Keresés

Részletes keresés

stevebi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 30
Gyorsan idekopizom ezt egy másik topicból.
:)))
stevebi Creative Commons License 2004.01.08 0 0 29
Sztem már meg is jelent a lemez. Ezen az oldalon olvasható is egy kritika.
Előzmény: The promise (28)
The promise Creative Commons License 2004.01.07 0 0 28
Jön az új Mike Tramp lemez! Azt hiszem dupla koncert lesz, rajta régi dalokkal és White Lion számokkal is....
stevebi Creative Commons License 2003.06.05 0 0 27
Szerintem a Hard rock/Glam/AOR rajongok ide! című topicban jobban ízekre lehetne szedni a témát.:))
(én kevésbé kedvelem LA-éket, de a fent leírt topicban akad bőven rajongójuk)
Előzmény: dsDump (26)
dsDump Creative Commons License 2003.06.04 0 0 26
Little Angels itt elfér vagy nyissak új topicot? :)
dsDump Creative Commons License 2003.06.04 0 0 25
Tényleg nincs legjobb, hiába mondom, hogy a Capricorn az király, de ha kihagyod a Mr. Death c. dalt akkor ne is kezdj neki :) Szovalj erdemes mindegyiket meghallgatni... :)
Előzmény: The promise (22)
dsDump Creative Commons License 2003.06.04 0 0 24
Akkor neked a Digipack-os kiadás van! A Capricorn 3 bonusdalát nem tudnád valahova kitenni?

Én még akkor vettem, amikor megjelent...

Előzmény: The promise (23)
The promise Creative Commons License 2003.06.04 0 0 23
Egyébként szerintem nem nagyon lehet itthon kapni őket. Én a koncerten vettem meg az első kettőt.
The promise Creative Commons License 2003.06.04 0 0 22
Az igazság az, hogy nincs legjobb lemez. Tényleg mindegyik nagyon jó. Igaz vannak gyengébb nóták is. De mindhárom szólólemezen van 6-7-8 nagyon erős szám. Lassúak, gyorsak stb... Nem tudnék választani közülük.
valleyboy Creative Commons License 2003.06.04 0 0 21
a Capricon nekem nem igazán jött be, talán 2-3 dal kivételével. mondjuk van rajta egy szájharmonikás dal, most nem jut eszembe a címe, de az nagyon ott van.
Előzmény: dsDump (5)
stevebi Creative Commons License 2003.06.04 0 0 20
A legújabb: More To Life Than This.

A legjobb: újból elolvasva a topicot láthatod, hogy megoszlanak a vélemények....

Előzmény: e_dora (19)
e_dora Creative Commons License 2003.06.04 0 0 19
melyik a legujabb ill. legjobb album? kap egy esélyt..
stevebi Creative Commons License 2003.06.04 0 0 18
No és a gyönyörű melódiák, a fülbemászó dallamok, mely teljesen kiveszett a mai mainstream-ból.
Ráadásul hiába is skatulyázta be őket régen a média, mint hajbanda, a tudás a kezükben volt/van/lesz.

Vito gitárjátékáról már volt szó, de említhetném még Mike csodálatos hangját, mely a koncerten is kristálytiszta volt, mindenféle erőlködéstől mentes.

Előzmény: dsDump (16)
The promise Creative Commons License 2003.06.04 0 0 17
Nekem a White Liontól csak néhány dal tetszett. Ellentétben a Tramp szolóalbumokkal. Hogy mit gondol most a világról és egyáltalán mi lehet a faszival arról énekel az új lemez nyitó számának 3 versszakában.... Zseniális az a dal.
dsDump Creative Commons License 2003.06.04 0 0 16
Mitől jó? :)
Attól, hogy amikor hallgatom, kiráz a hideg, attól hogy érzem, hogy egy-egy dal rólam szól, hogy igen én is így gondolom, hogy rabul ejt a hangja, hogy nincs benne semmi komplikáció vagy felesleges hang, hogy egyszerű, de nem egysíkú, letisztult.

Régen emberünknek hatalmas arca volt (az interjukból ez derül ki), de most, hogy nem stadionokban játszik egyszerűen ember lett, és ez a dalain is hallatszik.

