. Es nezd le azokat, akikrol azt hiszed, hogy nem tettek soha semmit.

Ajanlom neked is Jezust, bar valoszinu Ot is lenezed:

Mát 6,2. Azért mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, a hogy a képmutatók tesznek a zsinagógákban és az utczákon, hogy az emberektől dícséretet nyerjenek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.
Mát 6,5. És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.
Mát 6,16. Mikor pedig bőjtöltök, ne legyen komor a nézéstek, mint a képmutatóké, a kik eltorzítják arczukat, hogy lássák az emberek, hogy ők bőjtölnek. Bizony mondon néktek, elvették jutalmukat.

Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 64
bivisz!
mielott barmit irnal, elmondom mi neked a bajod.

Ha barki kritizalni meri a szent emberiseget, az a mumus. Barki rosszat mer mondani, az mumus.
Ezert dedos a Kafka, ezert kell rajta "tullepni", es olyan irokat keresni, akik irnak mindenfelet, de semmi konkretat az emberrol, semmi olyat ami azt mondana, hogy az ember a hibas, az ember a rossz.
Mert Kafka ezt teszi, meghozza igen szelid modon es zsenialisan.

De te persze mar tulleptel rajta.

Errol egyik ismerosom jut eszembe, aki azt mondja "en idealista vagyok, de nem akarom megmondani mi a jo es a rossz".

bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 63
Újra, mert elsőre elszállt...

"te meg milyen nagy dolgokat tettel, es milyen nagyon szerenyen beszelsz ezekrol a tetteidrol"

Te felhoztad a rockzenét (hogy én túlléptem rajta, stb.) Az a zene nem arról szól, hogy otthon, vasalt ingben konszolidáltan ülök a vasárnapi ebédnél. Inkább az van a rockban, hogy "irány az utca". De ezt egy szobalázadónak hiába mondom. Te még azt is támadnád, aki melléd állna. Nem azt mondtam, hogy nagy dolgokat tettem. Azt mondtam, hogy több a tapasztalatom, és ez így is van. Azt mondtam, hogy TE nem szenvedsz, mások viszont (akiknek a hangja nem fog hozzád elérni soha) viszont igen.

"en sosem tettem ilyeneket mint te, csak nyafogok tudatlanul"

Hát, igen. Ezegyszer beletrafáltál. Ha egyszer is látnád milyen rossz másoknak, nem nyomatnád tele a világot a hasmenéseiddel, mert már lenne viszonyítási alapod.

Olyan vagy, mint Avi vagy IG: nem hozol konkrétumokat. Csakhogy ők (bár nem kedvelem őket) egy kicsivel jobbak mindenfajta témában. De alapvetően neked is csak az kell, mint nekik, hogy foglalkozzanak veled. Eddig én adtam neked ezt az örömet. Na, de innentől már többiekre hagyom. Hogy velük, velünk is úgy beszélj (azaz emberi hangon), mint pld. Don V-vel a Keresztény metál" topikban, vagy a műholdas-filmes haverjaiddal, az úgyse lesz soha.

Kellemes hosszúhétvégét az ide íróknak, hanyagoljátok a netet, kiránduljatok sokat, mert szép az idő.
hali
b.

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (62)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 62
bivisz
en sosem tettem ilyeneket mint te, csak nyafogok tudatlanul

te meg milyen nagy dolgokat tettel, es milyen nagyon szerenyen beszelsz ezekrol a tetteidrol

a dedos meg en vagyok

te pedig mar felnottel

bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 61
"te total nem ertesz engem
ami nem baj, csak akkor ne irj ilyen sokat! :)"

Miért kéne, hogy értselek, téged, a rettegésedet, miért kéne ezzel foglalkozom? Annyira nem vagy fontos nekem. Megnézem mit csinálsz, néha tetszik, néha meg nem. Ennyi. Sokat írok, mert azt írtad, hogy szeretsz olvasni. Ez olyan baj? Úgyis minden harmadik szót átugrasz a mondandómból. (Remélem nem teszed ugyanezt akkor is, mikor olyan könyveket olvasol, amire hovatkozol. Tudnék olyan idézetet hozni Kafkától, amiről meg nem mondanád hogy az.)

"szerintem te nem felnottel, egyszeruen a problemakat nem megoldod (nem is akarod megoldani), hanem elfelejted mint a mai fiatalok... happy elet, gondolkodas nelkul"

Nem ismersz, ami nem baj, de csak hogy tudd: bár fiatalabb vagyok nálad, van annyi tapasztalatom, mint neked, sőt több is. Nem vagyok happy és nem vagyok fiatal. Igazság szerint néha tök öregnek érzem magam. (Ergo felnőttem.:)) A depit sem azért hoztam fel, mert azt gondolom hogy te abban szenvedsz. Megint nem olvasod, amit írok, vagy nem tudod értelmezni.

