Keresés

Részletes keresés

Hírmérnök Creative Commons License 2013.10.20 0 0 8

"tudtommal ilyen helyeken sokkal jobb a felszereltség és az ott dolgozók szakértelme, rutinja is."

 

Ha az ilyen helyekre csak a szakma krémje juthat be, hol mindenhol kötnek ki az innen kirostáltak?

(Amiatt szeretném ezt tudni, mert nemsokára be kellene vonulnom egy bizonyos kórházba)

Előzmény: Muster Mark (0)
Hírmérnök Creative Commons License 2013.10.20 0 0 7

"...2szer 10napot kell korházban feküdni. ..."

 

Tényleg feküdni?

(Egészségesként ennyit feküdni szerintem kockázatos)

Előzmény: miklos1234 (-)
budaifeco Creative Commons License 2013.10.20 0 0 6

Kedves miklós, kérlek, vedd fel velem a kapcsolatot mailben! vatemail777@gmail.com

Kösi feco

galocza_ Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5

a gyógyszerfejlesztés egy nagyon hosszadalmas és költséges (átlag kb egymilliárd usd) folyamat.

 

- először is számítógépes térbeli modellezéssel keresnek olyan molekulákat, melyek egyáltalán hathatnak az adott receptoron

- tesztelik melegvérű állatokon

- tesztelik főemlősökön

- tesztelik egészséges önként jelentkezőkön

- tesztelik önként jelentkező betegeken

- piacra kerül

- a visszajelzéseket figyelik, s azok függvényében változtatnak mellékhatásprofilon/ellenjavallaton, vagy ha nagy a baj, visszavonják.

 

én, a magam részéről - hacsak nem vagyok iszonyatos, bármi más módon megoldhatatlan pénzzavarban - nem jelentkeznék ilyenre egészségesként. betegként, ha nagyon vonzó lenne az esetleges javulásra való kilátás a rizikó ellenében, talán...

baliz1 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 4

Szia, na és hogy vagy? Milyen volt a gyógyszerkisérlet? Minden rendban?

Irj, baliz@tvnmail.com

Előzmény: miklos1234 (-)
Muster Mark Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3
Egyébként akkor biztos lehetsz benne, hogy az égvilágon semmi bajod nem lesz.
Előzmény: miklos1234 (1)
Muster Mark Creative Commons License 2003.04.23 0 0 2
Kétszer 10 nap, és csak feküdni kell? :))) Hol lehet erre jelentkezni? :)
Előzmény: miklos1234 (1)
miklos1234 Creative Commons License 2003.04.23 0 0 1
igen, ebben bízom én is hogy így lesz, de azért jó hallani ezt mástól is :))))

csak hallottam félfüllel elég csúnya pletykákat a kísérletekről.

Egyébként ez talán azért sem veszélyes, mivel ezen gyógyszer 10éve forgalomban van, és csak a licens-e járt le ezért kell újratesztelni

Előzmény: Muster Mark (0)
Muster Mark Creative Commons License 2003.04.23 0 0 0
Először is széjjeltesztelték már a gyógyszert állatokon, és csak akkor lépnek tovább emberi kísérletezésre, ha teljesen biztos, hogy nem jár veszéllyel. A sok pénzt szerintem inkább azért adják, hogy elég jelentkezőt találjanak, mert hát az emberek félnek.

Továbbá ott fogsz feküdni a kórházban olyan körülmények között, ahol még a klinikai halálból is vissza tudnának hozni. Megjegyzem tudtommal ilyen helyeken sokkal jobb a felszereltség és az ott dolgozók szakértelme, rutinja is.

Előzmény: miklos1234 (-)
miklos1234 Creative Commons License 2003.04.23 0 0 topiknyitó
Gyógyszerkisérlet ügyében szeretnék tájékozódni, ugyanis ezen hét vasárnapján részt veszek egy ilyenben, és kíváncsi vagyok ír-e valaki valami rosszat a dologról, rajtam valami vérnyomáscsökkentőt tesztelnek, azt mondják nem veszélyes, és adnak 170ezerFT-ot, hátrány(remélem csak ez a hátrány): 2szer 10napot kell korházban feküdni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!