Ennek ellenére nem jön be mindenkinek, sőt nem is kell hogy bejöjjön mindenkinek, de egy próbát mindenképpen megér. Nekem jobban tetszik, mint a White Lion... én is öregszem... talán elkezdhetnék lovakat tartani :)

Előzmény: e_dora (15)
e_dora Creative Commons License 2003.06.04 0 0 15
eltaláltad, nekem se jön be, mert laposnak érzem, uncsi. viszont a tobbi qs-t ismerem..

Visznt akkor most a Mike Tramp szolo az csak egy ilyen uj verzios White Lion vagy mi? Mitol jo?

Előzmény: stevebi (12)
dsDump Creative Commons License 2003.06.04 0 0 14
Most "otthon" játszik... Ausztráliában, és amennyire tudom október/november lesz az EU turné időpontja.
Előzmény: stevebi (13)
stevebi Creative Commons License 2003.06.04 0 0 13
Lovakat tenyészt? Az öregség jelei...:)

Anno a PC69/White Lion turnét lett volna jó látni, de asszem Németo-nál nem jöttek közelebb....
A formálódó EU turnéról nincs még infod?

Előzmény: dsDump (11)
stevebi Creative Commons License 2003.06.04 0 0 12
No igen ,ez a csúcs, de ajánlom még az Empire-t is.
Ráadásul amilyen elvontabb zenéket is hallgatsz, Neked még Geoff szólója is bejönne....:) (Mellesleg nekem is tetszik, de az ős-Queensryche fanok 90%-ának nem jött be ez a borongósabb és a Queensryche-nál populárisabb lemez)
Előzmény: e_dora (10)
dsDump Creative Commons License 2003.06.04 0 0 11
Vitorol Mike ezt elég szomorúan mesélt. Azt mondta, hogy Vito ül a New York-i lakásában és egész nap tévézik, egyszerűen semmit sem csinál. Tény, hogy nem ismerjük a másik oldalt, jó lenne, ha Vito is mondana valamit, de Mike elég őszintének tünt.

A Remembering-nél nem hiszem hogy jogvita az ok, mert az egész Mike projektje volt. Én arra gyanakszom, hogy megbánta, hogy újra felvette a régi dalokat (nem mindegyiknek tett jót a leporolás). Ennek a lemeznek a boritóján írta le találkozását Vitoval, persze polirozottabb formában.

Én is ott voltam annál az asztalnál, de hamar le kellett lépnem, egy másik haverom maradt ott még és neki mesélt még a farmjáról, ahol lovakat tenyészt :)

A Queensryche nekem nem jön be, de nem tudom megmondani, hogy miért...

Előzmény: stevebi (9)
e_dora Creative Commons License 2003.06.04 0 0 10
operation:m..
Előzmény: stevebi (9)
stevebi Creative Commons License 2003.06.04 0 0 9
Érdekes ez a Vito info. Ilyenkor az is eszébe jut az embernek, hogy talán vmilyen harag miatt mondott ilyet róla Mike, de talán azért is hihető mégis csak a sztori, mert csak-csak mocorogna a zenei életben....de évek óta semmi hír róla.
Különleges tehetség volt, nem is titkoltan Van Halen fan....

Lehet, hogy a Remembering-nél jogdíj problémák lehettek, ezért fogadta fenntartással.....(de ez csak feltételezés)

Csak nem te söröztél vele koncert után 1 asztalnál?

dora
Melyik Queensryche album jön be?
Ez a nyál-metál elég érdekes kifejezés, mely a külsőre esetleg ráhúzható, de a zene inkább a hard rock tág fogalmába tartozik szvsz.

Előzmény: dsDump (5)
dsDump Creative Commons License 2003.06.04 0 0 8
Tramp mostanra egy teljesen letisztult muzsikát játszik (de lehet, hogy csak egyutt oregszunk :), ha ugy tetszik rock zenet, de a kategorizálás mindig olyan nehéz.
Talán szentségtörés itt megemlíteni, de látok némi párhuzamot ilyen szempontból Mike Tramp és Joey Tempest között, akinek szintén nemrég jelent meg a 3. szolólemeze.

Hogy mi volt anno a White Lion? Igen, talán nyálmetálnak is nevezhetjük, de engem mindig lenyűgözött Vito Bratta játéka... mindig nagyra értékeltem azokat a gitárosokat, akik nem játszák szét a dalokat, és minden hang a helyén van.