Te panaszkodsz, hogy neked rossz, rettegsz stb. Menj el egyszer a Pető Intézet vagy a Vakok Intézete felé. Beszélgess állami gondozottakkal, hajléktalanokkal, úgy, ahogy én tettem a "kallódó" fiatalságomban, depressziósan, 18 évesen, amikor gyakran csavarogtam erre-arra. Látni fogod, hogy neked semmi bajod nincs, csak az egód. NEKIK rossz a dolguk, és el se jutnak egy billentyűzetig, hogy leírhassák. Amíg tömeget látsz, nem látod az egyének szenvedését. (Az erdőtől a fát, stb.)

Neked van állásod, jól fizet (digitális kamera, ugyeugye), van 24 órás nethozzáférésed, van szabadidőd, de te mindent arra használsz, hogy ide írogatsz, elítéled azokat akik fikáznak és/vagy osztják az észt, miközben te ugyanezt teszed.

Mondom, csak egyszer látogass el azokhoz egyszer, akiknek TÉNYLEG rossz. Utána köszönetet fogsz mondani Istennek, hogy nem vagy az ő helyükben.

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (60)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 60
nekem ugyan semmi kozom a depressziohoz!
te total nem ertesz engem
ami nem baj, csak akkor ne irj ilyen sokat! :)

szerintem te nem felnottel, egyszeruen a problemakat nem megoldod (nem is akarod megoldani), hanem elfelejted
mint a mai fiatalok... happy elet, gondolkodas nelkul

bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 59
Kedves Endi!

"bivisz, te nem tulleptel kafkan, hanem atleptel rajta"

Mivel olvasom, nem léptem át-egyszerűen nem ő határozza meg az életemet, és nyilván fiatalabb koromban sem azt láttam benne, amit te. Nyilván Kafka azért írta a műviet mert tudta, lesz egyvalaki épp Magyarországon, aki majd megérti őt, és akkor már nem volt hiába...hehehe...

"mert gyerekes vagy (legalabbis ha te mondhatod ezt ram, kafkara, a rockzenere, akkor en is mondhatom rad - bar en alsobbrendu vagyok)"

Na ezért nem érdemes veled beszélgetni. Mert bár nem vagy rossz fej, de nem tudsz elvonatkoztatni és dolgokat értelmezni. Csak a saját igazságodat akarod viszontlátni. Ez nem fúrum és nem vita.

Konrétan MIKOR mondtam, hogy gyerekes vagy? És azt, hogy alsóbbrendű vagy? He? HOL és MIKOR? Mindenki megérti első olvasatra amit leírtam, de te nem. Arra utaltam, hogy az ÉN gyerekkorom meddig tartott, hogy a depresziós korszakomnak vége, mert bár ma is hallgatok metált meg mindent amit akkor, de nem vagyok azon a szinten, mikor hosszúhajú, feketébe öltözött figura voltam. Hiába hogy te vagy az idősebb, azt hiszem neked ezeket nem sikerült magad mögött hagynod. Ehhez nekem és a fórumozóknak semmi köze. Segítséget nem fogadsz el, talán te így érzed jól magad, ha előbb provokálsz, erre megbántanak, így van okod keseregni, hogy milyen kegyetlen a világ.

Remélem rájössz egyszer arra, hogy az élet valóban szép. Akár a vallás által, akár magadtól, de remélem látni fogod milyen szép az élet és mennyire jó hozzánk az, aki mindezt adta nekünk.

"Písz"
b.

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (58)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 58
bivisz, te nem tulleptel kafkan, hanem atleptel rajta

mert gyerekes vagy (legalabbis ha te mondhatod ezt ram, kafkara, a rockzenere, akkor en is mondhatom rad - bar en alsobbrendu vagyok)

bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 57
Kedves Endi!

Lehet, de az is lehet, hogy nem úgy ÉRTELMEZEM, ahogyan te. Mindenkinek mást mond egy mű. Az én jelenlegi életemet nem tudja kitölteni csak egy író, ezért olvasok mindenfélét.

Hiába bizonygatom neked, hogy értékes ember vagy, te nem hiszed el. Miért?

Ajánlott íróként József Attila jutott még eszembe, aki írt valami olyasmit, hogy "ezt az emberiséget, hisz ember vagy, ne vesd meg."

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!