Keresés

Részletes keresés

khiraly Creative Commons License 2003.05.31 0 0 49
ESC majd ':' (kettospontot utsz le)
utna irod a parancsot.
ESC-el kilepsz a parancsmodbol, majd 'i' vel be az INSERT modba.
ESC-el kilephetsz majd 'v' / Shift-V /Control-V vel a kijeloles modba.
Előzmény: Törölt nick (46)
Wyfliff Creative Commons License 2003.05.31 0 0 48
ESC-el probaltad?
Előzmény: Törölt nick (46)
khiraly Creative Commons License 2003.05.31 0 0 45
Hat en 'apt-get install tidy' vel elinteztem.
Nem neztem honlapot..;))
Nekem is ugy ajanlottak ...
Előzmény: best sunday dress (44)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.30 0 0 44
esetleg a linket is betehetted volna. tudod te, gugli mennyi tidy találatot adott? marha fárasztó volt végignyalni ;-)

leírás
honlap

Előzmény: khiraly (43)
khiraly Creative Commons License 2003.05.30 0 0 43
Hmm, egy nagyon szuper ki segedprogramot talaltam: tidy

Ujraforamazza a html doksikat. Ismeri a html-t, xml-t, xhtml-t, es eszerint a stilusszerint tordeli.

Nagoyn szep olvashato formatumot general, orom a szemnek.
igy hasznalom: tidy -i filename >kiement

amanibhavam Creative Commons License 2003.05.29 0 0 42
de az fizetős, sajna; viszont van az XMLMind XML Editor, az is szuper (csak tudnék bele ékezeteket varázsolni)
Előzmény: best sunday dress (39)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.29 0 0 41
<off>
amúgy a korganizer sem mentes a html-től: én a feladataimat kimentem mindig weblapként, pendrive-on hurcolhatom akár wines gépre is. szép, tiszta xhtml kódja van annak is
</off>
Előzmény: dj (40)
dj Creative Commons License 2003.05.29 0 0 40
OFF
Én nem ráncoltam szemöldökt, csak nem értettem :-))
ON
Előzmény: best sunday dress (39)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.29 0 0 39
nem azért írtam, mert nagy szükségem van rá, de ha albumot akarok csinálni, én is inkább scriptelnék, mintsem a konquerort használjam, csak dj jogos szemöldökráncolása végett pontosítottam.

g_mac: nekem annyira nem jött be az eclipse. a bluefish keres/csere képessége számomra perdöntő

xml-ügyben keresgéltem, s a morphon technologiesnak találtam egy java alapú (linux, mac, win alatt is futó) szerkesztőjét, próbálni még nem próbáltam, akit érdekel még, itt a link

Előzmény: lip (37)
lip Creative Commons License 2003.05.29 0 0 38
Ja, és paracssoros!!! :)
Előzmény: lip (37)
lip Creative Commons License 2003.05.29 0 0 37
Ha már így elmegyünk az eredeti témától, szerintem sokkal szebb megoldás az igal csomag. Te csinálhatod meg a html template-et, amit használni fog (persze van neki default is, tehát ha a latin1 követelmény... ;)) , tud slide-os megoldást, szerintem a célra (mármint biciklitúrás képekhez) tökéletes.
Előzmény: best sunday dress (35)
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 36
Atvonultam a apache forumba....;)
Mert ez imho mar nem .html tema.
Előzmény: khiraly (32)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.28 0 0 35
a href="http://docs.kde.org/en/3.1/kdebase/konqueror/konq-plugin.html">itt egy nagyon rövid leírás

a lényeg ez a két bekezdés:

The package kdeaddons contains several useful plugins that interact with Konqueror in various ways. These are explained briefly below, more detailed information may be obtained by looking through the Konqueror Plugins section in the KDE Help Center.

illetve

Image Gallery

In File Manager mode, you can select Tools->Create Image Gallery to create an HTML page with thumbnails of all the images in the current directory. By default the HTML page is called images.html and the thumbnails are put into a new thumbs directory.

Előzmény: best sunday dress (34)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.28 0 0 34
nem vicc, elírás, konqueror természetesen az a korganizer

ha filekezelőként futtatod, akkor van egy ilyen lehetősége (azt hiszem, a kde-s topikban a pontos menü le van írva), hogy az adott könyvtárban szereplő képekből egy albumot készítsen.

én ezt nem használtam, de a gqview képnézőben magam is csináltamolyat, hogy html albumot készítettem a képekből. persze latin1 kódolású meg minden, de a thumbnaileket is megcsinálja. kivételesen tényleg kerékpártúrás fotóalbumot készítettem vele

khiraly: igen, vhova az apache conf-ba be kell tenni az AddCharset ISO-8859-2 megjegyzést, nekem az <IfModule mod_mime.c@gt; alatt van a httpd.confban

Előzmény: dj (33)
dj Creative Commons License 2003.05.28 0 0 33
...kivéve, ha haver kerékpáros túrájának a fotóit kell kirakni, arra elég a korganizer vagy a gqview webalbumkészítő lehetősége ;-)

Best, kifejtenéd ezt bővebben vagy ez csak vicc volt?

