Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.10 0 0 30223

FALSÍKRA kirakott ablak esetén a káva MÁR a hőszigetelő burkon BELÜL van teljes egészében.

 

Így gyakorlatilag nem sokat számít, hogy xpx vagy ytong vagy tégla/vakolat az a kávázás.
A tok és káva közti 1-2 cm pur hab lesz úgyis a fő védvonal.

Előzmény: Tweety01 (30218)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.10 0 0 30222

Ez már a falsíkon IS KÍVŰL van.

Előzmény: kjapp (30219)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.10 0 0 30221

Eleve a 3 xm xps keretnek se sok értelmét látom falsíkra kirakott ablak esetén.

Mivel ekkor MÁR helyből a TOKRA takar rá a fali hőszigetelés... 1-2 cm-t.

Előzmény: Tweety01 (30218)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.10 0 0 30220

Nem.

Nem.

 

A pára tudja a dolgát és a melegebb, nedvesebb-párásabb irányból tart a hidegebb, szárazabb felé (ami a külvilág tipikusan a lakóépületek esetén).

 

HA ebben a mozgásában gátolod akkor baj lesz a falban/szerkezetben... ennyi.

Ezért a pára

- FORRÁS oldalán lehet csak párazárni-párafékezni

- CÉL oldalán pedig tilos... ott pára ÁT/KI eresztés KELL!

 

A talaj nedvesség pedig mindig a LÉG tér felé tart, akár lakótér, akár szabadtér az.

 

Ezeket kell szem előtt tartani egy konkrét eset megoldásakor.

Előzmény: blendész (30217)
kjapp Creative Commons License 2019.06.10 0 0 30219

Nem értem, ha külső síkon van az ablak, akkor az teljesen benne van az EPS-ben . Hová tennéd az XPS-, vagy Ytongot? 

Valami ilyen megoldásra gondolsz?

Előzmény: Tweety01 (30218)
Tweety01 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 30218

Sziasztok! 

 

Új építésű ház - PTH 30+20 cm EPS szigetelés - nyílászáró nyilván külső síkon.

Mi a véleményetek az ablak köré tervezett 3 cm XPS helyett az 5 cm YTONG előfalazóelem használatáról. 
Egy nyílászárós emberke ajánlotta..mondván.. nem konzolosan van úgy bedűbelezve az ablak.. de én idegenkedek tőle, mert hőtechnikailag jóval roszabb az YTONG mint egy XPS.  

blendész Creative Commons License 2019.06.09 0 0 30217

A külső oldali páraáteresztő szalag működését értem. De mi van akkor, ha egy elég rosszul víz-szigetelt ház földszinti ablakáról van szó, ahol sokszor elég nedvesek a falak. Ha kívülről ráteszem a páraáteresztő szalagot és erre rávakolok, akkor előfordulhat, hogy a nedves falak miatt nem hogy kifelé, hanem inkább a pur belsejébe áramlana a pára, nem? Ha nem épített-csempézett, hanem műanyag párkány lenne a pur levakolása nélkül, akkor egyértelmű a külső ral szalag, csak elgondolkoztam, hogy nem járnék-e vakolás esetén jobban azzal, ha kívül is párazárnám a purt.

Előzmény: Törölt nick (30201)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30207

Van most is minimum alkalmassági idő (rendeletben található meg a lista).

De az a SZAVATOSSÁG kérdésére vonatkozik... ami ugy teljesen más ügy, mint a jótállás/garancia. 

Előzmény: asdf_ (30206)
asdf_ Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30206

Régen volt egy olyan, hogy az isten tudja minek nevezték, kötelező megfelelési idő, vagy mi a bánat, a lényeg, hogy ablakra ez 5 év volt, tehát a felszerelt cucc jogszabály által előírtan kötelező volt ablakként funkcionálni 5 évig. Ez már nincs? Ha van, akkor ennek tekintetében nem halálmindegy, hogy hány évet ad papíron bárki is, hiszen 5 évig jónak kell lennie. Vagy én értelmezem túl tágan ezt az 5 év valamit, aminek az istennek nem jut az eszembe a neve, így a vonatkozó jogszabályt sem találom/tudom idézni.

