Keresés

Részletes keresés

Tsilla Creative Commons License 2006.09.14 0 0 429
Eltört a lábunk...
Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2006.02.07 0 0 428

Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.06.02 0 0 427
Sziasztok! Itt van egy gyönyörű zöld leguán! :-]]]]]]Freddie, a leguán
Orsi (BOGIrajongó) Creative Commons License 2005.05.29 0 0 426
Sziasztok! Nekem sajnos nincsen leguánom, de a nagynénémnek igen, egy szép zöld leguánja, úgy hívják, hogy Freddie. Róla szeretnék majdd felrakni képet, ha sikerül.
Agyas27i Creative Commons License 2005.01.11 0 0 425

Köszi, pénteken megy az állatka a dokihoz.

Remélem tud valamit vele kezdeni a doki.

Előzmény: Pepszi (424)
Pepszi Creative Commons License 2005.01.10 0 0 424

Az én legumnak egyszer belül a szájában volt egy elfertőződött seb (tályog), amit én is csak úgy fedeztem fel, hogy nem volt étvágya.

El kellett vinni dokihoz, aki kivette neki, utána pár nappal már evett és hamar visszahízott.

Előzmény: Agyas27i (423)
Agyas27i Creative Commons License 2005.01.07 0 0 423
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy zöld orrszarvú leguánom, és az alsó állkapcsán nőtt kettő dudor. Amióta ez megtörtén az állatkának fele annyi az étvágya és néha agresszív, pedig alapban nagyon kezes, barátságos természetű. Van ötletetek, hogy mi lehet ez?
hairyzsu Creative Commons License 2004.05.18 0 0 422
Nincsen, de annyira békés, nyugodt állatka. Egész délelőtt napozik az ablakban, délután pedig nagyokat szunyál.. Páratartalom...hátjuj: lakótelepi lakásban nehéz erről beszélni...mailben beszélgetünk erről? Egyébként nincs régóta nálam Draco, kíváncsi is lennék 1-2 dologra.. Köszi, ha írsz. Zsu
Előzmény: zsuzsa (421)
zsuzsa Creative Commons License 2004.05.16 0 0 421
Szia zsu

Node azt is ird meg, van-e hozzá terrárium....
Mivel anélkül speciális a helyzet....pl hozzám berakhatnád terráriumban, de terrárium nélkül a mienk, Norbi is nehezebben lenne el ( hőmérséklet, páratartalom, balesetveszély stb )

Előzmény: hairyzsu (420)
hairyzsu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 420
SOS! Nem tudtok valakit Pesten, aki szívesen elvállalná, hogy egy leguánnal él és tényleg tud rá vigyázni? Max.1.5 hétről lenne szó.. de lehet hogy kb. havi, kéthavi rendszerességgel. Egy 7 éves állatkáról lenne szó, nagyon szépséges:) Van egy szárazföldi tekim is, de gondolhatjátok, rá könnyebb dadát keresni..:) De nem lenne rossz, ha egy helyen tudnának lakni:)nagyon arik együtt.

Részleteket mailben:) hairyzsu@freemail.hu
Előre is köszi.

Pepszi Creative Commons License 2004.04.29 0 0 419
A meleggel nem volt gond, mert alatta volt a radiátor, nyáron pedig telibe sütötte a nap.
Üríteni szinte mindíg egy nagy vizes tálkába szokott. Nem tudom, hogy ez egyedi-e vagy a többi legu is a vízbe szereti végezni a dolgát.
Persze nem állandóan az ágon volt. Néha a könyvespolcon, a karnis tetején (a függönyön mászott fel), tehát tud kárt is tenni, ha szabadon kószál. Egy bőrgarnitúra közelében pl. nem engedném szabadon :-).
Estére mindig visszatettem az ágra és ott aludt nyugiban.
Előzmény: arpesz8502 (417)
zsuzsa Creative Commons License 2004.04.28 0 0 418
Végülis nem birtam megválni Norbitól... olyan szomoruan nézett rám. Különben is találtam egy falat a lakásban, oda lehet majd épiteni neki egy nagyobb lakást.