Előzmény: best sunday dress (10)
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 32
hmm, azt hiszem rajottem mi a hiba:
az apache konfigfajljaban kell lennie ezeknek
Mindjart csekkolom.
Előzmény: g_mac (30)
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 31
imho ez is szerver oldalon van elheggesztve.
Előzmény: g_mac (30)
g_mac Creative Commons License 2003.05.28 0 0 30
Egyébként ha már kódolásoknál tartunk tegnap volt egy érdekes problémám, hátha valakinek van hozzá lövése:
Egy intranetes PHP-s alkalmazásomat fordítottam angolra (magyar működött rendesen) és tesztelés közben egy-egy oldal nem jött be - w2k+IE6 alatt 404, Linux+Moz1.3.1 alatt csak fehér oldal. Frissítésre mindkettő jól jött. Fél napom ráment, mire az összes session kezelést, adatbázis lekérdezést és tömb műveletet átbogarásztam, debugoltam. Míg eljutottam a karakter kódoláshoz (ISO-8859-2) - ott akadt el; átraktam win-1250-re és onnantól rendesen ment minden, minden platformon, elsőre, helyesen. ??? Vajon miért csinálta?
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 29
g_mac:
Az UTF8-at a normalis szovegkodolastol(iso8859-1,2) ugy lehetn a legkonnyebben megkulonboztetni, hogy a latin1,2 ben egy karakter az tenylegesen egy karakter.(tehat egy ekezet is).
Az utf8-ban csak a hagyomanyos beutk egy karakterek(z,h,j,.:), es minden ekezet egyeb kulonleges karakter az ket karakterbol all(2-bajtos)

De hogy a kerdesedre is valaszoljak:
az a' betunek(á) a decimalis kodja 225 ezt hexaba leirva: E1. De ettol meg egy karakter.
Utf8ban az a betu 2 karakterbol all:
decimalisban: 195, 161 (hexaban: C3 A1)

Tehat valami rossz tablazatot nezhettel.
(igy csinalok utf8-at: recode latin2..utf8 bemeneti.fajl)

Előzmény: g_mac (27)
g_mac Creative Commons License 2003.05.28 0 0 28
http://www.w3c.org/ :-)
Nekem nincs, de biztos lehet találni...
Előzmény: khiraly (26)
g_mac Creative Commons License 2003.05.28 0 0 27
Mindig is bajban voltam ezekkel a kódolásokkal, de segítsetek: megnéztem hex editorban én is az oldalt és kerestem egy á betűt benne, aminek E1-es kódot írt ki. Megnéztem az UTF-8-as karaktertáblát és az á betű kódja E1. Vagy én vagyok valamiben nagyon eltájolva?
Előzmény: khiraly (25)
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 26
a DIV-hez van valami igen jo tutorial?

Mert akkor atirnam a keszulo oldlam DIVbe...

Előzmény: g_mac (23)
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 25
a szerveren is termesztesen megneztem a fajlt.(beSSHztam)

Szal biztos hogy kozom nincs az UTF-8hoz...;)

Előzmény: khiraly (24)
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 24
hmm, VIMmel szerkesztem. Megneztem hexeditorral is, es rendes latin1/latin2 kodolasban van.

Tehat a fajl az teljesen okes. Sztem valami nalad nem okes.;)))
wget -tel lehuzva szinten megmarad a latin1/latin2 kodolasa a fajlnak. Ez imho nalam rendben.

Valami mas hiba lehet ...

Előzmény: zsebia (20)
g_mac Creative Commons License 2003.05.28 0 0 23
Én a könnyebb utólagos módosítást és a css-en keresztüli formázást (ami kívülről cserélhető) emelném ki a magam részéről (meg a gyorsabb megjelenítést).

Az a 10% igen nagy valószínűség szerint valami guru, akinek van melette rendes böngészője is (pl. én is szoktam csak kíváncsiságból lynx-el nézelődni) és nem a potenciálisan megcélzott webes közönség. SZVSZ CSS2 és HTML4.01-es szabványokat a weblapok által megcélzott közönség 99%-a képes megnézni. De ez csak az én véleményem...

Előzmény: best sunday dress (21)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.28 0 0 22
nem értem, ha ut8-as szövegfile-t használ, akkor az összes ékezetnek rossznak kéne lenni, legalábbis én a kate-tel rosszul mentett oldalaknál így tapasztaltam

amúgy lynxben az oldal ékezethelyes, wgettel leszedve is normál szövegfile

Előzmény: zsebia (20)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.28 0 0 21
bár ezért lehet, hogy végképp a maradiság vádját vonom magamra: de imho semmivel nem átláthatóbb a forrása a dives oldalaknak, mint a táblázatosaknak

a css nagyon-nagyon jó, egy apró baj van csak vele, az oldalak látogatóinak egy jó tizede (a webalizer szerint) még mindig ósdi böngit használ, a css2-es oldalakat vagy az utf kódolást nem látják

szívem szerint css+xhtml oldalakat csinálnék kizárólag, vitán fölül (sőt, az xml+xslt sem rossz, ha jó linuxos xml-szerkesztőt ismertek, érdekelne az is!)

Előzmény: g_mac (11)
zsebia Creative Commons License 2003.05.28 0 0 20
A szerkesztőd UTF-8-as kódolásra volt állítva! Ha ISO-8859-2-es kódolású lapot szerkesztesz, akkor állítsd át!

Shot ISO-8859-2 editor:

Shot UTF-8 editor:

Előzmény: khiraly (16)
khiraly Creative Commons License 2003.05.28 0 0 19
Hat, probaltam mindenhogyan(iso, es ISO alakban is)

Akkor lehet apache beallitasi problema?

Előzmény: best sunday dress (18)
best sunday dress Creative Commons License 2003.05.28 0 0 18
bár én nem vagyok expert, egy tippem lenne: lementve jól látszik az ékezet, tehát arra tudok tippelni, hogy a apacs ISO helyett iso alakban szereti az enkódolás megnevezését.
Előzmény: khiraly (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!