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30204

aki meri vállalni a minőségi munkáját, melynek bizonyítéka a nagyobb garanciális idő

 

Ez így vagy igaz vagy nem, az majd a sok év UTÁN derül ki csak, hogy kell-e és tudja-e állni a vállalt garanciát.
Ennyi életpasztalatod-látóköröd már lehetne.

Igen sokan ígérnek ám hosszú garanciát és tűnnek el aztán rövid úton.

 

 

Előzmény: öregbaka (30202)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.07 -1 0 30203

Hát az értő olvasás és logika láthatóan nem az erősséged...
Hisz olyasmikről beszélsz amikről én NEM írtam! egy szót sem.

A fejedbe vettél KITALÁLTÁL valamit (rólam és a témáról) zakkantka

aztán belekötsz az elbutult agyaddal, pont mint a vénhülyék szokták.

Nacsá!

 

 

Előzmény: öregbaka (30202)
öregbaka Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30202

Olyat állítasz, ami nem fedi teljesen a valóságot, vazze. Ha valaki ablakot gyárt, akkor próbáljon a kihívások szerint tevékenykedni. Vagy, Te szar minőségű anyagból készíted az ablakokat? Szar vasalattal, összehányod és azt adod a partnernek? Nem hiszem. Akkor miért ágálsz a nagyobb garancia idő ellen? 

Vettük a lakást,   fa nyílászárókkal. Merem állítani, sajnos, nem a szakma mesterei készítették. És mégis 19 éve megvannak. Most cserélem le őket. Mi baj lehet, hogy nem mersz egy évnél több garanciát vállalni? Zár szerkezet, zsanérok, keret összeeresztés? 

 

Nézd, a gyakorlat engemet bizonyított az én szakmai területemen. Én csak sugallni mertem, hogy az a kereskedő fog nagyobb profitra szert tenni, aki meri vállalni a minőségi munkáját, melynek bizonyítéka a nagyobb garanciális idő. Fel fog zárkózni a külföldi gyártókhoz.

Nem vitatkozom tovább. Vazze.

Kellemes hétvégét kívánok.

 

 

Előzmény: Törölt nick (30200)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30201

Kívűl két dologra kell figyelni!

- páraÁTeresztés >> tudjon kifelé száradni a PUR (és a fal).

- vízzárás >> ne ázzon be

 

Pont erre vannak a spéci külső oldali ablakszerelő fóliák.... 

Előzmény: blendész (30199)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.07 -1 0 30200

Betartja.... vazze!

 

1.

TÖBBET ugyanis mindig lehet vállalni, ígérni-hazudni annál amit a törvény előír.

 

2.

Az autó esetében sem a Hunday, Honda, Ford, Opel az akihez fordulnod kell.

Hanem alapban ahhoz a kereskedőhöz aki eladta neked az autót!


Más kérdés, hogy a gyártói háttér megállapodások rendszere miatt

bármelyik (de illetékes!) szerződött szervizhez fordulhatsz a gonddal

és aztán ők majd lemeccselik az elszámolást a gyártóval.

 

----

 

Ezt azért illene tudnod, ha igazat írtál a szolgáltatásodról...

Előzmény: öregbaka (30198)
blendész Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30199

Köszönöm! 

Még olyan kérdés merült fel, a már beépített ablakoknál kívülre csempézett párkányt készítek. A purhab lakás és fal felőli oldala vízmentesen zárva van, viszont ha kívülről érintkezik a párkány vakolatával (ami meg ugye a fallal :) ), akkor itt is meg kéne oldanom a zárást, ugye?

Előzmény: kiss_atti (30193)
öregbaka Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30198

Vajon a Hunday, Honda, Ford, Opel, stb miért nem tartja be a PTK. garanciára vonatkozó rendeletet? Ott is több év (5 év) garanciát adnak, korláttal. Az autó szalonok bukásáról lehetett hallani. Én, ablakot gyártó cégről nem tudok.

 

öregbaka Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30197

Több mint 30 éven keresztül gyakorlatban alkalmaztam a garancia jogállást, mint szolgáltató. Eltértem tőle. Talán ezért is volt, hogy több gépet adtunk el, mint a konkurencia. A 20-30 éves gyárra lehet mondani, hogy bedőlnek. Melyik ablakot gyártó cég dőlt be 20 év után? Várom a választ. Biztos tájékozódott vagy.