Nekünk szeret a terráriumban lenni. napoztatja a hátát. ha kiveszem kicist csápol, de nem vészes és utána üldögél a vállamon. Most olyan kiegyensúlyozott. 3 éves.

arpesz8502 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 417
Köszike!
Egyébként ezen a kint(szobában) tartáson és is gondolkoztam,de így nem gáz hogy nincs meg neki a megfelelő pára és meleg??A kajás tálkát gondolom egyszerüen az ághoz rögzítetted ugye?Ilyenkor hova ürít össze vissza a szobábáan?Ja mg mászkál valamerre vagy csak egyhelyben ül az ágon?És ha mászkál is akkor visszamegy az ágra utána?A válaszokat előre is köszi!
Előzmény: Pepszi (416)
Pepszi Creative Commons License 2004.04.28 0 0 416
Ja mégegy! Néha berakom a fürdőkádba és langyos vízzel locsolgatom. Ezt eléggé szereti.
Vigyázni kell ilyenkor meg ne fázzon utána.
Előzmény: arpesz8502 (414)
Pepszi Creative Commons License 2004.04.28 0 0 415
Naponta legalább fél órát foglalkoztam vele, és úgy rémlik pár hét alatt hozzászokott. Aztán később kinőtte a terráriumát és helyette a radiátor fölé rögzítettem egy ágat, az lett a lakóhelye, tehát tulajdonképpen szabadon mászkálhatott a szobában.
Most megint terráriumban lakik (170*70*130).

Azt nem nagyon szereti, amikor két kézzel tartom, akkor csapkod, karmol. Ezért inkább leteszem pl az ágyra leülök mellé és csak finoman fogom a hátát és közben a próbálom etetni.
Ha rossz napja van azért elég fájdalmas sebeket tud ejteni.
Ha a szemét letakarod valamivel, egy idő után megnyugszik.

Én a legnehezebben akkor bírok vele, amikor kiviszem napozni és felmelegszik teljesen + érzi hogy közel a természet.

Előzmény: arpesz8502 (414)
arpesz8502 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 414
Köszi Pepszi!
És naponta mennyit vetted ki és kb mennyi idő alatt lett szelidebb?És mennyire szelíd?Az enyém is olyan 40cm körül van és ő is csak annyira vad hogy amikor meg akarom fogni menekül:).Akkor is fogjam meg ha menekülni próbál?Légyszi adj pár konkrét tippet ha tudsz!Előre is köszi:Árpi
Előzmény: Pepszi (413)
Pepszi Creative Commons License 2004.04.27 0 0 413
Az én legum alapból sem volt nagyon vad, de azért próbált menekülni, amikor meg akartam fogni. Amikor hozzám került (40 centisen) minden nap kézbevettem, és próbáltam kézből etetni. Elég sok türelem kellett hozzá, míg végre hajlandó volt elvenni a salátalevelet.
Lehet hozzá beszélni, és símogatni, vakargatni.
A hangodat fel fogja ismerni egy idő után.
Előzmény: arpesz8502 (412)
arpesz8502 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 412
Sziasztok!
Nem tudom tudna e nekem segíteni valaki.Van egy legum még nincs egy éves de egy kicsit nehéz falat a megszelidítés terén.Nincs köztetek véletlen valaki akinek sikerült megszelidíteni már?Kérlek segítsetek!!!!Hogy csináljam?Mit csináljak?Előre is köszönöm:Árpi
Borcsamama Creative Commons License 2003.12.07 0 0 411
Hát nemigen vannak elkényezetve a leguánosok a sok maci meg nyuszi között, de én kitaláltam Borcsapapának valami egészen érdekeset. Minta alapján gyöngyből leguánt fűztem. REndesen megvannak a " taréjai", a farka a lába stb. Nagyon érdekes és különleges lett.
Persze tudom, hogy ez nenm mindenkinek elérhető, de érdekességként elmeséltem.

Borcsamama

Előzmény: A Palánta (408)
A Palánta Creative Commons License 2003.12.05 0 0 410
Köszönöm! Majd keresek jó fényképet.
Előzmény: JaMaN és Gonzi (409)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 409
Szia!
Én is kerestem, de sajnos nem találtam
csináltass neki pólót, azt bárhol lehet, vagy bögrét, hozott képet ráteszik....

plüssállatkát nem láttam még....