De ha párhuzamot keresünk Zakk felé, akkor érdemes megemlíteni, hogy James (a White Lion basszere) játszott a Pride and Glory-ban, Zakk zenekarában...

Előzmény: e_dora (7)
e_dora Creative Commons License 2003.06.04 0 0 7
hm lehet h utana kene neznem trampnek is? (ugy lettem queensryche fan, h olvastam vhol h geoff szulinapja akkor van mint az enyem, es zakk wyldeé és és trampé is, márcsak utobbit nem szerettem meg..) Miféle stilusba nyomul? a white lion anno nem nyálmetál volt?
The promise Creative Commons License 2003.06.03 0 0 6
Érdekes én sokáig nem hallgattam a Capricornt, jobbnak tartottam a másodikat. Most meg fordult a helyzet, inkább a Capricornt hallgatom. A 3-as sem rossz. Az első szám pl. piszok jó, talán az egyik legjobb Tramp szám...
dsDump Creative Commons License 2003.06.03 0 0 5
Nekem a Capricorn etalon. Amikor annak idején megvettem, egyszerűen nem tudtam kirobbantani a lejátszóból. Azon a lemezen minden rajta van ami kell, mindig találok olyat rajta, ami éppen a hangulatomhoz való. A 3-al nagyon nehezen barátkozom, pedig már megvan egy ideje.

Anno, a koncert után sikerült beszélni vele és elmondta, hogy Vito annyira leépült, hogy sosem fognak tudni együtt játszani. Pedig Vito ízes játéka nekem hiányzott a koncerten.

...és még volt egy érdekes. Van egy lemez, a Remembering White Lion. Amikor kértem, hogy dedikálja, nagyon csodálkozott, mintha nem szeretné azt a lemezt, de nem kérdeztem rá.... kicsit sajnálom.

stevebi Creative Commons License 2003.04.23 0 0 4
Ami még jó volt a tavalyi koncerten (ápr.12.-én volt az 1 éves jubileum:)), a tagok jókedvű előadása a gyér közönség ellenére. Mike iszonyat közvetlen, laza csóka volt a buli után is.
Szerintem a Recovering...c. albuma etalon a dallamos rock műfajban, sikerült is a tavalyi konci után dedikáltatnom.:)) (ráadásul egy pengetőt is sikerült begyűjtenem)
A 3. lemez is bejön, de ez inkább hasonlít a Capricorn-hoz, ráadásul az utolsó szám - mely egy gyönyörű ballada - 15 évvel ezelőtt nem tudott volna lemászni a slágerlisták éléről.
Jó lenne, ha a nyári Európa turné keretében ismét eljönne Pestre.
Előzmény: valleyboy (3)
valleyboy Creative Commons License 2003.04.23 0 0 3
Ami azt illeti nem mertem megvenni a lemezt hallgatás nélkül.
White Lion, Freak Nature cuccokat ismerem, a szólóból a Recovering the wasted years-t. De volt nálam a fehér borítós is (címét nem tudom) csak az nem jött be igazán. A 2 szólólemez amit hallottam nem rossz, de pár jó dalon kívűl nincs benne igazán átütő dolog. Bekötött szemmel(füllel) meg manapság már nem olcsó cd-t venni.
A koncert tényleg fasza volt, az első 2 számnál már leesett az állam :)
Előzmény: The promise (2)
The promise Creative Commons License 2003.04.23 0 0 2
Hello!
Az új lemezhez a hétvégén Londonban sikerült hozzájutni. Az első szám bitang jó, utánna egy kicsit leül a lemez, de azért utánna van még néhány jó nóta. Az egyik dalban Mike egy csajjal énekel duettet az is tetszik. Én a Wigwamba a White Lion miatt mentem le, de életem egyik legnagyobb koncert élménye volt....
Előtte nem is igazán foglalkoztam azzal, hogy ki is az Mike Tramp, de ott megvettem a két szólólemezt, amit azóta Springsteenekkel felváltva hallgatok.
valleyboy Creative Commons License 2003.04.22 0 0 1
most nézem a honlapon, hogy nyáron európai turné is lesz (május 26-án indul), csak még nincsenek fent az időpontok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!