Tévedés ne essék, nem a hazai gyártók ellen vagyok, hanem a hazai vásárlók mellett. Én is leendő vásárló vagyok.

 

Előzmény: kiss_atti (30195)
simico Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30196

Az alábbi profilrendszer és vasalat párok közül melyiket ajánlanátok, vagy nincs nagy különbség minőségben köztük? Mindegyik 3 rétegű üvegezéssel, melegperemmel, stb.

 

1. Kömmerling Prémium 76MD középtömítéses profilrendszer, G-U Uni-Jet vasalattal

2. Kömmerling Prémium 88MD középtömítéses profilrendszer, G-U Uni-Jet vasalattal, kb. 50%-kal drágább az 1-es opciónál

3. Hevestherm New Balance 85 középtömítéses profilrendszer, MACO vasalattal, kb. 43%-kal drágább az 1-es opciónál

kiss_atti Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30195

Meg nem ártana,

 

ha tanulmányozná a Ptk "jótállás-szavatosság" kérdéskörét. Meg kereshetne benne olyan kifejezést, hogy "garancia"..

 

Lehet, meglepődne, de nem érdekli, mert Okpol, Optilight meg Fakro az Isten , ezeréves garival! ( az utóbbi tényleg rendben van, de az ekőbbi kettőért egy forintot nem adnék, ez most persze nem tartozik ide)

 

:-))

Előzmény: Törölt nick (30194)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30194

A jótállást/garanciát az adja-vállalja akitől MEGVESZED a cuccot! 
Hozzá kell fordulnod, ha gondod van.


Nézegesd csak az aláírást a jótállási/garanciajegyen.

----

 

A sokéves cég is BÁRMIKOR csődbe mehet, bezárhat, eltűnhet.

Van is rá számos példa.

Előzmény: öregbaka (30177)
kiss_atti Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30193

Ha új építés,

 

akkor küszöb alatti toktoldóval ( purenittel) rendeljük, ha csere, akkor sűrűn ékeljük .

Előzmény: blendész (30192)
blendész Creative Commons License 2019.06.07 0 0 30192

Küszöböt (MD88 bejárati ajtó) hogyan szokták stabilizálni? Aláhabozás után képes még kicsit dülöngélni.

Imrehajcsi Creative Commons License 2019.06.06 0 0 30191

Van rajta olajfék,. de mintha semmit se fékezne, pedig 1 éves a produktum, és még évekig nyögjük a közös költséggel havi részletekben.

Előzmény: kiss_atti (30190)
kiss_atti Creative Commons License 2019.06.06 0 0 30190

Azt nem tudom,

 

hogy a "laikus" be tudja-e állítani, egyelőre semmit nem tudok. Feltettél egy kérdést és meg valószínűsítettem a hiba elhárításának a módját. De igazából még azt sem tudjuk, van-e az ajtón olajfék, amit be kéne állítani. Laikusnak, hogy pénzbe azért ne kerüljön ...

:-)))

Előzmény: Imrehajcsi (30188)
Imrehajcsi Creative Commons License 2019.06.05 0 0 30189

Azért gondolom ezt, mert az előző ajtónál előfordult, főleg télen, hogy megakadt, nem záródott be teljesen, fél centire nyitva maradt.

Előzmény: Imrehajcsi (30188)
Imrehajcsi Creative Commons License 2019.06.05 0 0 30188

Most csinálták egy éve kb. egy vagyont kértek érte. Laikus be tudja állítani? Szerinted nem lehet az, h. azért hagyták csapódósra, hogy tutira bezáródjon?  

Előzmény: kiss_atti (30185)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 30187

Köszönöm az infót!

Előzmény: kiss_atti (30180)
kiss_atti Creative Commons License 2019.06.05 0 1 30186

Tényleg nem bonyolult.

Előzmény: norbi.sz_80 (30182)
kiss_atti Creative Commons License 2019.06.05 0 0 30185

Be kell állítani az ajtóbehúzót.

Előzmény: Imrehajcsi (30183)
Imrehajcsi Creative Commons License 2019.06.05 0 0 30184

Ja és természetesen azon kívül. hogy "meg kell fogni mikor záródik, és tompítani az erején", mert ez úgyis kivitelezhetetlen, pláne amikor vendég jön be rajta.

Előzmény: Imrehajcsi (30183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!