Előzmény: A Palánta (408)
A Palánta Creative Commons License 2003.12.05 0 0 408
Sziasztok! Bár látom jó régen nem jártatok erre, mégis próbáloznék
Arról van szó, hogy a fiam imádja a leguánját, és szeretném meglepni őt valami leguános ajándékkal. A plüssállatgyártók, úgylátszik kevésbé kedvelik ezt az állatkát, képtelenség találni. Bármi ilyen kis ajándék érdekelne, és persze hogy hogyan, hol tudom beszerezni. Köszönöm előre is a segítséget.
Előzmény: Borcsamama (407)
Borcsamama Creative Commons License 2003.11.15 0 0 407
Köszi!
Előzmény: zsuzsa (406)
zsuzsa Creative Commons License 2003.11.13 0 0 406
Ugyan nem tőlem kérdezted, de egész az elején a Zsinagógával majdnem szemben Dohany utca 3 vagy 4 vagy ilyesmi.
Előzmény: Borcsamama (404)
yuma Creative Commons License 2003.11.13 0 0 405
Dohány u.3,de kicsi a portálja,figyelni kell.
Előzmény: Borcsamama (404)
Borcsamama Creative Commons License 2003.11.13 0 0 404
Meg tudod mondani nekem , hogy Kb Dohány utca hány szám a Tutuara?????
Előzmény: JaMaN és Gonzi (403)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.11.11 0 0 403
Sok leguánt láttam már, de olyat még egyet sem, aki megette volna azt a leguán tápot... :)

Minél hamarabb szerezzétek be azt a port, faggassátok ki az eladót, hogy melyik a legjobb az állatnak, és olyat vegyetek, bár ha egy mezei állatkereskedésbe mentek be, tuti nem fogják tudni, de ha Budapesten laktok, menjetek el a Trionyxbe, vagy a Dohány utcában a Tutuara állatkereskedésbe, ott igazán értenek hozzá, és segítenek is.

Minden nap alaposan porozzátok meg az ételt, keverjétek össze, és simán megeszi, csodát fog művelni vele, meglátod:)

Üdv

Előzmény: Borcsamama (402)
Borcsamama Creative Commons License 2003.11.11 0 0 402
Kösz Zsuzsa, kösz JaMaN !
Kaptunk egy ismerős keredkedőtől ajiba valami apró zöldkukacot a multkor. NAgy dobozban volt, és spéci leguánvitamin. Tökéletesen tojt rá. Mintha ott se lett volna, gondosan kikerülte, és megette ami körülötte volt. Azóta gondoljuk, hogy nem szereti a vitamint, biztos sose kapott előtte. De ez a por új nekem, gondolom az az előnye van, hogy azt nem tudja kikerülni, mint a zöldes-barnás apró kukac szerű vitaminját. Próbáltam persze saláta levélbe csempészni, de úgy se kellett neki. Most elindulunk a héten por szerző körútra.

Borcsamama

Előzmény: JaMaN és Gonzi (401)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 401
Az tényleg igen nagy baj, ha nem szórod vitaminporral a kaját!!!

Szerintem még ma szerezz be, de nem érdemes spórolni, vegyél neki Sera tipusút, elég drága, legalábbis a többihez képest, viszont nagyon jó. És lehet direkt zöldleguhoz kapni!

Minden nap szórd meg a kajáját vitaminporral!

Akkor megvan miért étvágytalan, ezt sürgősen pótolni kell!

Előzmény: Borcsamama (399)
zsuzsa Creative Commons License 2003.11.09 0 0 400
Nem adsz enki semmi kiegészitő ásványi anyag-vitamin port? Hát az elég nagy baj...

Akkor valószinüleg vitaminhiánytól étvégytalan.

Párszáz forintért kapsz állatkereskedésben.Hetente 1-2 alaklommal adok neki, ha többször kap, az sok, akkor mindig olyan meszeset tüsszög.

Jaaj én még mindig keresem Norbi leendő új gazdáját. Szóljatok, ha kell valakinek.

Előzmény: Borcsamama (399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!