Keresés

Részletes keresés

SindbaD Creative Commons License 2003.05.15 0 0 7
Köszi, nagyon hasznos infók ezek elindulásnak.

Ha megszűnnek a telepítési gondjaid valamint lesz időd, az ugráspontokról bővebben is írhatnál, vagy, hogy mire keressek ezzel kapcsolatban...
Üdv: SindbaD

Előzmény: PapírTigris (6)
PapírTigris Creative Commons License 2003.05.15 0 0 6
Bocsi, hogy megint csak gyorsan és röviden félmegoldásokat írok...

0. megoldás csinálsz egy egyedi azonosítót, hozzárendelsz egy feltűnő színt, és van valami hasonlód. pl "!%!".
Ilyesmin alapul pl a "TODO" kiemelése megjegyzésekből, avagy a "{{{" és "}}}" jelek.

Kicsit ügyesebben ugráspontokat is lehet csinálni. Avagy tudsz nyitni egy másik ablakot, amiben egy szűrőn keresztül látod a file-t... pl csak azokat a bizonyos sorokat. És lehet, hogy sokkal egyszerűbben , és biztos, hogy ennél még sokkal többet is lehet.

Nekem most épp telepítési gondjaim vannak:)

Előzmény: SindbaD (5)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.14 0 0 5
Remek, köszönöm :)

Akkor még valami, de lehet, hogy ez már a kiváló GVIM-nek is túl sok:
- a markkal megjelölt helyeket nem lehet, valahogy láthatóvá tenni ? Így nem nagyon lehet megjegyezni őket.
A TextPad nevű editorban az egyik leghasznosabb funkció, hogy bookmarkolni lehet sorokat, úgy, hogy a bookmarkokat látni is lehet, azután végre lehet hajtani a megjelölt sorokon egy műveletet (pl. törlés).
Ilyesmit vajon lehet tenni ?

Üdv: SindbaD

Előzmény: ex_lx (4)
ex_lx Creative Commons License 2003.05.14 0 0 4
Nincs mit.

Az akt. könyvtár (felteszem, erre gondoltál): beszúrod a parancssorba, hogy `pwd`.

Előzmény: SindbaD (3)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3
Köszi.
Közben a % - re rájöttem. azt esetleg nem tudod, hogy a könyvtárat is át lehet adni valahogyan ?

A syntax.vim-ben valóban szerkeszthetők a színek, thx.

GUI: hátha valakinek hasznos lesz: set gfn=font_neve módon lehet a kívánt betűtípust belőni.

Mégegyszer köszi.

Előzmény: ex_lx (1)
SindbaD Creative Commons License 2003.05.14 0 0 2
Köszönet a newsgroup címért !
... meg az online manual is jónak tűnik :)
Előzmény: PapírTigris (0)
ex_lx Creative Commons License 2003.05.14 0 0 1
hogyan adom át paraméterben az aktuális forrásfile-t ?

Egy % jellel.
pl:
:make %

És ha már sikerült átadni, a kimenetet át tudnám irányítani egy GVIM-beli ablakba,

Hmm... erre nincs ötletem, de

hogy lássam az eredményt ?

új ablak nélkül is látni fogod.

- Syntax highlight: Hol szerkeszthetem át a színeket ? A syntax file-ok megvannak,
érthetőnek tűnnek, de nincs bennük semmi a színeket illetően.

Nézd át a $VIMHOME/syntax/syncolor.vim fájlt.

A többire ismét nincs tippem.

Előzmény: SindbaD (-)
PapírTigris Creative Commons License 2003.05.02 0 0 0
Üdv!

Úgy látszik 'itt' nem népszerű a gVim...

Először is ajánlom figyelmedbe az online manualt... könnyebb benne keresni.

Másodszor a comp.editors newsgroupot, na ott vannak a VIM guruk, és visszamenőleg rengeteg hasznos infó.

Harmadszor a kérdéseidre... mingyá' megpróbálom összeszedni magam...

Előzmény: SindbaD (-)
SindbaD Creative Commons License 2003.04.25 0 0 topiknyitó
A címben szereplő editor használatával kapcsolatban szeretnénk 5leteket kapni azoktól, akik profik a használatában. Néhány kérés, amire nem találtam megoldást a manualban (vagy nincs, vagy rosszul kerestem):

- Hogyan lehet lefordítani az aktuális forrásfile-t ? Addig eljutottam, hogy pl. java.vim-be beírni: set make=makeprg javac , de hogyan adom át paraméterben az aktuális forrásfile-t ? És ha már sikerült átadni, a kimenetet át tudnám irányítani egy GVIM-beli ablakba, hogy lássam az eredményt ?

- Syntax highlight: Hol szerkeszthetem át a színeket ? A syntax file-ok megvannak, érthetőnek tűnnek, de nincs bennük semmi a színeket illetően.

- Be lehet állítani, ha új file-t nyitok, ne splittelje az aktuális ablakot, hanem új ablakba nyissa ?

- Fontok: beállítható, milyen fontokat használjon a GVIM induláskor ? Menüben megvan, de a menütől megválnék, ha lehet és nem szeretném minden indításkor állítgatni

Egyenlőre ennyi, remélem, valaki tud megoldást, amit megköszönnék.
Üdvözlettel: SindbaD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!